PDA

Zobacz pełną wersję : Thuja smaragd w pojemniku - jak dużym?



smartcat
04-02-2005, 10:00
Poniewaz planuje thuje smaragd w donicach moze poradzicie mi w pewnej sprawie. Otóż bede robił donice na "wymiar" czyli długosc, szerokość, głebokośc donicy, bedzie określona indywidualnie. Bedzie w srodku warstwa styropianu 5cm lub 3cm na sciankach i na dnie, warstewka drenazu i ziemia. Koronę thuji mam zamiar utrzymywać tak aby nie była wyzsza niż 150 cm. Ile miejsca potrzebuja ta rozlina na swój system korzeniowy czyli ile w tej doniczce powinno byc miejsca na ziemie wraz z korzeniami? 30litrów? 40litrów? Czyli sześcian o długości krawędzi 0,3m lub 0,35m! Dla donic gdzie byłoby wieceej rozlin w szeregu odpowiednio bym dobrał parametry donic.

smartcat
10-02-2005, 15:25
Podciagam.
Bo widze ze byli na forum i Pinus i Daniel ale może przeoczyli moje pytanie bo sie już "zapadło"

Daniel Starzec
10-02-2005, 16:01
Im większa doniczka tym lepiej ponieważ;
-więcej wody może zgromadzić (rzadsze podlewanie)
-bardziej stabilna całośc (mniej podatna na wiatry)

smartcat
10-02-2005, 16:14
Im większa doniczka tym lepiej ponieważ;
-więcej wody może zgromadzić (rzadsze podlewanie)
-bardziej stabilna całośc (mniej podatna na wiatry)

Wiem że im wieksza tym lepsza jednakze bardziej zalezy mi na wiedzy jakie miniumum powinno byc zachowane coby roslinka bez przeszkód sobie rosła.

Daniel Starzec
10-02-2005, 16:30
NIe wiem czy istnieje jakieś minimum.
Bonsai sadzi sie niekiedy dosłownie w garstce ziemi ale wiąże sie to z bardzo częstym podlewaniem.
Myśle że 40 litrowa doniczka na jedną tujke wystarczy.

smartcat
10-02-2005, 17:07
NIe wiem czy istnieje jakieś minimum.
Bonsai sadzi sie niekiedy dosłownie w garstce ziemi ale wiąże sie to z bardzo częstym podlewaniem.
Myśle że 40 litrowa doniczka na jedną tujke wystarczy.

Dzieki Daniel :-)