PDA

Zobacz pełną wersję : Chyba juz mogę



Yacek
19-09-2002, 21:21
...coś napisać o nas.
To nie jest moje marzenie - wybudowac dom- ja o tym wiedziałem że go wybuduję, nigdy nie chciałem mieszkać w blokowisku- ale 5 lat musiałem - co za męka!!! żadnej przestrzeni, żadnej intymności, po prostu koszmar i współczuje ludziom którzy tego nie lubią a muszą tak mieszkać- realia są jakie są , każdy wie.
czekałem tylko odpowiedniego monentu w zyciu i teraz chyba on nadszedł! będziemy mieszkac we własnym domu!! A nadszedł on dopiero w 37 rocznicę moich urodzin- na urodziny kupiłem działkę!! i pół roku poźniej zaczęlismy budowę tj. na wiosnę! mam nadzieje następne święta Bożego Narodzenia spędzić we własnym domu. Całe życie mieszkałem w domu (z wyjątkiem tych 5 lat) i nigdy nie chciałbym aby moje dzieci mieszkały inaczej!!
Pozdrawiam wszystkich którzy dążą do osiągnięcia swojego wymarzonego celu i są wytrwali w tym co robią!!! Tak trzymać !!! :smile:
P.S.
drzew już się nasadziłem w liceum:smile: a synów mam dwóch :smile:

Ivonesca
20-09-2002, 07:59
nastepne swięta Bożego Narodzenia - czyzby to te w tym roku? Gratulacje!!!!

Yacek
21-09-2002, 10:37
żle się wyraziłem, albo przecenisz moje możliwości -miałem na myśli rok AD 2003 :smile:)
Oczywiście nie miałbym nic przeciwko temu aby było to możliwe szybciej - ale dopiero mam wylane fundamenty a poniedziałek "mury pną sie do góry" :smile:

Ivonesca
24-09-2002, 10:00
tak sobie żartowałam - też myslałam o swiętach w przyszłym roku. ja jestem na tym samym etapie- mam fundamenty, a pogoda na razie nie dopisuje aby robic cos dalej.Pozdrawiam.Ivonesca

Yacek
24-09-2002, 22:26
moj plan zakłada w tym roku pod dach, bez okien-następny rok wykończenie.
Zycze wytrwałości.
Pozdrowienia.

Ivonesca
25-09-2002, 11:55
cos podobnego- ja zakladam tak rowniez, ale wszystkie terminy sie przesuwaja, a niech to...
Pozdrowienia

Yacek
25-09-2002, 23:19
to nadajemy na tej samej fali :smile: u mnie też co nieco sie obsuwa
-A niech to...- ale nie daje za wygraną !!! ma tak być jak zaplanowałem !!!
nie daj się!!! ja się nie poddam!!!
pozdro.

Ivonesca
26-09-2002, 07:40
dzieki za wsparcie.
już nie moge sie doczekac kiedy stana mury....:smile:
pozdrowionka

Yacek
05-11-2002, 21:42
dawno nie zaglądałem - ale mury stoją, krokwie stoją a ja motam sie nadal z pokryciem - nie wiedziałęm że to takie trudne...:smile:

Ivonesca
06-11-2002, 06:21
o, to jestem spóźniona. u mnie stoją tylko mury,a strop ma byc jeszcze wylany przy jakiejs sprzyjajacej pogodzie. życzę wytwałosci i pozdrawiam

Ivonesca
06-11-2002, 06:22
a na pokrycie będzie Braas grecka

Yacek
07-11-2002, 10:10
u mnie dach - blachodachówka, teoretycznie wybór blach jest duży ale jak się zacznie ktoś dokładnie interesować, to zostają dwie może trzy firmy które naprawde oferują towar w miarę adekwatny do jakości....:roll: :sad:
Ale chyba już dałem rade :smile: dziś zamawiam i jazda!!Zyczę dobrej pogody Ivon :smile: i abys ze wszystkim sie wyrobiła na czas ....

Ivonesca
08-11-2002, 13:09
Witaj :smile: czyli jeszcze przykryjesz w tym roku dach. Moi spece mowia ze i u mnie mozna by bylo dalej ciagnac jesli tylko nie bedzie zimy stulecia. i sama nie wiem co o tym sadzic? Pchac sie dalej z budowa w takich warunkach zimno-deszczowych?

