PDA

Zobacz pełną wersję : Grzejniki Regulus



09-02-2005, 20:01
Mam pytanie na temat grzejników Regulus czy są to dobre sprawdzone grzejniki, z wstępnych informacji bardzo mi się podobaja i nawet ceny zblizone np. do Purmo (katalogowe).
Prosze o Wasze opinie.

boguslaw
09-02-2005, 20:27
Zdania uczonych są jak zwykle podzielone tzn. użytkownicy je chwalą
a ci co mają zastrzeżenia przeważnie nie mają pojęcia o czym mówią,
i powtarzają stare wyświechtane mity.
Temat niedawno wałkowany.
Przeszukaj wątki pod tym hasłem.

Grzesiek13
09-02-2005, 21:48
Bogusław Ty nie zabraniaj ludziom montować grzejników na dachach :D

lakk
09-02-2005, 21:51
a baterii słonecznych w mieszkaniach :wink: :o

PRO
09-02-2005, 21:52
wybudowałem kawałek domu, dach sobie położyłem to i grzejniki będa potrzebne no nie?
A przy okazji może daszek do położenia??? :P :P

09-02-2005, 21:54
Prawda, prawda w każdym domu po dachu przychodzi i czas na grzejniki, a daszki to chętnie położe.

boguslaw
10-02-2005, 10:48
Grzesiek (13) - widzę, że jesteś w pobliżu.

Obiecana informacja na temat rur Cu z Hutmenu i nie tylko:
Norma europejska EN 1057 dopuszcza pozostałości węgla w rurach inst. na poziomie nie większym niż 0,20mg/dm2- stan miękki i półtwardy.
Dla rur w stanie twardym norma nie przewiduje obecności węgla.
Bada się poziom węgla na powierzchni, ponadto w samej miedzi.
Dlaczego węgiel powierzchniowy jest szkodliwy? Atomy węgla blokują wytworzenie w tym miejscu ochronnego tlenku a zatem jest ono potencjalnym miejscem inicjowania różnych form korozji w tym wżerowej.
Stopień gładkości rur wewnątrz nie ma nic do rzeczy.
Może być rura optycznie gładka jak lustro i zawierać dużo węgla i matowa o jego znacznie mniejszej zawartości.
Hutmen tłumaczy tak: rury wychodzą z tłoczenia gładkie lecz właśnie by pozbawić je węgla resztkowego są zawsze poddane zabiegowi czyszczenia ich wnętrza z C. W urządzeniu Vagu coś tam, przepuszczane jest pneumatycznie prze rurę specjalne ścierniwo, którego zadaniem jest eliminacja węgla powierzchniowego.
Co jeszcze? Hutmen jest takim samym klientem KGHM jak każdy inny,
cenę wsadu dostaje po cenach jak wszyscy, cena finalna zależy od
kosztów przerobu, które szacowane są na poziomie około 7.- PLN/kg wyrobu. Tu na pewno są rezerwy do obniżenia cen zbytu.
Ale to już ich a nie nasz problem.

Grzesiek13
10-02-2005, 11:31
Dzięku Bogusław, za info, tylko przydało by się żeby ceny na miedź spadły. Więcej inwestowało by w miedź a nie w plastiki.

passatwv
04-03-2007, 09:14
Witam,
prosze was o pomoc w mojej sprawie. Otóż mam grzejniki panelowe Radsona ktore po 12 latach zaczely przeciekac tzn. w 4 szt. grzejników zrobila sie mała dziurka na caliźnie. Dotyczy to na razie 4 szt. zamontowanych na pietrze domu, gdy na parterze jak na razie nie ma żadnych problemów. I teraz moje pytanie. Chce wymienić grzejniki na piętrze, (a na parterze zostawic aktualnie stare) na grzejniki firmy Regulus. Powiedzcie czy to dobre rozwiązanie. Mam piec na węgiel, a czasmai korzystam z gazowego. Nie mam zaworu 3ani4 droznego. Regulus posiada bardzo mało wody i nie wiem jak to wszystko bedzie funkcjonowało. Proszę o pomoc

1950
04-03-2007, 10:28
zaraz odpowie Ci bogusław,
a na temat grzejników było bardzo dużo na tym forum,
poszukaj, przemyśl i później sam podejmij decyzję,

passatwv
04-03-2007, 10:39
Tak masz racje, że na forum było dużo o Regulusie. Jednak nie moge dokopać sie żadnej informacji od użytkownika który miał taki sam problem jak ja (oczywiscie nie liczac Bogusława który jest ich goracym zwolennikiem. Zalezalobymi na opinii równiez instalatorów. I pomysleć, ze kończy się zima a ja mam problem z grzejnikami.

szarak
04-03-2007, 17:42
Regulusy są to bardzo dobre grzejniki miedziano-aluminiowe o małej pojemności ale nie są raczej zalecane do instalacji zasilanej piecem węglowym.Sprawdzają się w instalacjach niskotemeraturowych.

passatwv
04-03-2007, 17:45
A może by tak zainwestować w nowej generacji grzejniki zeliwne? Moze macie jakieś typy - prosze o sugestie.

zbyszek m
05-03-2007, 09:08
Passatwy- jakie widzisz przeszkody zamontowania grzejników regulus ?
Dobierasz tylko zamienniki mocowe i po sprawie.

zbyszek m
05-03-2007, 11:05
Jeszcze jedno. Prawdopodobnie układ będzie trzeba przeregulować :roll: instalację bo zmieni się trochę hydraulika przepływu.

zbyszek m
05-03-2007, 19:03
Nikt nie komentuje......
Tak dla przyzwoitości...... i żeby się wypisać :)
Pojemność wodna grzejnika nie stanowi problemu przy kotle stałopaliwowym-
( musi być tylko zachowana zasada moc kotła jest mniejsza od sumy mocy grzejników. Wtedy zagotowanie wody nie może wystąpić bo instalacja jest zdolna odebrać temperaturę - energię z wody. Grzejniki niskopojemnościowe nie grzeją płaszczem wodnym tylko radiatorem- tak więc ich zdolność odbioru energii wywodzi się raczej z powierzchni niż z masy. Naturalnie cecha: niska-pojemność niska waga, przyczyni się do lepszej sterowalności kotła, a już szczególnie gazowego. Chociaż myślę że przy węglu także [jeżeli kocioł na 100 l wody a instalacja 100 l to w jednostce czasu pompa przetłoczy wodę jeden raz, jeżeli kocioł na 100 l a instalacja 20 l to pompa w tej samej jednostce czasu przetłoczy tą wodę pięć razy, każde przetłoczenie wody przez instalację to jej schłodzenie.]
I tak myślę sobbie, że warto odpowiedzieć na trzy pytania:
1) dlaczego żeliwo- to chyba archaizm ? :-?
2) dlaczego nie regulus
3) dlaczego pękły grzejniki stalowe: ze starości, ze stali,, ze ...........
KTO ODPOWIE ??????

Ox
05-03-2007, 19:29
Witam,
prosze was o pomoc w mojej sprawie. Otóż mam grzejniki panelowe Radsona ktore po 12 latach zaczely przeciekac tzn. w 4 szt. grzejników zrobila sie mała dziurka na caliźnie. Dotyczy to na razie 4 szt. zamontowanych na pietrze domu, gdy na parterze jak na razie nie ma żadnych problemów. I teraz moje pytanie. Chce wymienić grzejniki na piętrze, (a na parterze zostawic aktualnie stare) na grzejniki firmy Regulus. Powiedzcie czy to dobre rozwiązanie. Mam piec na węgiel, a czasmai korzystam z gazowego. Nie mam zaworu 3ani4 droznego. Regulus posiada bardzo mało wody i nie wiem jak to wszystko bedzie funkcjonowało. Proszę o pomoc

Jak rozumiem instalacja była otwarta i pewnie czasami ubywało wody. Myślę że, to był powód wycieków spowodowanych korozją. Kiedyś czytałem kartę gwarancyjną, co prawda innych grzejników stalowych, ale producent ograniczał gwarancję w przypadku pracy w układzie otwartym. Z tego co czytałem na stronie Regulusa - może on pracować w instalacji otwartej. Co do sterowania i pojemności wodnej - myślę że, to zależy od kotła (jego możliwości reagowania na pracę instalacji) i wyregulowania tak żeby cała instalacja pracowała. Na dobra sprawę jeżeli moc grzejników jest większa od mocy kotła, to nie powinno być problemów. Po za tym, o ile sie zmieni pojemność instalacji skoro na parterze pozostaną Radsony.

Tomocool
22-12-2009, 20:21
Chciałbym się spytać i uzyskać porady u Was drodzy forumowicze. Z jedną rzeczą mam ( a dokładnie moi rodzice) problem tzn. z grzejnikami regulus.
Ogrzewane pomieszczenie to około 75m2 (parter). Dom jest zbudowany z suporka, pustka powietrzna, cegła. Poddasze jak i strop nieocieplone. Pod spodem piwnica pod całością. Podłogi na parterze ocieplone 10 cm styropianu. Wszystkie okna pcv. Jedno pomieszczenie (wystające z budynku) ocieplone 10 cm styropianu.
Piec gazowy zwykły z zamkniętą komorą spalania (Saunier Duval Semia). Wszystkie grzejniki regulus dolnozasilane.
Jest taki problem, że grzejniki słabą grzeją, a gazu idzie dużo około 12-15 m3 na dzień. W domu jest około 15-17 stopni C.
W porównaniu przez ścianę jest prawie bliźniaczy budynek z tym że nieocieplony wogóle. Posiada standardowe grzejniki stalowe bocznozasilane. Idzie tam mniej gazu tzn. około 9-10 m3, jest nieco mniejsza powierzchnia o około 10m2, ma tylko stropodach zupełnie nieocieplony oraz piec ten sam. Tylko, że tam bez problemu jest utrzymywane 20 stopni C.


Pozdrawiam

ostek
30-12-2009, 20:36
Chciałbym się spytać i uzyskać porady u Was drodzy forumowicze. Z jedną rzeczą mam ( a dokładnie moi rodzice) problem tzn. z grzejnikami regulus.
Ogrzewane pomieszczenie to około 75m2 (parter). Dom jest zbudowany z suporka, pustka powietrzna, cegła. Poddasze jak i strop nieocieplone. Pod spodem piwnica pod całością. Podłogi na parterze ocieplone 10 cm styropianu. Wszystkie okna pcv. Jedno pomieszczenie (wystające z budynku) ocieplone 10 cm styropianu.
Piec gazowy zwykły z zamkniętą komorą spalania (Saunier Duval Semia). Wszystkie grzejniki regulus dolnozasilane.
Jest taki problem, że grzejniki słabą grzeją, a gazu idzie dużo około 12-15 m3 na dzień. W domu jest około 15-17 stopni C.
W porównaniu przez ścianę jest prawie bliźniaczy budynek z tym że nieocieplony wogóle. Posiada standardowe grzejniki stalowe bocznozasilane. Idzie tam mniej gazu tzn. około 9-10 m3, jest nieco mniejsza powierzchnia o około 10m2, ma tylko stropodach zupełnie nieocieplony oraz piec ten sam. Tylko, że tam bez problemu jest utrzymywane 20 stopni C.


Pozdrawiam

Witaj, nie jestem hydraulikiem, ale buduję dom do którego chciałem zakupić właśnie regulusy.
Na pewno w pierwszej kolejności powinieneś (rodzice)
sprawdzić czy:
-układ nie jest zapowietrzony
-grzejnik(i) na całej powierzchni jest ciepły
-jaka jest temperatura wody c.o. i temp. grzejnika (przymocuj na nim jakiś termometr elektron. )
-jak są ustawione termostaty grzejników (ew. rozdzielacza)
-czy działa pompa do c.o. (pompa posiada 3 biegi, sprawdź jaki jest ustawiony), na pewno sprawdź jaka jest jej wydajność
i jeszcze jedno, czy dom rodziców jest nowym domem?
Jeśli tak, to przez jakiś czas dom musi być wygrzewany, aby zaczął kumulować energię. Moi sąsiedzi musieli wygrzewać dom przez ok 3mc aby temp. się zaczeła utrzymywać na poziomie 22 stopni C

Tomek_1974
02-03-2011, 11:48
Witam

mam nowy piec kondensacyjny (Saunier Duval Isotwin), nową instalację w miedzi (4lata) i stare grzejniki aluminiowe KFA (ponad 30 letnie). Dom z lat 80. ok. 180 m@, 14 grzejników, tylko kaloryfery - bez podłogówki. Na wiosnę dom będzie docieplony styropianem 10cm.
Chcę wymienić grzejniki. Po głowie chodzi mi Regulus, ze względu na małą pojemność wodną i dobre parametry (wymiar/moc). Naczytałem się jednak, że te regulusy są do niczego... To jaka jest prawda? Można je zastosować w moim przypadku? W odwrocie mam jeszcze Kermi X2, ale w tym przypadku będzie większa pojemność wodna instalacji.
Co robić?

aadamuss24
02-03-2011, 12:08
Dlaczego chcesz wymieniać grzejniki ? Ciekną ? pozdr adam

Tomek_1974
02-03-2011, 13:55
Powiedziano mi, ze aluminium + miedź to nie za bardzo udane połączenie. Dodawanie do wody inhibitora jest bardzo kłopotliwe i uciążliwe. Poza tym grzejniki ze względu na wiek straciły walor estetyczny, którego potrzebuje moja małżonka :)

Mariusz99
02-03-2011, 14:17
Witam

mam nowy piec kondensacyjny (Saunier Duval Isotwin), nową instalację w miedzi (4lata) i stare grzejniki aluminiowe KFA (ponad 30 letnie). Dom z lat 80. ok. 180 m@, 14 grzejników, tylko kaloryfery - bez podłogówki. Na wiosnę dom będzie docieplony styropianem 10cm.
Chcę wymienić grzejniki. Po głowie chodzi mi Regulus, ze względu na małą pojemność wodną i dobre parametry (wymiar/moc). Naczytałem się jednak, że te regulusy są do niczego... To jaka jest prawda? Można je zastosować w moim przypadku? W odwrocie mam jeszcze Kermi X2, ale w tym przypadku będzie większa pojemność wodna instalacji.
Co robić?

