PDA

Zobacz pełną wersję : Rozbiórka Fudamentów



Katarzyna Kulińska
06-02-2005, 09:01
Jaki jest naleszy sposób na rozbicie głazów betonowych pozostałych po fudamencie ??

06-02-2005, 09:14
Jaki jest nalepszy sposób na rozbicie głazów betonowych pozostałych po fudamencie ??
Kasiu ...
jesli masz techniczne problemy z zastosowaniem dynamitu ...
spróbuj młot 5 kg ...

pzdr

marcin_budowniczy
06-02-2005, 09:16
kopareczka rozwiąże problem :-)

maro74
06-02-2005, 09:30
Sama kopareczka to może nie ale jezeli zamiast łyżki będzie miała zamontowany młot do rozbijania betonu to poradzi sobie w 2-3 godzinki

bigmario4
06-02-2005, 21:33
Jaki jest nalepszy sposób na rozbicie głazów betonowych pozostałych po fudamencie ??
Kasiu ...
jesli masz techniczne problemy z zastosowaniem dynamitu ...
spróbuj młot 5 kg ...

pzdr
chcesz dziewczyne zajechać?? przynajmniej 10kg :lol:

mario_pab
07-02-2005, 06:54
Swego czasu miałem do usunięcia fundament spod starego domu. Nie wiem jak on był robiony, ale wystarczył mi tylko kilof. Kamienie z fundamentu wyjmowałem gołymi rękoma. Tam chyba wcale nie było betonu, a jeśli był to strasznie słaby.
Drugi fundament jaki burzyłem był pod podwórkowym kibelkiem. Był on jednak na tyle mocny, że połamałem na nim kilof, którym wcześniej skutecznie burzyłem fundament spod domu. :D

Jolka
07-02-2005, 08:38
My burzyliśmy zchrzaniony fundament (złe wymiary domu). Kilof ani młot pneumatyczny nie dał rady. Dopiero taka wielka maszyna, która z jednej strony miała dziobaka do rozkruszania a z drugiej łapy do przenoszenia, dała mu radę.
Gruz się przydał do utwardzenia drogi (po rozdrobnieniu, już młotem elektrycznym, straszna robota), do podmurówki ogrodzenia i jeszcze trochę zostało, ale jeszcze całe ogrodzenie nie jest gotowe.

inwestor
07-02-2005, 09:02
Jaki jest naleszy sposób na rozbicie głazów betonowych pozostałych po fudamencie ??
Fundamentów raczej kilofem się nie rozbija. Wyciaga się je z ziemi koparką albo dźwigiem. Najlepiej odrazu przygotować sobie, gruz, ziemie itp sprawy do wywiezienia i zamawiać odrazu koparke i wywrotkę, lub dźwig i wywrotkę. Niech wszystko co nie potrzebne w całości zabierają tak jest najtaniej.
Pozdrawiam