PDA

Zobacz pełną wersję : zacieki, przecieki na kg na poddaszu



ewik1
25-09-2016, 16:43
witam,
prosze osoby znające sie w temacie o wypowiedzenie sie....jak nassz kolejny problem ugryźć

otóż kupiliśmy dom od osoby prywatnej, która budowała go dla siebie. Dom był w tzw. stanie deweloperskim, z ociepleniem dachu i karton gipsami.
Dom posiadamy od roku. Na poczatku dach strasznie skrzypiał, wszystkie kg poodcinały sie-idioci nawet nie dali siatek a dziś wewnątrz pokoju pojawiła sie mokra plama na skośnym suficie kg u córki. to samo jest w łazience-kilka plam ns skosie i lewa strona okna dachowego jest mokra. W nocy nie padało, była duża mgła. jakim sposobem wilgoć weszła do środka. dodam, że mam wrażenie jakby góra wyciągała, pod skosami wg mnie jest dużo chłodniej. co tu teraz zrobić? ściągać dach i kłaść na nowo, czy psuć kg i ocieplać, szukać dziur ???
pomóżcie

JarekKRK45
27-09-2016, 15:35
Myślę że trzeba zacząć od k-g , wyciąć otwory w miejscach gdzie są mokre plamy i może uda się zobaczyć przyczynę ...

Kemotxb
27-09-2016, 15:47
Przyczyną może naturalny ciąg wentylacyjny. Poddasze z zabudową suchą KG i OSB nie jest szczelne i po prostu wilgoć jest wciągana do środka a tam następuje zmiana temperatury i wytrącanie wilgoci. Być może brakuje jakiegoś elementu zabudowy .. folii a może są jakieś nieszczelności na poszyciu dachu.

ewik1
01-10-2016, 05:54
dzieki za cenne uwagi.