Zwróć uwagę na grzejniki Radsona są naprawde dobre, jeśli chcesz podam Ci namiary na tanie grzejniki.
Pozdrawiam

Tomek_1974
02-03-2011, 14:38
Zwróć uwagę na grzejniki Radsona są naprawde dobre, jeśli chcesz podam Ci namiary na tanie grzejniki.
Pozdrawiam

Chętnie! Pozdrawiam rodaka z Nysy :)

Tomek_1974
02-03-2011, 14:43
Widzę, że ten Radson to 99,99% Purmo. Nawet logo takie samo...

boguslaw
02-03-2011, 20:10
Witam

mam nowy piec kondensacyjny (Saunier Duval Isotwin), nową instalację w miedzi (4lata) i stare grzejniki aluminiowe KFA (ponad 30 letnie). Dom z lat 80. ok. 180 m@, 14 grzejników, tylko kaloryfery - bez podłogówki. Na wiosnę dom będzie docieplony styropianem 10cm.
Chcę wymienić grzejniki. Po głowie chodzi mi Regulus, ze względu na małą pojemność wodną i dobre parametry (wymiar/moc). Naczytałem się jednak, że te regulusy są do niczego... To jaka jest prawda? Można je zastosować w moim przypadku? W odwrocie mam jeszcze Kermi X2, ale w tym przypadku będzie większa pojemność wodna instalacji.
Co robić?

Witaj.
Gdzie się naczytałeś i czego dotyczą zastrzeżenia?
Piszą użytkownicy czy też konkurencja?
Traktujesz je poważnie?

Pozdrawiam
Bogusłąw

boguslaw
02-03-2011, 20:16
03-02-2010 06:05 #72 mynia_pynia
ELITA FORUM (min. 1000)

--------------------------------------------------------------------------------
Zarejestrowany May 2006
Posty 1.603
Nigdy nie trafiłam na ten temat.
Mam w domu grzejniki regulusa sztuk 6.
Mam normalne grzejniki w łazienkach - drabinki - sztuk 2.
Mam podłogówkę - 6 pętli.

Wszystko działa sprawnie.
Już pisałam gdzieś że głupie uczucie jest dotykając regulusów bo są chłodne natomiast jak trzymasz dłoń w jakiejś tam odległości to wyraźnie czuć ciepło i znakomicie sobie radzą ogrzewając pomieszczenia, natomiast jak się chce przytulić to idę do łazienkowej drabinki.

Mam piec na paliwo stałe i mimo że w całej instalacji jest bardzo mało wody piec jest stabilny. Grzeję na niskich krzywych grzewczych gdzie temperatura CO na kaloryferach jest w granicach 33-50 st.C Grzejniki łazienkowe - tradycyjne, z założenia mają służyć tylko do podgrzania ręczników - bo są tam pętle podłogówki i nie przeszkadza mi że nie są gorące. Odpowiedz Odpowiedź z Cytatem Dodaj do Dziennika
--------------------------------------------------------------------------------
03-02-2010 06:13 #73 mynia_pynia
ELITA FORUM (min. 1000)

--------------------------------------------------------------------------------
Zarejestrowany May 2006
Posty 1.603
Dodam jeszcze, że gdybym trafiła na ten temat przed zakupem tych grzejników to bym ich pewnie nie kupiła patrząc na wypowiedzi i docinki nie których - co było by błędem, bo naprawde jestem z nich zadowolona.

Tomek_1974
03-03-2011, 05:54
Hm. Chyba się zdecyduję. Nie wie Pan, gdzie w Bielsku dostanę na nie dobry rabat?

redlum
03-03-2011, 15:17
rozmawiasz z producentem regulusów - więc pewnie najszybciej największy rabat dostaniesz właśnie u niego

boguslaw
03-03-2011, 23:50
Tomek_1974. Przyjdź do siedziby firmy w Bielsku-Białej na Dworkową 2.
Powiedz, że jesteś z FM. Z całą pewnością dostaniesz dobry rabat..
Forumowicze z FM mają tam specjalne względy..

Pozdrawiam
Bogusław

tomsurm
04-03-2011, 05:42
Nie wiem czy to dobry pomysł w ogrzewaniu z kotłem na paliwo stałe redukować ilość wody w instalacji. Piszę z własnego doświadczenia bo mam kocioł Ling Duo 25 kw (ekogroszek). Po pierwsze lepiej jest jak kocioł chodzi na wyższych temperaturach (zalecane 65-70 stopni) - lepsze spalanie, wytwarza się mniej szkodliwych dla kotła związków. Przy takich temperaturach zdarza mi się, że kocioł się przegrzewa (90 stopni) wtedy włączają się wszystkie pompki i dobrze jest jak w instalacji jest więcej wody która może odebrać nagromadzoną energię.

boguslaw
04-03-2011, 06:38
Nie wiem czy to dobry pomysł w ogrzewaniu z kotłem na paliwo stałe redukować ilość wody w instalacji. Piszę z własnego doświadczenia bo mam kocioł Ling Duo 25 kw (ekogroszek). Po pierwsze lepiej jest jak kocioł chodzi na wyższych temperaturach (zalecane 65-70 stopni) - lepsze spalanie, wytwarza się mniej szkodliwych dla kotła związków. Przy takich temperaturach zdarza mi się, że kocioł się przegrzewa (90 stopni) wtedy włączają się wszystkie pompki i dobrze jest jak w instalacji jest więcej wody która może odebrać nagromadzoną energię.

I tak i nie tomsurm...

po pierwsze
Zadaniem grzejników jest dystrybucja wyprodukowanego ciepła. Im bardzie precyzyjna, czybka, dokładna jest ta dystrybucja, tym ogrzewanie jest bardziej komfortowe i bardziej ekonomiczne.

po drugie
W żadnym przypadku zadaniem grzejników nie jest buforowanie nadmiaru mocy kotła. Jeżeli tak się dzieje, jest to ewidentne marnotrawienie wytworzonej energii.

po trzecie
1 kW mocy grzejników na odbiorze (emisji) to 1 kW. Obojętnie czy w grzejnikach regulus czy też w grzejnikach żeliwnych o maksymalnej masie całkowitej (gzrejnik + zawarta w nim woda)
Różnica polega wyłącznie na szybkości w podejmowaniu funkcji efektywnego grzania oraz na szybkości w jej wyhamowywaniu po osiągnięciu oczewkiwanej temperatury wnętrza...

Przeczytaj ponownie przytoczoną wypowiedź forumowiczki mynia_pynia...
Grzeje kotłem stałopaliwowym na niskich parametrach..

Zdecydowanym błedem skutkującym wieloma problemami w ekonomicznym i komfortowym grzaniu, jest instalowanie kotłów z nadwyżką mocy względem faktycznych potrzeb grzewczych.

Przez większą część sezonu grzewczego średnia temperatura oscyluje w Polsce na poziomie +3-+4 oC.

Pozdrawiam
Bogusław

tomsurm
04-03-2011, 06:57
Przeczytaj ponownie przytoczoną wypowiedź forumowiczki mynia_pynia...
Grzeje kotłem stałopaliwowym na niskich parametrach..

Właśnie te "niskie paramertry" w grzaniu kotłem stałopaliwowym trochę mi sie nie podobają. Żywotność takiego kotła znacznie spada. Dodatkowo jak kilkuletni kocioł zaczyna "puchnąć" a potem przeciekać to producenci bardzo często odmawiają uwzględnienia reklamacji. Bronią sie tym (bardzo często skutecznie), że kocioł był użytkowany nieprawidłowo - na niskich parametrach.

sadm2
04-03-2011, 08:07
Kocioł stałopalny musi pracować w temperaturach powyżej 50 oC na powrocie, inaczej szkoda urządzenia. Moi teściowie ogrzewają dom kotłem z podajnikiem (głównie miałem). W duże mrozy aby dać kopa kociołkowi dorzucamy drewna na ruszta. Zdarza się, że czasami temperatura rośnie znacznie powyżej zadanej. Kocioł obecnie ma nastawę na 55 stopni. Bywa, że przy przepalaniu drewnem temperatura rośnie do 70 stopni. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie bufora, który mógłby odbierać nadwyżki ciepła. Sam mam pomysł na to aby postawić bufor taki do 1000 litów i ładować go paląc w zwykłym kotle "śmiecichu". Drugi mój pomysł to postawić kocioł na pellet żeliwny np taki http://www.fuwi.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=63&Itemid=75&lang=pl . Kocioł na pellet ma jedną zaletę... Podczas użytkowania powstałoby mniej brudu...

Czy ktoś z was ma może doświadczenia z użytkowaniem żeliwnego kotła stałopalnego?

Tomek_1974
04-03-2011, 09:17
Rozumiem, że w moim przypadku z piecem kondensacyjnym nie będzie problemu...

sadm2
04-03-2011, 09:34
Nie ma takiej opcji:) Wody czymś takim nie zagotujesz:)
Ja mam kocioł przewymiarowany, żeliwny, z palnikiem jednostopniowym i wody podczas normalnego użytkowania też nie zagotuję:)

mynia_pynia
04-03-2011, 09:48
Temperatura mojego kotła jest jak najbardziej prawidłowa przy standardowej pogodzie kocioł utrzymuje temperaturę stałą 60 st.
Przy mrozach ekstremalnych zadaję temperaturę 70 st..
Natomiast zawór trójdrożny podaje temperatury na kaloryfery w okolicach 38 - 50 st., natomiast temperatura powrotu do pieca jest wysoka i ma 50 -56 st.
Możesz sobie ustawić temperaturę kotła nawet i na 85 st. bo i tak obecne instalacje mają tyle różnych ustawień, że mogą podać na instalacje CO temp. np. 40 st.

Jeszcze napiszę że właśnie miałam serwisowany piec po 3 zimach i nic nie było do wymiany, piec czysty i sprawny, serwisant miał kiepski humor w związku z tym, bo nie zarobił. za dużo ;)

Tomek_1974
04-03-2011, 11:29
Temperatura mojego kotła jest jak najbardziej prawidłowa przy standardowej pogodzie kocioł utrzymuje temperaturę stałą 60 st.
Przy mrozach ekstremalnych zadaję temperaturę 70 st..
Natomiast zawór trójdrożny podaje temperatury na kaloryfery w okolicach 38 - 50 st., natomiast temperatura powrotu do pieca jest wysoka i ma 50 -56 st.
Możesz sobie ustawić temperaturę kotła nawet i na 85 st. bo i tak obecne instalacje mają tyle różnych ustawień, że mogą podać na instalacje CO temp. np. 40 st.

Jeszcze napiszę że właśnie miałam serwisowany piec po 3 zimach i nic nie było do wymiany, piec czysty i sprawny, serwisant miał kiepski humor w związku z tym, bo nie zarobił. za dużo ;)

Myniu_pyniu,

a jak sprawują się Twoje regulusy? Ile ich masz (W/m2). Jakie uwagi masz, jako doświadczony użytkownik?

mynia_pynia
04-03-2011, 12:27
Nie za bardzo rozumiem po co się tak rozczulać nad grzejnikami.
Nie ciekną :),
grzeją,
mam ich 6 szt. o różnych wymiarach, mam część podłogówki i 2 grzejniki łazienkowe,

Mój wybór grzejników odbył się w ten sposób, że hydraulik który kupował wszystkie materiały, zapytał się czy grzejniki też chcę, powiedziałam że tak, następnie zaproponował regulusy, nie wdawałam się w dyskusję dlaczego, kupił założył i działają.

boguslaw
06-03-2011, 08:03
Kocioł stałopalny musi pracować w temperaturach powyżej 50 oC na powrocie, inaczej szkoda urządzenia. Moi teściowie ogrzewają dom kotłem z podajnikiem (głównie miałem). W duże mrozy aby dać kopa kociołkowi dorzucamy drewna na ruszta. Zdarza się, że czasami temperatura rośnie znacznie powyżej zadanej. Kocioł obecnie ma nastawę na 55 stopni. Bywa, że przy przepalaniu drewnem temperatura rośnie do 70 stopni. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie bufora, który mógłby odbierać nadwyżki ciepła. Sam mam pomysł na to aby postawić bufor taki do 1000 litów i ładować go paląc w zwykłym kotle "śmiecichu". Drugi mój pomysł to postawić kocioł na pellet żeliwny np taki http://www.fuwi.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=63&Itemid=75&lang=pl . Kocioł na pellet ma jedną zaletę... Podczas użytkowania powstałoby mniej brudu...

Czy ktoś z was ma może doświadczenia z użytkowaniem żeliwnego kotła stałopalnego?

Bufor, magazynujący nadmiar ciepła względem potrzeb, powstającego w chwili jego wytworzenia i nie tylko w tym celu, jak najbardziej!
Bufor to magazyn nadwyżek ciepła- to ciepło "na potem". Dopiero z niego dystrybucja "na żadanie" wg aktualnych potrzeb..

