PDA

Zobacz pełną wersję : Dziennik damiangajda&family



16-02-2005, 08:38
10.02.05rok

:roll: Postanowiłem zacząć pisac dziennik.
To wielki wyzwanie, prawda?
Mamy zamiar budować D06wg Muratora, ale moze przeistoczy sie to w projekt indywidualny.:)
Obecnie czekamy na Warunki Zabudowy:)
Tymczasem wybieram sie na naszą śnieżna działke;)
:wink:

17-02-2005, 20:40
To sie nazywa zima.
Marny okres budowlany, chyba taka powinna byc definicja tejze prory roku:)
My chcielibysmy ruszyc w pierwszej połowie sierpnia:)
Ta papierkologia jest dołująca. . . :roll: :wink:
Skąd my to znamy, prawda:)

18-02-2005, 19:58
Zima na mojej działce, jest chyba piekniejsza niz lato :lol:
Stare drzewa owocowe okryte sa białym puchem:)
Czasami wydaje mi sie, ze dzieki temu jest im cieplej. :wink:
Dzis odsniezałem podjazd do starego domu, stojącego obok... :wink:
Jeju, co mnie czeka :cry: :wink:

18-02-2005, 20:12
Może napiszemy cos o nas? :wink:

Na początku, chciałbym napomnieć: Przepraszam za literówki. :oops: :oops:
Do pisania bardziej preferuje: kartkę i pióro, niz te małe literki o kolorze czarnym :wink:
Działke dostaliśmy latem 2004roku:)
To był impuls do budowy...
Tak naprawde na początku milismy na uwadze stary dom dziadka..
Po wiekszych oględzinach okazało sie, iz nie opłaca sie go remontować :cry:

Później miał byc DOM Z DREWNA :wink:
Mój brat w takim domu mieszka, i gdyby teraz budował to tylko dom Murowany :wink:
Po 5 latach zamieszkiwania, dom nie wygląda ciekawie, troche pociemniał, bale popekały :roll: :x

Letniego wieczoru, zapadłą decyzja, ze budujemy...
Nie mileismy oszczędności :roll: , dobrej pracy...
Sam niew iem, jak rodzina z dochodem miesięcznym 3,000zł ma zamiar wybudowac dom :roll: ŚMIESZNE :wink:
My jednak sie nie poddajemy, zbudujemy i juz:) :wink:


Działka:

Ma 5000m kw. parę starych drzew, baardzo duzo młodych, trawę, płot, bramę, i tyle:)

19-02-2005, 11:00
Pierwsze poczynania :wink:

O godzinie 13, zadzwoniłem do biura projektowego w naszej miescinie.
Posiadają projekty muratora :wink:
Projekt+adaptacja 2,000zł:)
Miła niespodzinka;)
To tyle reszta jutro:)

19-02-2005, 14:53
Zastanawim sie, czy nie znacie kogos ciekawego (czyt. godnego polecenia), kto wykona mi fundamenty.
Chodzi, oczywiście o moja działkę, więc proszę o informacje o fachowcach w okolicach Sieradza :wink: .
Zastanawiamy sie nad technologią.
Nasi śasiedzi mają BK36,5+tynki, i tak jak mawiaja, wystarczy! :roll:
Chyba sie obawiam.
Jednak tego jeszcze długa droga :cry:
Ok., chyba to na tyle:)
U nas śnieznie , a co u was nasza natura przeskrobała? :wink:

19-02-2005, 17:34
Imieniny teściowej :roll:

Na tym wspaniałym święcie :roll: , były same tematy budowlano- remontowe :wink:
Po czesci odwodza nas od pomyslu budowania :roll:
Wolą, abyśmy kupili dom, tutaj w mieście, ale my kochamy tamto miejsce i nigdy go nie sprzedamy :wink:

20-02-2005, 20:55
O... chyba sie rozmyślam co do Małego, to mój nowy faworyt:
http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=86 to midowy...

