PDA

Zobacz pełną wersję : Głowice termostatyczne - wszystkie zawory zamknięte



kokoszno
28-09-2016, 16:40
Chciałbym ostatecznie wyjaśnić pewną kwestię. Właśnie skończyłem kilku godzinną lekturę forum/artykułów, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Posiadam kocioł gazowy jednofunkcyjny. Do sterowania ogrzewaniem chcę wybrać elektroniczne głowice termostatyczne Danfoss Living Eco na każdym grzejniku, i tu pytanie - co jak zawory na wszystkich grzejnikach będą zamknięte? Kocioł będzie po prostu utrzymywał ustawioną temperaturę? Czy bezpieczeństwo instalacji będzie zachowane? Gdzieś wyczytałem, że płomień będzie się co minutę włączać i wyłączać co nie jest dla niego dobre.
Jak wygląda z ekonomicznego punktu widzenia takie zamknięcie wszystkich grzejników?

Chciałbym uniknąć regulatora pokojowego, żeby mieć pełną elastyczność regulacji temp. w każdym pomieszczeniu.

fotohobby
28-09-2016, 19:04
Kocioł będzie się włączał co jakiś okres czasu i wyłączał, kiedy nie będzie odbioru ciepła.
Co jaki czas ? To zależy od modelu - w moim jest funkcja opóźnienia startów - można to chyba ustawić na max 15 minut.
Nie wiem, czy by w takim przypadku zadziałała, ale start co 15 min do też niezbbyt dobrze....

kokoszno
29-09-2016, 11:51
Czyli rozumiem, że jedyną opcją wyłączenia pieca, żeby nie włączał się co 15 min jest regulator pokojowy?

Czy ktoś kto ma same głowice termostatyczne bez regulatorów mógłby napisać jak wygląda praca kotła przy zamkniętych zaworach?

mistalova
29-09-2016, 13:20
Każdy kocioł ma zabezpieczenie przeciwko taktowaniu.
A odpalanie chociażby raz na kwadrans nie ma dla nieo wiekszego znaczenia.
Zresztą u mnie kocioł tak pracuje piąty rok i nic się nie dzieje...