PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o poradę - jaki piec gazowy kondensacyjny do mieszkania 70mkw



Babaryba
30-09-2016, 19:24
Witam serdecznie

Prosiłbym o poradę w sprawie wyboru pieca do C.O. i ciepłej wody w mieszkaniu 70mkw w budynku szeregowym. Dotychczasowy piec gazowy dwufukcyjny (Beretta Mynute) coraz częściej się sypie, więc zastanawiam się nad wymianą na kondensacyjny do kwoty 8000zł maksymalnie (z instalacją - fajnie jakby udało się taniej). Z różnych źródeł dostałem propozycję następujących pieców:

- ACV Kompakt Solo18kW
- Viessmann Vitodens 100
- DeDietrich MCR3 Plus 24/28

Prosiłbym o opinie o powyższych piecach i ewentualnie propozycje jakiś innych. Zależy mi na piecu, który posłuży na lata a z drugiej strony nie zrujnuje kieszeni.

Z góry dziękuję za pomoc.

Przemek Kardyś
30-09-2016, 20:58
Junkers Cerapur za 5250zł:

http://allegro.pl/junkers-cerapur-smart-zwb-28-3ce-poznan-8-i5946148053.html

Da się taniej, tylko trzeba chcieć.

Babaryba
30-09-2016, 21:30
Junkers Cerapur za 5250zł:

http://allegro.pl/junkers-cerapur-smart-zwb-28-3ce-poznan-8-i5946148053.html

Da się taniej, tylko trzeba chcieć.

Ważne tylko dla Poznania +-30km :(

Konsultant Viessmann
04-10-2016, 08:34
J Patrz na coś z wyższej pólki czyli z wymiennikiem z kwasówki - Vitodens 100 (którego możesz mieć już z montażem w cenie tego Junkersa)

Witam, może przybliżę nieco ten właśnie model kotła - Kompaktowe wymiary, niewielki ciężar i bardzo cicha praca (<38 dB(A)) sprawiają, że dla atrakcyjnych cenowo gazowych, wiszących kotłów kondensacyjnych można bez problemu znaleźć miejsce w pomieszczeniach mieszkalnych.

Jak wszystkie gazowe kotły kondensacyjne marki Viessmann również Vitodens 100-W wyposażone są w wykonany ze stali szlachetnej wymiennik ciepła Inox-Radial.
Technologia ta zapewnia wysoki współczynnik sprawności sięgający 98 procent i wyróżnia się dużą trwałością oraz wysokim stopniem bezpieczeństwa i efektywności eksploatacji. Dlatego firma Viessmann udziela na wszystkie wymienniki ciepła 10-letniej gwarancji, obejmującej nieszczelność na skutek korozji.


Obsługiwany jest za pomocą nowego podświetlanego panelu dotykowego LCD. Wyświetlacz jest dobrze czytelny i komfortowy w obsłudze, również w ciemnym otoczeniu.
Więcej informacji TUTAJ (http://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/kotly-gazowe/gazowe-kotly-kondensacyjne/vitodens-100-w.html)

Jeśli są dodatkowe pytania - służę pomocą i jestem do dyspozycji!

Jacek6
04-10-2016, 18:05
Przy tej powierzchni szukaj kotła o jak najniższej mocy minimalnej. Chyba minimum to 1,5kW i jest więcej niż jeden producent.

Konsultant Viessmann
05-10-2016, 11:20
Przy tej powierzchni szukaj kotła o jak najniższej mocy minimalnej. Chyba minimum to 1,5kW i jest więcej niż jeden producent.

Jasne, szeroka modulacja mocy kotła będzie w takim przypadku zaletą. Kocioł, który podał instalator - Vitodens 100-W ma rzeczywiście dość wysoką moc minimalną. Jest to jednak opcja najbardziej atrakcyjna cenowo.

