PDA

Zobacz pełną wersję : Szybkie danie na wieczór



agamemnon91
28-09-2016, 10:41
Cześć !
Czy ktoś doradzi co szybko i smacznie (i na ciepło) można przygotować na kolację?
:)

niktspecjalny
28-09-2016, 15:06
Witam

Nie chcę wychodzić przed szereg ale chyba musisz określić się precyzyjniej.Inaczej przecież będzie wyglądała kolacja spontan ,inaczej gdy para ma sobie patrzeć w oczy ,a inaczej gdy przychodzą zaproszeni znajomi przyjaciele i wreszcie ta typowa domowa dla milusińskich.

agamemnon91
29-09-2016, 12:16
coś, co można szybko przygotować we dwoje (i dla dwóch osób ;) ) bez wymyślnych składników ;)

niktspecjalny
03-10-2016, 07:39
Witam.

Jak tam wieczór z daniem głównym.:wiggle:

Qmpleka
03-10-2016, 08:57
Nastała jesień i wszyscy nagle o kolacji na ciepło myslą... :) A naleśniki np. ze szpinakiem zapiekane pod beszamelem?

agamemnon91
04-10-2016, 07:17
naleśniki, pycha :) A masz jakiś dobry i sprawdzony przepis na szpinak? :)

harin
10-10-2016, 10:02
domowe zapiekanki z pieczarkami, cebulką i serem

agamemnon91
13-10-2016, 07:06
tak, zapiekanki są zawsze szybkie i smaczne :)
zmieniając trochę temat :P mam przepis na ciasto do pizzy, ogólnie wychodzi bardzo dobre (jak ktoś chce to mogę się podzielić przepisem) - tylko mam problem z efektem końcowym, bo ciasto robi mi się wodniste a potem twarde u góry. Słyszałam, że to przez np. wodę (tłuszcz z pieczarek), smarowałam przecierem pomidorowym... Ktoś wie, jak można temu zapobiec? :)

niktspecjalny
14-10-2016, 19:23
tak, zapiekanki są zawsze szybkie i smaczne :)
zmieniając trochę temat :P mam przepis na ciasto do pizzy, ogólnie wychodzi bardzo dobre (jak ktoś chce to mogę się podzielić przepisem) - tylko mam problem z efektem końcowym, bo ciasto robi mi się wodniste a potem twarde u góry. Słyszałam, że to przez np. wodę (tłuszcz z pieczarek), smarowałam przecierem pomidorowym... Ktoś wie, jak można temu zapobiec? :)

Witam.

Jeśli pozwolisz to nie poruszaj nowego tematu w tym w którym mówi się o czym innym.Załóż nowy o pizzy i po kłopocie.Jak dla mnie składniki na pizzy powinny być półproduktami, a ty usmażyłaś pieczarki i położyłaś na sos pomidorowy.Nie tłuszcz tylko woda z nich wypłynęła.Spróbuj kiedyś na swoje ciasto położyć najpierw swój ulubiony sos,następnie surową cienko krojoną w plastry pieczarkę,cebulę i np . salami. :yes:Na górę mozzarella tarta-wiórki

Przewas
14-10-2016, 22:43
Witam.

Jeśli pozwolisz to nie poruszaj nowego tematu w tym w którym mówi się o czym innym.Załóż nowy o pizzy i po kłopocie.Jak dla mnie składniki na pizzy powinny być półproduktami, a ty usmażyłaś pieczarki i położyłaś na sos pomidorowy.Nie tłuszcz tylko woda z nich wypłynęła.Spróbuj kiedyś na swoje ciasto położyć najpierw swój ulubiony sos,następnie surową cienko krojoną w plastry pieczarkę,cebulę i np . salami. :yes:Na górę mozzarella tarta-wiórki

Na sos najpierw mozzarella, porwana na kawałki, a później reszta.
Problem z ciastem załatwi Ci kamień do pizzy. Odbierze nadmiar wody z ciasta.

niktspecjalny
15-10-2016, 05:45
Na sos najpierw mozzarella, porwana na kawałki, a później reszta.
Problem z ciastem załatwi Ci kamień do pizzy. Odbierze nadmiar wody z ciasta.