21-02-2005, 10:53
Moje posty są ascetyczne :roll:
Powód: Kompletny Brak czasu :roll:
Praca, sprawdziany... :roll: Koszmar :wink:
Wizyta u geodetów zakończyła sie pomyslniem, całość wyniesie ok.3000zł :wink:
Trzeba miec dar negocjacji :wink:

21-02-2005, 22:25
Nasz działka jest ogrodzona jakims monstrum z betonu :roll: :wink:

22-02-2005, 21:37
Witam:)
Prawdopodobnie naszym kierownikiem budowy będzie nasz architekt :wink:
Te warunki zabudowy, zaburzają rytm snu, prawda? :wink:

23-02-2005, 11:17
Rafałku:
Ciągniemy przyłacza ze starego domu stojącego 10 mdalej:)
A później to się zobaczy, podobno mają wejsc jakies nowe przepisy...:)

3xM
25-02-2005, 07:59
No więć odp. dla rafałka... więc tak obok nas stoi stary dom mojego dziadka i tam juz jest woda i prad pani z elektrowni powiedziala ze mozna zrobic przylacze z tamtego domu.. woda tez tam jest i mozna z tamtat tez je zrobic... moja zona obawia sie ze co bedzie jak chalupka sie roozwali a pani pwoedziala ze poprostu sie przylacze przelozy/. prjekt to moze faktycznie zbyt emocjonalnie ale na 99% D06


My tez mamy takie rowizanie. Media ze "starego" spalonego domu, a później sie przełoży. I jeszce nasz projekt to D12. A budujemy w okolicach Lutomierska (podobno przyjazna Gmina dla budujacych :o ).

25-02-2005, 08:10
Bardzo sie cieszę, że zainteresował Cie moj dziennik, ale proszę komentarze, w komentarzach

25-02-2005, 08:19
No więc tak troche nie na moj temat tesciowa ma dzialek do sprzedania lepsza od naszej bo prostokatna i blizej lasu 0,5ha telefon 0438234997 Mecka wola letniska kolo sieradza:)


SPRZEDANE! :wink: :roll:

26-02-2005, 11:49
Dzisiaj powiewało nudą...:)
Jeden z bardzo sympatycznych forumowiczów, robi nam 'adaptacje' miodowgo.
Chyba zrezygnujemy z tego projektu, poniewaz wydaje się nam mało funkcjonalny :roll: :wink:
D06, bardziej nas przekonał :wink:

02-03-2005, 12:38
Cześć :roll:
Warunki zabudowy w polu.
Przepraszam, ze tak długo mnie nie było, ale praca :roll: !
Jestem sam z synem w domu, bo zona pojechała z koleżanka do Paryża(darmowy bilet to neich jedzie :wink: !)

07-03-2005, 17:06
:cry: Czekać, jak to strasznie- brzmi :cry: :roll:

09-03-2005, 14:12
Cześć wszystkim :wink:
Mozna powiedzieć- 'Cos drgneło :roll: '
Po Warunki Zabudowy, mamy sie zgłosic pod koniec marca :roll:
Nie wiem, czy sie cieszyć, czy się martwic, jak sąsidzcie? :wink:

18-03-2005, 13:29
Obecnie:
Obgryzając paznokcie( nie wolno tak robic :roll: ), czekam na Wz. :roll:
Układam testy, sprawdzam testy, prowadzę wywiadówki, mnostwo pracy...
Brak czasu, aby pojechac na działke..
Zobaczyc, czy mnie nie ograbili z majątku :roll: :wink: .
Może w niedziele sie uda. :wink:
Przepraszam za styl. syna :roll: :wink:

28-03-2005, 17:49
Witam początkowo chcialbym wszystkim drogim Forumowiczom złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji Wielkanocy:)
Napisane specjalnie dla Was przez mojego syna, który dzielnie wspiera nas w budowaniu naszego ukochanego miejsca.

Świat...

...rodzinnych, wspaniałych, radosnych, mazurkowych, kurczaczkowych, tulipanowych (ale niekoniecznie rewolucyjnych), kolorowych, smacznych, bez przesady i bez bólu brzucha (ani głowy), bez narzekań, ale za to pełnych uśmiechów...


Tyle to Wielkanocnych życzeń... teraz ja Ivo siadam do Komputera<synek>

A więc... mój drogi i szanowny tata Damian zdał mi nst. relację, która tutaj tzreba naskrobać, a sam poleciał na działkę:P