Istnieje duży opór u niektórrych doradców na FM do lansowania takiego właśnie rozwiązania.
Że drogo, że miejsce itd. itp. Dlaczego? Metr sześcienny czy teą więcej zawsze się wygospodaruje.. Choćby pod schodami...
Nie jest to inwestycja powalająca ceną, natomiast korzyści z niej są wieloaspektowe, szczególnie przy korzystaniu z wielu zróżnicowanych i niestabilnych źródeł ciepła
w tym zarówno wysoko jak i niskotemperaturowych.

Instalacja zawierająca spory bufor (czytaj też: magazyn ) ciepła odbiera większość argumentów do zastosowania wyłącznie "podłógówki" czy w ogóle podłogówki w takich przypadkach...

Pozdrawiam
Bogusław

boguslaw
07-03-2011, 06:20
Co to jest magazyn buforowy ciepła? Po co i kiedy stosuje się bufor..?

http://www.regulus.com.pl/download/regulusy_bufor.pdf

Pożytecznej lektury.
Bogusław

Ps.
Jeśli moderatora FM i niektórych doradców drażnią jakiekolwiek teksty dotyczące regulusów i innych konkurencyjnych względem ich ulubionych produktów marek (czytaj "podłogówki"), to pewnie przytoczony tekst ponownie zniknie z FM...
Już go w sobotę raz umieściłem w tym wątku...
Pożyjemy, zobaczymy.

sadm2
07-03-2011, 07:55
Z wielką chęcią rozbudowałbym instalację do takich rozmiarów:) Niestety koszty muszę liczyć... Miejsce na bufor mam:) Mam też pomysły na inne podłączenia;) Kocioł stałopalny np podłączyć przez sprzęgło hydrauliczne w obiegu zamkniętym. U mnie słup wody wynosi 7 metrów co daje 0,7 bara ciśnienie w instalacji. Kocioł stałpalny nie będzie specjalnie obciążony pracą w wysokim ciśnieniu:) Oczywiście wszystko zabezpieczone wężownicą schładzającą. Nad sprzęgłem zastanawiałem się z instalatorem i byłoby raczej sporych rozmiarów... wysokość nawet 120 cm rura lub profil 100 mm. Jakieś luźne pomysły... Zobaczymy:) Ewentualny kocioł stałopalny lub na pellet będzie kotłem żeliwnym.

boguslaw
12-03-2011, 07:24
Z wielką chęcią rozbudowałbym instalację do takich rozmiarów:) Niestety koszty muszę liczyć... Miejsce na bufor mam:) Mam też pomysły na inne podłączenia;) Kocioł stałopalny np podłączyć przez sprzęgło hydrauliczne w obiegu zamkniętym. U mnie słup wody wynosi 7 metrów co daje 0,7 bara ciśnienie w instalacji. Kocioł stałpalny nie będzie specjalnie obciążony pracą w wysokim ciśnieniu:) Oczywiście wszystko zabezpieczone wężownicą schładzającą. Nad sprzęgłem zastanawiałem się z instalatorem i byłoby raczej sporych rozmiarów... wysokość nawet 120 cm rura lub profil 100 mm. Jakieś luźne pomysły... Zobaczymy:) Ewentualny kocioł stałopalny lub na pellet będzie kotłem żeliwnym.

Pewien entuzjasta regulusów z Łodzi (opracował ostatnio nowy rodzaj kotła stałopalnego, testuje go w NIemczech), ma w swoim domu dwa nieduże bufory (200 do 300 l). Po załadowaniu pierwszego do żądanej temperatury, automatyka przełącza cyrkulację kotła na drugi bufor..
Kocioł schładza się w całości na rzecz drugiego bufora. W kolejnym cyklu ten podładowany startuje jako pierwszy, schładzanie idzie na poprzedni bufor i tak w kółko.. Testuje różne rodzaje paliwa, brykiety, pellety, węgle itp., i ich zużycie jest naprawdę niezwykle małe..

Pozdrawiam

Bogusław

sadm2
13-03-2011, 08:39
To jest jakieś wyjście:) Dwa bufory o mniejszej pojemności... Zobaczymy pomysłów mam sporo ale w tej chwili pcham prace instalatorskie do przodu. Wczoraj mieliśmy próbę ciśnieniową na zimnej wodzie i wydaje się, że jest ok. Niestety na zasilaniu grzejników na łączeniu dwóch kolan trafił się mały przeciek. Ujma na honorze instalatora:) Poczuwam się trochę do winy bo czyściłem te kształtki i nie chciały do siebie dobrze pasować porysowała się powierzchnia nypla i mufy. Mimo dokładnego wyczyszczenia podczas lutowania spoiwo nie doszło tam gdzie trzeba i puścił lut:) Mieliśmy małą mgiełkę deszczyku trudną do zlokalizowania. Zostanie rozlutowanie miejsca i zalutowanie nowych elementów.

Tomek_1974
26-03-2011, 13:18
Tomek_1974. Przyjdź do siedziby firmy w Bielsku-Białej na Dworkową 2.
Powiedz, że jesteś z FM. Z całą pewnością dostaniesz dobry rabat..
Forumowicze z FM mają tam specjalne względy..

Pozdrawiam
Bogusław

Witam

zgodnie z sugestią byłem dzisiaj na Dworkowej. Zostawiłem specyfikację i liczę na dobrą ofertę :)
Pzodrawiam,

Tomek_1974

fenix2
26-03-2011, 19:37
Istnieje duży opór u niektórrych doradców na FM do lansowania takiego właśnie rozwiązania.
Że drogo, że miejsce itd. itp. Dlaczego? Metr sześcienny czy teą więcej zawsze się wygospodaruje.. Choćby pod schodami...
Nie jest to inwestycja powalająca ceną, natomiast korzyści z niej są wieloaspektowe, szczególnie przy korzystaniu z wielu zróżnicowanych i niestabilnych źródeł ciepła
w tym zarówno wysoko jak i niskotemperaturowych.


Bogusław, a ty masz bufor w swojej instalacji ??

boguslaw
26-03-2011, 20:23
Witam

zgodnie z sugestią byłem dzisiaj na Dworkowej. Zostawiłem specyfikację i liczę na dobrą ofertę :)
Pzodrawiam,

Tomek_1974

Aaa... Siemens...
Będzie dobrze..

Pozdrawiam

boguslaw
26-03-2011, 20:31
Bogusław, a ty masz bufor w swojej instalacji ??

Wszędzie grzeję gazem, lecz przy wielu źródłach ciepła lub przy kotłach stałopaliwowych jestem gorącym zwolennikiem dobrych buforów w myśl mojej doktryny:

W rozważaniach co do konfiguracji instalacji c.o. należy rozdzielić proces grzania na trzy elementy:
1/. optymalna produkcja ciepła
2/. optymalne magazynowanie ciepła
3/. optymalna dystrybucja ciepła

Na każdym z tych etapów może dojść do nieuzasadnionego marnotrawienia energii..
Kiedy stosować zbiornik - zbiorczy magazyn ciepła lub zbiornik - bufor optymalizujący odbiór ciepła z jego źródła przy niestabilnych, zmiennych potrzebach cieplnych ? Podałem powyżej link....

Pozdrawiam
Bogusław

cieszynianka
26-03-2011, 22:06
Wszędzie grzeję gazem, lecz przy wielu źródłach ciepła lub przy kotłach stałopaliwowych jestem gorącym zwolennikiem dobrych buforów w myśl mojej doktryny:

W rozważaniach co do konfiguracji instalacji c.o. należy rozdzielić proces grzania na trzy elementy:
1/. optymalna produkcja ciepła
2/. optymalne magazynowanie ciepła
3/. optymalna dystrybucja ciepła

Na każdym z tych etapów może dojść do nieuzasadnionego marnotrawienia energii..
Kiedy stosować zbiornik - zbiorczy magazyn ciepła lub zbiornik - bufor optymalizujący odbiór ciepła z jego źródła przy niestabilnych, zmiennych potrzebach cieplnych ? Podałem powyżej link....

Pozdrawiam
Bogusław

To masz u siebie ten bufor czy nie :rolleyes:

boguslaw
27-03-2011, 07:23
To masz u siebie ten bufor czy nie :rolleyes:

A jak sobie pomyślałaś czytając to zdanie:
cyt:" Wszędzie grzeję gazem, lecz przy wielu źródłach ciepła lub przy kotłach stałopaliwowych jestem gorącym zwolennikiem dobrych buforów w myśl mojej doktryny:" koniec cyt. ?

Pozdrawiam
Bogusław

Tomek_1974
27-03-2011, 07:50
Aaa... Siemens...
Będzie dobrze..

Pozdrawiam

Proszę też doliczyć zawory termostatyczne.

Pozdrawiam,

cieszynianka
27-03-2011, 23:19
A jak sobie pomyślałaś czytając to zdanie:
cyt:" Wszędzie grzeję gazem, lecz przy wielu źródłach ciepła lub przy kotłach stałopaliwowych jestem gorącym zwolennikiem dobrych buforów w myśl mojej doktryny:" koniec cyt. ?

Pozdrawiam
Bogusław

Pomyślałam sobie, że jesteś zwolennikiem dobrych buforów i tyle. Z Twoich słów nie wynika, że je masz :rolleyes:

Ja jestem bardzo gorącą zwolenniczką/fanką/miłośniczką Q7. :wave::wave::wave:

Niestety osobiście nie posiadam tego cacka :no:, choć bardzo bym chciała :wiggle:

boguslaw
28-03-2011, 06:51
(...)


Nie wszystko dla każdego.
Wszystko zależy od konkretnej sytuacji.. bo przecież nie od pieniędzy?
Na dobry zbiornik ciepła stać każdego, kogo stać na budowę własnego domu, tylko nie zawsze jest on potrzebny..
Kiedy zbiornik ciepła jest potrzebny?
Między innymi - vide przywoływany link..

Pozdrawiam
Bogusław

cieszynianka
28-03-2011, 22:39
A widzisz.. Jednak odległą analogię znalazłaś Sąsiadko miła.
Nie wszystko i nie dla każdego.
Wszystko zależy od konkretnej sytuacji.. bo przecież nie od pieniędzy?
Na dobry zbiornik ciepła stać każdego, kogo stać na budowę własnego domu, tylko nie zawsze jest on potrzebny..
Kiedy zbiornik ciepła jest potrzebny? Między innymi - vide przywoływany link..

Pozdrawiam
Bogusław

W przypadku mojego "obiektu pożądania" (:D) czyli rzeczonego Q7 - tylko od pieniędzy :yes::cool:
Co prawda, ów obiekt nie jest mi do życia niezbędny i bez niego prowadzę szczęśliwe życie, ale mógłby być miłym dodatkiem :wiggle:

Ps. Nadal nie odpowiedziałeś konkretnie i wprost na moje pytanie :no:

boguslaw
29-03-2011, 06:52
Odpowiem Ci tak cieszynianko:

W rozważaniach co do konfiguracji instalacji c.o. proces grzania należy rozdzielić na trzy elementy:
1/. optymalna produkcja ciepła
2/. optymalne magazynowanie ciepła
3/. optymalna dystrybucja ciepła

Na każdym z tych etapów może dojść do nieuzasadnionego marnotrawienia energii..
Kiedy stosować zbiornik - zbiorczy magazyn ciepła lub zbiornik - bufor optymalizujący odbiór ciepła z jego źródła przy niestabilnych, zmiennych potrzebach cieplnych ? http://www.regulus.com.pl/download/regulusy_bufor.pdf

Pozdrawiam
Bogusław

Piczman
29-03-2011, 11:04
Chyba trzeba Ci podesłać test gdzie będą 2 odpowiedzi.
Postawisz krzyżyk gdzie trzeba a My wkleimy tu skan.
Wtedy odpowiesz na powyższe pytanie.

boguslaw
29-03-2011, 12:27
Chyba trzeba Ci podesłać test gdzie będą 2 odpowiedzi.
Postawisz krzyżyk gdzie trzeba a My wkleimy tu skan.
Wtedy odpowiesz na powyższe pytanie.

Prześlij mi taką ankietę..
Kim są ci "My" Piczman?

Pozdrawiam

Piczman
29-03-2011, 12:28
Ja i Cieszynianka .

boguslaw
29-03-2011, 12:56
Ja i Cieszynianka .

Może jednak cieszynianka i ja?

Pojawiłeś się w tym wątku ni z gruszki ni z pietruszki...
Ty jesteś z cieszynianką? Nie wiedziałem, ze razem śledzicie wątki na FM...
Miło mi to słyszeć (widzieć)....
Najlepszego Wam!
Pozdrawiam gorąco!

Ps.
Co z tą ankietą?

Piczman
29-03-2011, 13:06
Zawsze znajdzie się na forum takie jedno stworzenie które odczuwa komfort cieplny zupełnie inaczej niż inni .
Potem się ciągną te bezsensowne dyskusje na poziomie piaskownicy z domieszką wiedzy największych mędrców tego Świata .

One wszystkie powinny trafić do jednego worka ( wątku ), tego o pyskówce.
Niektórzy sobie czasem lubią poczytać nigdy niekończące się przepychanki .