Witam.
Zgadzam się z np. z mozzarellą niech będzie choć dałem jej - autorce tylko przykład .Mam kamień ale wiesz co mam jeszcze piekarnik który może dać temp 350 stC.Te dwie rzeczy muszę ze sobą współgrać.

Przewas
15-10-2016, 18:25
Witam.
Zgadzam się z np. z mozzarellą niech będzie choć dałem jej - autorce tylko przykład .Mam kamień ale wiesz co mam jeszcze piekarnik który może dać temp 350 stC.Te dwie rzeczy muszę ze sobą współgrać.

Na 250 też wychodzi, dłużej trzeba nagrzewać. Ostatnio odkryłem, że piekarnik można "oszukać" włączając funkcję grill. Wtedy temperatura nie jest kontrolowana i potrafił się nagrzać >300C

niktspecjalny
16-10-2016, 08:21
Na 250 też wychodzi, dłużej trzeba nagrzewać. Ostatnio odkryłem, że piekarnik można "oszukać" włączając funkcję grill. Wtedy temperatura nie jest kontrolowana i potrafił się nagrzać >300C

Witam
możesz pokazać jaki masz kamień ale ze swojego piekarnika jak go dopasowałeś do blaszki-brytfanki.Pizze podróbkę robię bez kamienia np. w 200 stC w termoobiegu , czas do 10 min.Z kamieniem zawsze grzałki góra dół 290-300 stC czas podobny , a nawet mniejszy.

Przewas
16-10-2016, 09:01
Witam
możesz pokazać jaki masz kamień ale ze swojego piekarnika jak go dopasowałeś do blaszki-brytfanki.Pizze podróbkę robię bez kamienia np. w 200 stC w termoobiegu , czas do 10 min.Z kamieniem zawsze grzałki góra dół 290-300 stC czas podobny , a nawet mniejszy.

Zwykły okrągły gruby na ok 2-3 cm, kładę na kratce w piekarniku. Po rozgrzaniu kamienia w 300 pizza robi się max 5 minut
370277

Tak to zazwyczaj wygląda. Chrupiące brzegi, cienkie lekko opadające lejące się ciasto na środku.

niktspecjalny
16-10-2016, 09:29
Zwykły okrągły gruby na ok 2-3 cm, kładę na kratce w piekarniku. Po rozgrzaniu kamienia w 300 pizza robi się max 5 minut
370277

Tak to zazwyczaj wygląda. Chrupiące brzegi, cienkie lekko opadające lejące się ciasto na środku.

Witam.

Widzisz nie rozumiemy się.Nie chodzi mi o pizze ale jak wygląda twój kamień dopasowany, teraz już wiem ,że do kratki w piekarniku.Jak rozumiem fotka z sieci nie twoja.Taka pizza nigdy nie wyjdzie z piekarnika widać po jej przypalonych wybrzuszeniach.Proszę zrób fotkę tego kamienia z tej kratki.Gdzie kupiłeś i czy ma atest.Moją dostałem marmurową z Belgii od siostry.

Przewas
16-10-2016, 13:24
Witam.

Widzisz nie rozumiemy się.Nie chodzi mi o pizze ale jak wygląda twój kamień dopasowany, teraz już wiem ,że do kratki w piekarniku.Jak rozumiem fotka z sieci nie twoja.Taka pizza nigdy nie wyjdzie z piekarnika widać po jej przypalonych wybrzuszeniach.Proszę zrób fotkę tego kamienia z tej kratki.Gdzie kupiłeś i czy ma atest.Moją dostałem marmurową z Belgii od siostry.

Fotka pizzy moja , jak widać wyjdzie :)
Kamień niedopasowany bo okrągły, kratki zazwyczaj są prostokątne, chyba że się mylę.
370316
Kamień z allegro , włoski cena chyba ok 80 PLN, czy ma atest nie wiem ale na pewno nie marmur. marmur się nie nadaje, słabo chłonie wilgoć. To musi być szamot jak w piecu chlebowym.
A pizza, cóż, dobre ciasto, kamień temperatura i cała filozofia.
370317

niktspecjalny
17-10-2016, 06:42
Fotka pizzy moja , jak widać wyjdzie :)
Kamień niedopasowany bo okrągły, kratki zazwyczaj są prostokątne, chyba że się mylę.
370316
Kamień z allegro , włoski cena chyba ok 80 PLN, czy ma atest nie wiem ale na pewno nie marmur. marmur się nie nadaje, słabo chłonie wilgoć. To musi być szamot jak w piecu chlebowym.
A pizza, cóż, dobre ciasto, kamień temperatura i cała filozofia.
370317


Witam.

