PDA

Zobacz pełną wersję : Tereny nizinne - podniesienie poziomu działki



Lompi
28-09-2016, 12:12
Witam,

jestem przed wyborem kupna działki. Padło na miejscowość położoną na obrzeżach Gdańska, jednakże czytająć miejscowy plan zagospodarowania terenu i rozmawiajac z biurami nieruchomości zostałem poinformowany o konieczności podniesienia działki. Zeby się w nim nie wpakować chciałbym jeszcze tutaj dokładnie zapytać jak wygląda taka procedura sprawdzenia owej działki, na co zwrocic uwage, czy w ogole koszt tego nie przerośnie mnie?



Napisane jest coś takeigo w Miejscowym planie :


2) minimalna szerokość frontu wydzielanych działek: 30,0 m dla terenów o średniej rzędnej powyżej 0,0 m
n.p.m.; 35,0 m dla terenów o średniej rzędnej poniżej 0,0 m n.p.m.,
3) nieprzekraczalne linie zabudowy: 10,0 m od linii rozgraniczających drogi zbiorczej KDZ i dróg lokalnych
KDL; 6,0 m od linii rozgraniczających pozostałych dróg; 5,0 m od rowów i kanałów melioracyjnych;
50,0m od stopy wału przeciwpowodziowego, z uwzględnieniem § 13 ust. 8 oraz § 21 ust. 6 i 7.
4) wielkość powierzchni zabudowy działki: maksimum 30%,
5) minimum powierzchni biologicznie czynnej: 50%,
Dziennik Urzędowy Województwa Pomorskiego – 24 – Poz. 3398
6) wysokość budynków głównych: 2 kondygnacje, w tym poddasze użytkowe, maksimum 11,0 m do
kalenicy,
7) wysokość budynków pomocniczych: maksimum 6,0 m,
8) dachy budynków głównych: symetryczne, dwuspadowe, nachylenie połaci 30º - 45º, kalenica główna
równoległa do frontu działki,
9) dachy budynków pomocniczych: dwuspadowe, symetryczne, nachylenie połaci 12º - 40º,
10) pokrycie dachów dachówką lub materiałami dachówkopodobnymi w matowych odcieniach czerwieni,
brązów lub szarości,
11) dopuszcza się realizację wystawek dachowych oraz ścinek kolankowych o wysokości maksimum 1,2 m,
12) rzędna posadzki parteru: minimum 2,5 m n.p.m. z obowiązkiem podniesienia terenu wokół budynku do
rzędnej minimum 1,25 m n.p.m.,
13) ze względu na istniejące zagrożenie powodziowe i warunki gruntowo-wodne, zabrania się wykonywania
piwnic.


Księgi wieczyste są sprawdzone i jest ok.

Elfir
30-09-2016, 19:49
a jaka jest obecna rzędna (wykazana na mapce)?