Bogusławie uważaj na swoją psychikę bo właśnie Ci się zaczęło zdawać że Ja i Cieszynianka jesteśmy razem i do tego serdecznie Nas pozdrowiłeś .

boguslaw
29-03-2011, 13:38
W rozważaniach co do konfiguracji instalacji c.o. proces grzania należy rozdzielić na trzy elementy:
1/. optymalna produkcja ciepła
2/. optymalne magazynowanie ciepła
3/. optymalna dystrybucja ciepła

Na każdym z tych etapów może dojść do nieuzasadnionego marnotrawienia energii..
Kiedy stosować zbiornik - zbiorczy magazyn ciepła lub zbiornik - bufor optymalizujący odbiór ciepła z jego źródła przy niestabilnych, zmiennych potrzebach cieplnych ? http://www.regulus.com.pl/download/regulusy_bufor.pdf

Pozdrawiam
Bogusław

Ps. O czym Ty właściwie piszesz Piczmanie?
"O co Ci się rozchodzi? O czym Ty do mnie (do nas) rozmawiasz?"
Skąd w Tobie tyle żalu do świata?
Naprawdę chcesz, by funkcjonował wg Twoich akurat reguł?
Wielki Cenzor chcesz być? To se ne da..
Twoje żale raczej wstaw do innego wątku... Albo może do wszystkich..

Piczman
29-03-2011, 13:42
Zwykle bufor stoi wewnątrz ogrzewanego domu, nawet jeśli ma straty to dobrze zaizolowany nie wpłynie na temp. pomieszczenia w którym stoi.
Wiem z doświadczenia .
Swoje wywody możesz wciskać komuś kto tylko czytał o buforach.

IMHO taki zbiornik pracuje najlepiej z podłogówką zasilana max temp. 30 C .

boguslaw
29-03-2011, 13:57
Ty masz tak a inni mają inaczej.. Może nawet lepiej od Ciebie?
Nie przyszło Ci to do głowy?

Mają wiele źródeł ciepła.
Mają inne zwyczaje od Ciebie.
Mają inne potrzeby co do komfortu cieplnego od Ciebie.
Mają inną wizję co do przyszłości swojej instalacji c.o. od Ciebie.

http://www.regulus.com.pl/download/regulusy_bufor.pdf

Pozdrawiam
Bogusław

Piczman
29-03-2011, 13:59
Przynajmniej się zgadzasz ze bufor i podłogówka wodna to świetne połączenie .
No chyba że to wyjątek w Twoim rozumowaniu ,,,

boguslaw
29-03-2011, 15:00
Przynajmniej się zgadzasz ze bufor i podłogówka wodna to świetne połączenie .
No chyba że to wyjątek w Twoim rozumowaniu ,,,

Jeśli bufor (magazyn ciepła) w instalacji c.o. to jeden.. Tak rozumuję ja..
Jestem przeciwnikiem łączenia dwóch dużych, niejednorodnych układów magazynujących ciepło w jednej instalacji.
Przerzucanie z jednego dużego magazynu produktu ( jakim jest wytworzone ciepło) do drugiego dużego magazynu nie zawsze jest rozwiązaniem zasadnym.
Jest to jedynie próba ratowania podstawowej wady ogrzewań płaszczyznowych, które cechuje gigantyczna masa własna. Potrzeby grzewcze obiektu i zmienność tych potrzeb jest znaczna.
W połączeniu z optymalną dla żywotności kotła stałopaliwowego temperaturą powrotu czynnika grzejnego oraz zmiennej podaży energii cieplnej wytworzonej dla różnych zastosowanych paliw jest to jednakże jakieś wyjście...

Pozdrawiam
Bogusław

Piczman
29-03-2011, 15:13
Moja podłogówka nie jest buforem, nie miałem jeszcze sytuacji kiedy musiał bym gwałtownie zacząć nią chłodzić zamiast grzać, utrzymuję w domu jednakową temp. całą dobę przez cały okres grzewczy.
U mnie ona jest buforem kiedy tego chcę a jak nie chcę to nim po prostu nie jest .

W tym roku średnia temp. zasilania to +25 C, stąd brak problemów z przegrzewaniem w słoneczne dni itp.

U mnie nie jest jakimś tam rozwiązaniem, u mnie jest to rozwiązanie idealne .
Spełnia moje potrzeby .

boguslaw
29-03-2011, 15:43
Moja podłogówka nie jest buforem, nie miałem jeszcze sytuacji kiedy musiał bym gwałtownie zacząć nią chłodzić zamiast grzać, utrzymuję w domu jednakową temp. całą dobę przez cały okres grzewczy.
U mnie ona jest buforem kiedy tego chcę a jak nie chcę to nim po prostu nie jest .

W tym roku średnia temp. zasilania to +25 C, stąd brak problemów z przegrzewaniem w słoneczne dni itp.

U mnie nie jest jakimś tam rozwiązaniem, u mnie jest to rozwiązanie idealne .
Spełnia moje potrzeby .

No właśnie. Spełnia Twoje potrzeby..
Ty masz takie, inni mają inne..
Każdemu według potrzeb. Jeśli jeszcze wszyscy Twoi domownicy maja takie same potrzeby jak Ty, to masz super..
Nie wszyscy jednak lubią to samo. I nie zawsze. Bywa rozmaicie.

Pozdrawiam
Bogusław

Ps. A co robisz wówczas, gdy gwałtownie i mocno zaczyna grzać słoneczko?

cieszynianka
29-03-2011, 22:54
:jawdrop::jawdrop::jawdrop:
Piczman, nie miałam o tym pojęcia, że jesteśmy razem :o
Podejrzewam, że Ty też nie :lol2:

Boguś, do mnie przemawiają jasne i klarowne odpowiedzi, bez "jasełek".
Jakoś tak mam, że konkretna jestem i wykręcania kota ogonem nie lubię.

Dlatego jeśli:
a) masz w swojej instalacji bufor, odpowiedz: TAK
b) nie masz w swojej instalacji bufora, odpowiedz: NIE

Myślę, że bardziej jasno nie da się zapytać.
Pozdrawiam
:bye:

boguslaw
30-03-2011, 06:13
Bogusław, a ty masz bufor w swojej instalacji ??

fenix. Czy masz jakiś problem ze zrozumieniem mojej odpowiedzi na Twoje pytanie?
Mniemam, że nie, gdyż nie dopytujesz się więcej..
Wszak "mądrej głowie dość dwie słowie"...
Grzeję gazem.

Pozdrawiam
Bogusław

boguslaw
30-03-2011, 06:17
Piczman pisze:
cyt." Postawisz krzyżyk gdzie trzeba a My wkleimy tu skan. " koniec cyt.


Kim są ci "My" Piczman?



Ja i Cieszynianka .

sadm2
30-03-2011, 07:16
Bogusław nie ma buforu ciepła:) Kiedyś czytałem ciekawy artykuł na temat jego domu:) Nawet jakąś nagrodę dostał... :)

Przy gazie nie ma żadnych przesłanek do tego aby magazynować ciepło:)
Kocioł gazowy uruchamia się wówczas kiedy ma być źródłem ciepła:)
W przypadku kotłów stałopalnych, pomp ciepła, solarów nie ma takiej możliwości:)
W kotłach stałopalnych występują w mojej ocenie chyba najczęściej nadwyżki ciepła ale to również zależy od konfiguracji instalacji więc nie musi to być regułą.

Odnalazłem link:)
http://budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view/id,11543/Itemid,193/

Kociołek napędzający to coś takiego:
http://www.termet.com.pl/pl/produkty/gazowe_zeliwne_kotly_co/dwufunkcyjne/TermoComfort_PAB_4V/

Tomek_1974
31-03-2011, 10:16
Może wrócimy do sedna tematu....
Dostałem ofertę, bardzo dziękuję. Czekam na koniec sezonu grzewczego i biorę się za wymianę grzejników.
Mam nadzieję, że oferta będzie aktualna także za kilka tygodni :) Nie mam gdzie składować towaru.

No i po instalacji oczywiście podzielę się spostrzeżeniami/doświadczeniami.

boguslaw
31-03-2011, 10:48
Może wrócimy do sedna tematu....
Dostałem ofertę, bardzo dziękuję. Czekam na koniec sezonu grzewczego i biorę się za wymianę grzejników.
Mam nadzieję, że oferta będzie aktualna także za kilka tygodni :) Nie mam gdzie składować towaru.

No i po instalacji oczywiście podzielę się spostrzeżeniami/doświadczeniami.

Jestem za..
OK. Utrzymamy ofertę dla Ciebie do końca czerwca. Liczę na podzielenie się obserwacjami z użytkowania regulusów po sezonie grzewczym lub jeszcze w trakcie..

Są tacy, którym nie w smak wysokie notowania Regulusa na rynku...

Pozdrawiam
Bogusław

cieszynianka
31-03-2011, 19:22
Piczman pisze:
cyt." Postawisz krzyżyk gdzie trzeba a My wkleimy tu skan. " koniec cyt.


Kim są ci "My" Piczman?



Ja i Cieszynianka .




Boguś, w jaki sposób należy zadać Ci pytanie, żebyś odpowiedział w myśl zasad logiki zdaniem?
Dlaczego masz obawy przed udzielaniem konkretnych, rozstrzygających odpowiedzi na zadane pytania? :eek:
To znaczy takich, w których używa się słów "TAK" lub "NIE". :rolleyes:
(Można jeszcze dołożyć opcję "NIE WIEM")

boguslaw
31-03-2011, 21:05
Marudzisz cieszynianko...
Nie czuję się zobowiązany odpowiadać na jakiekolwiek Twoje pytania..
Przeczytaj uważnie jeszcze raz wątek i sama sobie odpowiedz..

Pozdrawiam
Bogusław

Piczman
01-04-2011, 08:37
Nie czuję się zobowiązany odpowiadać na jakiekolwiek Twoje pytania..
Pozdrawiam
Bogusław

Przyklej sobie do profilu, unikniemy bezsensownych starań dyskusji z Tobą .

boguslaw
01-04-2011, 11:15
Przyklej sobie do profilu, unikniemy bezsensownych starań dyskusji z Tobą .

Dwa w jednym?

Dyskusji? Toż to zwykłe czepiactwo i zawracanie głowy...
Nikt Wam nie każe "dyskutować" ze mną. Dajcie sobie spokój i unikajcie zadawania mi pytań.
Wy macie swoje rozwiązania i poglądy, ja mam swoje.
Ani Wy mnie nie przekonacie do swoich wyborów ani ja nie zamierzam Was przekonywać do swoich..

Pozdrawiam
Bogusław

Piczman
01-04-2011, 11:20
Toż to zwykłe czepiactwo i zawracanie głowy...

I sposób na zwrócenie uwagi na markę produktu który promujesz .

Stawiasz grzejniki ponad swoją osobę, to już tak źle jest ze sprzedażą ?

boguslaw
01-04-2011, 11:29
I sposób na zwrócenie uwagi na markę produktu który promujesz .

Stawiasz grzejniki ponad swoją osobę, to już tak źle jest ze sprzedażą ?


Tu Cię boli!
Pokręć się po terenie, popytaj, będziesz wiedział coś więcej o pozycji regulusów na rynku.

Pozdrawiam
Bogusław

Ps.
Szukasz pracy? Przyślij mi CV.. Podumam. Rynek jest bardzo dynamiczny, każda otwarta głowa jest mile widziana.

Piczman
01-04-2011, 11:36
Mnie nic nie boli.
Grzejnik to grzejnik, dzisiaj liczy się cena, dostępność i to co poleci pan "Kaziu" .
Mam podłogowe, nigdy nie interesowałem się ogrzewaniem dynamicznym bo akurat uwalnia to we mnie bardzo nieprzyjemny katar sienny i swędzenie w nosie .
Tak reaguje na zmianę temperatur .
W związku z powyższym polecam podłogówkę w całym domu, która daje maksimum komfortu.

PS. Propozycje na PRIV przyjmuję, jeszcze jestem do wzięcia.
I tylko konkretne propozycje bez pier ... marketingowego i obietnic !!!

boguslaw
01-04-2011, 12:48
Mnie nic nie boli.
Grzejnik to grzejnik, dzisiaj liczy się cena, dostępność i to co poleci pan "Kaziu" .
Mam podłogowe, nigdy nie interesowałem się ogrzewaniem dynamicznym bo akurat uwalnia to we mnie bardzo nieprzyjemny katar sienny i swędzenie w nosie .
Tak reaguje na zmianę temperatur .
W związku z powyższym polecam podłogówkę w całym domu, która daje maksimum komfortu.

PS. Propozycje na PRIV przyjmuję, jeszcze jestem do wzięcia.
I tylko konkretne propozycje bez pier ... marketingowego i obietnic !!!


BZDURA! Od razu widać, że nie masz pojęcia..
A propos. Co rozumiesz przez termin "ogrzewanie dynamiczne" ?

Ps.
To zdaje się Ty szukasz pracy.. Może właśnie tracisz życiową szansę pisząc taki tekst jak wyżej. Niezbyt zachęcający co do Twojej osoby..

...

Piczman
01-04-2011, 13:08
No to pozostaje mi przeprosić swojego niedoszłego szefa za moją niewyparzona gębę i brak wiedzy .
Przepraszam też innych za off-topic .

cieszynianka
03-04-2011, 23:24
Dwa w jednym?

Dyskusji? Toż to zwykłe czepiactwo i zawracanie głowy...
Nikt Wam nie każe "dyskutować" ze mną. Dajcie sobie spokój i unikajcie zadawania mi pytań.
Wy macie swoje rozwiązania i poglądy, ja mam swoje.
Ani Wy mnie nie przekonacie do swoich wyborów ani ja nie zamierzam Was przekonywać do swoich..

Pozdrawiam
Bogusław

Boguś, dla jasności:
1. Nigdy nie przekonywałam Cię do niczego!
2. Zawsze pytałam, chcąc poznać uzasadnienie takich, a nie innych Twoich stwierdzeń.