Trochę niemerytorycznie i żeby autorka nas nie zjechała.

http://images83.fotosik.pl/92/aad5fb18822f8815.jpg

http://images83.fotosik.pl/92/c6684d34ea065a95.jpg

Gdzieś w innym topiku wklejałem fotki pizzy z tego kamienia.Jak widzisz funkcja dwóch grzałek i temp. 300 stC.Taka fajna podpalana jak twoja mi nie wychodzi.Masz na nią przepis?Jeśli mógłbyś będę wdzięczny.Moja ciemiężycielka mówi"jaki to marmur to lastryko":) .Próbowałem różnych rzeczy na nim w kominku.Wychodzą zaskakująco smaczne.Pizzy jeszcze nie ale czas chyba wypróbować.

agamemnon91
17-10-2016, 07:09
Wiedzę, że dyskusja o pizzy się rozwinęła ;) Ja lubię swoją domową pizzę i wcale nie chodzi mi o to, żeby smakowała i wyglądała jak ta z pizzerii :)
Dzięki za dobrą radę, spróbuję z tymi pieczarkami - może w końcu się uda :)

Przewas
17-10-2016, 09:28
Gdzieś w innym topiku wklejałem fotki pizzy z tego kamienia.Jak widzisz funkcja dwóch grzałek i temp. 300 stC.Taka fajna podpalana jak twoja mi nie wychodzi.Masz na nią przepis?Jeśli mógłbyś będę wdzięczny.Moja ciemiężycielka mówi"jaki to marmur to lastryko":) .Próbowałem różnych rzeczy na nim w kominku.Wychodzą zaskakująco smaczne.Pizzy jeszcze nie ale czas chyba wypróbować.

Do pizzy moim zdaniem to się srednio nadaje. Szamot chłonie wodę z ciasta i ciasto Ci się nie gotuje. A przepis? najpostszy z mozliwych.

200ml letniej wody, 300g mąki 00, łyżka oliwy, łyżeczka soli i cukru i 5g drożdzy suszonych. wyrobić, odstawić w ciepłe miejsce. Tyle.

Przewas
17-10-2016, 09:39
Wiedzę, że dyskusja o pizzy się rozwinęła ;) Ja lubię swoją domową pizzę i wcale nie chodzi mi o to, żeby smakowała i wyglądała jak ta z pizzerii :)


I to jest najważniejsze. Zwłaszcza, że ta w pizzerni , jakość składników, pozostawia często wiele do zyczenia

niktspecjalny
17-10-2016, 11:01
Do pizzy moim zdaniem to się srednio nadaje. Szamot chłonie wodę z ciasta i ciasto Ci się nie gotuje. A przepis? najpostszy z mozliwych.

200ml letniej wody, 300g mąki 00, łyżka oliwy, łyżeczka soli i cukru i 5g drożdzy suszonych. wyrobić, odstawić w ciepłe miejsce. Tyle.

Witam.
Przepis wypróbuję choć zdaje się być banalny tyle ,że ja ostatnio nie czekam aż mi wyrośnie .Gdy je wyrobie to wkładam do lodówki.

http://sprzedajemy.pl/kamien-do-pizzy-chleba-bulek-i-dozywotnia-gwarancja-nr17161367
http://stonebaking.eu/wp-content/uploads/2011/09/zam.jpg

Zamówiłem ten na wymiar kratki.

Przewas
17-10-2016, 12:03
Prawdziwy kamień do pizzy czy piec chlebowy nie jest z marmuru tylko z szamotu. Równie dobrze możesz piec na blasze.

niktspecjalny
17-10-2016, 15:51
Prawdziwy kamień do pizzy czy piec chlebowy nie jest z marmuru tylko z szamotu. Równie dobrze możesz piec na blasze.

Witam.

Oj musiałbyś przyjechać do mnie i mieć możliwość po pitraszenia sobie na tym kamieni na stole, różnych różności już tu prezentowanych.

Przewas
17-10-2016, 16:45
Witam.

