PDA

Zobacz pełną wersję : Wegiel Vs Eko Groszek



Adrian D
28-09-2016, 06:57
Witam, mam dylemat co do wyboru pieca do ogrzania starego domu z lat 30. A mianowicie czy przy zastosowaniu pieca na eko groszek przy takim starym domu/kominie należy zastosować wkład kominowy??? Przy starym piecu komin zawsze był wygrzany a czytając wiele tematów, wychodzi że komin będzie po czasie mokry przez niska temperaturę wylotu spalin. Jaki koszt podłączenia pod stara instalacje nowego pieca weglowego lub eko groszek???. I ile kg na dobę pali piec na eko groszek tak pi razy oko ?? 368669368670

Chciałbym pominąć wymiane calej instalacji, piec po wielu latach rozciekl się i musze na szybko ogarnać ogrzewanie w domu.


Co radzicie w tej kwestii??? dzieki za każda odpowiedz.

asolt
28-09-2016, 07:13
Witam, mam dylemat co do wyboru pieca do ogrzania starego domu z lat 30. A mianowicie czy przy zastosowaniu pieca na eko groszek przy takim starym domu/kominie należy zastosować wkład kominowy??? Przy starym piecu komin zawsze był wygrzany a czytając wiele tematów, wychodzi że komin będzie po czasie mokry przez niska temperaturę wylotu spalin. Jaki koszt podłączenia pod stara instalacje nowego pieca weglowego lub eko groszek???. I ile kg na dobę pali piec na eko groszek tak pi razy oko ?? 368669368670

Chciałbym pominąć wymiane calej instalacji, piec po wielu latach rozciekl się i musze na szybko ogarnać ogrzewanie w domu.


Co radzicie w tej kwestii??? dzieki za każda odpowiedz.

Ile pali?, podałes tyle danych dotyczących domu ze tylko wrózka moze sie na ten temat wypowiedziec, ale to na innym forum.
Kazdy kocioł spali tyle ile potrzeba do zapewnienia temperatury zadanej w domu. Jezeli chodzi o koszt to uzalezniony jest on od typu i mocy kotła a jak wiadomo ceny są rózne, a jakie? najprosciej poszukac na allegrogo rózne ceny kotłow z podajnikiem, doliczyc koszt robocizny i juz bedziesz wiedział jaki jest koszt całkowity.

SUSPENSER
28-09-2016, 17:16
Witam, mam dylemat co do wyboru pieca do ogrzania starego domu z lat 30. A mianowicie czy przy zastosowaniu pieca na eko groszek przy takim starym domu/kominie należy zastosować wkład kominowy???

Przy prawidłowo dobranym nie, sam mam komin z cegieł.


Jaki koszt podłączenia pod stara instalacje nowego pieca weglowego lub eko groszek???.

Pomiędzy 700 a 1500 zł zależy ile pracy ma z tym hydraulik + do tego koszt samego kotła.

[QUOTE=Adrian D;7281500I ile kg na dobę pali piec na eko groszek tak pi razy oko ?? [/QUOTE]

Mniej niż dotychczasowy zasypowiec bo ma wyższą sprawność.

Podstaw dane domu pod linkiem i wklej link do strony z wynikiem to zobaczymy jakiej mocy kotła potrzebujesz

www.cieplowlasciwie.pl/start