PDA

Zobacz pełną wersję : Pleśniawki pod GK, zerwana suprema - co dalej



nightsmilee
25-09-2016, 17:58
Cześć wszystkim,

Miałem wywalić tylko podłogę, a wyszło że muszę sięgnąć dalej. W rogach na łączeniu ściany z podłogą zauważyłem wilgoć. Z jednej ze ścian zerwałem płyty GK - jak się okazało, były na nich ślady jakby zacieków razem z pleśniawkami i podobnymi. Wszystko to do wysokości metra od posadzki betonowej. Zacząłem skuwać tynk i wyszło, że na ścianie do wspomnianego metra, jest suprema. Wywaliłem ją, teraz suszę pokój - najbardziej mokry w rogu ścian wschodniej i północnej. Teraz pytania... 1. Czy skuwać resztę tynku aż do góry? 2. Czy uzupełnić brak supremy (wyrównać ścianę) - ytongiem czy czymś innym? 3. Chcę teraz zrobić wylewkę zamiast wkładania legarów. W betonie są ubytki, pod pomieszczeniem nie ma piwnicy. Czym uzupełnić te ubytki? Na beton pójdzie jakiś dysper, papa albo folia, styro, folia i wylewka. 4. Ściany nie mają izolacji pionowej, czy warto zrobić iniekcję?

jagodaaa90
26-09-2016, 16:11
Jeśli na ścianie pojawią się kłopotliwe wykwity, trzeba jak najszybciej przystąpić do działania, nim ich obecność odbije się na zdrowiu domowników.
Można zacząć od metod naturalnych, szczególnie, jeśli w domu przebywają dzieci. Zaczynamy od zeskrobania ze ściany wierzchniej warstwy pleśni. Można do tego użyć szczotki i wody z mydłem lub detergentem. Kolejnym krokiem, koniecznym dla powodzenia misji będzie niestety skucie tynku z powierzchni występowania grzyba i wokół niego. W następnej kolejności weźmiemy się za usunięcie grzybni. Jeśli nie zrobimy tego skutecznie, grzyb będzie się odnawiał. Dostępnym w większości domów środkiem, który może okazać się skutecznym antidotum jest ocet rozrobiony z wodą w proporcji 4:1 (cztery porcje wody na jedną porcję octu).

mazwoj
26-09-2016, 17:42
1. skuwanie tynku z grzybem
2. chemia na grzyba aby go wymordować
3. wietrzenie pomieszczenia
4. grzanie pomieszczenia

To na teraz. A między czasie to zobacz skąd ta wilgoć na ścianie bo nigdy nie pozbędziesz się problemu. GK ograniczy przepływ powietrza i znowu będziesz miał to samo. Teraz albo za rok czasu.