Początkowa chciałbym przeprosić za moją ortografie troche mi się dostalo:P
Tata uczy polskiego a synalek broi.. ale jak sie ma 15 lat to...
Dobra zaczynam .. mam tu notatke przed sobą a więc: Dzisaij całą rodzinką pojechaliśmy na działkę... powitałą nas sąsiadka ta z blizniaka wunscha oblala nas woda z jajeczka ihihi ah .. pzdr. dla Dziuni:P
Wymieżyliśmy ile potzreba dryn na mostek.. potrzeba 4 dryny każda ma 80cm, każda 50 złot... Ale bedzie fajnie ja Ivo mam pomysl na wykonczenie: mostek bedzie z boku mial krawezniki i posypany bedzie takim fajnym malym zwirkiem, bo boczkach bramy jakeis fajne drzewka chyba brzozy..
Na zająca rodzice dotali ode mnie malutenka sadzoneczke topoli czarnej posadzili daleko za plotem zeby jak twierdz mama nie wywalila sie na dom za 30 lat;/ czy to mozliwe.. no i jesio jedna brzoza posadzona u babci.. ale to juz jej dzielo:P
Jutro do starego domu przyjezdza facet od wody sprawdzic wodomierze to Damianek sie go tam podpyta ile wszystko kosztuje do nas: P
Czekamy za W/Z ale jutro dzwonimy w tej sprawie:P
Może cos sie ruszy.. dopadla nas powodz na dzialce ihihi taka deszczowa.. i woda stoi.. na polu.. ale dziadzius mowi, że to jego wina, poniewaz nie oczyscil takiego splywu.. nie chcialo mu się w lato i teraz widac efekty..;/
Chyba zmarnuja sie owocówki oby nie.. bo na nie tez troche forsy poszło..
Dobra ja lece sie uczyc historii bo jak tatulo walnie teścik to ho ho:P
Pytanek dać nie chce przekonajcie go :P

pozdrawiam :D

06-04-2005, 12:40
Wz oczekiwane

pzdr.

08-04-2005, 12:43
Dzis wybieramy się na działkę.
Tak wszystko pieknie pachnie, czuć wiosnę.
Małe listki chcą juz ujżeć światło, tak pieknie do tego dążą..
W piatek mamy już mieć Warunki Zabudowy, później już projektant, adaptacja, itp.

Czekamy z niecierpliwoscią na naszego D06.:)

Pozdrawiam: Damian Gajda

14-04-2005, 16:14
Ogłaszam wszem i wobec:
WARUNKI ZABUDOWY- są :lol: 8)
Pierwszy ważny dokument- na naszej budowie. :wink:
W d06 kat nachylenia tachu, wynosi 25 stopni, a w warunkach zabudowy- 30- 40stopni :roll:
Ciekawe, czy cos się da zmienic? :roll:
Oby! :wink:

16-04-2005, 20:53
Naprawdę martwimy się o ten kat nachylenia.
Dzisiaj byliśmy oglądać taki ładny domek coś w rodzaju D06;)
Wyszedł bardzo fajnie.
W tym tygodniu jedziemy już do pracowni projektowej:) i zaczynamy:)
Naszą "przygodę budowalaną" Mam dobra wiadomość: Jak będę miał tylko chwilę czasu to powklejam zdjęcia naszej działki, okolicy:)
Pierwszy GRILL- w tym sezonie, i to ja go zrobiłem :lol:
Aaaa na działce..
Wszystko ładnie się zieleni.. posadziliśmy duże bo około 2 metrowe drzewko : Graba:P 5 nowych choinek, 2 brzozy, czerśnie, Jaśmin.... i to wszystko. Zawsze jak się jedzie na działke to coś się kupi.. Już nawet dzis stwierdziliśmy "Nie ma gdzie sadzić" Więc babcia powiedziała, iz bedziemy obsadzali drugi rzad nad plotem:) Ona to jest...ihihihi:) Tymzcasem ja spadam ..
Syn. :wink:

23-04-2005, 09:20
Witajcie drodzy czytelnicy damianogajdowego dziennika:)

U nas dzieje się bardzo dużo tzn. dla nad dużo:P
Mapka do celów projektowych szykuje się u geodetów koszt 550zł jak słyszałem to chyba standart prawda?
W poniedziałek jedziemy do projektanta i robimy już projekt. Przystosowujemy go do naszych potrzeb ma się rozumieć..
A tym czasem zmotywowany pracą, pełen sił i vigoru wyuszam na działkę obsadzać drogę brzozami:)


pzdr. IVO

23-04-2005, 20:07
19.04.05 rok

Dzisiaj jedziemy na działkę okazuje się, iż parę drzewek padło lecz my sie nie przejmujemy.. pozniej robotnicy poprawiają bramę, mam nadzieje, ze jakos to wyjdzie ponieważ narazie to nie wygląda ciekawie;/
Kurcze wiecie, ze jak sie włozy gałązke od wierzby to uraśnie drzewko nam się w 5 na 6 przypadków udało wiec jest to możliwe....:)
Godeci sie uwijają mówią, że bedzie to szybciej niż sie umawialiśmy, jedna dobra wiadomość:P

