PDA

Zobacz pełną wersję : chcę rozbudować 6 x 4 do 8 x 9 szukam architekta



zygmor
05-02-2005, 15:51
Kochani szukam aerchitekta, który by mi pomógł przerobić i rozbudować nasz domek letni na coś do mieszkania. Mamy klka pomysłów trzeba tylko to wdrożyć.

_________

Zygmor spod Nadarzyna

14-02-2005, 22:17
Zygmor,
może zainteresuje Cię współpraca ze mną? Jestem architektem (rodzaju żeńskiego :D ) z W-wy, 8 lat doświadczenia w zawodzie, uprawnienia, pomysły, dobre chęci i miłe usposobienie :D
Jeśli masz ochotę spróbować - zadzwoń: 603 446 115. Chętnie się z Tobą/Wami spotkam by pogadać o Twoich planach.
Pozdrawiam - Lena H.

17-02-2005, 12:20
Po uważnym przejrzeniu nadesłanej decyzji o warunkach zabudowy nasuwają mi się następujące wnioski:
- w mojej opinii, na podstawie w/w decyzji trudno będzie uzyskać pozwolenie na budowę dla inwestycji polegającej na rozbudowie obecnego obiektu z przeznaczeniem na „coś do mieszkania” (bo w decyzji mowa jest wyraźnie o rozbudowie z kontynuacją dotychczasowej funkcji).
- „wyprostowanie” sytuacji może przebiegać w trzech różnych konfiguracjach:
1. na podstawie procedury zmiany wydanej decyzji (jeśli jej postanowienia wynikają z nieprecyzyjnie sformułowanych oczekiwań inwestora we wniosku o wydanie decyzji)
2. na podstawie odwołania od decyzji (w przypadku, gdy jej treść niezgodna jest z intencją inwestora ze względu na złą interpretację sformułowań zawartych we wniosku o wydanie tejże decyzji, lub też decyzja w inny sposób narusza lub ogranicza interes prawny inwestora);
3. w drodze wydania nowej decyzji po uprzednim dokonaniu zmiany sposobu użytkowania istniejącego obiektu (i tylko w przypadku, gdy, jak zrozumiałam z naszej rozmowy telefonicznej chodzi o rozbudowę obiektu na domek letniskowy a sąsiedztwo nie pozwala na wydanie decyzji dla takiego budynku na podstawie kontynuacji funkcji). Jednak, z uwagi na czaso- o kosztochłonność tego rozwiązania należy traktować ten wariant postępowania jako ostateczny.
Odnośnie punktów 1 i 2 należy jednak podkreślić, że pozytywne rozstrzygnięcie zależne będzie w znacznej mierze od tego, czy:
a. w najbliższym sąsiedztwie (dokładnie w obszarze 50 m wokół działki, której dotyczy wniosek) znajdują się obiekty o podobnej funkcji, lub też, że
b. uda się Państwu udowodnić, że obiekt przeznaczony do rozbudowania już dawno zmienił funkcję na letniskową (potrzebne będą dowody typu: wezwanie do zapłaty podatku od nieruchomości z określeniem budynku jako „letniskowy” czy „rekreacyjny”). I to też przy odrobinie szczęścia, że nikt nie będzie drążył sprawy, czy zaistniała zmiana sposobu użytkowania nastąpiła w zgodzie z obowiązującymi ówcześnie przepisami.

Tyle na ten temat mogę powiedzieć teraz. O tym, która z tych trzech ścieżek postępowania może okazać się najskuteczniejsza, będę mogła powiedzieć więcej znając więcej szczegółów takich jak:
- jak został sformułowany wniosek o wydanie decyzji,
- jaka była historia zmiany sposobu użytkowania budynku a także
- czy sąsiedztwo pozwala na wydanie pozytywnej decyzji na podstawie kontynuacji funkcji.
Jeszcze raz chcę podkreślić, że to co opisałam powyżej dotyczy rozbudowy na cele rekreacyjne, choć nie jestem pewna czy dobrze Pana zrozumiałam. Gdyby chodziło jednak o inwestycję na cele mieszkaniowe sytuacja jest z formalnego punktu widzenia znacznie prostsza (mamy takie sąsiedztwo). Z drugiej strony, nie sądzę aby taki przypadek tu zachodził, bo w decyzji nie mówi się o zaopatrzeniu obiektu w podstawowe media (?) ani też nie świadczą o tym rozmiary planowanej rozbudowy.

W razie gdyby mieli Państwo dodatkowe pytania lub potrzebowali dalszej pomocy - jestem do dyspozycji.
Pozdrawiam – Lena Hoffmann.