PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór pieca + grzejników



Krystian_1987
27-09-2016, 17:32
Witam forumowiczów !
Mam mały problem, obecnie stoje przed wyborem piecu do domu. Piec jest na gaz ( ogrzewanie C.O. jak i bieżącej wody). Zatem poszukuje piec dwufukncyjny.
Dom ma ok 130 m2, jest dobrze ocieplony, wybudowany 2 lata temu. Potrzebny będzie zbiornik na 130L. Tak mówił hydraulik. Niektórzy mi polecali firmy: - Vaillant
- Junkers
- Brutie
- Dietrich
i grzejniki firmy Stelrad. Zależy mi na średniej jakości jak i cenie. Wiadome, nie za drogo ani za tanio. Proszę pomóżcie bo niestety nie ogarmian tego tematu.
Dziękuje z góry !

kaeres
28-09-2016, 09:49
Ja też się na początku gubiłem.
1 czy 2-funkcyjny świadczy tylko o tym czy do ciepłej wody będziesz miał zasobnik stojący (duży bojler) czy wolisz coś bardziej kompaktowego.
2 funkcyjne przeważnie mają zasobnik w sobie (nowoczesne tzw. warstwowy).
1 funkcyjne podgrzewają wodę użytkową w bojlerze.
1 funkcyjny wystarczy Ci jakiś 12-14kW, 2 funkcyjny już okolice 24kW.
Kotły są oczywiście wielu producentów. Nie będziesz stawiał kotłowni już jutro więc poczytaj na necie lub na tym forum.
Za tydzień będziesz inżynierem w tym temacie.

Krystian_1987
29-09-2016, 15:45
Ok. Dziękuje za odpowiedź. Chyba muszę widzę trochę "przestudiowac" temat.
Poczytam wieczorem dzisiaj :)

Konsultant Viessmann
30-09-2016, 09:50
Ok. Dziękuje za odpowiedź. Chyba muszę widzę trochę "przestudiowac" temat.
Poczytam wieczorem dzisiaj :)

Możesz też skonsultować się z profesjonalistami i dopytać, zaprosić na obiekt. Polecam zwrócić się do jednego z naszych autoryzowanych partnerów i umówienie się na spotkanie. Firma Viessmann ma w ofercie zarówno kocioł jak i grzejniki, chociaż w przypadku kotłów kondensacyjnych lepsza byłaby podłogówka - rozważałeś tę opcję?

Namiar na firmy partnerskie TUTAJ (http://www.viessmann.pl/pl/uslugi/najblizszy-partner.html) Pozdrawiam!

No i pozostaję otwarty na wszelkie pytania!