PDA

Zobacz pełną wersję : Ściana fundamentowa - cegła, czy bloczek betonowy?



idkam
13-02-2005, 22:04
Witam,

dodatkowo proszę o argumenty :D [/list]

Geno
13-02-2005, 22:22
Nie wiadomo do czego to się odnosi - do ścian nośnych?Ścian fundamentowych? Czy to jest na pewno bloczek betonowy czy może bloczek z gazobetonu?

mdzalewscy
13-02-2005, 22:27
no właśnie porównanie bez sensu i jakoś mi to pachnie kolejną wojną

idkam
13-02-2005, 22:28
ale bez rozlewu krwi
dlaczego bez sensu?? :evil:

Geno
13-02-2005, 22:34
Jeśli chodzi - przypuszczam nie fundament tylko ścianę fundamentową to lepszy będzie bloczek betonowy - mniejsza korozja z czasem i wiele mniejszy koszt nie tylko materiału ale i robocizny.

no name
13-02-2005, 22:48
Witam,

dodatkowo proszę o argumenty :D [/list]

Cegła z gliny suszonej na słońcu lub słoma ubijana.

A tak konkretnie, to pytanie wymaga sprecyzowania...

echo
14-02-2005, 06:40
Cegła na fundament DOMU????? :o

pattaya
14-02-2005, 11:50
Jeśli fundament praktycznie nie wystaje nad poziom gruntu-lej całe ściany z betonu.Jeśli wystaje to muruj ale z czego?Jakie planujesz ściany nośne 2W,3W,1W?

idkam
14-02-2005, 11:52
Witam,

dzięki, ściana 2W (24 BK + 12 styropian).

M

pattaya
14-02-2005, 11:55
To z bloczków betonowych bądź wylewany.

idkam
14-02-2005, 11:56
:lol: DZIĘKUJĘ :lol:

jarek244
07-03-2005, 08:37
Widzę że troszkę ucichła dyskusja na temat "fundamentalny" :D
Mam dylemat, co zrobić, czy wylać tylko zborjoną stopę i fundament murować z bloczków czy go po po prostu wylać z betonu?!

jarek244

Geno
07-03-2005, 10:11
Widzę że troszkę ucichła dyskusja na temat "fundamentalny" :D
Mam dylemat, co zrobić, czy wylać tylko zborjoną stopę i fundament murować z bloczków czy go po po prostu wylać z betonu?!

jarek244

ławę nie stopę :wink: - i nie fundament tylko ściana fundamentowa - murowana będzie znacznie tańsza - zalezy kto jak się zapatruje na to - czy zależy na trwałości - z reguły bloczki betonowe są wykonane z dosyć kiepskiego betonu wic jeżeli komuś zależy n naprawdę długim czasie bezproblemowego użytkowania to sugeruje ścianę fundamentową monolityczną oraz użyć dodatków w postaci plastyfikatorów uszczelniających beton - większa pewność ,że woda nawet po ewentualnym przeniknięciu przez izolację będzie miałą następną przeszkodę.

jarek244
08-03-2005, 08:29
Geno miałem na mysli to iż podstawę czyli dla mnie stopę :) zazbroić i wylać z betonu a całą resztę wymurować z bloczków. Obok mnie znajduje się betoniarnia, gość robi solidne bloczki z B20 i można go sprawdzić. Sam mówi że najliej wziąć kilka dowolnie wybranych bloczkow i pojechać z nimi do ekspertyzy. Sam juz nie wiem co o tym myśleć?!
A czy mozna do takich bloczków zastosować plastyfikatory?

jarek244

Geno
08-03-2005, 09:35
Geno miałem na mysli to iż podstawę czyli dla mnie stopę :) zazbroić i wylać z betonu a całą resztę wymurować z bloczków. Obok mnie znajduje się betoniarnia, gość robi solidne bloczki z B20 i można go sprawdzić. Sam mówi że najliej wziąć kilka dowolnie wybranych bloczkow i pojechać z nimi do ekspertyzy. Sam juz nie wiem co o tym myśleć?!
A czy mozna do takich bloczków zastosować plastyfikatory?

jarek244

Nadal twierdze ,że myślisz o ławie - stopa to jest fundament punktowy dla np. słupa a nie ścian. Co do wytrzymałości muru z bloczków to nie tylko właściwości wytrzymałościowe bloczka o tym decydują ale i też zaprawa - podobnie z trwałoścą i tak jest najczęściej ,że elementy drobnowymiarowe wytrzymują próbę czasu a już zaprawa nie. To nie jest tak ,że taki mur będzie zniszczony po kilkunastu latach (przy prawidłowej izolacji) więc tym nie ma się co martwić , niemniej jednak ściana monolityczna będzie trwalsza. Plastyfikatory dodaje się wyłącznie do mieszanki betonowej - jeśli producent jest to w stanie zrobić to nie powinno być przeszkód.

jarek244
08-03-2005, 10:19
Nadal twierdze ,że myślisz o ławie - stopa to jest fundament punktowy dla np. słupa a nie ścian. Co do wytrzymałości muru z bloczków to nie tylko właściwości wytrzymałościowe bloczka o tym decydują ale i też zaprawa - podobnie z trwałoścą i tak jest najczęściej ,że elementy drobnowymiarowe wytrzymują próbę czasu a już zaprawa nie. To nie jest tak ,że taki mur będzie zniszczony po kilkunastu latach (przy prawidłowej izolacji) więc tym nie ma się co martwić , niemniej jednak ściana monolityczna będzie trwalsza. Plastyfikatory dodaje się wyłącznie do mieszanki betonowej - jeśli producent jest to w stanie zrobić to nie powinno być przeszkód.

Ok Geno
Masz rację z tą stopą :)
Kwestia zaprawy między bloczkami też mnie trochę niepokoi. Oj mam trudny orzech do zgryzienia :(

jarek244

Geno
08-03-2005, 13:55
Jarek244-> ja nie mam zamiaru straszyć to nie jest tak,że wymurujesz z bloczków z za 10 lat zaprawa skoroduje - raczej kwestia kilkudziesięciu lat i np. uszkodzonej izolacji dla zwykłych potrzeb zupełnie wystarcza - chuba ,że ktoś myśli o przyszłych pokoleniach użykowników budynku wtedy nieusuwalne elementy budynku jak fundamenty i ściany powinny być jak najbardziej trwałe. Ściana fundamentowa z blockó na pewno będzie tańszym i szybszym rozwiązaniem ,mniej trwałym zaś rozpatrując z perspektywy "długowieczności".

Patras
08-03-2005, 20:28
ja mysle ,ze najlepsza sciana fundametowa to wylewana z betonu.

Patras
08-03-2005, 20:30
ja mysle ,ze najlepsza sciana fundametowa to wylewana z betonu.

KrzysiekS
09-03-2005, 10:53
Sciana z bloczka betonowego spełnia swoje zadania. Muruje sie ją szybko i bez problemow z szalowaniem, zbrojeniem itp.

Jest ona trwała, tym bardziej, że sciana jest jeszcze zabezpieczona rożnymi impregnatami (Dysperbit, Dekadizol lub inne) oraz coraz czesciej jest zabezpieczona dodatkowo folią kubełkową.

Sądze, że sciana z bloczka betonowego tez przetrwa wieki.

Ella
09-03-2005, 23:31
U mnie technologia mieszana :wink: - przy trójwarstwowym fundamencie ścianki zostały wymurowane z bloczków, ale ze względu na nietypowy rozmiar powstała pewna szczelina, która została zalana betonem :) .