Mamy jednak inne urządzenie - dla przykładu Vitodens 200 z szeroką modulacją mocy własnie: 1,9-13 kW. - Więcej TUTAJ (http://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/kotly-gazowe/gazowe-kotly-kondensacyjne/vitodens-200-w.html)
Wiąże się to jednak z nieco wyższymi kosztami.

Pozdrawiam!

asolt
05-10-2016, 11:26
Przy tej powierzchni szukaj kotła o jak najniższej mocy minimalnej. Chyba minimum to 1,5kW i jest więcej niż jeden producent.

Zaden producent nie ma kotłow z taką mocą minimalną, 1,9 kW mają Viessman i Immergas, 2,0 kW ma Termet.

Jacek6
09-10-2016, 17:32
Ale chyba ktoś produkował o min 1,5kW ?
Tak czy inaczej 1,9 czy 2,0 też masz niedaleko 1,5 ;-)

Konsultant Viessmann
10-10-2016, 11:01
Ale chyba ktoś produkował o min 1,5kW ?
Tak czy inaczej 1,9 czy 2,0 też masz niedaleko 1,5 ;-)

A przy wyborze, kieruj się również zapleczem serwisowym producenta i warunkami gwarancji. Sprawdź nasze warunki gwarancji i nowy program Serwis 24! Szczegóły po linkiem tutaj (http://www.viessmann.pl/pl/serwis-24h.html).

W razie jakichkolwiek pytań, lub wątpliwości pozostaję do dyspozycji!
Pozdrawiam!

Jacek6
10-10-2016, 11:23
Tylko nie wpakuj się w 3 czy 5cio letnią gwarancję z obowiązkowymi przeglądami za w sumie połowę wartości pieca ...

asolt
10-10-2016, 14:22
Ale chyba ktoś produkował o min 1,5kW ?
Tak czy inaczej 1,9 czy 2,0 też masz niedaleko 1,5 ;-)

Nie znam historii poszczegolnych wyrobów wszystkich producentów kotłow gazowych, nigdy nie słyszałem o mocy minimalnej 1,5 kW. Słyszałm o mocach minmalnych takich jak podałem we wczesniejszym poscie. Miedzy 1,5 a 1,9 kW to 27% czy to duzo czy mało nie wiem.

montixe
10-10-2016, 14:36
Tylko nie wpakuj się w 3 czy 5cio letnią gwarancję z obowiązkowymi przeglądami za w sumie połowę wartości pieca ...

taaa. Tylko nie daj boże strzeli płyta główna (podczas burzy), wentylator albo jakiś czujnik topikowy zatopiony w wymienniku (niewymienny) i trzeba wymienić cały wymiennik. Wtedy płacz i płać.
Jak masz 5 lat gwarancji w standardzie, to już lepiej dać 2 stówki co roku na przegląd, i mieć sprawdzone, wyczyszczone i wyregulowane przed sezonem.
Trochę gorzej to wygląda, gdy za przedłużoną gwarancję trzeba extra dopłacać, a do tego przeglądy droższe niż u innych ;)

Jacek6
10-10-2016, 16:22
Który producent daje 5 lat gwarancji i ma coroczne przeglądy w ciągu tych 5ciu lat w cenie 200 zł ?

Konsultant Viessmann
11-10-2016, 10:23
Który producent daje 5 lat gwarancji i ma coroczne przeglądy w ciągu tych 5ciu lat w cenie 200 zł ?

Witam,

Co do firmy Viessmann, oferujemy poniższe warunki gwarancyjne na gazowe kotły wiszące

Okres gwarancji:
24 miesiące od daty uruchomienia ale nie dłużej niż 27 miesięcy od daty zakupu (dla kotłów Vitodens 3XX odpowiednio 36 i 39 miesięcy)
Warunki gwarancji:
Pierwsze uruchomienie i coroczne przeglądy wykonywane przez uprawnioną firmę. Lista uprawnionych firm (https://www.viessmann-serwis.pl/)
Uwagi:
120 miesięcy gwarancji na wymiennik ciepła spaliny-woda w kotłach Vitodens.