20.04.05 rok

Przywożą nam wywrotkę żwiru:) Potrzebne na mostek no i oczywiśćie gruzzz:P zapomnialbym o cemencie:) Kurcze ja chyba mam 15 lat i wiem więcej niż mój czterdziestoletni tata:)
Trzeba już to wszystko szykować bo niedługo ruszzzamy:) Z mostkiem <lol> Ponieważ w tym roku to tylko fundament:((((

22.04.05 rok

A więc o godzinie 13 minut 30 dotarliśmy na działkę z dostawą drzewek 7 jarzębin, 2 graby i 11 brzóz:) Wsadziliśmy je ihihih qrczak ale fajnie to wygląda bo jak się wprowadzimy to beda juz sporawe. Wszystkie jarzębiny mają teraz 3 metry wysokości<durze>:)Brzozy o wysokości 2 metry no i Graby moje kochaaane:) 2,5 metra:) Chyba się przyjma prawda?? Mam nadzieje:)

23.04.05 rok dziś:P

Dzisiaj dzień pełen wrażen. Oglądaliśmy D06 wybudowanego pod naszym miastem Holendry nieopodal Poręb. Dom stoi przy drodze zbudowany z białej cegły:) Wygląda to bardzo ładnie i nie jet takie małe. Odziwo gdy ten dach podniesiemy będe miał tam swoją czytelnie< Wejście po ażurowej drabince w moim pokoju> Tata dogadywał dzis pana do fundamentów i ekipe, która bezie tam potrzebna czyli nasza rodzinkę:) Jutro Grill u nas serdecznie zapraszam:) Męcaka Wola Letniska 1 :lol:

Pzdr. Ivo

26-04-2005, 21:02
Witam.

Już nie ma D06:(


Jest już projekt indywidualny:) Juz p. Architekt pokazala nam dwie propozycje, lecz zadna nieprzypadla nam do gustu wiec kicha:P
Mamy przyjechac w przyszlym tygodniu i bedzie: ) Już tzreba jesczcze zobaczyc odleglosc tarasu od plotu. :P A teraz spadam : P Pa!

pzdr. I.

28-04-2005, 17:39
Projekt bedzie indywidualny, mapka u geodetow sie robi<bedzie za ok. 2 tygodnie>. Po majowce jdziemy do p. architekt, ktora nam skonczy nasz wysniony dom...

pzdr. I

01-05-2005, 21:03
Witam,

Co u nas? Odpowiedź jedna.. nic ciekawego..
Robi się mostek.. nie no sam się nie robi.. robi go tata i dziadek...
Mamy pewien pomysł..Boczki mostu chcemy obłożyć otoczakami.. wyglada to ciekawie;) W środe jedziemy do pani architekt mam nadzieje tylko zaakceptowac nasz projekt.. Ciesze się, ponieważ mamy umowionego fachowca do zrobienia fundamentów..;)
Dziś odwiedzili nas znajomi.. Była wycieczka po lesie, kawka, trochę sportu.. i rozmowy o budowaniu. Szczerze powiedziawszy rozmowy na ten temat są coraz czestsze. Wszytsko, przeliczane jest na wywrotki zwiru, cmentu.. =koszmar... Ale ja nie moge sie doczekać czytania ksiązek na tarasie, podziwiania widoków..:) W naszej okolicy sa do sprzedania 3 domy wiec zainteresowanych zapraszam;P No i działka tesciowej obok 0438234997 kontakt do niej... Proszę się na mnie powoływać tzn. na tate:P
Trochę mama się martwi, ze nasz domek bedzie za długi. Mowi, ze bedzie to 'stodoła' 13 metrów długość; 10 szerokosć... ja tak nie uwazam;)

pzdr. Czekam na komentarze!!

