PDA

Zobacz pełną wersję : Akustyka mieszkania - strop



17-09-2002, 15:49
Strop nad moim mieszkaniem wg projektu składa się z nastepujących warstw: płyta żelbetonowa, warstwa wyrównująca, styropian 20 mm, papa izolacyjna, wylewka. Wytłumienie jednak jest bardzo złe - słychać kroki, szuranie, upadki przedmiotów itp. Czy taka warstwa styropianu jest zgodna z obowiazujacymi normami? Jakie ekspertyzy techniczne mozna wykonać w celu określenia zgodności izolacyjności akustycznej stropu z normami? Czy układanie styropianu na papie (lub odwrotnie) jest dopuszczalne - słyszałem opinie, że sąsiedztwo papy może zniszczyć styropian?

19-09-2002, 16:56
Szczerze wspolczuje - mam podobny problem i wiem, ze nielatwo z tym zyc. Zawodowo zajmuje sie dzwiekiem (pracuje "uszami") wiec dla mnie jest to podwojnie dokuczliwe: (o, poszedl do lazienki, o spadla mu pokrywka, o, Ruda przyszla znow do niego, uff, szykuje sie do wyjscia z psem, bedzie pol godziny spokoju.i.t.d.)
Oczywiscie, ze Wasz strop zostal wykonany nieprawidlowo i to z wielu powodow. Sa to szkolne bledy i nawet nie warto o tym pisac. Niestety, sprawa wyglada beznadziejnie. Szarpanina na drodze prawnej zajmie Wam minimum trzy lata. (Tyle walczyla moja ciotka-prawniczka ze Spoldzielnia w Bialymstoku. Dlatego polecam wziac sprawe w swoje rece, co także nie gwarantuje sukcesu, bowiem...
Wytlumienie stropu mozna zrobic skutecznie TYLKO od strony sasiada z gory. Nalezy na jego podlodze wykonac tzw. konstrukcje podlogi plywajacej w technologii Fermacell. Koszt takiej podlogi zaczyna się od 100 zł za m. kw. ale to jedyny sposób. Jak widac sprawa jest beznadziejna z nastepujacych powodow:
1. Sasiad z gory musi sie zgodzic na "maly remont" w calym swoim mieszkaniu.
2. Kto za to zapłaci?
3. Trzeba to zrobic samemu. Technologia jest banalnie prosta, ale potrzebna jest "niemiecka" dokładnoœć, zadnego przymykania oka na drobiazgi. Zaden polski fachowiec nie wykona Wam tego bezblednie. Z reszta - Panowie z firmy Fermacell sami Wam to powiedza.
Na listach dyskusyjnych traficie Państwo na wiele pomysłów "wyciszenia" stropu. Prosze mi wierzyc - ten ktory podaje jest jedynym skutecznym i w gruncie rzeczy tanim sposobem rozwiazania problemu "kroków sasiada".
Z wyrazami szacunku,
Anonim

Mis Uszatek
25-09-2002, 16:54
W moim lesie mieszka Sowa
którą zawsze boli głowa.
Ma Dzięcioła za sąsiada,
no a na to - trudna rada.

Sowa śpi, a Dzięcioł kuje,
każdy dzionek jej zatruje,
a na prośby odpowiada:
"Ja kuć muszę! Trudna rada!

Jak ci źle to zatkaj uszy!"
Tak się Dzięcioł przed nią puszy.
Ale Sowa - mądra głowa
Zawołała Myszołowa

do swej dziupli zamówiła
cztery myszy - lekko zgniłe
Dzięcioł szybko poczuł smrodek,
dom mu pachniał jak wychodek!

"Trzymasz w dziupli mysze zgniłą?!
Chyba cie pop....liło!!!"
Sowa na to: "zamknij dziób!
respirator sobie kup!"

Morał zatem w tym sposobie:
jak ty komu - tak on tobie
Więc Sąsiedzi! Nie czekajcie,
aż wam smród do nosa zajdzie!

11-10-2002, 11:16
On 2002-09-19 17:56, Anonymous wrote:
Szczerze wspolczuje - mam podobny problem i wiem, ze nielatwo z tym zyc. Zawodowo zajmuje sie dzwiekiem (pracuje "uszami") wiec dla mnie jest to podwojnie dokuczliwe: (o, poszedl do lazienki, o spadla mu pokrywka, o, Ruda przyszla znow do niego, uff, szykuje sie do wyjscia z psem, bedzie pol godziny spokoju.i.t.d.)
Oczywiscie, ze Wasz strop zostal wykonany nieprawidlowo i to z wielu powodow. Sa to szkolne bledy i nawet nie warto o tym pisac. Niestety, sprawa wyglada beznadziejnie. Szarpanina na drodze prawnej zajmie Wam minimum trzy lata. (Tyle walczyla moja ciotka-prawniczka ze Spoldzielnia w Bialymstoku. Dlatego polecam wziac sprawe w swoje rece, co także nie gwarantuje sukcesu, bowiem...
Wytlumienie stropu mozna zrobic skutecznie TYLKO od strony sasiada z gory. Nalezy na jego podlodze wykonac tzw. konstrukcje podlogi plywajacej w technologii Fermacell. Koszt takiej podlogi zaczyna się od 100 zł za m. kw. ale to jedyny sposób. Jak widac sprawa jest beznadziejna z nastepujacych powodow:
1. Sasiad z gory musi sie zgodzic na "maly remont" w calym swoim mieszkaniu.
2. Kto za to zapłaci?
3. Trzeba to zrobic samemu. Technologia jest banalnie prosta, ale potrzebna jest "niemiecka" dokładnoœć, zadnego przymykania oka na drobiazgi. Zaden polski fachowiec nie wykona Wam tego bezblednie. Z reszta - Panowie z firmy Fermacell sami Wam to powiedza.
Na listach dyskusyjnych traficie Państwo na wiele pomysłów "wyciszenia" stropu. Prosze mi wierzyc - ten ktory podaje jest jedynym skutecznym i w gruncie rzeczy tanim sposobem rozwiazania problemu "kroków sasiada".
Z wyrazami szacunku,
Anonim
Proszę o radę jak wyciszyć pokój, aby nie było słychać zza ściany sąsiadów. Renata