PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D14 ROZŁOŻYSTY



tom2tom
08-02-2005, 23:23
1. Przeszukiwałem po nagłówkach tematów w dziale, ale nie znalazłem dyskusji na temat tego projektu. Może jednak ktoś spotkał się z omówieniem D14 i mógłby podać link do strony.
2. Proszę o opinie, podzielenie się doświadczeniami o D14 osoby, które wybrały ten projekt do realizacji.

Jak na razie jest nas 2+1+1(teściowa).

http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=34

tom2tom
15-02-2005, 13:31
Przykro :cry: i :evil: albo nikt nie buduje, albo ludziska patrzycie na ilość odpowiedzi w wątku.
Mam opisy trzech projektów w ręku: D08, D14 i D24 i jestem w kropce :-?

tom2tom
15-02-2005, 13:33
Przykro :cry: i :evil: albo nikt nie buduje, albo ludziska patrzycie na ilość odpowiedzi w wątku.
Mam opisy trzech projektów w ręku: D08, D14 i D24 i jestem w kropce :-?

MALINKA
16-02-2005, 18:33
Buduj D08 i przyłącz się do przestronnych :D :wink:. Projekt bardzo praktyczny. Salon większy niż w D14 i jeden pokój dodatkowo. A sam mówisz że jak na razie jest 2+1+teściowa. A co będzie jak pojawi się jeszcze +1? A nawet jeżeli nie to może być to pokój komputerowy; biurowy; goscinny; itp. Jeśli chodzi o koszty to myślę że będą porównywalne.

tom2tom
17-02-2005, 13:34
Buduj D08 i przyłącz się do przestronnych :D :wink:. Projekt bardzo praktyczny. Salon większy niż w D14 i jeden pokój dodatkowo. A sam mówisz że jak na razie jest 2+1+teściowa. A co będzie jak pojawi się jeszcze +1? A nawet jeżeli nie to może być to pokój komputerowy; biurowy; goscinny; itp. Jeśli chodzi o koszty to myślę że będą porównywalne.
Malinka, dziękuję za poradę. Z forum wiem, że jesteś właścicielką "Przestronnego". Konkretny wybór jeszcze troszkę przede mną, a preferencje co do typu domku: parter bez poddasza (ew. jako stryszek), wydzielenie stref, kuchnia otwarta z jadalnią i rzeczywiście jakiś pokój do pracy (żonka daje troszkę "korków") nie zmienią się nawet jeśli zacznę za 2-3 lata.
Wiem, że daszek trochę tutaj stanowi o kosztach. Ale ogólnie muszę założych obciążenie ok. 300 kPLN. Wybiorę technologię, która pozwoli na szybką budowę oraz gotowe wiązary.
Na razie dzięki.
PS. Jakie koszta w przypadku D08 do stanu surowego zamkniętego?[/i]
Widziałem w pierwszych postach waszego wątku "zbyszku" z Brześcia Kujawskiego. To tylko 10 km - "rzut berecikiem" do spokojnego, historycznego miasteczka gdzie urodził się Władysław Łokietek. Czy "zbyszku" zakończył już swoje dzieło?

MALINKA
17-02-2005, 18:39
Co do kosztów. Jak na dzień dzisiejszy wydałam coś około 270.000 ale można taniej (Sciana trzy warstwowa z elewaccją z cegły klinkierowej, dachówka ceramiczna). Mam tynki i wylaną posadzkę, wszelkie instalacje. Po wstępnym wyliczeniu wykończenia wyjdzie coś około 70.000zł. Tak wygląda to u mnie ale w zależności jaką technologię wybierzesz możesz tę wartość zmniejszyć lub zwiększyć. Niestety zarówno w D14 jak i w D08 koszt dachu będzie podobny- u mnie 50.000.

Pozdrawiam

Tomasz Kaczmarek
29-05-2005, 13:16
Projekt tego domu kupiliśmy już kikla lat temu do tej pory uważamy, że jest to dom, który spełnia nasze marzenia. W tym roku zamierzamy je zrealizować. Czy ktoś ma podobne zdanie, a może nawet już mieszka w tym domu?

radomik
29-05-2005, 13:27
Witam
Myślę że najlepiej bedzie jak poszukasz tu:

http://murator.com.pl/forum/viewforum.php?f=39&sid=252a13f488a5687c8f332aca6b2efe26

Tomasz Kaczmarek
29-05-2005, 13:33
Dom naszych marzeń, czy ktoś zrealizował już takie marzenie, chetnie porozmawiamy.

Tomasz Kaczmarek
29-05-2005, 14:03
My dziś już wiemy, że będziemy dudować D14 jednak zaczniemy dopiero około sierpnia jedyne doświadczenia jakie mamy to sprawy urzędowe i trochę przeróbek w projekcie. Rezygnujemy ze składzika w garażu i tym samym zmnijeszamy garaż o to pomieszczenie oraz wyjście z holu na taras przesuwamy na równo ze ścianą gdzie są sypialnie da nam to ok 2 mkw więcej w holu, a przedewszystkim zlikwiduje wnękę jaka jest w projekcie przy tych drzwiach, chętnie podzielę się również innymi informacjami jak już zaczniemy, również będziemy wdzięczni za zwrotne inne wiadomości