Oj musiałbyś przyjechać do mnie i mieć możliwość po pitraszenia sobie na tym kamieni na stole, różnych różności już tu prezentowanych.

Napisałem wyraźnie , nie nadaje się do pizzy...

niktspecjalny
18-10-2016, 07:56
Napisałem wyraźnie , nie nadaje się do pizzy...

Witam.

Twierdzisz ,że nie nadaje się.Ja twierdze ,że się nadaje bo zrobiłem już masę pizzy.Nie jest taka jak twoja ale nie przypominającej włoskiej jest jej powiedzmy odmianą.

Przewas
18-10-2016, 08:49
Witam.

Twierdzisz ,że nie nadaje się.Ja twierdze ,że się nadaje bo zrobiłem już masę pizzy.Nie jest taka jak twoja ale nie przypominającej włoskiej jest jej powiedzmy odmianą.

Pytałeś o przepis na taką jaka mi wyszła. Napisałem Ci, ze moim zdaniem Twój kamień się do tego celu nie nadaje. Ale grunt że Tobie smakuje.
Tylko po co od kilku postów pytasz o przepis jak i tak wiesz lepiej?

sSiwy12
18-10-2016, 10:12
Pokazany w linku kamień to granit

niktspecjalny
18-10-2016, 13:55
Pytałeś o przepis na taką jaka mi wyszła. Napisałem Ci, ze moim zdaniem Twój kamień się do tego celu nie nadaje. Ale grunt że Tobie smakuje.
Tylko po co od kilku postów pytasz o przepis jak i tak wiesz lepiej?

Witam.

Od kilku postów wmawiasz mi ,że ów kamień nie nadaje się do pizzy nie próbując i nie znając jego zastosowania.Jasne ,że mi smakuje tylko urzekła mnie pizza w twoim wydaniu z tak banalnego przepisu i tak banalnej szamotowej okrągłej płyty.Na fotce wygląda znakomicie wręcz rewelacyjnie.Na marmurowej płycie taka mi nigdy nie wyszła.Cóż pozostaje poczekać na nowy twór i zrobić pizzę.

Przewas
18-10-2016, 14:46
Witam.

Od kilku postów wmawiasz mi ,że ów kamień nie nadaje się do pizzy nie próbując i nie znając jego zastosowania.Jasne ,że mi smakuje tylko urzekła mnie pizza w twoim wydaniu z tak banalnego przepisu i tak banalnej szamotowej okrągłej płyty.Na fotce wygląda znakomicie wręcz rewelacyjnie.Na marmurowej płycie taka mi nigdy nie wyszła.Cóż pozostaje poczekać na nowy twór i zrobić pizzę.

Mówię Ci tylko, że nie nadaje się do zrobienia takiej jaką chciałeś uzyskać z mojej fotki. TYLKO TYLE . Acha i dodam, że to MOIM zdaniem jest przyczyna tego że nie wychodzi Ci tak chrupiąca, acz nie wątpię że równie pyszna. Smacznego

Valencja
18-10-2016, 16:58
Na kamieniu z szamotu , nawet gotowe pizze wychodzą bardzo chrupiące. Domowa pizza wychodzi rewelacyjnie jak z włoskiej pizzerii.

niktspecjalny
18-10-2016, 18:43
Na kamieniu z szamotu , nawet gotowe pizze wychodzą bardzo chrupiące. Domowa pizza wychodzi rewelacyjnie jak z włoskiej pizzerii.

Witam.

Robisz pizze na szamocie??? .Pokaż.Jeśli nie to wiesz..................coś się urwało walencja.:mad:

p.s
o czym ty piszesz.O gotowcach jak my tu my od podstaw.Żenada. wybacz.

Valencja
18-10-2016, 19:16
Pisze o kamieniu do pizzy i dałam przykład , ze nawet gotowa pizza wychodzi chrupiąca.Wczesniej , ktoś napisał o wilgotnej pizzy. Jak nie wiesz co to kamień do pizzy , to przeczytaj jeszcze raz wszystko co na ten temat napisał Przewas. Na takim kamieniu pizza wychodzi zawsze idealna.

niktspecjalny
19-10-2016, 06:59
Pisze o kamieniu do pizzy i dałam przykład , ze nawet gotowa pizza wychodzi chrupiąca.Wczesniej , ktoś napisał o wilgotnej pizzy. Jak nie wiesz co to kamień do pizzy , to przeczytaj jeszcze raz wszystko co na ten temat napisał Przewas. Na takim kamieniu pizza wychodzi zawsze idealna.