Yacek
09-11-2002, 19:56
Jeżeli pozwala na to technologia tego co masz robić to jedź z budową dalej co zrobisz w tym roku nie bedziesz musiała robić w następnym:smile: U mnie pozostało tylko przykryć dach blachą i tu aura nie przeszkadza tak mocno jak np. przy murowaniu, na tym kończę ten rok i zbieram fundusze na następne ruchy! Okna, energia, woda , ogrewanie itp - to na następny rokk planuje!! A może następne świeta MOJE!!!
Pozdrawiam!!!

Teska
12-11-2002, 07:58
On 2002-11-09 20:56, Yacek wrote:
Jeżeli pozwala na to technologia tego co masz robić to jedź z budową dalej co zrobisz w tym roku nie bedziesz musiała robić w następnym:) U mnie pozostało tylko przykryć dach blachą i tu aura nie przeszkadza tak mocno jak np. przy murowaniu, na tym kończę ten rok i zbieram fundusze na następne ruchy! Okna, energia, woda , ogrewanie itp - to na następny rokk planuje!! A może następne świeta MOJE!!!
Pozdrawiam!!!
WITAM
...życze powodzenia...
Teska

Yacek
12-11-2002, 11:47
Dzięki Teska,
Dzięki przyda się z pewnością :smile: - a Ty co budujesz lub planujesz budowac??

Ivonesca
13-11-2002, 09:27
Hurrrrrrrrrra ! Pogoda ładna, wylewają mi dzisiaj strop !!!! i chyba dalej cos bedzie się działo, jesli pogoda dopisze !!!!

Yacek
13-11-2002, 11:29
Na pewno będzie ładna ... bo musimy dokończyć to co zaplanowaliśmy!!! :wink:

Yacek
14-11-2002, 09:21
Iwon koniecznie napisz jak poszło ze stropem.!!

EDZIA
14-11-2002, 10:17
Całe życie mieszkałem w domu (z wyjątkiem tych 5 lat) i nigdy nie chciałbym aby moje dzieci mieszkały inaczej!!
To prawie jak ja z tym,że ja z wyjątkiem 15 lat i też trochę ze względu na dzieci i na siebie jako emerytkę. Nie wyobrażam sobie siedzenia na emeryturze w Mieszkaniu w bloku bez własnego ogródka, bez możliwości przygarnięcia wnuków na wakacje.
ewa

Yacek
14-11-2002, 10:21
też sobie tego nie wyobrażam - ale z tą emerytką to chyba troche przesadzasz :smile:

EDZIA
14-11-2002, 10:25
Wiem, ze to przyszłość ale mam nadzieję dożyć w zdrowiu do tego okresu i przyjmować swoje wnuki na wakacje.

Yacek
14-11-2002, 10:27
Każdy jak sądze o tym kiedyś pomyśli - ach jakie to jeszcze odległe - tyle przed nami do zrobienia- całe szczęście :smile:

Teska
14-11-2002, 11:41
Yacek
Witam
....Ja już buduje pod Sczecinem, w okolicy las..a do miasta 4 km.
Buduję IrmęII z Archipelagu, parterowkę z nieuzytkowym poddaszem..
Na ten sezon skonczyłam, jeszcze tylko zabezpieczyc okna..mam stan surowy otwarty..od wiosny dalej..
Pozdrawiam
Teska

Yacek
14-11-2002, 11:45
a u mnie zostaje pokrycie blachą dachu - więba stoi - myślę że na swoje urodziny zdąże - :smile: a w nowym sezonie jazda od nowa tylko ekipy sie zmienią!
Pozdrawiam.

nicola
14-11-2002, 11:51
Urodziny? Kiedy? Chcemy złożyc ci życzenia i kawałek wirtualnego torcika skosztować.

Renia

Yacek
14-11-2002, 11:58
Ja jestem mikołajowym prezentem...:smile: a jakby co do czego to w kawiarni forumowej jest wszystko czego dusza zapragnie...:smile: myslę że torcik też się znajdzie,
Zapraszam.

EDZIA
14-11-2002, 12:02
Naprawdę czyli tak jak moja starsza córka.No to z życzeniami jeszcze się wstrzymam

Yacek
14-11-2002, 12:15
No widzisz jak się składa- chyba jekies znaki na niebie ?? czy cuś ?? :smile: :smile: :smile:

nicola
14-11-2002, 14:01
dzięki za zaproszenie
W Mikołaja odwiedzimy kawiarenkę. Co do torcika zaoferujesz?

