PDA

Zobacz pełną wersję : Stukanie w instalacji CO



Tomiz
14-02-2005, 11:52
Hej.
Szukałem, szukałem, ale nie znalazłem zbyt wielu informacji na ten temat w wyszukiwarce Forum, więc zadaje pytanie. Dlaczego podczas każdego uruchomienia lub wyłaczenia się kotła CO w instalacji słychać stuki (delikatnie powiedziane) jakby sto diabłów w rury kamieniami waliło? Instalacja starego tupu. Rury stalowe, grzejniki zeliwne, instalacja otwarta, która została zamknieta po zamontowaniu wiszącego kotła gazowego Junkers Eurostar.
Wszelkie uwagi mile widziane.

14-02-2005, 22:49
czy grzejniki sa odpowietrzone?
Jeśli nie, zacznij od tego. Nie wiem na pewno, ale podobno w takich sytuacjach to pomaga...

pitbull
15-02-2005, 08:19
Sprawdz czy cala instalacja jest napelniona oraz czy nie masz zbyt wysokiej temperatury na kotle i w instalacji.

ewasuw
15-02-2005, 08:30
U nas też stuka jak rozgrzewa się woda...może to oderwane od rur kamienie, przynajmniej my sobie to tak tłumaczymy...

Ewa

wojst
02-03-2005, 20:14
A czy ruru przechodzą przez strop i ściany w osłonie z rurki o większej średnicy??? Ja swoje (KISAN) puściłem przez ściany i obmurowałem (teraz jestem madrzejszy...) i przy uruchamianiu sie kotła też stuka...naprezenia jakieś powstają...... Stuki delikatne..przyzwyczailismy sie...

viktoria23
04-03-2005, 12:48
Witam. tu wlasciciel .. starej instalacji CO ... stare rury, stare grzejniki. instalacja otwarta przerobina na zamknieta ... nowy piec gazowy i wsio. tez tak walilo ... za malo wody krazylo. pisza o tym problemie w ostatnim muratorze .. ostatnim czyi marcowym ... chyba.

Peter76
10-04-2005, 14:40
a czy to nie strzela przypadkiem rozgrzewający się metal. U mnie tak jest gdy włacza się ogrzewanie. :D