PDA

Zobacz pełną wersję : JAK ZROBIĆ GIĘTARKE DO STRZEMION?



pawpiw
15-02-2005, 21:23
Witam
Chciałbym zrobic sobie giętarkę do strzemion fi 6 oraz prętów fi 12, niestety niezabardzo wiem jak się do tego zabrać, może ktoś mógłby mi napisac jak to zrobic , lub przesłac jakis rysunek techniczny?
Z góry dziękuje
Pozdrawiam
pawpiw

jacekska
16-02-2005, 12:04
Prostym sposobem na wykonanie takiej giętarki jest wbicie gwoździ np w starą paletę. Gwoździe muszą być oczywiście duże, a przestrzeń między deskami palety wypełnia się kawałkiem klocka drewnianego. Wbijasz cztery gwoździe tak aby stanowiły narożniki kwadratu lub prostokąta (w zależności od kształtu strzemion). Piąty gwóźdź wbijasz jako przedłużenie jednego z boków, służy on do zaklinowania drutu. Wyglądać to powinno coś tak jak poniżej.

: :
.

tom17
16-02-2005, 13:47
Cześć,
może to troszkę nie na temat ale na allegro taka giętarka kosztuje już od 65 zł może warto kupić.
http://www.allegro.pl/search.php?string=gi%C4%99tarka&description=1
Powodzenia,

ps a na temat to jest tam kilka zdjęć... :)

prosciu
18-02-2005, 11:11
Dobre Dobre i faktycznie niedrogie choć chyba lepiej wziąść tą do 12mm lepsza siła i mniej wysiłku. a faktycznie za 100zł to cena całkiem całkiem

am00
18-02-2005, 20:47
Mój murarz wbił 5 gwozdzi w bloczek z betonu komórkowego. Cztery w rogach prostokąta, a piąty w środku i od niego zaczynałem i kończyłem gięcie.