Yacek
14-11-2002, 17:34
co tylko dusza zapragnie.......:smile:

Ivonesca
15-11-2002, 13:47
Yacku - strop wylany, ale jeszcze go nie widziałam. Zaplanowałam sobie na jutro penetracje budowy od a do Z. Napisze cos wiecej w poniedzialek. milego weekendu :smile:

Yacek
15-11-2002, 18:52
nawzajem, i miłych wrażeń z inspekcji na budowie !!!
czekam na opis...

Ivonesca
18-11-2002, 11:09
hej! inspekcja zakonczona. z wynikiem pozytywnym. strop rowniutki, mozna po nim biegac. w tym tygodniu maja ruszyc scianki dalej. w sobote integrowalam sie z przyszlym srodowiskiem, tzn. bylam na zebraniu wiejskim. temat wazny - gazyfikacja. ma byc w IV kwartlale przyszlego roku. byloby super...zadnych zbiornikow na podworku :smile: :smile: :smile:
P.S. Budowa pod Wrockiem, aktualnie mieszkam we Wrocku. Zaproszenie aktualne :wink:

Yacek
18-11-2002, 11:36
Dziękuje, jak bedę znał konkretny termin wyjazdu dam znać - prawdopodobnie tak jak pisałem powyżej bedzie to 2-6 grudzień.
Ciesze się że na Twojej budowie wszystko OK! Przyjemne prawda? Patrzec jak marzenia się ziszczają! :smile:
Pozdrawiam

Ivonesca
18-11-2002, 13:16
pewnie że przyjemne. w srode rano umowilam sie na budowie z hydraulikiem i kierownikiem budowy. ciekawe co oni na moj projekt urzadzenia lazienek ? czasami mam wrazenie ze jak dzwonie do kier. budowy to on mysli " to znowu ona!!!!!!" zadaję mu całe mnóstwo pytań i chyba często się czepiam jakosci wykonanych prac (no cóż...zboczenie zawodowe) ale z drugiej strony przecież to buduje się MÓJ dom i JA będę tam mieszkać - mam więc prawo chyba wiedziec o nim jak najwięcej - przynajmniej teoretycznie, bo z praktyką budowlaną trochę gorzej (przynajmniej na tym etapie :smile:

Yacek
18-11-2002, 14:08
Jak swiat światem relacja sprzedawca-klient, zleceniodawca-wykonawca itp.itd. jest zazwyczaj taka sama - to znowu ona dzwoni - mysli wykonawca, - to chyba nie jest warte tej ceny, chyba mnie oszukano- sądzi klient, NATURA CZŁOWIEKA- tylko w niektórych te relacje są poprawne, jak sądzę - w momencie jeżeli jednej i drugiej stronie wykonywanie danej pracy,zlecenia, czynności daje zadowolenie i satysfakje, Trzeba na to zwracac uwagę przy wyborze osoby która wykonuje zlecona pracę. Tyle z mojej obserwacji a życie wiadomo - swoim torem biegnie i nie zwraca uwagi na nikogo.....:smile:

Ivonesca
19-11-2002, 12:20
..no i tak życie toczy sie dalej. jutro biorę wolne, najpierw hydraulik, potem maraton po sklepach z oknami, drzwiami i kominkami.....a może powinnam zacząc pisać dziennik :wink:

Yacek
19-11-2002, 13:42
to masz przed soba już tylko same przyjemności.... okna , kominki...hmmm sama radość!! :smile:

Ivonesca
21-11-2002, 12:17
no tak radosc na pewno. w końcu to mój dom i szukam rzeczy do niego. problemem oczywiscie jest kasa - czasem trzeba zrezygnowac z czegos bo po porostu jest to dla mnie niedostepne :sad: no i roznorodnosc tych wzystkich rzeczy tez czasem oglupia (przynajmniej na poczatku- potem droga eliminacji jakos mysle uda sie znalezc to czego szukamy)

Yacek
22-11-2002, 15:20
kasa to rzecz ważna przy budowie ale nie najważniejsza jest tyle różności bo jest tyle różnej grubości portfeli do opróżnienia :smile: :grin:
A ja dziś widziałem swoją blachodachówkę - a w poniedziałek już ją chyba będę mógł zobaczyć na dachu :smile::smile::smile:
Pozdrawiam

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Yacek dnia 2002-11-22 16:21 ]</font>

Ivonesca
25-11-2002, 07:32
no i jak tam dach?
ja znalazlam kominek z płaszczem wodnym - taki jaki chcemy zamontowac, musze to tylko zgrac z gazowym c.o. Tylko jak ? :grin: Papatki

