PDA

Zobacz pełną wersję : Wybieramy najciekawszy dziennik



Redakcja
19-09-2002, 12:31
Prosimy o Wasze głosy - kto prowadzi najciekawszy dziennik na Forum. Na zwycięzcę czeka specjalna nagroda. Wśród głosujących rozlosujemy upominki.

ryniu
19-09-2002, 12:39
Yemiołka, bezapelacyjnie! Choć troszkę ją trzeba czasami pogonić do pisania. :smile:

pitbull
19-09-2002, 12:53
Jakie kryteria zawiera slowo "najciekawszy" ?
Bez takiego okreslenia glosujacy beda sie kierowac sympatiami lub sposobem percepcji przestrzeni budowlanej autora dziennika zblizonym do swoich biezacych potrzeb inwestycyjnych. Kazdy z dziennikow jest oryginalny.
Po za tym trudno czytac wszystkie dzienniki ze wzgledu na iz wiekszosc osob jest zainteresowanych wiadomosciami ze swojego regionu, gdyz te informacje sa dla nich przydatne.
Proponuje przyznac pare nagrod w roznych kategoriach lub rownowazne nagrody dla najlepszych dziennikow z poszczegolnych regionow kraju.

ryniu
19-09-2002, 13:01
Pitbull, z całym szacunkiem, ale po co dzielisz włos na czworo? Niech ludzie głosują po prostu na dziennik, który im się najbardziej podoba i już.

Redakcjo, a może to zrobić w formie osobnego okienka jak to czasem robią w portalach internetowych???

kodi_gdynia
19-09-2002, 14:32
Ryniu, ja popieram Pitbulla. Powiem to na przykładzie. Z jednej strony super jest dziennik Yemiołki bo potrafi naprawdę przedstawić to co się dzieje na budowie. Minusem jednakże jest fakt, iż za wiele się nie wydarzyło na jej budowie. Z kolei dziennik Alicjanki jest super z uwagi na tempo budowy, mnogość wydarzeń itp. Dlatego trudno jest mi się zdecydować. Poczekam jednakże jak rozwinie się ten wątek i coś postaram się wybrać.
Pozdrawiam

maksiu
19-09-2002, 20:22
Ja z kolei głosuje na dziennik Zielonej
dlaczego? poprostu najlepiej mi pasuje...
pozdrawiam

Jasiu
20-09-2002, 08:00
Ja też bym był za tym żeby wybierać w kategoriach. Np.:
* za osiągnięcia literackie (mój typ: Yemiołka)
* za praktyczną przydatność dla forumowiczów (nie wiem kto !?)

I faktycznie wybór będzie trudny - z grubsza zapoznałem się zaledwie z 3 dziennikami, na reszte potrzeba ze 2 dni.

Alanta
20-09-2002, 08:21
Ja mam dwa typy w różnych kategoriach, choć oba dzienniki nieodmiennie doprowadzają mnie do łez ze śmiechu:
za "lekkość pióra" : bezapelacyjnie Yemiołka
za całą resztę : Alicjanka

EDZIA
20-09-2002, 08:31
Zgadzam się z Alantą i tak:
za walory artystyczne -Yemiołka
za "walory praktyczne" Alicjanka
Ewa

Luśka
20-09-2002, 10:16
Za podbudowujące wszystkich budujących podejście do budowania (ale namąciłam, co?) :smile: EX EQUO : Yemiołka i Alicjanka

dobrzykowice
20-09-2002, 10:57
z różnych powodów podoba mi sie kilka dzienników m.in Anuli i Pawła, Zielonej i Jaro jednak palmę pierwszeństwa oddaję Yemiołce i Alicjntce zasłuzyły na to :smile:

Zielona
20-09-2002, 11:31
Nie wiem jak wy, ale ja traktuję wszystkich, którzy prowadzą dziennik na forum jako dobrych znajomych i zawsze zaglądam do nowego wątku, który się tu pojawi. Co u nich ciekawego, jakie nowe spostrzeżenia, co za ile zrobili, co im się udało, a co spieprzyli. Mają takie same problemy jak ja, a niestety nikt z moich budujących znajomych tak otwarcie się do błędów nie przyzna, a i o forsie dużo się nie dowiem. Dlatego każdego, kto opisał tutaj kawał swojego życia, bo przecież nie tylko o budowie piszemy, ale również o innych radościach i kłopotach, proponuję wyróżnić.
Dziennik jaro – za rzeczowość, konkrety, fachowość przekazywanych informacji (typowe męskie podejście do problemu)
Dziennik Yemiołki – za niesamowity talent pisarski, lekkość pióra, optymizm, (gdyby wydała książkę – byłby to bestseller)
Dziennik Alicjanki – za praktyczne informacje dla budujących, optymizm
Dziennik Kodiego – za podbudowujące przesłanie „że można i samemu i niedrogo”
Dziennik Dolores – za niesamowite tempo budowy
Dziennik Marcina R – za tryb przekazu informacji typu „teleekspres”
Dziennik Beaty – za spokój i opanowanie
Dziennik Majki – za mnogość przydatnych inwestorowi informacji
Dziennik ckwadrat i opala – za małżeńskie podejście, rzeczowość i optymizm
Dziennik Ewy i Sebastiana – jw. za małżeńskie podejście, rzeczowość i optymizm
Dziennik Agnes – za skupianie się na konkretnych postępach budowy,
Dziennik ArtMedia – za oszczędność wypowiedzi
Dziennik Anuli i Pawła – za całokształt, za rozwiązywanie publicznie dylematów na poszczególnych etapach budowy
Dziennik Bartłomieja, Agnichy 1704, Wiarusa, Funiów, Sroki – za to, że kiedyś wiedzieliśmy o ich początkach.

I mój dziennik proszę również o wyróżnienie – za to, że prawie codziennie można się umartwiać czytając o moich problemach
Pozdrawiam
Zielona


<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Zielona dnia 2002-09-20 14:06 ]</font>

Anula
20-09-2002, 11:39
Ja głosuje na dzienniki Alicjanki i Yemiołki. Czyta się je jak dobrą powieść w odcinkach. Zreszta musze sie przyznac że osobiście uwielbiam czytac moje ulubione ksiązki po kilka razy no i juz nie raz wracałam do obu dzienników.

zuzka
20-09-2002, 12:17
Najchętniej czytam dziennik Alicjanki (dlaczego nikt się nie zachwyca jej zdolnościami literackimi?!) - Doskonale przetwarzana szara rzeczywistość w dzieło literackie.
Jej poczucie humoru sprawiło, że na wiele spraw spojrzałam pod innym kątem i doznałam olśnienia - wyglądają zupełnie inaczej (mniej ponuro!) niż przed czytaniem jej dziennika.
Jest super!
Z dużym zaciekawieniem śledzę losy budowy Majki (mimo, że już zostałam z robotami daleko w tyle). Pióro też całkiem, całkiem... :smile:
Muszę przyznać, że codziennie sprawdzam czy któraś z nich coś dopisała nowego! Gratuluję dziewczyny!

Majka
20-09-2002, 13:52
Codziennie staram się zaglądnąć do dziennków forumistów. Czytam o problemach z którymi się spotykają /ciesząc się, że pewne etapy budowy mamy za sobą i klnąc na to, że nie istniało forum jak zaczynalismy stawiać dom/. Najciekawsze dla mnie to dzienniki Alicjanki i Jaro /dlatego, że też kończą domy i siebie :razz: /. Wszystkie inne stawiam na drugim /medalowym/ miejscu! Yemiołka, jeżeli w mojej klasyfikacji chciałabyś "pójść" wyżej, musisz pisać! Bardzo brakuje mi Twojej radosnej twórczości.
Serdecznie wszystkich pozdrawiam. Majka

ewa
20-09-2002, 14:20
Czytam wszystkie dzienniki. Ale gdybym miała wybierać to prawdopodobnie wybrałabym dzienniki Alicjanki i Yemiołki.
Czyta się je jak dobrą książkę - tylko niestety trzeba czekać na kolejne rozdziały :smile:
Pozdrawiam wszystkich piszących i czytających.

20-09-2002, 14:28
Zielona powiedziała właściwie to, co sam chciałbym wyrazić. Czytam wszystkie dzienniki bo każdy jest wartościowy. Dużo skorzystałem czytając o doświadczeniach innych.
Wyróżnienie dla dziennika Majki (bo patriotyzm lokalny :smile:), Alicjanki (świetne pióro) oraz opalki i cwkwadrat (najbardziej oryginalny dziennik budowy w byłym Układzie Warszawskim).
Dla wszystkich pozostałych autorów - conajmniej "nagroda pocieszenia". Pozdrawiam serdecznie.
jaro


<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: jaro dnia 2002-09-20 15:33 ]</font>

ckwadrat
20-09-2002, 21:55
A ja myślałem, że piszę do szuflady :wink:. Czy wszędzie musi dopaść nas współzawodnictwo :sad:.

pitbull
21-09-2002, 11:09
Wypoznic wszystkich !!!!!!

Frankai
21-09-2002, 19:52
Pitbull - chciałeś "wypróżnić czy wyróżnić"? :wink:

Ja też nie będę oryginalny: Yemiołka + Alicjanka.
"Vox populi vox Dei". Redakcja już tak postępowała i z pewnością wyróżni więcej jeżeli będzie taka wola ogółu. :grin:

pitbull
23-09-2002, 07:13
Frankai dzieki. Oczywiscie mialem na mysli wyproznic :wink:

pitbull
23-09-2002, 07:14
No to moze inaczej.
Wyproznic wszystkich a Yemiolke wyproznic dodatkowo !!!! :wink:

yemiołka
23-09-2002, 10:59
On 2002-09-20 22:55, ckwadrat wrote:
A ja myślałem, że piszę do szuflady :wink:. Czy wszędzie musi dopaść nas współzawodnictwo :sad:.

dobrze Waszmość gada!!
proponuję dać wszystkim, jak sugeruje Pitbull, proszek na wypróżnienie i po bólu.
przez te wybory to już mi głupio cokolwiek dodać do pamiętnika, bo wyjdzie na to, że ja tak z okazji konkursowych :grin:
cze!

Zielona
23-09-2002, 11:30
Yemiołka! Nie wygłupiaj się tylko dawaj kolejne odcinki.
Dziś mam paskudny dzień. Przed chwilą rozmawiałam z majstem i poleciało parę niecenzuralnych słów (doszłoby do rękoczynów ale rozmawialiśmy przez komórkę).
Twój dziennik to jak balsam na zbolałą duszę, jak promyk słońca po tygodniu deszczu.
Wiem, że masz coś napisane tylko z dziurami.
Wklej to w forum.

Agnicha1704
23-09-2002, 12:50
YEMIOŁKA!!!!! - bezapelacyjnie. Wszystkie dzienniki sa ciekawe, ale ten jest.... jedyny w swoim rodzaju, a poza tym był to jeden z pierwszych dzienników.

Ivonesca
23-09-2002, 13:24
Nie bedę oryginalna - głosy oddaję 2 równorzędne: Alicjanka i Yemiołka.

Zielona
24-09-2002, 09:18
Yemiołka!
Sorry, że wczoraj napisałam "dawaj kolejne odcinki". Ale za dużo chyba przebywam z budowlańcami i udziela mi się czasami ich sposób porozumiewania się.

Alicjanka
24-09-2002, 11:56
Jeśli o mnie chodzi czytam zawsze dziennik Yemiołki, ale tak jak wszyscy twierdzę, że czytelnika trzeba częściej dokarmiać (nie zostawiać na głodzie!). Czytam też dzienniki Anuli i Majki, gdzie zawsze coś się dzieje i czuję się jakbym im zaglądała przez okno a także Opalki i Ckwadrat, bo uczestniczę duchowo w ich budowie od początku. Zatem literacko Yemiołka, sensacyjnie Majka, Anula i "spółka rodzinna kwadratowa", bo nie umiem wybrać. :smile:

Jasiu
30-09-2002, 13:38
Ten pomysł z konkursem był prima sort :smile:

Od tego czasu Dzielne Trzy Siostry Forumowe tak jakby szczodrzej raczą nas swoją twórczością epistolograficzną. Dzisiaj otwieram forum, a tam wszystkie trzy na jeden raz !!!! Aż nie wiedziałem od której zacząć ;o)

Ale moze poczekalibyście z tym konkursem jeszcze ciut ciut... ?
Mi już został rzut beretem do wbicia pierwszej łopaty. A może tkwi we mnie ukryty literat !? I co !? Nagrodzicie kogoś, a potem będzie wam głupio, że ja nie dostałem żadnego wyróżnienie ?

Zielona
30-09-2002, 14:02
Jasiu!
Nie wiem dlaczego nazywasz jaro Siostrą Forumową.
Ja nie mam wątpliwości, że Twój Dziennik będzie jedyny w swoim rodzaju. Nie wbiłeś jeszcze łopaty, a już niejeden na forum z Twoich rad korzystał.
Brakuje mi solidnej, twardej męskiej twórczości.
Czekam z niecierpliwością.
Pozdr.
Acha. Twoje zmagania papierowo-formalne przecież można śledzić na Twojej stronie http://www.naszdom.erb.pl/
<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Zielona dnia 2002-09-30 15:18 ]</font>

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Zielona dnia 2002-09-30 15:21 ]</font>

Jasiu
30-09-2002, 15:03
Chodziło mi o trzy siostry myszki (dla tych co czytali Leśny Ludek), czyli Alicjanke, Zieloną i Yemiołkę. Yaro jest bardzo pożyteczny i konkretny, ale z dramaturgią u niego nieco gorzej :wink:

A papiery to ja już mam (od czwartku) teraz latam po bankach i czekam aż mi się uprawomocni. Mam przez to czekanie od kilku tygodni 220/180 - jeszcze nie zacząłem, a już jestem wykończony :wink:

30-09-2002, 15:24
Dziękuję Jasiu za dobre słowo :smile:. Co do dramaturgii - jam flegmatyk z natury i wyboru.
Czekam z niecierpliwością na Twój dziennik.

pozdrawiam
jaro

dziuba
02-10-2002, 15:50
Yemiołka
Alicjanka
Anula
Majka


Kolejność dowolna - wszystkie są niesamowite!!!!

mareczek
07-11-2002, 17:26
Dla mnie dziennik Alicjanki jest THE BEST.Wspaniała twórczość literacka , wysoki poziom dobrego humoru.Buduję podobny dom w podobnym tempie i uwagi z dziennika są bardzo cenne.

Rena
22-03-2003, 17:19
Droga i szanowna redakcjo, mam małe pytanie: gdzie podział się mój "dziennik budowy domu moich marzeń". Nie było mnie tu czas jakiś co nie znaczy że można moją twórczość radosną wyrzucać do kosza.
Z pozdrowieniami Rena.

Bartt
22-03-2003, 19:28
Alicjantka i Yemiołka to oczywiście STANDARD jak mówią komentatorzy muzyczni. Lotnością pióra jako debiutantka dorówna im chyba Jovi :grin:
Wszystkie dzienniki są jednak cenne, gdyż przybliżają zmagania z rzeczywistością i podnoszą na duchu. Miło jest czasem w prognozie pogody zobaczyć, że na Lazurowym Wybrzeżu też leje :wink:

Gajka
22-03-2003, 20:44
On 2003-03-22 18:19, Rena wrote:
Droga i szanowna redakcjo, mam małe pytanie: gdzie podział się mój "dziennik budowy domu moich marzeń".



Rena jest Twoj dziennik :smile: Cofnij sie do str.2, dawno Cię nie było, więc spadł, po prostu :smile:
pozdrawiam

Teska
23-03-2003, 10:02
1. Yemiołka
2. Alicjanka

ale dobrze zapowiada sie dziennik Jovi...

31-07-2005, 21:10
Ja głosuje na dziennik:
-Żaby- ogromne tepo! :wink:
-Whispera- od poczatku, jakos polubiłem (dziennik i właściciela)
-Agnesk- po prostu jest ciekawy :wink:
To sa te dzienniki, które czytam :lol:
Obiecuje poprawę :lol:

YaMarzena
02-08-2005, 10:25
A ja się dołączę do damianagajdy:

Pierwsze miejsce dla Whispera bezapelacyjnie - to skarbnica wiedzy i rozterek inwestora!
Drugie miejsce: Martka, Jagna i zaba_gonia jednocześnie. Za całokształt, pozytywne nastawienie do świata i ludzi oraz pomoc laikom takim jak ja :)

maksiu
02-08-2005, 11:21
Az sie łezka w oku kręci jak się czyta ten wątek... to były zupełnie inne czasy. Nie mówie że teraz jest gorzej, ale w czasach jak na bieżąco pisały Alicjanka, Yemiołka czy Zielona nie było takiego wysypu dzienników jak teraz i na każdy dziennika czekało się z niecierpliwością.. a teraz, musze przyznać z przykrością, nie mam czasu na czytanie wszystkiego, staram sie przegladać niemal wszystko, ale dokladnie czytam tylko wybrane dzienniki
pozdrawiam
zadumany we wspomnieniach
Maksiu

Kamil1967
02-08-2005, 21:15
A ja stawiam na :
1. Dziennik Whisperów - za styl i niepowtarzalny klimat :D
2. Dziennik Żaby - za pogodę i tempo :D :D

Martka
02-08-2005, 21:20
no to...
nie mogę wybrac ulubionego, ale sercem, to:
Jagna i Willie.
Za styl, ciepło, poczucie humoru.

Jeśli idzie o stronę techniczną: Maksiu i Whispery.

Osiołkowi w żloby dano :)

02-08-2005, 21:47
Zapomniałem- Dołączam Martke- do grona Elity dziennikarzy :oops: :wink:

dziubulek
02-08-2005, 22:46
Dla mnie najlepsze dzienniki to:
-Whispera za styl i niepowtarzalnosc
-Martki za cieplo i pogode ducha
-Rydzu za dokladne objasnienia
-YaMarzena za super szybka akcje :) :D

kze
03-08-2005, 14:51
no to...
nie mogę wybrac ulubionego, ale sercem, to:
Jagna i Willie.
Za styl, ciepło, poczucie humoru.

Jeśli idzie o stronę techniczną: Maksiu i Whispery.

Osiołkowi w żloby dano :)
Zdecydowanie:
Willy - przepiekny styl
Whisper - konkretnie, rzeczowo, dowcipnie - po prostu wzorowo.

05-08-2005, 14:40
Cześć,

Moi faworyci to: Whisper, Willie i YaMarzena. No bo Mieczotronix to już klasyka............. :lol:

rafałek
05-08-2005, 18:35
Yemiołka, Alicjanka bo to po prostu klasyka, Miecza zapamiętam za kilka Bajkowych opowieści :wink:, Żaba_Gonia za radość z budowania. W zasadzie każdy dziennik jest niepowtarzalnym przeżyciem, opisującym radości i rozterki. Każdy pisze jak umie najlepiej. Jedni piszą o wszystkim, inni skrywają wpadki, a jeszcze inni po prostu o nich nie piszą, bo znaleźli rozwiązanie i chcą o nich szybko zapomnieć.

Pozwolę sobie zadać na koniec pytanie - czemu piszemy dzienniki? To jest chyba bardziej istotne niż to który jest najlepszy.

Uważam, że lepszym rozwiązaniem był by konkurs w kategoriach
- najradośniejszy
- najpraktyczniejszy
- najlepiej ilustrowany
-naj...
no właśnie jaki powinien być dziennik?

Zastanawiam się nieraz czemu czytam pewne dzienniki i robię to chyba dla tego, że polubiłęm ich autorów i chcę byś świadkiem ich radości i chcę ich wesprzeć dobrym słowem (poradą?) w ciężkich chwilach.

Pozdrawiam

Żelka
12-08-2005, 17:52
Whisper i Zaba Gonia

anSi
12-08-2005, 19:20
Willie za styl iście literacki
Martka, alfreda, Whisper - za to, że nie mogę doczekać się kolejnego odcinka....Ale zaznaczam że wybór to bardzo niesprawiedliwy, bo nie czytam wszystkich dzienników :( z oczywistych powodów...

facio
14-08-2005, 10:40
Do kiedy trwa ten konkurs?

Marcel2000
14-08-2005, 22:26
Ja swój głos oddaję na żaba gonia, martka i Whisper :wink:

Sonika
15-08-2005, 08:06
Do kiedy trwa ten konkurs?


Ten konkurs jest z........2002r. :wink:

m.dworek
15-08-2005, 09:51
Do kiedy trwa ten konkurs?


Ten konkurs jest z........2002r. :wink:
to wszystko wyjasnia...
a ja sie dziwie i dziwie ze nikt nie glosuje na m.dworka ;)

facio
15-08-2005, 10:24
Do kiedy trwa ten konkurs?


Ten konkurs jest z........2002r. :wink:

myślałem, że to niekończąca się rywalizacja.... może czas zrobić nową edycję? :-? 8)

kze
29-08-2005, 08:14
Do kiedy trwa ten konkurs?


Ten konkurs jest z........2002r. :wink:

myślałem, że to niekończąca się rywalizacja.... może czas zrobić nową edycję? :-? 8)
A może co roku taki konkurs organizować....? :roll:

Soniq
31-08-2005, 08:29
Czy ten konkur jest przwidziany jako ... kilkuletni ????
Kiedy ogloszenie wynikow ????
:o :o :o :o :lol: :lol: :lol: :lol:

Ivonesca
31-08-2005, 11:48
Az sie łezka w oku kręci jak się czyta ten wątek... to były zupełnie inne czasy. Nie mówie że teraz jest gorzej, ale w czasach jak na bieżąco pisały Alicjanka, Yemiołka czy Zielona nie było takiego wysypu dzienników jak teraz i na każdy dziennika czekało się z niecierpliwością.. a teraz, musze przyznać z przykrością, nie mam czasu na czytanie wszystkiego, staram sie przegladać niemal wszystko, ale dokladnie czytam tylko wybrane dzienniki
pozdrawiam
zadumany we wspomnieniach
Maksiu
maksiu....zgadzam się w 100%....przy takim wysypie dzienników jak ostatnio nie da rady czytać wszystkiego.....a początki były inne...widac to też na grupach....przynajmniej na wrocławskiej ekipa się prawie cała wymieniła.....tez mi się zakręciła łezka....

kze
01-09-2005, 08:23
Az sie łezka w oku kręci jak się czyta ten wątek... to były zupełnie inne czasy. Nie mówie że teraz jest gorzej, ale w czasach jak na bieżąco pisały Alicjanka, Yemiołka czy Zielona nie było takiego wysypu dzienników jak teraz i na każdy dziennika czekało się z niecierpliwością.. a teraz, musze przyznać z przykrością, nie mam czasu na czytanie wszystkiego, staram sie przegladać niemal wszystko, ale dokladnie czytam tylko wybrane dzienniki
pozdrawiam
zadumany we wspomnieniach
Maksiu
maksiu....zgadzam się w 100%....przy takim wysypie dzienników jak ostatnio nie da rady czytać wszystkiego.....a początki były inne...widac to też na grupach....przynajmniej na wrocławskiej ekipa się prawie cała wymieniła.....tez mi się zakręciła łezka....
A co ma powiedzieć grupa Tarchomin-Białołęka, która niedawno powstałą i prawie wszyscy dopiero zaczynaja budowę?

rafałek
01-09-2005, 09:09
Taka refleksja mnie naszła że najlepiej to się dzienniki czytało przed rozpoczęciem własnej budowy i przed wyborem włąsnego projektu. Człowiek miał dużo czasu więc czytał regularnie, z wypiekami na policzkach. Wczuwał się w atmosferę i wydawało się, że to jego własne przygody i radosne i te trochę mniej przyjemne. Obecnie mam swoich dziennikowych znajomych których staram się odwiedzać, jednak im bliżej przeprowadzki i mniej czasu tym bardziej zaniedbuję te obowiązki :oops:
Ostatnio czuję wielki przesyt budową i tematyką z nią związaną. Marzy mi się urlop od budowy. Za 30 dni przeprowadzka i wczoraj uroczyście sobie obiecałem (przy swiadkach), że do wiosny palcem nie kiwnę... jednak sam w to nie wierzę - jeszcze tyle do zrobienia. No ale za to będzie to mniej stresujące.
Pozdrawiam

KozAnka
22-01-2006, 14:39
Uważam, że lepszym rozwiązaniem był by konkurs w kategoriach
- najradośniejszy
- najpraktyczniejszy
- najlepiej ilustrowany
-naj...


Popieram ten pomysł. Tyle jest teraz dzienników, że nie wiadomo, który czytać.

maksiu
22-01-2006, 14:48
Uważam, że lepszym rozwiązaniem był by konkurs w kategoriach
- najradośniejszy
- najpraktyczniejszy
- najlepiej ilustrowany
-naj...


Popieram ten pomysł. Tyle jest teraz dzienników, że nie wiadomo, który czytać.

Skoro tak ładnie prosicie to czekam na propozycje kategorii w jakich bedziemy wybierac dziennik naj naj,
powiedzmy ze czekamy dnia 28 stycznia, a potem przystapimy do wyboru dzienników
pozdrawiam
maksiu

ps. kto wie.. może i jakieś nagrody będą....

rafałek
22-01-2006, 16:18
No to ja może nieśmiało zacznę:

1. Najradośniejszy (są takie dzienniki które tryskają wręcz radością i pozytywnym nastawieniem, po takiej lektórze inwestor bierze wykonawcę za rogi...)
2. Najpraktyczniejsze (Są też takie dzienniki które na prawdę dużo mogą nauczyć. Forumowicze dokładnie opisują wpadki i jak znaleźli na nie rozwiązanie)
3. Stylowe (Niektórzy i nie zawsze używają tak wspaniałego języka, że aż się dziwię, że ich dzienniki nie poszły jeszcze do druku)
4. Najlepiej ilustrowane - tu przewidywał bym podkategorie:
a) najlepsza dokumentacja budowy
b) najlepsze fotki (dokumentujące wszystko ogólnie)

Więcej nie piszę - niech inni też się wykazują :wink:

maksiu
22-01-2006, 17:55
rafałek: dziękuje za propozycje, prosze o następne.. w końcu chyba można wiecej kategorii znaleźć, prawda??
m.

tabaluga1
22-01-2006, 18:41
Dzięki za świetny pomysł z tym konkursem. :P
A właśnie miałam pytać kogoś z forumowiczów o najlepsze dzienniki :lol: , no i problem sam się rozwiązał.
pozdrowionka
:P :lol: :P :lol: :P :lol: :P :lol: :P :lol: :P 8) :lol:

alfreda
22-01-2006, 19:34
Popieram rafałka No moze by jeszcze dodala...Najbardziej motywujący ! ( Jak słynna już"Opowieść o Kodim") Kasy brak... Umiejętności, Znastwo tematu nie zawsze pełne.....perspektywy różne ,ale jest MARZENIE!!!!DOM :D I to marzenie na naszych oczach się spełnia!!I to jest piękne!!!!

Trini
22-01-2006, 23:20
To skoro propozycje to ja daję swoje ulubione które często podczytuję i po kilka razy...
Whispery nr 1 za styl, przewalanki z brygadami i poczucie humoru - mój i mojego chłopa ulubiony dziennik (Rafałkowa kategoria 2)
Magi za... no sama nie wiem - ale jest coś takiego, że jak czytam to jakbym czytała samą siebie ;) ( Rafałkowa kategoria 3)

a swoja drogą to propozycje tutaj?
Bo jakoś hmmm... wszyscy prosili o przedłuzenie a nie widzę innych propozycji... :roll:

maksiu
23-01-2006, 12:22
To skoro propozycje to ja daję swoje ulubione które często podczytuję i po kilka razy...
Whispery nr 1 za styl, przewalanki z brygadami i poczucie humoru - mój i mojego chłopa ulubiony dziennik (Rafałkowa kategoria 2)
Magi za... no sama nie wiem - ale jest coś takiego, że jak czytam to jakbym czytała samą siebie ;) ( Rafałkowa kategoria 3)

a swoja drogą to propozycje tutaj?
Bo jakoś hmmm... wszyscy prosili o przedłuzenie a nie widzę innych propozycji... :roll:


Narazie prosze o propozycje kategorii, a samo glosowanie rozpoczniemy od przyszlego tygodnia
pozdrawiam
m.

rafałek
23-01-2006, 12:36
Może jeszcze "Wiatr w oczy" czyli wybierzemy największych pechowców... W końcu coś się im należy poza domem budowanym w warunkach totalnego spisku...

Trini
23-01-2006, 14:16
To skoro propozycje to ja daję swoje ulubione które często podczytuję i po kilka razy...
Whispery nr 1 za styl, przewalanki z brygadami i poczucie humoru - mój i mojego chłopa ulubiony dziennik (Rafałkowa kategoria 2)
Magi za... no sama nie wiem - ale jest coś takiego, że jak czytam to jakbym czytała samą siebie ;) ( Rafałkowa kategoria 3)

a swoja drogą to propozycje tutaj?
Bo jakoś hmmm... wszyscy prosili o przedłuzenie a nie widzę innych propozycji... :roll:


Narazie prosze o propozycje kategorii, a samo glosowanie rozpoczniemy od przyszlego tygodnia
pozdrawiam
m.


:oops:
ups... przepraszam ...

ale moje typy juz sie nie zmienią :P
:oops:

Funia
23-01-2006, 16:00
ja dodałabym jeszcze jedną kategorię:
po prostu ten, który najfajniej się czyta :D

(i też mam swój typ - Komturze pozdrawiam :wink: )

damianr
24-01-2006, 00:04
A ja polecam dziennik Willie'go - facet ma talent do pisania - niesamowicie wciąga...
:lol: :lol: :lol:

Olkalybowa
24-01-2006, 05:58
Może kategoria: Najzabawniejszy, zaskakujący tytuł dziennika.

Funia
24-01-2006, 18:34
Może kategoria: Najzabawniejszy, zaskakujący tytuł dziennika.
oooo to jedyna kategoria w której miałabym szanse :lol: :lol: :lol:

iwona_b
25-01-2006, 10:55
Moje ulubione dzienniki to WHISPER'a i MARTKI. "Próbowałam" czytać też inne ale tylko te dwa wciągnęły mnie tak, że codziennie MUSZĘ sprawdzić czy przypadkiem nie ma jakiegoś nowgo wpisu. A bez pozostałych dzienników jakoś mogłam sie obejść.

Pozdrawiam i czekam na kolejne wpisy. Martka też mogłaby coś czasem napisać. Na przykład jakieś refleksje po budowie...


Iwona

wilcza75
26-01-2006, 18:30
To ja proponuję kategorię "Najbardziej nie na temat".
Pewnie miał bym jakieś szanse :oops:
... jak dotąd 8)
t

kroyena
27-01-2006, 12:10
Taka ogólna nieśmiała uwaga.

Jakość dziennika potwierdza liczba komentarzy do niego złożonych. :roll: :wink:

rafałek
27-01-2006, 12:20
Taka ogólna nieśmiała uwaga.

Jakość dziennika potwierdza liczba komentarzy do niego złożonych. :roll: :wink:

To będzie niezbytobiektywne. Bardzo często tworzą się swoiste "kluby" gdzie wymienia pogądy kilka osów, ale bardzo intensywnie. Wpisów masa, ale czy to jest jakiś wykładnik?

wbrat
27-01-2006, 13:23
To będzie niezbytobiektywne. Bardzo często tworzą się swoiste "kluby" gdzie wymienia pogądy kilka osów, ale bardzo intensywnie. Wpisów masa, ale czy to jest jakiś wykładnik?

To prawda. Już prędzej sugerowałbym liczbę odsłon. Myślę, że będzie to miara bardziej obiektywna.

A tak troche OT: czy istnieje jakis łatwy sposob na zarchiwizowanie swojego dziennika, tak w razie jakby (tfu, tfu) cos niedobrego stalo sie z serwerem muratora? :)

maksiu
27-01-2006, 13:44
To będzie niezbytobiektywne. Bardzo często tworzą się swoiste "kluby" gdzie wymienia pogądy kilka osów, ale bardzo intensywnie. Wpisów masa, ale czy to jest jakiś wykładnik?

To prawda. Już prędzej sugerowałbym liczbę odsłon. Myślę, że będzie to miara bardziej obiektywna.

A tak troche OT: czy istnieje jakis łatwy sposob na zarchiwizowanie swojego dziennika, tak w razie jakby (tfu, tfu) cos niedobrego stalo sie z serwerem muratora? :)

Menu Plik, Zapisz stronę jako, Zapisz jako typ: Strona WWW, kompletna
powinno zadziałać
pozdrawiam
m.

Żona budowniczego
27-01-2006, 21:03
To będzie niezbytobiektywne. Bardzo często tworzą się swoiste "kluby" gdzie wymienia pogądy kilka osów, ale bardzo intensywnie. Wpisów masa, ale czy to jest jakiś wykładnik?

To prawda. Już prędzej sugerowałbym liczbę odsłon. Myślę, że będzie to miara bardziej obiektywna.

A tak troche OT: czy istnieje jakis łatwy sposob na zarchiwizowanie swojego dziennika, tak w razie jakby (tfu, tfu) cos niedobrego stalo sie z serwerem muratora? :)

Menu Plik, Zapisz stronę jako, Zapisz jako typ: Strona WWW, kompletna
powinno zadziałać
pozdrawiam
m.

Nie działa. Komunikat "Nie można zapisać tej strony sieci Web". :(

maksiu
27-01-2006, 21:24
Menu Plik, Zapisz stronę jako, Zapisz jako typ: Strona WWW, kompletna
powinno zadziałać
pozdrawiam
m.

Nie działa. Komunikat "Nie można zapisać tej strony sieci Web". :(

sprawdziłem, u mnie zadziałało, Firefox 1.5 :D
pozdrawiama
m.

Rocky
28-01-2006, 13:52
Nie działa. Komunikat "Nie można zapisać tej strony sieci Web". :(
Pod IE zapisz jako typ: Archiwum sieci Web, osobny plik (*.mht), działa :) ?

Bełatka
28-01-2006, 22:04
Głosuję na trzy dzienniki.
Nr. 1 Dziennik dom pod Modrzewiem napisany przez Żonę Budowniczego.
Ten dziennik mnie osobiście podtrzymał na duchu i dał mi kuksańca optymizmu, może dlatego że domek gabarytowo podobny wybraliśmy.
(żeby zagłosować długo szukałam tego dziennika, dopiero tu po zdjęciu poznałam autorkę). Dużo zdjęć dających wyobrażenie co człowieka czeka no i kosztorys, to plusy tego dziennika.
Nr. 2. Dziennik Yamioły - no commends. :D
Nr. 3. Dziennik Zielonookiej . (ma dziewczyna talent chyba to się nazywa lekkie pióro)

Żona budowniczego
29-01-2006, 17:26
Nie działa. Komunikat "Nie można zapisać tej strony sieci Web". :(
Pod IE zapisz jako typ: Archiwum sieci Web, osobny plik (*.mht), działa :) ?

Zadziałało - dziękuję. :D

kala67
23-09-2009, 20:12
jestem ciekawa....kto wtedy wygrał ????
może ktos pamieta????
:lol: :lol: :lol: :lol:

Nefer
23-09-2009, 23:25
Coś mi się kolebie,że chyba nigdy się nie zakończył ten konkurs :):)

Waldek78
24-09-2009, 07:55
Najlepszy dziennik autorstwa kropq
http://forum.muratordom.pl/moj-kawalek-ziemi-a-na-nim-przytulny,t84253.htm

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

maksiu
24-09-2009, 08:02
Coś mi się kolebie,że chyba nigdy się nie zakończył ten konkurs :):)

Oj mylisz się, ogłoszenie wyników odbyło się podczas IV spotkania forum w roku 2006, oto link do wyników:
http://forum.muratordom.pl/wyniki-konkursu-na-najlepsze-dzienniki-edycja-2006,t66148.htm

pozdrawiam
m.

kruszon11
24-09-2009, 08:13
cze all

A ja bym powalczył o.... równouprawnienie .... I w związku z tym wnioskuję o konkurs w kategoriach dziennik murowany i dziennik drewniany... A co.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Koniec końców dziennik Komtura jest niedościgniony.... Pod każdym względem.....