Wszystko, jeśli ma sens, ma też swoje uzasadnienie, jeśli uzasadnienia nie ma, to nie ma też żadnej wartości.
Dogmaty występują w teologii, zaś wszystkie konkretne rozwiązania/prawidłowości/czyjaktonazwaćinaczej muszą mieć i mają swoje wytłumaczenie czy uzasadnienie :yes:

Nawet kiedyś napisano:
"niech wasza mowa będzie tak, tak, nie nie" ;)

Też pozdrawiam :)

boguslaw
04-04-2011, 06:24
Marudzisz cieszynianko...
Nie czuję się zobowiązany odpowiadać na jakiekolwiek Twoje pytania..
Przeczytaj uważnie jeszcze raz wątek i sama sobie odpowiedz..

Pozdrawiam
Bogusław

Ps.
Życie zatoczyło małe kółeczko..

boguslaw
04-04-2011, 06:25
Może wrócimy do sedna tematu....
Dostałem ofertę, bardzo dziękuję. Czekam na koniec sezonu grzewczego i biorę się za wymianę grzejników.
Mam nadzieję, że oferta będzie aktualna także za kilka tygodni :) Nie mam gdzie składować towaru.

No i po instalacji oczywiście podzielę się spostrzeżeniami/doświadczeniami.

Jestem za...

boguslaw
04-04-2011, 06:32
I sposób na zwrócenie uwagi na markę produktu który promujesz .

Stawiasz grzejniki ponad swoją osobę, to już tak źle jest ze sprzedażą ?

A Piczman, Twoje cieszynianko alter ego, myśli w tym temacie inaczej....
Wcale mu nie chodzi o postawienie na swoim i wymuszenie mojej odpowiedzi...
Czyżbyś miała jakieś kompleksy?

Ps.
Szanuję cieszyniaków, wśród których jest sporo ewangelików i dużo wzajemnego poszanowania i tolerancji.
Jeszcze bardziej szanuję Zaolziaków, za ich niezwykłe wielopokoleniowe więzi i poczucie wspólnoty.
Lecz wszędzie są ludzie i ludziska..

cieszynianka
04-04-2011, 23:08
A Piczman, Twoje cieszynianko alter ego, myśli w tym temacie inaczej....
Wcale mu nie chodzi o postawienie na swoim i wymuszenie mojej odpowiedzi...
Czyżbyś miała jakieś kompleksy?

Ps.
Szanuję cieszyniaków, wśród których jest sporo ewangelików i dużo wzajemnego poszanowania i tolerancji.
Jeszcze bardziej szanuję Zaolziaków, za ich niezwykłe wielopokoleniowe więzi i poczucie wspólnoty.
Lecz wszędzie są ludzie i ludziska..

Hm, ani Piczman ani nikt inny nie ma obowiązku myśleć tak samo jak ja, to chyba oczywiste (przynajmniej dla mnie :cool:).

Od dziecka, kiedy coś mi mówiono, pytałam dlaczego ma być tak, a nie inaczej, bo po prostu chciałam wiedzieć. Odpowiedź: "bo tak i koniec" nigdy nie była dla mnie odpowiedzią, tylko wykręcaniem kota ogonem. Zawsze byłam ciekawa otaczającego świata i tak mi zostało, a dogmatów poza teologicznymi nie przyjmuję :no:.

Jeśli chodzi o kompleksy chyba każdy ma, tylko nie każdy potrafi się do nich przyznać :rolleyes:

(Ja mam chude nogi, ale na szczęście da się z tym całkiem fajnie żyć, bo na co dzień nie przeszkadzają, a po wybiegach chodzić i tak nie będę, bo odpowiedniego wzrostu nie otrzymałam. A z resztą wiek też już by mnie dyskfalifikował :lol2:)

Z poczuciem wspólnoty Zaolziaków różnie bywa, ale lubię tradycyjne imprezy organizowane przez PZKO, w tym roku już na dwóch byłam :wiggle:

boguslaw
05-04-2011, 06:24
Ależ Ty trujesz cieszynianko...
Takie sobie tam ple, ple..
Ale miło jest...

Niestety, uważam osobiście, że Twoje pytania nie wynikają ze zwykłej ciekawości świata.
Gdyby motywowała Cię wyłącznie ciekawość, dawno odpowiedziałabyś sobie na normalne w formacie FM nieistotne dla meritum wątku niedopowiedzenia.
"Mądrej głowie dość dwie słowie". A Ty udajesz mało rozgarniętą. Po co?

Pozdrawiam
Bogusław

cieszynianka
05-04-2011, 12:57
Ależ Ty trujesz cieszynianko...
Takie sobie tam ple, ple..
Ale miło jest...

Niestety, uważam osobiście, że Twoje pytania nie wynikają ze zwykłej ciekawości świata.
Gdyby motywowała Cię wyłącznie ciekawość, dawno odpowiedziałabyś sobie na normalne w formacie FM nieistotne dla meritum wątku niedopowiedzenia.
"Mądrej głowie dość dwie słowie". A Ty udajesz mało rozgarniętą. Po co?

Pozdrawiam
Bogusław

No właśnie, nie lubię niedopowiedzeń. :no:
Cenię jasność sytuacji i wypowiedzi. :yes:
Dlatego unikam dywagacji na temat "co autor miał na myśli".
Można wysnuć niewłaściwe wnioski. :rolleyes:

Też pozdrawiam :wiggle:

boguslaw
05-04-2011, 17:37
To smutne. Niedopowiedzenia, niuanse, gra słów mają swój urok i swój klimat.
Najpiękniejsze jest między wierszami.. Stwarza poczucie wzajemnego zrozumienia.
A poza tym powtórzę po raz któryś tam..
Mądrej głowie dość dwie słowie.

Trzymaj się tematu wątku a nie kombinuj.. Chyba Ci z tym nie do twarzy.
Naprawdę masz czas bić w kółko pianę?
I tak Ci nie odpowiem na zadane pytanie.. Nie mam ochoty.
Jeśli masz problem z wnioskowaniem, trudno.

Pozdrawiam wiosennie.
Bogusław

cieszynianka
05-04-2011, 22:51
To smutne. Niedopowiedzenia, niuanse, gra słów mają swój urok i swój klimat.
Najpiękniejsze jest między wierszami.. Stwarza poczucie wzajemnego zrozumienia.
A poza tym powtórzę po raz któryś tam..
Mądrej głowie dość dwie słowie.

Trzymaj się tematu wątku a nie kombinuj.. Chyba Ci z tym nie do twarzy.
Naprawdę masz czas bić w kółko pianę?
I tak Ci nie odpowiem na zadane pytanie.. Nie mam ochoty.
Jeśli masz problem z wnioskowaniem, trudno.

Pozdrawiam wiosennie.
Bogusław

Niedopowiedzenia, niuanse czy gra słów pewnie mają swój urok, ale na pewno nie w sprawach technicznych, bo te trzeba załatwiać bardzo konkretnie, wręcz po aptekarsku. :yes:

Jakoś nie wyobrażam sobie niedopowiedzeń i gry słów podczas projektowania czy wykonywania jakichkolwiek instalacji, konstrukcji tudzież innych elementów budowy :jawdrop:

Poczucie wzajemnego zrozumienia z fachowcami budowlanymi różnej maści dawały mi tylko konkretne ustalenia, zaś niedopowiedzenia wręcz przeciwnie (były dla mnie powodem do nieufania tej osobie). :mad:

No cóż, każdy ma inne oczekiwania w stosunku do adwersarza :yes:

Również pozdrawiam ;)

boguslaw
06-04-2011, 07:44
Problem w tym, że nie czuję się Twoim cieszynianko adwersarzem.
Usiłuję Ci to delikatnie uzmysłowić.

Ja też cyt. "jakoś nie wyobrażam sobie niedopowiedzeń i gry słów podczas projektowania czy wykonywania jakichkolwiek instalacji, konstrukcji tudzież innych elementów budowy" koniec cyt.
Biorąc pod uwagę rodzaj i kontekst Twojego pytania, które namolnie powtarzasz, nie widzę żadnej analogii z formułowanymi przez Ciebie górnolotnymi oczywistościami.

Twoja własna opinia o sobie wyjaśnia "małe co nieco" jak zwykła mawiać Puchatek... cyt.:Ja mam chude nogi, ale na szczęście da się z tym całkiem fajnie żyć, bo na co dzień nie przeszkadzają, a po wybiegach chodzić i tak nie będę, bo odpowiedniego wzrostu nie otrzymałam. A z resztą wiek też już by mnie dyskfalifikował" koniec cyt.

Nieodmiennie pozdrawiam
Bogusław

cieszynianka
06-04-2011, 17:22
Problem w tym, że nie czuję się Twoim cieszynianko adwersarzem.
Usiłuję Ci to delikatnie uzmysłowić.

Ja też cyt. "jakoś nie wyobrażam sobie niedopowiedzeń i gry słów podczas projektowania czy wykonywania jakichkolwiek instalacji, konstrukcji tudzież innych elementów budowy" koniec cyt.
Biorąc pod uwagę rodzaj i kontekst Twojego pytania, które namolnie powtarzasz, nie widzę żadnej analogii z formułowanymi przez Ciebie górnolotnymi oczywistościami.

Twoja własna opinia o sobie wyjaśnia "małe co nieco" jak zwykła mawiać Puchatek... cyt.:Ja mam chude nogi, ale na szczęście da się z tym całkiem fajnie żyć, bo na co dzień nie przeszkadzają, a po wybiegach chodzić i tak nie będę, bo odpowiedniego wzrostu nie otrzymałam. A z resztą wiek też już by mnie dyskfalifikował" koniec cyt.

Nieodmiennie pozdrawiam
Bogusław


To takie proste, konkretne pytanie techniczne było:

"Masz w swojej instalacji bufor czy nie masz?"

No cóż, jestem szczera, nie udaję kogoś, kim nie jestem i nie lubię niejasności oraz niedopowiedzeń.
Te ostatnie zawsze mi się kojarzą z krętactwem :yes:

Również pozdrawiam :wiggle:

boguslaw
06-04-2011, 20:37
Widzę cieszynianko, że masz z sobą poważny problem...
Nie masz wrażenia, że się ośmieszasz?

Dobrych snów Ci życzę.
Wypocznij.

Bogusław

cieszynianka
06-04-2011, 21:44
Widzę cieszynianko, że masz z sobą poważny problem...
Nie masz wrażenia, że się ośmieszasz?

Dobrych snów Ci życzę.
Wypocznij.

Bogusław

Boguś, co coś Ty, nigdy bym na to nie wpadła :jawdrop:

Mów co widzisz (w tej szklanej kuli :rolleyes:), jaki to problem???
:eek: ;)

Tomek_1974
18-05-2011, 06:39
Jestem za..
OK. Utrzymamy ofertę dla Ciebie do końca czerwca. Liczę na podzielenie się obserwacjami z użytkowania regulusów po sezonie grzewczym lub jeszcze w trakcie..

Są tacy, którym nie w smak wysokie notowania Regulusa na rynku...

Pozdrawiam
Bogusław

Witam ponownie,

byłem wczoraj na Dworkowej przypomnieć się. Mam małą obsuwę w terminarzu remontu, ale myślę, że wyrobię się w proponowanym terminie.
Jeszcze raz dziękuję za przedłużenie ważności oferty i do zobaczenia wkrótce.

orko
18-05-2011, 11:05
Tak czytam te wasze posty z kilku ostatnich stron i nijak nie kumam o co wam chodzi.
Skoro to ma być wątek o regulusach to niechby już taki był.
Posty typu dam pracę, szukam pracy, chcę takiej odpowiedzi bo inna jest be nadają się do kosza a ich autorzy do przedszkola.

Piczman
18-05-2011, 11:08
Właśnie dołączyłeś do tego przedszkola .
I reklama trwa dalej.
Tomek_1974 mógł napisać PW, ciekawe dlaczego tego nie zrobił ?

Tomek_1974
18-05-2011, 18:31
Właśnie dołączyłeś do tego przedszkola .
I reklama trwa dalej.
Tomek_1974 mógł napisać PW, ciekawe dlaczego tego nie zrobił ?

Bo zaczłąem na forum i po to założyłem ten wątek. Pomijam już fakt, że zamiast merytorycznej wymiany poglągów nt. regulusów zamieniliście go w jakiś kącik psychoanalityczny...
Nie jesteście zainteresowani Regulusami, jest kupa innych wątków.

Uprzedzając pytanie: Nie jestem pracownikiem Regulusa, nie dostaję prowizji od sprzedanej sztuki, nie zajmuję się reklamą produktu, nie jestem w żaden sposób spokrewniony z firmą (poza miejscem zamieszkania :) i tyle.

boguslaw
19-05-2011, 06:26
Właśnie dołączyłeś do tego przedszkola .
I reklama trwa dalej.
Tomek_1974 mógł napisać PW, ciekawe dlaczego tego nie zrobił ?

Co rozumiesz przez termin "ogrzewanie dynamiczne" Piczmanie?

Czy "podłogówka" to grzejnik czy też nie?

Reklama trwa dalej?

Pozdrawiam
Bogusław

Tomek_1974
13-10-2011, 18:13
Panie Bogusławie,

Kaloryfery zainstalowane, sezon grzewczy lada moment się zacznie. Mam małą prośbę: czy może mi Pan polecić jakiegoś instalatora, który wyreguluje mi instalację? Dokładnie chodzi o wyregulowanie przepływów. Dwa z 11 grzejników nie są dogrzewane.
Prosiłem o to na targach w Bielsku jednego z Pańskich pracowników, ale niestety nie doczekałem się pomocy... :(
Oczywiście jestem świadomy, że będzie to usługa odpłatna...