Yacek
25-11-2002, 20:30
są problemy :smile: zawsze daje rade (jak bob budowniczy) :grin: -a to prąd !! a to brak folii (kupiem wreszcie tyvek-a "solid":wink:a to ekipa , a to porysowana blacha uffff i jeszcze wiele innych nie mówiąc o pracy...........i mam nadzieje że na piątek-sobotę dach będzie pokryty.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Yacek dnia 2002-11-25 21:34 ]</font>

EDZIA
25-11-2002, 22:11
No to trzymamy kciuki za Twój dach,żeby już nie było problemów

Teska
26-11-2002, 07:56
Powodzenia Yacek..3mam kciuki:))
Teska

Yacek
26-11-2002, 09:00
dzięki
wielkie ja myślę że wy też macie sporo kłopotów na budowach i tęz zyczę powodzenia - ostatnio nie bywam tu często (te dachy i cała reszta :smile: )ale staram sie przynajmniej raz dziennie odpisywać. Jeszcze raz dzięki ja również trzymam za was !!
:smile:

Ivonesca
28-11-2002, 06:28
Yacku - daj znać jak będzie juz dach, aby można było pogratulować :wink:
u mnie mieli stawiać więźbę, ale taka bylejaka pogoda że nie wiem jak to idzie (oczywiscie najszybszy wypad na budowę to dla mnie sobota). Pozdrawiam

Yacek
28-11-2002, 15:50
Jutro blacha......już wiszą obróbki i rynny
to do soboty powino byc ok!!:smile: pozdrowionka, aha
we wrocku jestem w piątek (06.12.2002 akurat w moje urodziny) ale chyba przybędę we czwartek ....i wieczór mam wolny - do zagospodarowania chetnie was zapoznam. Jakieś pifo na rynku.....?? :grin:

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Yacek dnia 2002-11-28 16:51 ]</font>

Ivonesca
29-11-2002, 12:29
Yacku - ogłos się w gr. wrocławskiej to może uda się nam zmontować jakąs większą ekipę :smile:

Yacek
30-11-2002, 12:43
nie ma problemu już się ogłaszam tylko jak?? mam wejść tam i krzyknąć hej rebiata jade do wrocka !!! :smile:
Ale co mi tam, spróbuję jakoś..

Ivonesca
02-12-2002, 06:49
no i udało się ogłoszenie - tylko jak na razie odzew marny :smile:

Yacek
02-12-2002, 14:57
poadam ci mój telefon na priva i wtedy ustalić możemy nawet we czwartek co i gdzie ok?

Ivonesca
03-12-2002, 13:26
O.K. ale i tak dobrze by było ustalić miejsce i czas gdyby jednak komus z gr. wrocławskie (i nie tylko) udało się znaleźć chwilkę aby się spotkać. Jak dobrze znasz Wrocław? Mam nadzieję że okolice Rynku wszystkim będą pasowały. Pozdrawiam

Yacek
03-12-2002, 13:44
Znam o tyle o ile,
ale rynek i okolice dość dobrze ( przynajmniej wiem w która strone powinienem iśc i gdzie się znajduję :grin:)
Kwaterę u przyjaciela mam w okolicy kanału i parku w strone do stacji PKP (nie pamietam nazwy ulicy, zdaje sie Krasińskiego ....czy coś?) niedaleko od galerii dominikańskiej,
A lokal (miejsce spotkania) proszę wskaż Ty, zdaje się na Twój wybór :smile:
Pozdrawiam.

Ivonesca
05-12-2002, 11:50
I co , i ze spotkania nici :wink: a już miałam wybrany lokal.....:sad:

kruszek
05-12-2002, 14:51
Czesc Yacek,
Ja tez buduje sie w Błoniu (i tu mieszkam) i podobnie jak ty w tym roku dotarłem do stanu surowego (dach przykry papą). W przyszłym roku zamierzam kontynuować.

Pozdrawiam

Yacek
06-12-2002, 08:05
Ivonesca, dzięki za info na telefon, ja równierz mam nadzieje że następnym razem się uda :smile: - co się odwlecze to nie uciecze !! tak jak powiedziałęm następnym razem jestem na początku stycznia
kruszek, powiedz w którym miejscu budujesz??
najlepiej na priva - możemy się spotkać i wymienić doświadczeniami - choć ja dość rzadko bywam w Błoniu -- mieszkam na razie po drugiej stronie Warszawy
Pozdrawiam

Ivonesca
10-12-2002, 11:09
dzień dobry - więźba się kończy robić a tu mrrrrrróz dopadł ekipę. A co u Ciebie ?