07-05-2005, 09:28
Witam,

'Praca wre!' mozna tak powiedzieć.. Ale nie fizyczna lecz umysłowa... Pani architekt konczy juz nasz projekt .. Wymiary domu to 13 na 10 z garazem w bryle...Fizyczna po cześci takze, ponieważ zakończyliśmy w 80% BUDOWĘ (wspaniałe słowo;) Mostka wjazdowego bez, którego dojazd samochodowy do naszej częsci działki był niemozliwy.....
W naszym domu dach i graż jedna płaszczyzna... Lecz sciana garazu bedzie cofnieta o 1m w porównaniu ze sciana domu, co utworzy małą wiatę.. Na postawienie roweru, podczas majowego deszczu;)
Coś o ogrodach...
Naszej brzoskwini już nie ma... Tzn. Umarła... Mówie umarła, ponieważ byłem jakos do niej przywiązany... Inne choinki maja się bardzo dobrze pdobnie jak i inne drzewa owocowe..;) W ogrodzie 'babcinym', także cudownie, kolorowo, bajkowo;) Wczoraj posadzilismy Pigwę (prezent od naszej sąsiadki) Tak od niechcenia.. Chyba nie urośnie, ponieważ drzewka trzeba kochać, a ja nie mam jakiegos bliskiego stosunku do niej...

pzdr.

15-05-2005, 07:50
Witam,

Dzieje sie wiele. Mapki geodezyjne skonczone, gruz przywieziony, mostek wykonany, projekt prawie dobija do portu, murarze umowieni. Budujemy jednak z ceramiki tzw."MAX'a" Powiedziano nam w wielu miejscach, dodam, iz widzelismy na wlasne oczy jak wygląda beton komórkowy po deszczu =>fatalnie....;/ Dlatego zrezygnowalismy. Nasza znajoma wybudowałą to takze z BK na podmokłym, gliniastym terenie (takim jak nasz) ok. 2 lata temu. Teraz posiada już grzyb, duzą wilgotnosć. Wolimy tego nie przeżywać;)
A max i ładniejszy i trwalszy.. Zdecydowaliśmy się na pewna firme http://www.cerpol.com.pl
Niespodzianka za tydzień jak bedzie troche czsu będą zdjecia;)

pzdr. I

18-05-2005, 16:23
Dzień dobry,

Powiedzieć wam coś ciekawego?
Powiem, nasza pani architekt, pomyliła projekt WZ z włąściwymi, wiec czekamy jeszcze 2 tygodnie.
'A miało byc tak piekie...!!'
Wspaniale, murarze umówieni.. a teraz.. rekompensata to 600zł upustu;)
Dorze poczekamy!!!
Niespodzianka.. w tym roku beda jeszcze ściany!!!!

pzdr.i

21-05-2005, 13:12
Witam,

Widzę, ze wielu z was buszuje na działkach..
Taka ładna pogoda;) Ja tez zaraz wyjeżdzam( zaznacze, ze rodzice juz tam są... dalej przekopuja rów)
Dziś odbedzie sie wpsniaął uroczystosć, która zwie sie GRILL!!
To tak w ramach podziekowania za przyczepę, ciagnik i koparke sasiadów;)
Przy okazji zjawia sie znajomi;)

Droga Żabo.. cena zaproponowana jest przez murarzy...
O dach sie w tym roku nie martwimy, ponieważ to dopiero za rok;)
Wiec to nie jest narazie na naszej głowie;)
Oswiadczam, ze bedą zjęcia, mnie tez to denerwuje, ale ja nie potrafie założyc foto albumu na onecie!!!!:(
Przywieźli nam żwir na mostek 11 ton!!!!
Ale duzo zostało nie zmarnuje sie...;)
Ado24 nie wiem kiedy zdołam Ci przesłac te drzewka, mało czasu, ale to juz za poźno, lepiej na jesień...
Zaufaj mi;)
Cóz tam długo gadać.. po pomyłce projektanta czekamy jeszcze 1 tyzień.;)
Wiecie ile bedziemy czekac za pozwoleniem na budowę))))))
TYLKO 3 TYGODNIE!!!!
Ale niespodzianka, jedyna jak narazie..;)
Uciekam, poniewaz niedługo mama autobus;))))

Tym razem I.