Z góry dziękuję

PS
Piszę na ogólnym, bo ma Pan zablokowaną opcję wysyłania wiadomości.

Piotrek42
14-10-2011, 07:14
Panie Bogusławie,

Kaloryfery zainstalowane, sezon grzewczy lada moment się zacznie. Mam małą prośbę: czy może mi Pan polecić jakiegoś instalatora, który wyreguluje mi instalację? Dokładnie chodzi o wyregulowanie przepływów. Dwa z 11 grzejników nie są dogrzewane.
Prosiłem o to na targach w Bielsku jednego z Pańskich pracowników, ale niestety nie doczekałem się pomocy...
Oczywiście jestem świadomy, że będzie to usługa odpłatna...

Z góry dziękuję

PS
Piszę na ogólnym, bo ma Pan zablokowaną opcję wysyłania wiadomości.

Skaza na obrazie... Bogusław jak do tego dopusciłes????no.... wysyłaj tam instalatorów!!! chwalisz sie jak to one nie działają, ile dają ciepła,jak promieniują, a u użytkowników którzy je zakupili ... grzejniki są zimne ;) no jak to policzysz teraz te sprawnosci grzejnika????:bash:

Tomek_1974
14-10-2011, 09:30
Skaza na obrazie... Bogusław jak do tego dopusciłes????no.... wysyłaj tam instalatorów!!! chwalisz sie jak to one nie działają, ile dają ciepła,jak promieniują, a u użytkowników którzy je zakupili ... grzejniki są zimne ;) no jak to policzysz teraz te sprawnosci grzejnika????:bash:

Widzę, że czytanie ze zrozumieniem sprawia Ci trudności...
Więc jeszcze raz, żeby Piotrek zrozumiał: W związku z niewyregulowaniem instalacji 2 z 11 zainstalowanych kaloryferów nie są dogrzewane (Piotrek, uważnie przeczytaj to zdanie jeszcze raz: nigdzie nie napisałem, że są zimne). Zakładam, że jest to kwestią wyregulowania przepływów (Piotr, chodzi mi o kryzowanie - grzejniki o które mi chodzi są najdalej od pieca...)

Pomysł z odpowietrzeniem odpada - grzejniki są odpowietrzone, ale kwestia zmiany biegu opmpy jest właśnie w fazie testów. Dam znać.

Piotrek42
14-10-2011, 10:06
Tomek_1974 a mi chodzi o takie coś jak ŻART :) trzeba wprowadzić trochę świezego powietrza do tak poważnej dyskusji ;)

boguslaw
14-10-2011, 17:06
Panie Bogusławie,

Kaloryfery zainstalowane, sezon grzewczy lada moment się zacznie. Mam małą prośbę: czy może mi Pan polecić jakiegoś instalatora, który wyreguluje mi instalację? Dokładnie chodzi o wyregulowanie przepływów. Dwa z 11 grzejników nie są dogrzewane.
Prosiłem o to na targach w Bielsku jednego z Pańskich pracowników, ale niestety nie doczekałem się pomocy... :(
Oczywiście jestem świadomy, że będzie to usługa odpłatna...

Z góry dziękuję

PS
Piszę na ogólnym, bo ma Pan zablokowaną opcję wysyłania wiadomości.

Witaj!

Z opcją "wiadomości PW" spróbuj jeszcze raz..
Twój temat został przekazany do pilnej realizacji pracownikowi działu sprzedaży. Nie będziemy się zdawać na nikogo.
Pracownik, który na targach przyjął od Ciebie informację, przekazał ją komu trzeba dalej, lecz mamy dosłownie urwanie głowy w związku z gwałtownym startem sezonu sprzedażowego a część zespołu jest na kolejnych targach - teraz w Wa-wie na Murexpo na Torwarze.

Jeśli już będziesz mieć jakiś ogląd, osąd co do produktu, daj znać co i jak..

Pozdrawiam
Bogusław

jodek1
04-01-2012, 22:25
Witam Was,

Zalogowałem się na tym forum by napisać o tych grzejnikach i wpiszę jeszcze moje zdanie na temat tego produktu w innym wątku na tym forum.

Miałem pecha i 2 miesiące temu kupiłem grzejnik Regulusa od początku :

Nie wiem co mnie podkusiło ale sądziłem że zakup grzejnika którego zadanie jest banalne - ma grzać - więc nie trzeba czytać żadnych porad itd bo to żaden wydatek jak kupuje się jeden grzejnik - otworzyłem internet wpisałem w wyszukiwarkę grzejniki wyskoczył mi sklep internetowy w podanym wymiarze 30/140 trafiłem na Regulusa w cenie 566 zł - ładna obudowa - (na bartyckiej widziałem grzejniki po 700-1100 zł ) więc cenę uznałem za dobrą bo to internet więc taniej.

Grzejnik został zamontowany przez hydraulika któremu sam grzejnik się spodobał bo był łatwy w montażu i bardzo lekki i ładny .

I tutaj zaczyna się cyrk..... grzejnik cały czas w odstępach kilkunastu/ kilkudziesięciu sekund wydaje z siebie trzaski raz ciszej ras głośniej - pierwszy raz spotkałem się z takim bublem - słucham muzyki słyszę trzaski , kładę się spać słyszę trzaski - to jest bubel który się nie nadaje do użytku w domu !!!!
Na początku myślałem przejdzie mu jest nowy , może zapowietrzony, żle powieszony ... itd... ale nie wisi od miesiąca i nadal słyszę trzaski.

więc zaczynam czytać forum - owszem ludzie o tym piszą ale widocznie im to nie przeszkadza że trzaska - dla mnie to nowość nigdy nie miałem z tym do czynienia dla mnie to ewidentny bubel który nie nadaje się do mieszkania a jedynie do jakiejś fabryki czy gdzieś gdzie hałas z grzejnika komuś nie przeszkadza.
mam w mieszkaniu jeszcze 3 inne grzejniki i na miejscu tego złomu wisiały dwa inne żaden nie wydawał dźwięków z siebie - do tej pory (robiłem remont powiększałem okno w pokoju dlatego wymieniałem ) !!!! z forum wyczytałem o dynamicie , innowacyjności , ekonomiczności - to wszystko jest NIC warte jak grzejnik będzie w domu wydawał trzaski

Podsumowując:
- odradzam zakup grzejnika tej firmy a szczególnie serii: Regulus RD 3/140 jeżeli ktoś ma ochotę by grzejnik tylko grzał do czego jest stworzony a nie wydawał dźwięki
- dobrze że nie mam wszystkich takich grzejników bo bym zwariował i zbankrutował.
- przy remoncie kolejnego pokoju (też będę powiększał okno w przyszłym roku ) i wymianie grzejnika wymienię te trzeszczące dziadostwo na normalny cichy grzejnik.
- mam nadzieję że osoby ceniące spokój w domu i ciszę przeczytają ten mój wpis i nie popełnią takiego błędu jak ja .

Jeżeli ktoś ma ochotę na film z trzaskami lub zdjęcie tego pięknego bubla - proszę o kontakt.

Tomek_1974
16-01-2012, 14:13
Witam,

zgodnie z umową, kilka informacji o moich subiektywnych odczuciach dot. regulusów:
- wszystko działa tak, jak ma działać, w domu jest ciepło i przyjemnie i chyba o to chodzi.
- kaloryfery pracują cicho i bez niespodzianek. Jedynie jeden z nich podczas stygnięcia wydaje z siebie nieznaczne odgłosy, podobne do stygnącego samochodowego katalizatora.
- zgodnie z przypuszczeniami musiałem podnieść krzywą grzewczą w piecu. 45 stopni w cwu nie dogrzewało pomieszczeń. Przesunięcie krzywej w okolice 55 st. załatwiło sprawę,
- wbrew przepowiedniom niektórych forumowiczów nie pojawiły się czarne smugi na ścianach nad kaloryferami - może jeszcze nie ich czas, a może żona wyrabia się ze sprzątaniem :)
- wiosną tego roku dociepliłem elewację i wymieniłem kaloryfery. W grudniu 2010 spaliłem 600m gazu. W tym roku od 02.11 do 02.01. poszło 598 m. Wiem, że wynik nie jest miarodajny, bo lich zima tego roku, ale mimo wszystko uważam, że kaloryfery miały swój udział w generowaniu oszczędności.

Jednym słowem, uważam, że był to dobry zakup i mogę szczerze polecić towar.

Pozdrawiam,

Tomek_1974

Piczman
16-01-2012, 14:48
uważam, że kaloryfery miały swój udział w generowaniu oszczędności.

W tym roku kupiliśmy sobie z Żoną stół z krzesłami ,,, do jadalni !
W zeszłym roku go nie mieliśmy .
Zauważyłem że w tym roku spaliłem do tego czasu o ok. 200 kg brykietu drzewnego mniej niż w poprzednim sezonie.

Wiem że wynik nie jest miarodajny ale uważam że kupno stołu z krzesłami miało swój udział w generowaniu oszczędności .

Pozdrawiam, Piczman .

Tomek_1974
16-01-2012, 15:00
[QUOTE=Piczman;5128301]W tym roku kupiliśmy sobie z Żoną stół z krzesłami ,,, do jadalni !
W zeszłym roku go nie mieliśmy .
Zauważyłem że w tym roku spaliłem do tego czasu o ok. 200 kg brykietu drzewnego mniej niż w poprzednim sezonie.

Wiem że wynik nie jest miarodajny ale uważam że kupno stołu z krzesłami miało swój udział w generowaniu oszczędności .


Trzeba było oprócz stołu wziąć wiaderko rozumu, nie zaszkodzi, a może pomóc...

Pozdrawiam,

Tomek_1974

Piczman
16-01-2012, 15:12
Trzeba było oprócz stołu wziąć wiaderko rozumu, nie zaszkodzi, a może pomóc...

Z rozumem się urodziłem.
Potraktuj to jako żart i nie pisz bzdur, nie mam nic do tych grzejników.
Rozwiązanie jak każde inne, sam często je polecam polecam !

boguslaw
17-01-2012, 08:11
Z rozumem się urodziłem.
Potraktuj to jako żart i nie pisz bzdur, nie mam nic do tych grzejników.
Rozwiązanie jak każde inne, sam często je polecam polecam !

Dwukrotne zmniejszenie zużycia gazu u Tomka_1974 to wypadkowa trzech zmian: oiceplenia, wymiany grzejników oraz stosunkowo łagodnej zimy.
Który w jakim stopniu wpłynął na zużycie gazu to sprawa otwarta.
Każdy procent oszczędności wygenerowany zmianą grzejników na sterowalniejsze jest istotny.
I nie ma najmniejszego znaczenia czy jest to jeden procent, dziesięć procent czy dwadzieścia pięć procent..
Nieprawdaż?

Zima zimie nierówna, inne jest zużycie paliw przy bezśnieżnej zimie a inne przy obfitym pokryciu okolicy białym puchem. Dlaczego?
"Doradcy od energooszczędności" łatwo odpowiedzą na tę kwestię.

Jeżeli kogoś interesuje wyłącznie dojazd do celu, to nie ma dla niego większego znaczenia czy podróżuje TIR-em, busem czy osobowym..
Jeli natomiast interesuje kogoś wysoki komfort jazdy oraz mniejsze zużycie paliwa spowodowane choćby nieekonomicznymi skutkami zmiany prędkości pojazdu, hamowaniem i przyspieszaniem, wówczas wybierze szybki, łatwo manewrujący samochód sportowy..

Pozdrawiam
Bogusław

Piczman
17-01-2012, 09:13
Jak w przyszłym roku będzie ostrzejsza zima lub jeśli domownikom zachce się mieć o 2 C więcej to też będziecie tak trąbić o oszczędnościach ?
Czy pominiecie temat bo nie jest to miarodajne ?

boguslaw
17-01-2012, 10:44
mpoplaw..

Ty masz jakąś obsesję.
Gdy tylko pojawia się temat regulusów, ty jesteś pierwszy, żeby do niego nas...
Poza tym ciągle piszesz co innego.
Jesteś żałosny w tej swojej nadętej, głupiej agresji. To nie cechy wyważonego doradcy poważnego forum, lecz chłopaczka z piaskownicy..
To tak sam od siebie?

Ps. Wątek założył Tomek_1974.
Wypowiedział się.
Wypowiedział się grzecznie...
"Doradcy.. szybko mu uświadomili, oj jak szybko (wystarczy popatrzyć na czas
reakcji), że wszystko inne może mieć wpływ na jego dobre samopoczucie, tylko
broń boże regulusy.. Oni to wiedzą znacznie lepiej od niego...

Bez komentarza...

boguslaw
17-01-2012, 11:44
jestem w tym wątku bo 2 z 11 twoich super produktów nie chcą działać poprawnie, natomiast co do poziomu twojej wypowiedzi to zostawię bez komentarza, widać wyraźnie że recesja ciebie dopadła skoro wszędzie doszukujesz się spisku

Spisku?
Wyłącznie złej woli..
Niechęci i agresji..
Klapek na oczach..
Urażonej ambicji..
To nie cechy wyważonego doradcy poważnego forum, lecz chłopaczka z piaskownicy..