Co więcej oferujemy również program wydłużonej gwarancji - szczegóły TUTAJ (http://www.viessmann.pl/pl/uslugi/program-wydluzonej-gwarancji.html)

W razie pytań słuze pomocą!

MarysiaMarysia
11-10-2016, 10:33
Koszt przeglądu gwarancyjnego kotła Viessmann to 270 zł.

Konsultant Viessmann
11-10-2016, 10:52
Koszt przeglądu gwarancyjnego kotła Viessmann to 270 zł.

Witam ponownie, otóż przegląd kotła kondensacyjnego to koszt ok. 250 zł, a ostateczna cena zalezy od stanu zabrudzenia oraz od tego, czy do przeglądu jest również zasobnik, czy nie.

MarysiaMarysia
11-10-2016, 10:58
Osoba która przeglądała mój piec powiedziała, że rzadko spotyka się z tak mało zanieczyszczonym piecem po roku pracy urządzenia.
A przegląd zasobnika to jakiś dodatkowy przegląd nie zaliczany do obowiązkowego aby utrzymać gwarancję na piec?
To super, że za kolejny przegląd zapłacę 250 zł.

Jacek6
11-10-2016, 15:00
Ja pisałem o 5cio letniej gwarancji i kosztach przeglądów w tym okresie...

forscher
11-10-2016, 15:37
Który producent daje 5 lat gwarancji i ma coroczne przeglądy w ciągu tych 5ciu lat w cenie 200 zł ?

Fakt, że dostałeś odpowiedz niezbyt pasującą do zadanego pytania to patrząc na osobę ktore tej odpowiedzi udzieliła - nic dziwnego. ;)

Zerknij tu
http://5latgwarancji.immergas.com.pl/

Przyznaję - ja sam mam kociol innej firmy niz ta z linku.


Pozdrav

fotohobby
11-10-2016, 17:26
Który producent daje 5 lat gwarancji i ma coroczne przeglądy w ciągu tych 5ciu lat w cenie 200 zł ?

Immergas.

Płaciłem ostatnio 220zł za przegląd po 2. sezonie grzewczym

Jacek6
11-10-2016, 18:05
Jak to ktoś tu na forum wyliczał, jest różnica, 10% więcej niż 200zł :-). A jaka jest cena przeglądu po 3, 4 i 5 latach ?

fotohobby
11-10-2016, 18:21
Taka sama.
Ewentualnie dochodzi koszt anody.

agb
11-10-2016, 19:29
taaa. Tylko nie daj boże strzeli płyta główna (podczas burzy), wentylator albo jakiś czujnik topikowy zatopiony w wymienniku (niewymienny) i trzeba wymienić cały wymiennik. Wtedy płacz i płać.
Jak masz 5 lat gwarancji w standardzie, to już lepiej dać 2 stówki co roku na przegląd, i mieć sprawdzone, wyczyszczone i wyregulowane przed sezonem.
Trochę gorzej to wygląda, gdy za przedłużoną gwarancję trzeba extra dopłacać, a do tego przeglądy droższe niż u innych ;)

A to gwarancja pokrywa również uszkodzenia wskutek uderzenia pioruna? U kogo?

Konsultant Viessmann
12-10-2016, 08:49
Osoba która przeglądała mój piec powiedziała, że rzadko spotyka się z tak mało zanieczyszczonym piecem po roku pracy urządzenia.
A przegląd zasobnika to jakiś dodatkowy przegląd nie zaliczany do obowiązkowego aby utrzymać gwarancję na piec?
To super, że za kolejny przegląd zapłacę 250 zł.

Zależy jaki masz kocioł. Jeśli zasobnik był kupiony niezależnie od kotła - nie jest zintegrowany, to oczywiście jego gwarancja nie ma nic wspólnego z gwarancją na kocioł. Co do szczegółów, zarówno technicznych jak i cenowych, proszę dokładnie pytać naszych autoryzowanych serwisantów.