Witam.

To się odnieś do wilgotnej pizzy , kolega Przewas już to wytłumaczył wszem i wobec.Wiemy także ,że pizzę domową można mutować na wszelakie sposoby co równie dobrze zauważył i napisał.Nawet zaproponował aby zrezygnować z mojego kamienia marmurowego, kosztem blaszki piekarnianej, bo kiedyś nie było szamotowych kamieni tak coraz bardziej modnych w naszych piekarnikach.Jeśli chodzi o odgrzewanie zmrożonego gotowca to trzeba założyć inny temat.Nieznanego pochodzenia produkty w składzie farszu i ulotka z opisem jak to to zrobić.To nie mój świat twój widzę ,że tak i brawo więc w nim pozostań i na płycie -kamieniu szamotowym(jak domniemam nie masz) rób pizze z zamrażarki.Nie na wyrost by upokożyć tylko czytaj ze zrozumieniem.Pisałem ,że dostałem kamień marmurowy od siostry z Belgii z przeznaczeniem do np. robienia pizzy w piekarniku.Można na nim także robić chleb i inne produkty.Służy nam także do imprez biesiadnych -domowych bo jak się nagrzeje można na nim robić cuda.

niktspecjalny
19-10-2016, 07:54
Witam.

Walencja popatrz.Pizza moja już tu na FM prezentowana na bogato na kamieniu .

http://images78.fotosik.pl/83/0ac4d51b09ec0fe3.jpg
http://images75.fotosik.pl/84/fc4fc61a8801ad10.jpg
Do tego momentu wydaje się prosta.Pizza jak pizza.Dlaczego w Rewolucjach.Banalna ale trochę na bogato.Składniki jak widać.Na wyrośnięte ciasto w następującej kolejności.
1. sos pomidorowy własny
2.odrobina mozzarelli
3.rolada boczkowa i kiełbasa pieprzowa
http://images77.fotosik.pl/83/fc8b8d26dffdccf6.jpg
4.sparzone pomidory
http://images75.fotosik.pl/84/d0ed4c2e71d17aab.jpg 5.melanż suszone prawdziwki i pieczarki z dodatkiem czerwonej cebuli
http://images78.fotosik.pl/83/974f3699b8fdb54d.jpg
6.na rant nie ciasto z serem ale sama mozzarella ze szczypiorkiem i w/w grzybki
http://images76.fotosik.pl/84/52eddfbe28cf2b01.jpg
http://images77.fotosik.pl/83/c6a4ec8ae4c05a95.jpg
http://images77.fotosik.pl/83/bdc0a7f163232784.jpg
http://images78.fotosik.pl/83/14c9b777c6761531.jpg

perm
19-10-2016, 09:27
Pisze o kamieniu do pizzy i dałam przykład , ze nawet gotowa pizza wychodzi chrupiąca.Wczesniej , ktoś napisał o wilgotnej pizzy. Jak nie wiesz co to kamień do pizzy , to przeczytaj jeszcze raz wszystko co na ten temat napisał Przewas. Na takim kamieniu pizza wychodzi zawsze idealna.Szczerze proponuję Walencja zrezygnować z tej "dyskusji". Nic ciekawego się nie dowiesz, no chyba, że bawią cię bezsensowne przepychanki i czytanie śmietnika w jaki zamienia się ten temat.

niktspecjalny
19-10-2016, 10:16
Witam.

Dobrze ci radzi ,odpuść sobie bo tak jak i on będziesz z góry przegraną.On już nic nie wnosi do wątków.To niedźwiedź w gawrze, zasnął ze swoja pasją, a miał ją.Popatrz jakimi epitetami się posługuje.W stopce ma napisane."Jezus mówił ,że trzeba kochać ubogich".

p.s.

A śmietnik to on.Popatrz jakiej dyskusji się poddaje.Jakiej............niemerytorycznej by po prostu podjudzać.