Tomek_1974 pisze:
"Widzę, że czytanie ze zrozumieniem sprawia Ci trudności...
Więc jeszcze raz, żeby Piotrek zrozumiał: W związku z niewyregulowaniem instalacji 2 z 11 zainstalowanych kaloryferów nie są dogrzewane (Piotrek, uważnie przeczytaj to zdanie jeszcze raz: nigdzie nie napisałem, że są zimne). Zakładam, że jest to kwestią wyregulowania przepływów (Piotr, chodzi mi o kryzowanie - grzejniki o które mi chodzi są najdalej od pieca...)

Po regulacji hydraulicznej problem u Tomka_1974 zniknął.

EOT.

boguslaw
17-01-2012, 13:42
brak mi złej woli bo nie dałem się nabrać na twoje marketingowe bajki o wspaniałych energooszczędnych grzejnikach, przez to mam niechęć i agresje dla twojej nachalnej reklamy, i mam już klapki na oczach, bo jak widzę regulus to od razu wiem że zaraz będzie w koło Macieju, jak to nieuczciwy spisek zachodnich firm zarzyna polskiego producenta

chłopaczek z piaskownicy to zdecydowanie bardzo dobrze pasuje

Nie pochlebiaj sobie ...
Zarzyna? Spisek? Recesja? Niedoczekanie..
Chyba w grupie produktów, które forsujesz..
Ja mam wzrosty. I to całkiem niezłe.. I na wszystkich kierunkach..

Na marginesie.. Chińczycy! z Hong-kongu kupują właśnie moje grzejniki dla swojego centrum administracyjno-rządowego (kontrakt na 2,4 mln EURO).
Ciekawe... Nie mają swoich produktów, tylko kupują w UE ?
Pasuje ci to mpoplaw?
Pewnie, że nie..

Wątek jest Tomka_1974..
Powtórzę:
Tomek_1974 pisze:
"Widzę, że czytanie ze zrozumieniem sprawia Ci trudności...
Więc jeszcze raz, żeby Piotrek zrozumiał: W związku z niewyregulowaniem instalacji 2 z 11 zainstalowanych kaloryferów nie są dogrzewane (Piotrek, uważnie przeczytaj to zdanie jeszcze raz: nigdzie nie napisałem, że są zimne). Zakładam, że jest to kwestią wyregulowania przepływów (Piotr, chodzi mi o kryzowanie - grzejniki o które mi chodzi są najdalej od pieca...)

Po regulacji hydraulicznej problem u Tomka_1974 zniknął.



...

rybniczanin
17-01-2012, 13:54
...Na marginesie.. Chińczycy! z Hong-kongu kupują właśnie moje grzejniki dla swojego centrum administracyjno-rządowego (kontrakt na 2,4 mln EURO).
Ciekawe... Nie mają swoich produktów, tylko kupują w UE ?...

Myślą że z kraju Unii Europejskiej to dobry produkt. Jednak się zdziwią że podobny do ich chińszczyzny.;)

boguslaw
17-01-2012, 14:36
Myślą że z kraju Unii Europejskiej to dobry produkt. Jednak się zdziwią że podobny do ich chińszczyzny.;)

Oglądali, sprawdzali na wszystkie strony.. Była ich ekipa..
Myślisz rybniczanin, że chodzi im o to, by kontenery nie wracały puste po ich towary?
Niech i tak będzie.
Ważne, że kupują i nawet przedpłacają..
A może chodzi im o miedź i aluminium, z których zbudowane są regulusy?

Pozdrawiam
Bogusław

hydraulik_
17-01-2012, 17:22
to po kiego grzyba na tym forum się produkujesz ?? kup sobie mały ładny domek na Malediwach jak rasowy człowiek sukcesu, i zacznij spędzać czas miło sympatycznie bez stresów na różnorakich rozrywkach
Przecież boguś właśnie tam ma domek i pewno tam siedzi i mailuje ,zeby sie sprzedawały

hydraulik_
17-01-2012, 17:32
Dwukrotne zmniejszenie zużycia gazu u Tomka_1974 to wypadkowa trzech zmian: oiceplenia, wymiany grzejników oraz stosunkowo łagodnej zimy.


Bogusław

Oczywiście Wystarczy zamontować REGULUSY
I w każdym dodatkowo ocieplonym domu w czasie lekkiej zimy w porównaniu do ostrej zimy spadnie zużycie gazu.

Tomek_1974
17-01-2012, 20:10
Oczywiście Wystarczy zamontować REGULUSY
I w każdym dodatkowo ocieplonym domu w czasie lekkiej zimy w porównaniu do ostrej zimy spadnie zużycie gazu.

Ja pie.dole! Chciałem tylko porady odnośnie kaloryferow i nic wiecej. Nie jestem znawca, ale zakładam, ze skoro jeden kaloryfer szybko się nagrzewa i szybko oddaje ciepło, to jest lepszy ( ekonomiczniejszy) niż stare klaoryfery, których używałem.
I o ile z Boguslawem i kilkoma innymi osobami udało się dyskutować merytorycznie, o tyle z pozostałą częścią postujacych w tym wątku niestety nie da się dyskutować . Ja wychodzę z założenia, ze skoro nimaria nic do napisania, to nie piszę. Niestety jestem w mniejszości.

Czy wam się to podoba, czy nie to jestem zadowolony z nowych kaloryferow. Uważam, że były to dobrze zainwestowane środki. Nie wykluczam także, ze jest lepszy towar ńiz Regulus, ale pasuje mi to co kupiłem. Nie od razu trzeba jeździć mercedesem :) czasem wystarczy BMW :-0

Boguslaw, jeszcze raz dziękuje za pomoc w regulacji. Masz we mnie zadowolonego klienta. A reszta sfrustrowanych, ze polecę Tuwimem, calujcie mnie wszyscy w dupę...

Pozdrawiam,

Tomek_1974

KrzysztofLis2
18-01-2012, 08:08
Chyba że dasz grzejnik podłogowy, pozwalający na ten sam komfort cieplny przy niższej temperaturze. ;)

eniu
18-01-2012, 08:39
Ja pie.dole! Chciałem tylko porady odnośnie kaloryferow i nic wiecej. Nie jestem znawca, ale zakładam, ze skoro jeden kaloryfer szybko się nagrzewa i szybko oddaje ciepło, to jest lepszy ( ekonomiczniejszy) niż stare klaoryfery, których używałem.
I o ile z Boguslawem i kilkoma innymi osobami udało się dyskutować merytorycznie, o tyle z pozostałą częścią postujacych w tym wątku niestety nie da się dyskutować . Ja wychodzę z założenia, ze skoro nimaria nic do napisania, to nie piszę. Niestety jestem w mniejszości.

Czy wam się to podoba, czy nie to jestem zadowolony z nowych kaloryferow. Uważam, że były to dobrze zainwestowane środki. Nie wykluczam także, ze jest lepszy towar ńiz Regulus, ale pasuje mi to co kupiłem. Nie od razu trzeba jeździć mercedesem :) czasem wystarczy BMW :-0

Boguslaw, jeszcze raz dziękuje za pomoc w regulacji. Masz we mnie zadowolonego klienta. A reszta sfrustrowanych, ze polecę Tuwimem, calujcie mnie wszyscy w dupę...

Pozdrawiam,

Tomek_1974



Nie mniej, abstrahując od ekonomii i merytorycznych akcentów :

ŁADNY WPIS !

Należy ci się co najmniej dwu litrowy Sir Edward's od Bogusława :)

Piczman
18-01-2012, 09:04
Nie jestem znawca, ale zakładam, ze skoro jeden kaloryfer szybko się nagrzewa i szybko oddaje ciepło, to jest lepszy ( ekonomiczniejszy) niż stare klaoryfery, których używałem.

To jest właśnie błędna teoria w którą wierzą wszyscy którzy mają stare żeliwniaki zwalając na nie powód dla którego zużywają 5 ton węgla w sezonie .
Winny zawsze musi być prawda ?

boguslaw
18-01-2012, 11:20
Polemika (agresywna polemika) z zadowolonym klientem? NIEZWYKŁE!

Poziom zadowolenia, oczekiwania co do komfortu, to sprawa subiektywna.
Nie da się go zapisać w formie prostego wyliczenia i sprowadzić do różnicy w zużyciu węgla... Takie wyliczenie można zresztą zawsze podważyć.. Na poziom zużycia energii (paliwa) wpływa wiele zmiennych. Nie tylko o węgiel czy gaz w tym wszystkim chodzi..

Forumowicze!!
Czy macie do czynienia z grupowym atakowaniem zadowolonego klienta na FM w takiej bezpardonowej formie wobec innych towarów??
I nie dzieje się to pierwszy raz..
O co tu chodzi? Towarzystwo wzajemnej adoracji?

Nie dziwię się, że w końcu Tomek_1974 w końcu się wkurzył.
On sam również pracuje z klientami.
Jest szefem serwisu Siemensa

Ps. Eniu. Abstrahując od ekonomii i merytorycznych akcentów: ŁADNY WPIS !
Tylko tyle w temacie?

Piczman
18-01-2012, 11:49
A co ma tu do rzeczy zadowolenie klienta ?
Grzejnik to grzejnik, jak grzeje to KAŻDY będzie zadowolony .

Dyskusja zaczęła się od bzdurnego stwierdzenia czegoś co nie jest prawdą .

boguslaw
18-01-2012, 12:45
Niehonorowe metody? I kto to pisze mpoplaw?

Fakt, że ktoś pracuje w branży technicznej świadczy w istocie o kierunku wykształcenia.
Tomek_1974 nie jest hodowcą tulipanów lecz człowiekiem o wykształceniu technicznym (inżynierskim - to ulubione słowo mpoplawa) ...

EOT !!

Ps. Piczman. recenzujesz wypowiedzi wszystkich na FM, czy tylko te dotyczące regulusów?

Piczman
18-01-2012, 12:47
Tak jak wcześniej pisałem, nie mam nic do Twojego towaru.
Sam często polecam .
Domyśl się wiec .

Tomek_1974
18-01-2012, 13:01
Długo tak jeszcze możecie? Kaloryfery wybrane, zainstalowane i grzeją...

boguslaw
18-01-2012, 13:05
Długo tak jeszcze możecie? Kaloryfery wybrane, zainstalowane i grzeją...

Pozdrawiam

EOT

Piczman
18-01-2012, 13:12
Długo tak jeszcze możecie? Kaloryfery wybrane, zainstalowane i grzeją...

Gratuluję .
Miło wiedzieć że wszystko zadziałało jak trzeba .

jodek1
24-02-2012, 10:50
Witam Was,

Zalogowałem się na tym forum by napisać o tych grzejnikach i wpiszę jeszcze moje zdanie na temat tego produktu w innym wątku na tym forum.

Miałem pecha i 2 miesiące temu kupiłem grzejnik Regulusa od początku :

Nie wiem co mnie podkusiło ale sądziłem że zakup grzejnika którego zadanie jest banalne - ma grzać - więc nie trzeba czytać żadnych porad itd bo to żaden wydatek jak kupuje się jeden grzejnik - otworzyłem internet wpisałem w wyszukiwarkę grzejniki wyskoczył mi sklep internetowy w podanym wymiarze 30/140 trafiłem na Regulusa w cenie 566 zł - ładna obudowa - (na bartyckiej widziałem grzejniki po 700-1100 zł ) więc cenę uznałem za dobrą bo to internet więc taniej.

Grzejnik został zamontowany przez hydraulika któremu sam grzejnik się spodobał bo był łatwy w montażu i bardzo lekki i ładny .

I tutaj zaczyna się cyrk..... grzejnik cały czas w odstępach kilkunastu/ kilkudziesięciu sekund wydaje z siebie trzaski raz ciszej ras głośniej - pierwszy raz spotkałem się z takim bublem - słucham muzyki słyszę trzaski , kładę się spać słyszę trzaski - to jest bubel który się nie nadaje do użytku w domu !!!!
Na początku myślałem przejdzie mu jest nowy , może zapowietrzony, żle powieszony ... itd... ale nie wisi od miesiąca i nadal słyszę trzaski.

więc zaczynam czytać forum - owszem ludzie o tym piszą ale widocznie im to nie przeszkadza że trzaska - dla mnie to nowość nigdy nie miałem z tym do czynienia dla mnie to ewidentny bubel który nie nadaje się do mieszkania a jedynie do jakiejś fabryki czy gdzieś gdzie hałas z grzejnika komuś nie przeszkadza.
mam w mieszkaniu jeszcze 3 inne grzejniki i na miejscu tego złomu wisiały dwa inne żaden nie wydawał dźwięków z siebie - do tej pory (robiłem remont powiększałem okno w pokoju dlatego wymieniałem ) !!!! z forum wyczytałem o dynamicie , innowacyjności , ekonomiczności - to wszystko jest NIC warte jak grzejnik będzie w domu wydawał trzaski

Podsumowując:
- odradzam zakup grzejnika tej firmy a szczególnie serii: Regulus RD 3/140 jeżeli ktoś ma ochotę by grzejnik tylko grzał do czego jest stworzony a nie wydawał dźwięki
- dobrze że nie mam wszystkich takich grzejników bo bym zwariował i zbankrutował.
- przy remoncie kolejnego pokoju (też będę powiększał okno w przyszłym roku ) i wymianie grzejnika wymienię te trzeszczące dziadostwo na normalny cichy grzejnik.
- mam nadzieję że osoby ceniące spokój w domu i ciszę przeczytają ten mój wpis i nie popełnią takiego błędu jak ja .

Jeżeli ktoś ma ochotę na film z trzaskami lub zdjęcie tego pięknego bubla - proszę o kontakt.