Yacek
10-12-2002, 12:50
u mnie pozostało tylko uwiecznić na fotografi dla potomnych stan jaki teraz jest - dach pokryty - i iść na zasłużony zimowy wypoczynek :smile:
Nic się nie przejmuj ida cieplejsze dni więc i u ciebie ekipa bedzie miała jescze co robic.
http://www.smilies.nl/iconss/iconblock.gifhttp://www.smilies.nl/iconss/iconblock.gifhttp://www.smilies.nl/iconss/iconblock.gifhttp://www.smilies.nl/iconss/iconblock.gif

Ivonesca
11-12-2002, 07:40
oby miała co robić i mogła to zrobić :smile: pozdrawiam

Yacek
12-12-2002, 11:27
dach u mnie kończyli jak było na minusie - tylko nie padało - zalezy pewnie od ludzi którzy to mają robic ...u mnie byli okejas !!

Yacek
07-02-2003, 12:12
a to link do miejsca gdzie można obejrzeć pare zdjątek z budowy(było jeszcze ciepło ) http://poczta.pnet.pl/~meleh/Dom/index.html

Pozdrowienia :smile:

Ivonesca
07-02-2003, 13:44
a już miałam Ci napisać, że ukryłes zdjęcia w grupie kampinoskiej :grin:
ale jednak są i tutaj :smile: na jakim etapie jestes teraz?

Yacek
09-02-2003, 11:34
Ivon, niedługo będe miał nowe zdjecia to dołącze je , dach pokryty- a tk to nic więcej się nie zmieniło od tego widoku co na zdjeciu.
Pozdrawiam

Yacek
16-02-2003, 00:44
:smile:) parę zdjęć dołączyłem, plany też, jak ktos ma ochotę - zapraszam ....
http://poczta.pnet.pl/~meleh/Dom/index.html

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Yacek dnia 2003-02-16 01:45 ]</font>

Ivonesca
21-05-2003, 08:32
hallo, jesteś tu jeszcze czasami??? pozdrawiam :smile:

Yacek
25-05-2003, 19:36
...przepraszam , czasmi tak ale baaaaardzo rzdko ostatnio- zmiany ,zmiany,zmiany.........tak najkrócej moge to określic,
jeszcze żyję i mam nadzieje jeszcze długo DAM RADE :smile:):smile:)

Ivonesca
27-05-2003, 13:43
to w takim wypadku życzę Ci wszystkiego dobrego :smile: i obyś czasem miał chwilke odpoczynku :grin:

Yacek
18-11-2003, 21:20
.........ale juz wiem :cry: :( muszem sprzedać i jest mi z tym bardzo źle..... ale mam nadzieje że jeszcze kiedyś do was trafię :) z lepszymi możliwościami, wszystko płynie jak to powiedział kiedyś mądry człowiek, u mnie też - szkoda że w złą stonę obecnie, ale mam nadzieję.
Pozdrawiam wszystkich budujących, forumowiczów którzy maja zamiar budować i wszelkiej maści innych napaleńców...

18-11-2003, 23:25
Yacek :o
Tak długo Cię tu nie było i takie wieści.
Bardzo mi przykro. :(

Maluszek
19-11-2003, 08:08
Yacku to przykro, że się tak porobiło :(
ale zawsze przecież możesz z nami pogadać - czekamy :D

Ivonesca
24-12-2003, 08:22
Yacek - przykro mi bardzo :(
a ja tu z taką nowiną.......pamietasz nasze terminy....mnie udało się przeprowadzić :-)....dzieci ubierają dziś choinkę w NOWYM DOMU !!!!!
życzę Ci aby Nowy Rok był lepszy od poprzedniego.......i oby przyszła budowa (mam nadzieję) miała szczęśliwe zakończenie :-)

Yacek
20-04-2005, 15:29
:) no i znowu szukam działki....
:D

Ivonesca
21-04-2005, 06:59
Witaj :-)
a więc cos się znów zaczyna dziać......
pisz coś czasami :-)
pozdrawiam

Maluszek
21-04-2005, 07:40
Yacek - świetnie :D Fajnie znowu Cię widzieć :D

Jacek69
21-04-2005, 12:25
:) no i znowu szukam działki....
:D

A gdzie tym razem szukasz???

Yacek
22-04-2005, 09:54
:) nie gdzie tylko za ile ??
lepiej postawione pytanie, pisał będę - taką mam nadzieje.
W sprzedazy też już jestem zaprawiony, w budowie też - tym razem pójdę na szkelety..
pozdrawiam wszystkich starych i nowych forumowu\iczów którzy tu do mnie zajrzą

:D