Valencja
19-10-2016, 12:34
Oczywiscie dyskutować nie mam zamiaru , szkoda prądu. NS nie wypowiadaj sie co jem , bo daleko Ci do mojego odżywiania. Przy tym co Ty serwujesz do chyba dawno bym umarła.

niktspecjalny
19-10-2016, 15:56
Oczywiscie dyskutować nie mam zamiaru , szkoda prądu. NS nie wypowiadaj sie co jem , bo daleko Ci do mojego odżywiania. Przy tym co Ty serwujesz do chyba dawno bym umarła.

Witam.

Omijaj bo umrzesz.Żenada.Ty nawet nie wiesz co jesz podskakujesz jak ci zagrają.......a nie mówiłem.Nie rób tak to jest dopiero żałosne.Jak zrobisz pizze na kamieniu szamotowym to wklej ,będziesz bardziej wiarygodna , a nie taki tani ktosiu czekający na poklask.

Greengaz
19-10-2016, 17:11
Temat z udziałem NS kończy się jak zwykle.
Np. w wątku obok na jego temat


Ty nawet nie jesteś bezczelny - jesteś żałosny.
Przeczytałeś chociaż link, który tam zamieściłem ?
Nadal uważasz dom 4-litrowy za pasywny ?

"Pierniczysz głupoty" to Twój koronny argument w tej dyskusji ?

Więcej czytaj, mniej pisz - skorzystasz Ty i to Forum.

perm
19-10-2016, 17:28
Temat z udziałem NS kończy się jak zwykle.
Np. w wątku obok na jego tematDaj spokój. To jakieś nieszczęście. Niech sobie pisze co chce.

niktspecjalny
19-10-2016, 17:36
Daj spokój. To jakieś nieszczęście. Niech sobie pisze co chce.

Witam.

Przylazły tu dwa by mnie obrażać czy podawać przepisy.:D:D:D:cool::cool::cool:

mpire
23-03-2017, 10:17
Może sałatkę z tuńczykiem i jajkiem: https://www.przepisy.pl/przepis/salatka-z-tunczykiem-i-jajkiem :)? Danie niedrogie, a jakie pożywne! Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś ją podgrzał - będzie wtedy na ciepło ^^.

wg39070
23-03-2017, 12:41
Sałatka nr 1: kapusta pekińska pokrojona w paseczki, tuńczyk (kawałki) w oleju, cebula w paski, sos sałatkowy "Grecki" Knorr, ser typu "Feta" w kostkę,olej; pokrojone składniki wymieszać a sos rozrobić z olejem z tuńczyka, jak mało oleju to dolać rzepakowego; sól i pieprz do smaku;
Sałatka nr 2: seler sałatkowy odcedzony (najlepiej firmy "Rolnik"), ser żółty (ja używam Rycki Edam) w kostkę, ananas w kostkę, dobra wędlina według uznania w kostkę, majonez, sól i pieprz do smaku; ja jeszcze dodaję bazylii i oregano bo fajnie komponują się z Fetą, wymieszać i gotowe.
Nie są to jakieś wyszukane potrawy, lecz smaczne i szybkie w przygotowaniu, składniki natomiast ogólnie dostępne.

niktspecjalny
23-03-2017, 16:28
Sałatka nr 1: kapusta pekińska pokrojona w paseczki, tuńczyk (kawałki) w oleju, cebula w paski, sos sałatkowy "Grecki" Knorr, ser typu "Feta" w kostkę,olej; pokrojone składniki wymieszać a sos rozrobić z olejem z tuńczyka, jak mało oleju to dolać rzepakowego; sól i pieprz do smaku;
Sałatka nr 2: seler sałatkowy odcedzony (najlepiej firmy "Rolnik"), ser żółty (ja używam Rycki Edam) w kostkę, ananas w kostkę, dobra wędlina według uznania w kostkę, majonez, sól i pieprz do smaku; ja jeszcze dodaję bazylii i oregano bo fajnie komponują się z Fetą, wymieszać i gotowe.
Nie są to jakieś wyszukane potrawy, lecz smaczne i szybkie w przygotowaniu, składniki natomiast ogólnie dostępne.

