PDA

Zobacz pełną wersję : ZE i prąd "na zagospodarowanie działki" - jak?



Jarek.P
09-02-2005, 11:46
Witam !

Jest działka budowlana, na której póki co nie planuje rozpoczynać budowy. Prąd jednak by się przydał. Jak to załatwić? W ZE twardo obstają przy tym, że nie podłączą prądu na pustą działkę, musi być pozwolenie na budowę choćby budynku gospodarczego i oni dopiero na podstawie takiego pozwolenia ustalą warunki przyłączenia, bez tego nie ma takiej możliwości.
Z kolei kolega z pracy mówi mi, że on na swojej działce w identycznej sytuacji bez problemu załatwił postawienie samej skrzynki en., nazywało się to "prąd na zagospodarowanie działki". Po prostu poszedł, wypełnił wniosek i tyle. Jedyne, co musiał przedstawić, to wypis i wyrys z planu. Jak to załatwić?

"Od sąsiada" niestety się nie da, o pozwolenie na budowę teraz nie wystąpię z tego prostego powodu, że jeszcze nie wiem, co będę budował. jakieś inne możliwości?

J.

09-02-2005, 20:10
Powiem tak:

Wałkowałam ten temat w Zakładzie Energetycznym w Rzeszowie, nikt nie mógł mi tam normalnie powiedzieć, że od nowego roku 2005 zmieniły się przepisy!!! :x :evil: :x

Tak więc w moim przypadku prąd można mieć na dwa sposoby - albo projektować łącznie z budynkiem np.jednorodzinnym :wink: , albo najpierw postawić budynek i do niego projektować przyłącze elektryczne. :lol:

Nie w tej możliwości doprowadzenia prądu do pustej działki, ponieważ im się to nie opłaca. 8) :( 8)

Jarek.P
10-02-2005, 07:34
Powiem tak:

Wałkowałam ten temat w Zakładzie Energetycznym w Rzeszowie, nikt nie mógł mi tam normalnie powiedzieć, że od nowego roku 2005 zmieniły się przepisy!!! :x :evil: :x
[...]
Nie w tej możliwości doprowadzenia prądu do pustej działki, ponieważ im się to nie opłaca. 8) :( 8)

Acha... temat nieopłacalności faktycznie przewinął się w czasie mojej rozmowy z ZE :(
Czyli w temacie można sobie tylko pomamrotać pod nosem "pieprzony monopolista" i tyle. Trudno, dzięki

J.

10-02-2005, 07:54
Jarku - zrobiłem tak

napisałem prośbe, ze zamierzam produkowac betonowe pustaki na działce
poparta poswiadczeniem, ze mam zgromadzony materiał (żwir) na budowie
poparłem to dowodem zakupu projektu
wykazałem zamiar budowy - innymi słowy...
prąd dostałem bez problemu - na szczerym polu ...

pzdr

Jarek.P
10-02-2005, 08:46
Jarku - zrobiłem tak

napisałem prośbe, ze zamierzam produkowac betonowe pustaki na działce
poparta poswiadczeniem, ze mam zgromadzony materiał (żwir) na budowie
poparłem to dowodem zakupu projektu
wykazałem zamiar budowy - innymi słowy...
prąd dostałem bez problemu - na szczerym polu ...

pzdr

Czekaj, ale co w ZE przedłożyłeś? Dowód zakupu projektu i podanie? Czy coś jeszcze?
Ode mnie rządają mapy z naniesionym planem zagospodarowania oraz zgody na budowę zatwierdzonej w gminie jako potwierdzenie owego zamiaru budowy.

J.

maxymov
10-02-2005, 10:54
Mój Zakład ( ZE Legionowo) łaskawie wyraził zgodę na wykonanie przeze mnie we własnym zakresie, dość długiego WLZ- tu (ok. 40m), postawieniu skrzynki w linni ogrodzenia w której Oni zamontują pomiar, po uprzednim opłaceniu całej opłaty przyłączeniowej.
Wychodzi na to, że pod szyldem WLZ mam na własny koszt wykonać sobie przyłącze i jeszcze za to zapłacić. Od pomiaru do tablicy mam kolejne 15 mb kabla do położenia.

Jedno muszę im przyznać, że pracują szybko ( wymiana korespondencji zajmowała nie więcej niż 10 dni kalendarzowych) i nie wymagali pozwolenia na budowę.

koks
30-03-2005, 13:56
czyżbym coś przegapił? :o
Właśnie dziś dostałem warunki przyłączenia do sieci (ZE w Szczecinie); we wniosku trzeba było podać ogólne info dot. przyszłego domu i zapotrzebowania na prąd, ale nikt nie wymagał od nas pozwolenia na budowę, ani tym podobnych rzeczy! Nawet nasza działka nie jest działką budowlaną tylko rolną!

Scarab
30-03-2005, 14:00
dostałeś "warunki", które są konieczne do uzyskania pozwolenia na budowe.
w dalszym etapie bedziesz musial wykonac projekt przylacza i zlozyc wniosek o przylacze (docelowe, tymczasowe). w tym momencie pozwolenie na budowe bedzie wymagane.

koks
30-03-2005, 14:16
Scarab,
czy na pewno będą wymagać pozwolenia? Dostaliśmy już druk umowy i nie ma tam ani słowa o pozwoleniu na budowę. Jęśliby tak miałao być, to kicha, bo jeszcze nawet warunków zabudowy nie mamy...

koks

fiolek
30-03-2005, 17:21
koks , do umowy o przyłączenie nie potrzeba , do umowy o sprzedaż , czyli podłączenie licznika i faktyczne włączenie to u mnie było wymagane pozwolenie na budowę .

Scarab
30-03-2005, 17:41
no wlasnie :) jakos tak :)
w moim przypadku robi to za mnie architekt (a to ci pomocna dlon)

koks
30-03-2005, 20:47
fiolek,
wielkie dzięki za info! Kamień spadł mi z serca... :wink:
Terminy zrobienia przyłącza i samego przyłączenia, które podają w papierach z ZE są tragiczne! Chociaż tyle dobrego, że nie będę musiał czekać na pozwolenie, żeby zacząć działać z przyłączem...

pozdrawiam
koks