PDA

Zobacz pełną wersję : Anonimy



Jasiu
18-09-2002, 08:37
Ostatnio uaktywnili się anonimowi mieszacze, wtrącający do wątków głupie i antagonizujące uwagi. Psuje to atmosfere na forum.

Czy nie możnaby zapisywać adresów IP osób zamieszczających swoje uwagi na forum (a może jest to robione) ?

Możnaby wówczas na wniosek np.: minimum 5 zarejestrowanych członków forum wysłać list z informacją o radosnej twórczości takich anonimów do administratorów ich sieci, jeśli piszą ze stałego IP, lub do TPSA (http://www.tpnet.pl/abuse.php), jeśli piszą z linii dodzwanianej.

Zapewne owe anonimy pisane są przez mało inteligentnych dzieciaków. Ryzyko powiadomienia rodziców/przełożonych powinno w większości przypadków utemperować ich głupie zapędy.

18-09-2002, 10:47
Wyluzuj sie Jasiu !!!

tomgor
18-09-2002, 12:14
Jasiu ma rację! Niech każdy Anonim jest podpisany numerem IP komputera. Dzięki temu będą oni rozpoznawalni i odróżniani.

18-09-2002, 12:18
Nalezy tylko tepic wypowiedzi obrazliwe (dziekuje!), poza tym anonimowosc niczemu nie przeszkadza.

franekF
18-09-2002, 12:58
Jasiu,
Ignoruj takie wypowiedzi - to wystarczy.

18-09-2002, 15:12
A może tak jak w niektórych Forach - przy każdym użytkowniku (także anonimowym) pojawi się jego serwer. Wiedziałem pewne ciekawostki - jak to ktoś wyrażał się w superlatywach o pewnym serwisie, a jego serwer był właśnie z tejże instytucji. W ten sposób możnaby też częściowo odróżnić anonimów (jeden łączy się przez TP SA z Gorzowa, a inny z Pcimia).

18-09-2002, 15:22
Na forum rozprzestrzenia się ostatnio jakaś potworna obsesja na punkcie lobbingowania. Każda wypowiedź, która zawiera jakąkolwiek informację na temat konkretnego producenta, materiału czy wyrobu traktowana jest od razu jako wypowiedź te rzeczy reklamująca. Opamietajmy sie, bo grozi to schizofrenia! I skąd to się w ogole wzięło, bo wcześniej tego nie było? Czyzby poklosie znanego wszystkim artykulu?

Jasiu
18-09-2002, 15:31
W internecie tak czy siak wszyscy jesteśmy anonimowi (bo kto to jest "Jasiu" ?)

Chodzi o to, żeby potencjalni żartownisie liczyli się z tym, że jak przecholują to mogą najeść się wstydu (bo nic więcej nie możemy im zrobić jak tylko napisać do mamusi albo szefa, że ich pociecha nie zna dobrych manier).

Oraz o to żeby wypowiadający się byli jakoś rozpoznawalni. Jak ja w jednym wątku napisze że Porotherm jest "be", a wdrugim, że "cacy" to ktoś mi to wypomni i wyjde na głupka. A taki anonim pisze co mu ślina na paluch przyniesie, a my niepotrzebnie tracimy czas na gadanie ze strachem na wróble co się ustawia tak jak wiatr zawieje.

Na początek wystarczy logowanie adresów IP na czas "W" (do wiadomości redakcji).

A może nie od rzeczy byłoby dodawanie do nazwy "Anonim" adresu IP z którego pisze ? Nie wiem, to trzeba jeszcze rozważyć.

18-09-2002, 15:41
Jasiu, naprawde przesadasz. Jak napisal ktos powyzej nie musisz tego czytac, jezeli przy poscie zobaczysz "Anonimowy" po prostu pomijaj taki post z definicji i nie dyskutuj z nim. Nic sie zlego temu forum nie stalo (ja uwazam, ze wrecz przeciwnie), ze daje mozliwosc zachowania anonimowosci. To tylko kwestia zdrowego rozsadku, zeby oddzielic ziarno od plew.

Jasiu
18-09-2002, 16:07
To po co wogóle Anonimowi mają pisać na forum skoro jak radzisz mam tego nie czytać ?

To tak żeby wykazać wewnętrzną sprzecznośc w tym co napisałeś(aś ?)

A pozatym ja nie postuluje zakazu pisania dla osób nie zarejstrowanych. Ja tylko postuluje logowanie adresów osób piszących. Takie logowania tak czy siak przez serwer jest przeprowadzane tylko takie logi na ogół są czyszczone po paru dniach i nie są skorelowane z bazą danych artykułów.