Grzejnik reklamowałem w firmie Regulus - reklamacja przebiegła sprawnie - grzejnik został wymieniony na inny bez wad - działa dobrze i najważniejsze nie wydaje z siebie żadnych dźwięków - mam nadzieję że to koniec przygód :)
Panu Bogusławowi dziękuje za pomoc.

hydraulik_
14-11-2012, 20:32
Proszę opisać ,czy często zmieniacie gwałtownie temperaturę w pomieszczeniach .Podobno to ogromna zaleta.
Czy czujecie jakiś super komfort:
Jeżeli macie również podłogówkę ,proszę o porównanie komfortu i czy jest jakaś różnica

chris_w
15-11-2012, 09:55
Mieszkam w bloku, mam żeliwne grzejniki, od dwóch lat nie ruszyłem pokrętła na grzejnikach. Temperaturę mam ustabilizowaną przez całą zime - szybkie chłodzenie uzyskuję oknem :D

asolt
15-11-2012, 09:57
Hydraulik popraw błąd w słowie "urzytkowników", a może redakcja by poprawiła.

asolt
15-11-2012, 12:00
Zamiast zainstalować podzielnik (bo chyba kazdy ciepłomierz pokaże prawidłowo), który prawidłowo pokaże zuzytą energię (tylko czy są takie?) zdesperowany uzytkownik woli się ich pozbyć. Czasami jedna wada przekreśla wszystkie zalety.

kbab
15-11-2012, 12:12
Proszę opisać ,czy często zmieniacie gwałtownie temperaturę w pomieszczeniach .Podobno to ogromna zaleta.
Czy czujecie jakiś super komfort:
Jeżeli macie również podłogówkę ,proszę o porównanie komfortu i czy jest jakaś różnica
Prawie co dziennie podnoszę temp w sypialni o ok 3* (do 23*) przed przebudzeniem, robi to klimatyzator. Niższa temp (teraz 20*) niż przedtem poprawiła komfort spania - lepiej śpimy niż w temp 22* - tak było wcześniej. W ubiegłym sezonie grzewczym eksperymentowałem tak samo, zauważyłem spadek zapotrzebowania na energię, wszędzie podłogówka, przy tym sposobie w moim przypadku jest lepiej i taniej.

Piotrek42
15-11-2012, 12:30
Zamiast zainstalować podzielnik (bo chyba kazdy ciepłomierz pokaże prawidłowo), który prawidłowo pokaże zuzytą energię (tylko czy są takie?) zdesperowany uzytkownik woli się ich pozbyć. Czasami jedna wada przekreśla wszystkie zalety.

Jak mieszkałem w bloku to miałem dokładnie tak samo... posiadałem grzejniki "Convector " i firma montująca podzielniki nie potrafiła prawidłowo ustawić parametrów podzielnika... totalna porażka.. (oczywiście firmy- bo grzejniki były fajne) wizualnie, jakościowo i szybko oddawały ciepło...wywaliłem podzielniki i płaciłem ryczałt...

boguslaw
15-11-2012, 19:18
Jak mieszkałem w bloku to miałem dokładnie tak samo... posiadałem grzejniki "Convector " i firma montująca podzielniki nie potrafiła prawidłowo ustawić parametrów podzielnika... totalna porażka.. (oczywiście firmy- bo grzejniki były fajne) wizualnie, jakościowo i szybko oddawały ciepło...wywaliłem podzielniki i płaciłem ryczałt...

Pisałem już w tym temacie niedawno.. Regulusy są opomiarowywane podzielnikami ISTA, METRONA i in.
Współczynnik IF wyznaczyło laboratorium w Kolonii.
Gdy któraś z firm dokonujących opomiarowywania zwraca się do nas, otrzymuje szczegółowe informacje..

Jednakże amatorów, również w tym zakresie nie brakuje...

Pozdrawiam
Bogusław

boguslaw
15-11-2012, 19:21
Prawie co dziennie podnoszę temp w sypialni o ok 3* (do 23*) przed przebudzeniem, robi to klimatyzator. Niższa temp (teraz 20*) niż przedtem poprawiła komfort spania - lepiej śpimy niż w temp 22* - tak było wcześniej. W ubiegłym sezonie grzewczym eksperymentowałem tak samo, zauważyłem spadek zapotrzebowania na energię, wszędzie podłogówka, przy tym sposobie w moim przypadku jest lepiej i taniej.

Nic dodać, nic ująć...
Obniżenie temperatury daje zauważalny efekt finansowy...
W temp. niższej dobrze się śpi, lecz kiepsko się wstaje...

Pozdrawiam
Bogusław

..

Piotrek42
15-11-2012, 19:38
Nic dodać, nic ująć...
Obniżenie temperatury daje zauważalny efekt finansowy...
W temp. niższej dobrze się śpi, lecz kiepsko się wstaje...

Pozdrawiam
Bogusław

..

Hehe, każdy kto ma możliwość regulacji, czy to sterownikiem czy jakimś urządzeniem godzinowym tak robi, ja akurat podnoszę temp z 21 do 22,5st ,warunek -uregulowany tryb życia :)

kbab
16-11-2012, 07:47
raczej warunek to zimny słabo izolowany dom jak u kbab w którym da się podnosić i obniżać temperaturę, bo jak ktoś ma dom energooszczędny to caluteńki dzionek sobie poczeka aż temperatura mu spadnie z porranego podwyższenia
W moim domu bez problemu mogę utrzymać przy -20* nawet 24* czy 25* wew - sprawdzone - zatem spełnia warunki domu energooszczędnego. Chodzi o coś innego, jak w/w polubiłem spać przy temp 20*, ale wolę wstawać przy 23* - dla mnie jest to odpowiedni komfort cieplny - podłogówka temu nie jest w stanie temu sprostać. Całkowite zużycie energii w swoim domu podaję od wielu lat, początkowo przekraczało 21000kWh, w tym roku poniżej 17500kWh, oczywiście oszczędności w energii są "pożerane" przez ich dostawców podwyżkami cen, jeśli zużywasz jej mniej, masz niższy koszt - to podaj i powiedz jak to robisz, chętnie skorzystam z dobrych rad "oświeconej góry" FM. Moje zużycie energii i jej koszty za ost 7 lat są tu
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172206-prąd-gaz-olej-węgiel-inne&p=5615165&viewfull=1#post5615165

boguslaw
17-11-2012, 07:21
(...) w domu trzymalismy 21.5C, ściany przez 10 dni doszly do 19C (...)

21. 5 trzymaliśmy w domu - oznacza temperaturę powietrza.

Ludzie żyją w atmosferze. Żyją w powietrzu a nie w posadzce czy też w ścianie..
Dlatego też to temperatura powietrza jest dla nich kluczowa.
Najważniejsza.
Temperatura powietrza, ruch powietrza, wilgotność powietrza i zawartość tlenu w powietrzu.

Na marginesie..
Przy ogrzewaniu grzejnikowym lub grzejnikowo-podłogowym, dom nagrzałby się i wygrzałby sie zdecydowanie szybciej...
Po 10 dniach grzania 19 oC na ścianach, jest to wynik, powiedzmy, taki sobie....
Choć być może nie chodziło o szybszy efekt....

...

boguslaw
17-11-2012, 07:33
W moim domu bez problemu mogę utrzymać przy -20* nawet 24* czy 25* wew - sprawdzone - zatem spełnia warunki domu energooszczędnego. Chodzi o coś innego, jak w/w polubiłem spać przy temp 20*, ale wolę wstawać przy 23* - dla mnie jest to odpowiedni komfort cieplny - podłogówka temu nie jest w stanie temu sprostać. Całkowite zużycie energii w swoim domu podaję od wielu lat, początkowo przekraczało 21000kWh, w tym roku poniżej 17500kWh, oczywiście oszczędności w energii są "pożerane" przez ich dostawców podwyżkami cen, jeśli zużywasz jej mniej, masz niższy koszt - to podaj i powiedz jak to robisz, chętnie skorzystam z dobrych rad "oświeconej góry" FM. Moje zużycie energii i jej koszty za ost 7 lat są tu
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172206-prąd-gaz-olej-węgiel-inne&p=5615165&viewfull=1#post5615165

Masz rację kbab.

Sama podłogówka nie jest w stanie sprostać potrzebie krótkotrwałego, wyraźnego podniesienia temperatury powietrza, lecz także nie jest w stanie sprostać potrzebie utrzymania temperatury powietrza, przy pojawiających się niespodziwania uzyskach ciepła.

To czy w danym budynku długotrwale utrzymuje się określona temperatura powietrza nie zależy od istnienia w tym budynku podłogówki, lecz zależy wyłącznie od stopnia ocieplenia tego budynku oraz od akumulacyjności jego ścian i wogóle wszystkich przegród, których w każdym pomieszczeniu jest sześć....
Posadzka betonowa ma taką samą zdolność akumulowania ciepła i oddawania ciepła, niezależnie od tego, czy znajdują się w niej rurki z wodą czy też nie.

Pozdrawiam
Bogusław

boguslaw
17-11-2012, 08:50
Posadzka betonowa ma taką samą zdolność akumulowania ciepła i oddawania ciepła, niezależnie od tego, czy znajdują się w niej rurki z wodą czy też nie.

kbab
17-11-2012, 12:05
Posadzka betonowa ma taką samą zdolność akumulowania ciepła i oddawania ciepła, niezależnie od tego, czy znajdują się w niej rurki z wodą czy też nie.
To prawda - bo taka jest cecha betonu. Ale w przypadku podłogówki ten beton jest grzejnikiem, zatem zwykle ma nieco wyższą temp od powietrza, z tym że czasami powietrze ogrzewa się przez okna lub inne źródła ciepła (zyski bytowe) wówczas ten beton nie oddaje ciepła ale go przyjmuje od cieplejszego powietrza - działa jak stabilizator komfortu cieplnego (samoregulacja podłogówki). Oczywiście system grzewczy z tradycyjnymi grzejnikami jest pozbawiony tych właściwości bo zwykle podłoga odbiera ciepło od zawsze cieplejszego powietrza.

boguslaw
17-11-2012, 14:58
Nie tylko dotyczy to betonu..
Czasem temperatura powietrza może być niższa, niż wszystkich przeważnie sześciu przegród w pomieszczeniu np. po wietrzeniu lub po otwarciu drzwi zewnętrznych...
Posadzka betonowa ma taką samą zdolność "samoregulacji", z rurkami czy też bez, tylko na poziomie o kilka stopni, przeważnie 2-3 o C, niższym.
Dotyczy to zresztą wszystkich przegród akumulujących ciepło...

...

hydraulik_
17-11-2012, 16:13
Bogusław nie rozumie co to samoregulacja grzejnika i myli to ze stabilizacją temperatury dla ciężkich przegród.Jednocześnie twierdzi ,że regulus szybko zmieni temperaturę .
Bogusław pisał też o nowych grzejnikach ,w których rozgrzewa się na początku przednia płyta a następnie tylna.
Ale błędnie to uzasadnił.Tak naprawdę w grzejnikach tych chodzi o spowodowanie oddania ciepła na drodze promieniowania a nie konwekcji.
Pozwala to na odczucie komfortu przy niższej temperaturze powietrza. Szybciej się nie da.(
Znaczenie temperatury tła można zaobserwować przy ognisku w zimie .Powietrze zimne a można się ogrzać .
Można też stanąć przed dużymi szklanymi drzwiami gdy mróz na dworze .Nawet zamkniętymi oczami można je znaleźć.

boguslaw
17-11-2012, 17:47
O czym ty piszesz hydraulik?
Co to za sałatka?
Każde zdanie na inny temat.

W związku z tytułem założonego wątka i twoim pytaniem z pierwszego posta (nota bene pomimo prośby asolta tytuł dalej z błędem ortograficznym).... chyba tylko odpowiedź kbab jest go najbliżej.
Co o niej sądzisz? Czy właśnie o takie potwierdzenie ci chodziło?
....

kbab...
Co rozumiesz przez pojęcie "stabilizator komfortu cieplnego"?
Do czego Ci w takim razie jest potrzebny klimatyzator w sypialni skoro już masz w niej stabilizator komfortu?
Czy klimatyzator w sypialni nie mógłby być bez najmniejszego problemu zastąpiony przez regulusy z racji ich szybkości reakcji, szybszego rozpoczęcia grzania czyli szybszego ogrzania?
Wzrost temperatury o 3 oC w niedużym pomieszczeniu, to nie jest kwestia godzin, lecz jak sądzę nie więcej niż do 30 minut.. Programator zegarowy i po problemie..
Czynnik o jakiej temperaturze wprowadzasz do podłogówki?
-------------------------------

Temperaturę w typowym pomieszczeniu stabilizuje nie tylko jego sześć przegród, lecz także elementy jego wyposażenia.. Przy podłogówce będzie to temperatura np. 20 +, przy regulusach 20 -zero.

Przy pojawieniu się uzysków ciepła wzrost temperatury przy podłogówce nastąpi poprzez nałożenie się efektów emisji ciepła 20+ (+), przy regulusach może to być najwyżej 20 +.

Kolejny temat.
Wietrzenie pomieszczeń.
Jak należy je wykonywać?
...

...

boguslaw
08-07-2013, 06:10
Uwaga przyszli "pompiarze" i chętni na kotły kondensacyjne !!

http://www.regulus.com.pl/grzejniki-z-wentylatorem

Pozdrawiam
Bogusław

Vld
08-07-2013, 08:54
Jak chcesz zawojować pompiarzy, zacznij produkować tanie klimakonwektory.
pozdr