29-05-2005, 16:13
Witam,

Dziś bylismy w Warzawie, czyli w okolicach Whisperów, jednak nie mogliśmy do nich wpaść, takze i z przyczyn upałowych;)
Konkretnie to bylismy u rodzinki, która ostatnio zbudowałą dom, doczekałą się potomstwa, więc duzo ogladania;)
Co u nas? Hmmm cieżko powiedzieć.. wiem, ze mamy zamowione juz materiał, nareszcie uzgodnilismy wielkośc okien w całym domu;)))
No i kończymy projekt... Co jest wielkim przezyciem, ponieważ nasz architekt nie zna sie na swej pracy;)
Delikatnie powiedziawszy.. za ta niewiedze zazadalem 600zl upustu... po namowach zgodzili się... Nigdy nikomu ich nie polecę...
Wszyscy sie denerwuja, bo się troche przeciaga;)))
No ale poczekamy;)) Odbylo się uroczyste koszenie...
Cale pole skoszone, troche się przy tym nameczylismy, ale co tam:)))
Z powodu skwaru nie ma zdjęć, ponieważ nie chcialo sie nam jechac na działke;)) A tak swoja droga to ile placiliscie za fundamenty, czekam na odpowiedź..Czy to prawda, ze przy gliniastym terenie nalezy zrobic podsypke z piasku?? Słyszaęłm, ze do fundamentow nie nalezy klasć gruzu??

pzdr.:)

30-05-2005, 15:16
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=39809&q=damiangajdavp&k=2


zdjecia naszego projektu.. zrobione przez pania architekt.. troche bedzie zmian, wieksze okna.. inny ganek itp.:))

31-05-2005, 22:08
O.k, ale co dzisiaj;)

10,45;)

Po śniadaniu, udajemy sie do biura o wdziecznej nazwie "PROJBUD"
Ku naszemu wielkiemu zdziwnieniu, nie bylo tam nikogo:?
Po 10 minutach wyczekiwań, przed biuro podjeżdża wiśniowa Laguna, naszego architekta;)
Co prawda on nas 'nie prowadzi', ale ostatecznie jest naszym Kierownikiem budowy, więc może przyjąć kolejne porpawki :lol:
Jak oni nas za to kochaja. :wink:
Zmienilismy ganek, powiekrzylismy okna na elewacji frontowej (150x150) i tyle zmian;)
Jeszcze szczyt obdarowany zostal w dwie 90.;)
Kieszeń odchudzona o 1000zł(zaliczka na materiały); 300zł dla pracowni;)
No i to tyle;)

Podziekowania dla Martki, za naukę:)

01-06-2005, 14:29
Martka, chyba nam sztuczka nie wyszła:((((( Wlaśnie droga Martko, ty wiesz:)))))

Pozdrawiam:)

lunamaluna
03-06-2005, 13:59
hey, projekt baardzo ladny indywidalka??

03-06-2005, 14:07
hey, projekt baardzo ladny indywidalka??

Komentujesz w KOMENTARZE DO DZIENNIKA DAMIANAGAJDY :evil:

03-06-2005, 19:51
Czerwcowy wieczór na naszej działce..zapraszamy;)
http://foto.onet.pl/mojalbum/mojalbum.html?id=39809&r=1

19-06-2005, 18:37
Żaba pyta sie co u nas?
Odpowiedź jest prosta.
Nic ciekawego.
Tzn. dla was..
Wy macie juz mury, fundamenty, czesto juz mieszkacie, a ja mam kawałek pola...
W czwartek złozyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę.
Okazało się jednak(po dzisiejszej wizycie u murarza), ze projekt jest*****.
Bez komentarza.. :evil: :evil: :evil: :evil:
Nasz arch. zapomniał, ze istnieje cos takiego jak ŚCIANKA KOLANKOWA!!,
że nie robi sie okien pod podciągiem!!!
Podczas budowy, bedzie musiał zaparafować zmiany :evil: :evil: :evil:
Tak jak obiecałem we wtorek podam szczegółowy kosztros robocizny naszego domu...
I tyle, a nie mowilem, ze nie ma o czym pisac :wink: :wink:

01-07-2005, 17:02
Jejku, to straszne..
Nie moglem dopasc mojego dziennika.
Nie wiem gdzie byl, chyba na 55 stronie :roll: :roll:
Jak ja dawno nie pisałem :-? :-? :roll: WSTYD!! :o
Ok, czekamy za pozwoleniem na budowe :wink: :P
I to jest zła waidomosć, bo czekamy... :roll: :roll:
Ale się chyba doczekemy, taką mamy nadzieje :wink:
W Sierpniu zaczynamy, tak nam obiecują :roll:
Ciekawe co wyjdzie, mam nadziej, ze Duzo :wink:

Tymczasem jadę na działkę, na pierwszą noc U SIEBIE :wink: :wink:

11-07-2005, 17:59
I mamy kosztorys :wink: :lol:
KOSZTORYS PRZEDWYKONAWCZY BEZ MATERIAŁU :

Wykopy ręczne
-30,5m3 x 20zł/m3 = 610.00zł

Zbrojenie i betonowanie ław fundamentowych:
-mechaniczne:30,5m3 x 26zł/m3 = 793,00zł

Wykonania ścian fundamentowych z bloczka betonowego
-8,9m3 x 68zł/m3 = 605,20zł

Wykonanie ścian osłonowych gr. 25cm PROTOHERM
-192m2 x 24zł/m2 = 4,608,00zł

Wykonanie ścian działowych gr.12cm
-51,5m2 x 15zł/m2 = 772,50zł

Wykonanie kominów
-3,5m3 x 170zł/m3 = 595,00zł

Wykonanie słupów przy wejściu głównym (cegła klink.)
-136szt. x 1,8zł/szt. = 244,80zł(ale to zrobimy sami :wink: )


RAZEM: 8,228,50ZŁ z betonowaniem mechanicznym
RAZEM: 7,182,75ZŁ z betonowaniem recznym ( i to weźmiemy :wink:)


WYKONANIE MURÓW TO 7,435,50ZŁ:)

Reasumując:

7,435,50zł + 7,182,75zł = 14,618,25zł ŁĄCZNIE
Mury + Bet. reczne
z materiałem :roll:
(bez bloczków, idiotyczne :roll: )


MATERIAŁY:
Pustak ceramiczny 25cm --------> 8341,00zł
Bloczki bet. ---------> 1100,00zł
Pustak ceramiczny 12cm-------->2200,00zł
Zbrojenie ------->800zł
Żwir, cement, i inne pierdoły ->>>>>2982zł


Na ten sezon : ok. 30000zł :roll: :wink: , ale to i tak mniej niz planowalismy :wink:

14-07-2005, 21:07
Jedna optymistyczna wiadomosc : W piatek (za tydzien) mamy POZWOLENIE NA BUDOWE! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:wink:

21-07-2005, 07:57
:roll:
Widok na sad:
http://foto.onet.pl/upload/7/65/_507738_n.jpg

Tuje:
http://foto.onet.pl/upload/22/72/_507818_n.jpg

Ładnie:P
http://foto.onet.pl/upload/7/65/_507738_n.jpg

Wjazd:
http://foto.onet.pl/upload/33/28/_485288_n.jpg

Tutaj za 15 dni zaczyna się budowa :wink:
http://foto.onet.pl/upload/15/67/_485278_n.jpg

Sad:
http://foto.onet.pl/upload/13/89/_485276_n.jpg

Lipa:
http://foto.onet.pl/upload/8/51/_485273_n.jpg

Kapsel vel. Kapsółka :wink:
http://foto.onet.pl/upload/0/41/_507821_n.jpg

22-07-2005, 10:11
Chciałem powiedzieć oficjalnie:
MAMY POZWOLENIE NA BUDOWE :lol: :wink: :wink: :wink:
Czekamy do 2 sierpnia na uprawomocnienie, a poźniej tydzień na nadzor i 'archeologów' :wink:
No i Dziennik budowy mamy:), a i dużąąą żółtą TABLICE :lol:

28-07-2005, 21:32
Dzisiaj mielismy Szanownych Panów Geodetów :lol: .
Bardzo mili panowie :wink:
Policzyli nam 50 zł za każdy punkt, a ten zerowy, za darmo:)
Baaardzo sie cieszę:)

30-07-2005, 20:47
http://www.poniedzialek.pl/strona/katalogi/ax/tb-20.jpg

Wydatek: 17,50zł :lol:

04-08-2005, 19:04
Mamy materiały:bloczki i te sprawy, reszta jak sie zacznie :wink:
W poniedziałek- obecie bark czasu na forum :roll: :cry:

08-08-2005, 18:13
O 6,30 rano pobudka! :cry:
Mieli byc, około 8, ale byli o 7 :wink:
Mierzyli, dyskutowali i zaczęli kopać :lol:
Mamy opkopany dom :wink:, zostały jeszcze ściany nośne w środku i zalewamy :wink:

08-08-2005, 20:40
Zapomniałem dodac, że ten dom, to jakis taki mały sie wydaje :roll: :wink: