PDA

Zobacz pełną wersję : Garaż lub wiata na samochód - kto to zrobił sam?



kadra
08-02-2005, 15:23
Mój mąż nie chce wyrazić zgody na samodzielne postawienbie konstrukcji pod którą on miałby postawić swój ulubiony samochodzik. No to może ktoś z Was mógłby olecić jakąś prostą konstrukcję no i solidną acz estetyczną, bo ja się nie doczekam na garaż zrobiony przez fachowców... Zdiecia mile widziane..
buzia K

adam_mk
09-02-2005, 03:36
Jest taka technologia budowania. Żerdzie, słoma, drewniany szkielet i tynk. Zdjęć nie mam, ale, jak już gdzieś wspomniałem, można to zobaczyć np. w Myśliborzu przy rynku w kilku rozlatujących się budynkach (piętrowych!). Te obok, zadbane, mają się dobrze od pewnie ponad stu lat.
Budowano szkielet drewniany. Przy wiacie można go sobie wyobrazić. Co kilkanaście centymetrów, pionowo w "oknach" pomiędzy elementami szkieletu wstawiano żerdzie. Widziałem, że tam były to wręcz proste odcinki gałęzi. Przestrzeń pomiędzy nimi wypełniano wplatając powrósła kręcone ze słomy (takie o średnicy ok. 10 cm). Słoma stanowiła tu ciasne wypełnienie szkieletu. Całość tynkowano zaprawą (dumałem jaką,obwąchiwałem i myślę, że gliniano wapienną). Rodzaj tynku można dziś dobrać lepiej, bo dostępność materiałów jest większa niż kiedyś. Tam ściany miały grubość około 30 cm. Myślę, że dodatek wapna jest konieczny z powodu mineralizacji słomy, uodpornienia jej na grzyby i gryzonie. Domu chyba bym się nie odważył tak postawić, choć tamte stoją i ludzie w nich mieszkają, ale wiatę? Śmietnik? Inne elementy "małej architektury"? Poważnie to rozważam.
Niemiec - jak sama nazwa wskazuje - to osoba, z którą nie da się dogadać, ale jak tam widać, coś w tym jest, skoro tak budowali i stoi do dzisiaj.
Pozdrawiam Adam M.
P.S.
Koszty! Przy budowie domu, gdy brakuje na wszystko, co chciałoby się mieć to trzeba rozważać też dziwne, wydawałoby się, techniki. Ja to robię, bo za bogaty nie jestem.
Adam M.

pasco
09-02-2005, 08:21
Ja postawiłem bardzo prosty garaż: Stalowy szkielet (z kątowników) na podmurówce z bloczków betonowych. Szkielet przytwierdzony do podmurówki i płotu. Na to płyty styropianowe obłożone siatką i klejem. Na dach płyta falista (koniecznie z folią pod spodem. No i do tego stare drzwi z demobilu (ciężkie - z płyty obornickiej czy jak to się nazywa - coby utrzymały całą konstrukcję na ziemi w razie czego. Żaden problem przenieść: garaż stał już gdzie indziej, a rozcięcie go i pospawanie razem z przeniesieniem w inne miejsce to max. 2 dni. pracy. Polecam.

ARi.
10-02-2005, 19:26
Witam
Tu jest stronka jak zrobić wiate można troche dac od siebie jkąś ścianke czy coś w tym stylu http://www.buildeazy.com/carport.html

http://www.buildeazy.com/carport_id.gif

http://www.buildeazy.com/carport_brace.gif

POLECAM ROZWIAZANIE nr 2 lub 3

http://www.buildeazy.com/carport_post.gif

a to jest fotka którą znalazłem na necie ja bym pare elemetów dodał tam noi jakąś rynne bo raczej nikt by niechiał mieć ochlapane auto podczas deszczu można zamiast rury zastosować łańcuch
http://www.leko.com.pl/inne/inne4.jpg

DRZEWO TEZ KOSZTUJE SPORO wiec niewiem co doradzić

Pozdrawiam :wink:

ARi.
10-02-2005, 19:43
a może takie coś :lol: :lol: :lol: cena 250 $ ale pewnie nie oto chodzi
http://spm.imageg.net/graphics/product_images/p1484701reg.jpg

A może na dwa auta 1,200 $
http://www.searshomecenter.com/homecenter/assets/product_images/26842_f.jpg
ceny nieznam :D
http://www.immowelt.de/bauen/aussenbau/img/zapf_garage_clou.jpg
http://www.immowelt.de/bauen/aussenbau/img/zapf_garage_clou_2.jpg

kadra
15-02-2005, 14:10
dzięki!
idąc dalej tą drogą - namiot mogę uszyć sama : )

Myślę, ze ta drewniana konstrukacja będzię ok - mam sporo dech, kantówek i stempli po budowie. Zostaje tylko zadaszyć jakąś blachą...
pa AM

Piotr Kraków
05-12-2015, 15:47
Mam pytania chciałbym zadaszenie drewniane ale z łuków giętych tak jak ta firma robi? Moje pytanie czy samemu można sobie takie wygiąć bo nie ukrywam że wygląda to dobrze. 339643 http://koswood.com/pl/content/9-realizacje

dzabij
06-12-2015, 20:36
Te łuki są z drewna klejonego warstwowo. Czyli organizujesz cienkie (+/- 1cm grubości) drewniane listwy, przygotowujesz szablon z kształtem łuku, smarujesz listwy klejem, składasz w kanapkę i ściskami stolarskimi mocujesz do szablonu aby nadać im pożądany kształt. Po związaniu kleju masz gotowe łuki. W warunkach domowych ciężko będzie wykonać odpowiednio mocny szablon aby skleić wszystko na raz, dlatego pewnie proces trzeba rozłożyć na kilka etapów i kleić po 2-3 listwy na raz.