PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa nie od końca zgodna z projektem?? Da się??



andrzejka
07-02-2005, 20:21
:roll: :roll:
Zastanawiam się czy możliwe jest samodzielne robienie zmian w projekcie albo inaczej w trakcie budowy rezygnacja np. z dwóch okien dachowych albo zmiana lokalizacji ścianki działowej czy zmiana kształtu okien.
Słuchajcie jęzeli kierownik budowy i inspektor nadzoru będzie znajomy to czy nie podpisze tego? Czy coś mu za to grozi?
Przecież mało która budowa jest kontrolowana przez nadzór budowlany.
Chyba czasami tak jest że w trakcie budowy zmieniamy decyzje :roll: i co wtedy? :roll:
Zaznaczam, że nie chodzi mi tu o jakieś wielkie zmiany typu szerokość budynku.
Pozdrawiam

Wowka
07-02-2005, 20:53
Zadałaś pytanie z cyklu "Czy jak tak zrobię...... to mnie złapią"

Ścianki działowe możesz przestawiać dowolnie.
Co do zmiany ilości okien oraz ich istotnych rozmiarów to nie powinno mieć to miejsca gdyż wpływa to na wygląd elewacji budynku.


Przecież mało która budowa jest kontrolowana przez nadzór budowlany
To nie znaczy, że Twoja nie będzie kontrolowana.


Chyba czasami tak jest że w trakcie budowy zmieniamy decyzje i co wtedy?
W takich przypadkach wprowadza się zmiany do prok\jektu i śpi się spokojnie.


Słuchajcie jęzeli kierownik budowy i inspektor nadzoru będzie znajomy to czy nie podpisze tego? Czy coś mu za to grozi?
Za złożenie nieprawdziwego oświadczenia grozi mu odpowiedzialność karna oraz utrata uprawnień. To kary oczywiście maksymalne. Wachlarz ewentualnych kar jest dość szeroki.

andrzejka
07-02-2005, 21:12
Dzięki za odpowiedź.
:P :P :P
Jednym słowem nie warto.
No tak ale czy zmiany można wprowadzać w dowolnym momencie budowy, czy tylko przed uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Wowka
07-02-2005, 21:41
Dzięki za odpowiedź.
:P :P :P
Jednym słowem nie warto.
No tak ale czy zmiany można wprowadzać w dowolnym momencie budowy, czy tylko przed uzyskaniem pozwolenia na budowę.

W dowolnym momencie z tym, że teoretycznie winno to nastąpić przed samym zdarzeniem (czyli np. obsadzeniem tych okien) Niemniej w praktyce robi się to hurtowo gdy tych zmian zbierze się już trochę..... a inwestor wie, że wszystkie te zmiany są akceptowalne.

Powodzenia

ansik
05-04-2005, 13:28
Odświeżam temat, gdyż mam podobną sytuację tj. projekt budowlany złożony w celu otrzymania pozwolenia na budowę będę chciał zmodyfikować poprzez dołożenie ścianki kolankowej.
Czy taka zmiana jest dopuszalna ? Oczywiście mój architekt wprowadzi stosowne zmiany na rysunkach. Czy najpierw należy uzyskać z urzędu zgodę na taką zmianę, czy robi się to w ramach "dokumentacji powykonawczej" podpisanej przez architekta.

Jeśli ktoś zna całą procedurę lub podobne zmiany robił w trakcie budowy to bardzo proszę o informację.

Pozdrawiam :D

MarcinU
05-04-2005, 13:36
Zawsze można złożyć zapytanie do PINB i uzyskac odpowiedź co w takiej sytuacji należy zrobić.