Wybacz ale tym elektoratu budować nie będziesz.Do zrobienia takiego zestawu który proponujesz trzeba serca,umiejętności i sztuki kulinarnej.
Pamiętaj byś nie kopiował sieci.To widać i kompromitujesz się tym.Żenua drogi wg.
Źródło tej kopi kompromitującej twój przepis nawet nie wkleję by cie nie ośmieszać.

wg39070
23-03-2017, 17:26
Wybacz ale tym elektoratu budować nie będziesz.Do zrobienia takiego zestawu który proponujesz trzeba serca,umiejętności i sztuki kulinarnej.
Pamiętaj byś nie kopiował sieci.To widać i kompromitujesz się tym.Żenua drogi wg.
Źródło tej kopi kompromitującej twój przepis nawet nie wkleję by cie nie ośmieszać.


A Twoje dania to co, autorskie? Pizzę, jaką wkleiłeś na fotkach wstyd nawet pokazywać. Kto daje taką ilość pomidorów i to na środek, kiełbasa podsuszana to też porażka a kamień granitowy to jakaś fantastyka. Chociaż byś pękł, nie dopieczesz tej pizzy a w środku zrobi się jedna wielka kupa bagna. Nie wystarczy nawalić składników na zasadzie im więcej i grubiej, tym lepiej. Pizza jak bigos, wbrew pozorom to wyższa szkoła jazdy. A już połączenie na niej pieczarek z pomidorami to już jakieś mroczne widmo, dosyp do tego oregano i masz mega dziwoląga, gdyż o ile ta aromatyczna przyprawa do pimidorów wręcz stworzona została, o tyle z pieczarkami to kulinarna pomyłka. I jeszcze ten "żółty" ser!

niktspecjalny
23-03-2017, 20:09
A Twoje dania to co, autorskie? Pizzę, jaką wkleiłeś na fotkach wstyd nawet pokazywać. Kto daje taką ilość pomidorów i to na środek, kiełbasa podsuszana to też porażka a kamień granitowy to jakaś fantastyka. Chociaż byś pękł, nie dopieczesz tej pizzy a w środku zrobi się jedna wielka kupa bagna. Nie wystarczy nawalić składników na zasadzie im więcej i grubiej, tym lepiej. Pizza jak bigos, wbrew pozorom to wyższa szkoła jazdy. A już połączenie na niej pieczarek z pomidorami to już jakieś mroczne widmo, dosyp do tego oregano i masz mega dziwoląga, gdyż o ile ta aromatyczna przyprawa do pimidorów wręcz stworzona została, o tyle z pieczarkami to kulinarna pomyłka. I jeszcze ten "żółty" ser!

Boże jaki ja byłem głupi.Ty jesteś po prostu głupi i arogancki.Ty nic nie wiesz tylko się bronisz.

marzenka.o
26-04-2017, 13:21
Ja uwielbiam sałatkę cezar. Dzisiaj zrobię ją nietypowo, bo z halloumi - to idealna propozycja na kolację.

Alishia
17-05-2017, 14:17
może sałatka z kurczakiem, mnie takie danie zajmuje kilka minut.

wg39070
17-05-2017, 20:36
może sałatka z kurczakiem, mnie takie danie zajmuje kilka minut.

Ale kurczak chyba na surowo?

marzenka.o
24-05-2017, 09:36
A jedliście kiedyś Tabbouleh? To pyszna, sycąca sałatka, którą potem można zabrać na lunch do pracy. Tu https://mrchef.pl/menu-tygodniowe/menu-2017-22/tabbouleh-z-grilowanymi-szparagami-i-zolta-papryka jest fajny, prosty przepis. Tyle, że Tabbouleh robi się ok. 30-40 minut, ale moim zdaniem warto poświęcić na to czas.

Moret
24-05-2017, 11:33
Ja uwielbiam sałatkę z wędzonym kurczakiem i sosem czosnkowym :) Polecam

marzenka.o
07-06-2017, 11:56
A co jeszcze do niej dodajesz? Masz sprawdzone połączenia?

niktspecjalny
07-06-2017, 12:15
Witam.
Najprostsza którą robię w domu.Tego przepisu nie ma w sieci.
1. ananas 1 szt.
2.torebka kuskus
3.wędzony kurczak najlepszy ze skrzydełek bo najdelikatniejsze (opcja z mięskiem z grilowanych jeszcze lepsza)
4.majonez,koper,jogurt,czosnek,tarty ogórek kiszony (zrobić sos najpierw ucierając koper z czosnkiem)sól pieprz do smaku
5.fasolka szparagowa żółta może być mrożona
Ananasa obieram, wydrążam środek i kroję w kostkę.Gotuję kuskusa , studzę.Obieram skrzydełka i nie kroję .Robię sos j/w.Gotuję fasolkę ,kroję w kostkę , studzę .Mieszam składniki i na kilka h do lodówki.Proste i smaczne.

