PDA

Zobacz pełną wersję : wkład kominkowy HAJDUK EXEL lub EXEL D - czy ktoś ma?



kajsik
05-02-2005, 14:43
Chodzi o taki "pionowy" wkład, tzn. wysokość większa niż szerokość?

Jak to wygląda i czy czymś się różni w paleniu?

Pozdrowienia wszystkim,
K. :)

Jarzeb
05-02-2005, 15:10
Witam
nic nie wiem na temat takiego wkladu
ale proponuje abyc raczej zwrocil uwage na spartherm. Znaczaco lepeij odrobiony, a cena niewiele wieksza - przynajmniej tam gdzie ja zagladalem :wink:
Pzdr

nurni
05-02-2005, 15:43
Ja też się zastanawiałem na Hajdukiem i właśnie dzisiaj zamówiłem Spartherma Varia 2L. Dlaczego? Przede wszystkim jakość wykonania i rozwiązania techniczne. Tu bezapelacyjnie wygrywa Spartherm i wolałem dopłacić 900 zł i mieć święty spokój. Na Forum również nie do końca się dobrze o Hajduku wypowiadają, nawet użytkownicy.
Aha i były to jedyne dwie firmy, które robią kominki ze szczelnym podłączeniem powietrza z zewnątrz i szybą z boku. Dlatego szczelne podłączenie powietrza do spalania bo będzie wentylacja mechaniczna.
Relacje z palenia dopiero gdzieś w czerwcu.

Pozdrawiam

GAZOBETON
05-02-2005, 22:52
Witam,

posiadam wkład taki jak w temacie Excel DN (szyba podnoszona go góry). Grzeje nieźle bo nie mam problemu z ogrzaniem 200 metrów i nawet nie mam jeszcze rozprowadzenia podłączonego.
Szyba chodzi po prowadnicach jak należy i nie zacina się jak na razie (grzeję pierwszy sezon).
Szyba się brudzi, ale w większosci pale scinkami po budowie (sosna) i wykarczowanymi owocówkami (te z kolei zostawiają taką tłustą sadzę i cholernie ciężko jest wyczyscic szybe).
Szczelne przyłączenie powietrza z zewnątrz, to mit, sama skrzynka do podłączenia powietrza z zewnątrz jest nieszczelna i ją kitowałem, ponadto i tak zaciąga powietrze pod drzwiczkami. Nie ma szczelnych wkładów kominkowych niezależnie od producenta, przynajmniej ja w to nie wierzę że taki istnieje.

Ogólnie jestem zadowolony i nie dał bym dwóch kawałków więcej za takiego samego Spatherma (który różni się tylko prowadnicami do szyby i uchwytem do niej).

Jeśli kupisz kominek z dużą szybą to uważaj na nią, moja się zbiła i koszt wymiany wyniósł 700 PLN.

Jeśli masz jakieś dalsze pytania, to pisz śmiało.

Pozdrawiam
Gazobeton

kajsik
06-02-2005, 08:48
Dzięki,
też wolę taniej, bo z kaską krucho...

Jeszcze jedni pytanie: czy drzwiczki chowają Ci się w obudowie, czy jeżdżą po wierzchu? Chcemy zrobić sobie "ognisko w ścianie", tzn wbudować wkład w pionową ścianę obłożoną wapieniem. Jak masz rozwiązaną obudowę?

Pozdrowienia,

K.

Jarzeb
06-02-2005, 18:16
Ja też się zastanawiałem na Hajdukiem i właśnie dzisiaj zamówiłem Spartherma Varia 2L. Dlaczego? Przede wszystkim jakość wykonania i rozwiązania techniczne. Tu bezapelacyjnie wygrywa Spartherm i wolałem dopłacić 900 zł i mieć święty spokój. Na Forum również nie do końca się dobrze o Hajduku wypowiadają, nawet użytkownicy.
Aha i były to jedyne dwie firmy, które robią kominki ze szczelnym podłączeniem powietrza z zewnątrz i szybą z boku. Dlatego szczelne podłączenie powietrza do spalania bo będzie wentylacja mechaniczna.
Relacje z palenia dopiero gdzieś w czerwcu.

Pozdrawiam

Wiatm
Przymierzam sie w tym tygodniu do wplaty na dokladnie ten sam model ;-)))
Zdradz prosze jak Ciebie wycenili
u mnie z montazem niby ok. 5tys
PZDR

GAZOBETON
06-02-2005, 23:01
Dzięki,
też wolę taniej, bo z kaską krucho...

Jeszcze jedni pytanie: czy drzwiczki chowają Ci się w obudowie, czy jeżdżą po wierzchu? Chcemy zrobić sobie "ognisko w ścianie", tzn wbudować wkład w pionową ścianę obłożoną wapieniem. Jak masz rozwiązaną obudowę?

Pozdrowienia,

K.

Witam,

drzwi chowają się w płaszczu z blachy, który odstaje od lica szyby o około 1 centymetra. Na dole tego płaszcza jest przyspawany kątownik, który z kolei tworzy taką małą półkę na około 2cm - jak sądzę służy do tego by płaszcz się nie odkształcał. Szyba nie chowa się całkowicie w płaszczu. tzn można ją podnieść do około 3/5 swojej wysokości.
Nie obudowałem jeszcze swojego wkładu, ale prawdopodobnie będzie to obudowa w stylu portalowym z trawertynu czerwonego lub z kafli. Cały czas się zastanawiam.
Mogę podesłać zdjęcia tego wkładu, jeśli cię to interesuje. Pomysł z wbudowaniem w sciane jest super. U mnie to nie jest możliwe, bo nie przewidziałem takiego klocka na poziomie projektu... gdy będę budował następny dom, to z pewnością tak zrobię.

Pozdrawiam
Gazobeton

Jobberwalker
09-01-2009, 08:00
Witam,
w jakis sposob czyscicie szyby w takich wkladach jak Excel Hajduka, szyba chowa sie w obudowie wiec jak ja wyczyscic od srodka?

Jr