A pozatym skąd wiesz, że Murator takich informacji nie zapisuje - twoja przeglądarka za każdym razem jak wysyłasz wiadomość na forum grzecznie podaje jaki masz adres, jaki system operacyjny i jaką przeglądarkę. Może to wszystko jest rejestrowane tylko Ty o tym nic nie wiesz ;o)

18-09-2002, 16:34
Jeżeli przy Jasiu pokaże się mf.gov.pl lub twojedomy.pl to "Jasiu" też straci anonimowość. Czy będzie w ten sposób bardziej obiektywnie? Może warto, bo dzięki temu przestanę zastanawiać się co jest lobbingiem a co nie. Gorzej gdyż część osób zrezygnuje, bo jak szef będzie mógł zobaczyć adres jego firmy, to już dojdzie, kto traci w pracy czas. I może akurat zrezygnują Ci najbardziej wartościowi. Tak źle i tak nie dobrze.

Majka
18-09-2002, 17:11
Jest teraz stałe łącze TP pod nazwą neostrada, o ile się dobrze orientuję adesy Ip są "dynamiczne". Tzn, że za kazdym razem nadaje się inny :razz: A może nie mam racji :eek:

18-09-2002, 20:32
Najśmieszniejsze jest to że osoby zarejestrowane ,które chcą komuś dowalić coś głupiego stają się anonimami i wszystko się wtedy zgania na anonima wygodne prawda.

Maco
18-09-2002, 20:52
Jasiu, z całym szacunkiem ale pomysł mi się nie podoba.

Ogólnie wszelkie restrykcje i ograniczenia prowadzą wcześniej czy później na manowce. Nie będzie sprawiedliwego systemu oceny zablokowania kogoś. Jedni będa święcie oburzeni, drudzy będą się śmiać a inni nie zwrócą uwagi.

Jak się pojawią ograniczenia lub jakaś groźba powstanie sporo obejść, które trzeba będzie też ograniczać i po czasie powstanie machina "biurokratyczna", która będzie się zajmować rozsądzaniem, sprawdzaniem i blokowaniem tych a nie tamtych, potem będą odwołania, pomyłki, zwroty czci albo powone wykluczenia,.....

Jak komentaż jest nieadekwatny to wystarczy go zignorować i JUŻ ! Siła destrukcji takiej wypowiedzi zależy TYLKO I WYŁĄCZNIE od czytającego, który jeśli stwierdzi, że to jakaś granda to po prostu wyrzuci to drugim uchem. I koniec.

Tak jak na żywo, jeśli ktoś plecie bzdury to przecież się z nim nie dyskutuje tylko ignoruje albo po prostu odchodzi w inną stronę...

19-09-2002, 07:23
Brawo Maco! Tak trzymac!

Jasiu
19-09-2002, 07:34
Ech.... poddaje się.....

Redakcja najwyraźniej nie ma zamiaru się wypowiedzieć, a większość osób, która się tu wypowiada wkłada mi w usta to czego nie powiedziałem :sad:

Bo nie chodziło mi o żadne blokowanie dostępu kogokolwiek do czegokolwiek. Chodziło mi tylko o logowanie (zapisywanie) adresu IP wysyłającego post "do wiadomości redakcji" (o pokazywaniu tego adresu gawiedzi pisał ktoś inny ja tylko stwierdziłem, ze należałoby to przemyśleć). Nie wykluczone, że tak się cały czas dzieje tylko my o tym nie wiemy.

A wystarczyłby wpis na pierwszej stronie: "Uwaga połączenia są rejestrowane" - to IMHO powstrzymałoby niezainteresowanych budowaniem żartownisiów (na ogół nieletnich) wysyłających bezsensowne i obraźliwe komentarze.

Ale jak nie to nie. Łaski bez ;o)

19-09-2002, 08:21
On 2002-09-19 08:34, Jasiu wrote:
...powstrzymałoby niezainteresowanych budowaniem żartownisiów (na ogół nieletnich) wysyłających bezsensowne i obraźliwe komentarze.

Nie wiem kto i kiedy nadepnal Ci na odcisk, ale cala sprawa nie wydaje sie byc az tak powszechna na tym forum, zeby stanowila jakis problem i warta takiego naglosnienia, jak probujesz to zrobic. A jak to jest z obrazliwymi komentarzami mogles sie przekonac na wlasnej skorze.

Redakcja
19-09-2002, 10:32
Przerabialiśmy już temat anonimowych - ustaliliśmy wtedy, że na niektórych działach Forum moga wypowiadać się tylko osoby zarejestrowane. A tak w ogóle: Anonimowi to ryzyko każdego Forum
Pozdrawiamy.