crle
16-06-2017, 12:29
Daję tutaj składniki do sałatki, która mi ostatnio bardzo posmakowała:
kasza jaglana100 g
Sos sałatkowy paprykowo-ziołowy Knorr1 opak
pierś z kurczaka 2 szt
Rosół z kury Knorr1 szt
cukinia1 szt
pomidorki cherry 10 szt
czerwona cebula0.5 szt
oliwa z oliwek6 łyżek
woda

Jest to sałatka z kurczakiem , cukinią oraz kasza jaglana. Smaczna na kolację ale również i na obiad. Robię często w ciepłe dni jak nie mam ochoty na nic tłustego

wg39070
17-06-2017, 15:19
Daję tutaj składniki do sałatki, która mi ostatnio bardzo posmakowała:
kasza jaglana100 g
Sos sałatkowy paprykowo-ziołowy Knorr1 opak
pierś z kurczaka 2 szt
Rosół z kury Knorr1 szt
cukinia1 szt
pomidorki cherry 10 szt
czerwona cebula0.5 szt
oliwa z oliwek6 łyżek
woda

Jest to sałatka z kurczakiem , cukinią oraz kasza jaglana. Smaczna na kolację ale również i na obiad. Robię często w ciepłe dni jak nie mam ochoty na nic tłustego

Wszystkie składniki spoko, oprócz tej syfiastej kostki rosołowej. Był czas kiedy też ją stosowałem, od kilku lat omijam szerokim łukiem.

niktspecjalny
18-06-2017, 10:26
Wszystkie składniki spoko, oprócz tej syfiastej kostki rosołowej. Był czas kiedy też ją stosowałem, od kilku lat omijam szerokim łukiem.

Znowu pajacujesz.Pokaż wreszcie coś bez np "syfiastej kostki rosołowej", bez schabowego i kartofli.Pokaz znafco zagadnień kulinarnych w podtekstach.Czekamy na foty bez udziału tych składników. :mad:

marzenka.o
26-06-2017, 07:33
Ja czasami robię na wieczór burgera z ananasem i kurczakiem. No i do tego musi być oczywiście ser, jak mam to dodaję halloumi.

makako007
30-10-2017, 19:40
omlet z kaszy jaglanej jest w porządku. Wystarczy ugotować kaszę, potem wymieszać ją z dwoma jajkami i taką masę na patelnię. Kiedy już przewrócisz omlet na drugą stronę (usmażoną) to możesz na wierzch położyć do tylko chcesz: jakąś szynkę czy ser - dowolnie według uznana. bardzo syte i dobre.

Paweł855
10-11-2017, 09:53
domowa pizza lub makaron w sosie serowym z brokułami :)

niktspecjalny
10-11-2017, 15:02
domowa pizza lub makaron w sosie serowym z brokułami :)

A coś więcej??? Jak napiszę .Domowe ziemniaki lub polane sosem serowym z brokułami makarony.

Jest tot danie czy nie???;)

DaisyChain
30-11-2017, 08:24
Cześć !
Czy ktoś doradzi co szybko i smacznie (i na ciepło) można przygotować na kolację?
:)

Naleśniki! Mogą być na słodko albo słono, pole do popisu jest szerokie. Ostatnio lubię robić naleśniki z domowym farszem pieczarkowym Ole i sosem beszamelowym. Możesz ten farsz wymieszać jeszcze z serem, boczkiem, wszystkim co lubisz :)

kazek69
17-01-2018, 13:17
Może zapiekanki z chleba i do tego szybka sałatka z sałaty, pomidora i cebuli?

marzenka.o
07-02-2018, 12:31
Pieczone bataty z bazyliowym pesto. A w wersji de luxe jeszcze z kaszą jaglaną.

Jarek18l
13-03-2018, 11:16
Polecam jajecznicę albo makaron z sosem. :D

marzenka.o
23-04-2018, 08:27
Albo krewetki. To w sumie taka błyskawiczna kolacja.