PDA

Zobacz pełną wersję : Co pierwsze??? c.o. czy tynki wew.



DeeF
13-02-2005, 13:45
Wiem że pewnie ten temat gdzieś się już "przewijał".
Mimo wszystko proszę o informację jak to było w Waszym przypadku bo
wiem że kolejność może być różna. Od czego to zależy i jak jest lepiej? :roll: :roll: :roll:
DF

RYDZU
13-02-2005, 13:47
Ja po konsultacjach z wykonawcą CO i forumowiczami przyjąłem taką kolejność:
- tynki
- CO
- wylewki

Pozdrawiam

Koko
13-02-2005, 13:49
1. Tynki
2. CO
3. Wylewki
Tak zgodnei orzekli tynkarze i hydraulik, a ja sie grzecznei zgodzilem i chyba jest OK. Leciutko podkuja gdzie trzeba by doprowadzic rurki, ale to drobiazgi, ktorych po zaszpachlowaniu nie widac.

Artur69
13-02-2005, 14:15
U mnie było tak:
1. Tynki c-w
2. CO + c.w.u. (niewielkie podkucia pod grzejniki dolnozasilane i większe pod "drabinki" w łazienkach - ale tam i tak przyjdą kafle)
3. Wylewki
4. Zamurowanie dziur pod grzejnikami i cieniutka gładź gipsowa na całości ścian i sufitów

niezły
13-02-2005, 14:47
Kolejność jest dowolna W moim przypadku instalacje robię przeważnie przed tynkami choć tynkarze nie są z tego powodu szczęśliwi przeszkadzają im rury biegnące po podłodze Sam tez wolę robić po tynkach łatwiej jest chociażby powiesić grzejnik Ale czasami są takie tynki w których jeśli wytnę bruzdę i ją zamażę np. gipsem a tynki są kwarcowe to będą widoczne ślady

Senser
13-02-2005, 20:53
Ale rozmiem, że kanaliza i obiegi wodne to jednak przed tynkami...??

RYDZU
14-02-2005, 07:45
Ale rozmiem, że kanaliza i obiegi wodne to jednak przed tynkami...??

Chyba nie robi to różnicy - tam gdzie duzo kanalizy i rurek i tak idą potem kafle.
A kawałek ściany w kuchni nawet jak nam samodzielne tynkowanie nie wyjdzie ;) to jest
schowany za szafkami.

Ze względów "zdroworozsądkowych" wolę najpier wzrobić tynki. Murarze to taka nacja,
że zawsze coś im się niechcący uszkodzi - a to się potkną o rurkę, a to rusztowanie na
niej postawią :evil: . Dlatego wolę ich najpierw wygonić z budynku.

windcracker
14-02-2005, 21:22
tynki
CO , cwu
wylewki

rafałek
14-02-2005, 22:36
No to ja będę oryginalny - kanaliza, elektryk, CO, CWU, tynki i wylewki.
Nie dziwi to ani tynkarzy, ani hudraulika a tym bardziej elektryka, bo już się spotkałem z przypadkami gdzie elektryk domagał się tynków...
Będziemy mieli tynki filcowane i nie wyobrażam sobie jak potem doprowadzić (po kuciu) ścienę do idealnego stanu... Jedynie podłogówka będzie rozkłądana przed posadzkami.

echo
15-02-2005, 06:30
elektryka
tynki wewn
c.o. i c.w.u.
wylewki

Asiulek
15-02-2005, 09:16
tynki c.o. wylewki - czyli standard