PDA

Zobacz pełną wersję : KRAB II dimasa i Asi



dimas
16-02-2005, 15:22
NO wreszcie i mi udało się zrobic mały katalog mojej budowy, z czasem będe go uzupełniał ! podaje link: http://www.dimas.photosite.com/KrabII I jak wam sie podoba ;))

ania67
16-02-2005, 16:07
Oj podoba się, podoba :D Domek bardzo ładny no i dużo zdjęć -proszę o następne :D
Powodzenia w realizacji!

dana15
17-02-2005, 08:34
Fany domek, szybko zbliżasz się do finału :) Przeprowadzka w tym roku?
Chyba dużo rzeczy sam robisz?
Powiedz, co to za zbiornik niebieski na strychu? I czy nie żal Ci schodów tak wcześnie zrobionych?
Pozdrawiam i życzę szybkiego postępu prac wykończeniowych :)

Pietrek
17-02-2005, 08:34
Hej! Świetnie, że zamieszczasz zdjęcia i jeszcze świetniej, że są takie dokładne. Mam dom w staie surowym otwartym i muszę go oczywiście wykończyć (zanim on wykończy mnie :-)). Trochę się naczytałem i naoglądałem odnośnie różnych technologii. Ale nie ma jak w realu! Tym bardziej,że do wielu żeczy się sam przymierzam. Bardzo mi Twoje zdjęcia pomogą. Dzięki za nie.
Powodzenia. Piotr

kate74
17-02-2005, 10:41
SUPER FOTKI, BARZDO MI SIE PODOBAJĄ SCHODY W TWOIM DOMKU , CZY MÓGŁBYŚ MI PODAĆ JAKIEŚ NAMIARY NA WYKONAWCĘ SAMA JESTEM PRZED WYBOREM SCHODÓW DO SWOJEGO DOMKU , BO NARAZIE MAM TAKIE WŁASNEGO POMYSŁU.
POZDRAWIAM
KATE

dimas
17-02-2005, 14:23
Marzy mi sie przeprowadzka w tym roku ale to czas pokaże i fundusze, staram sie robić dużo rzeczy sam, ale nie wszytko, duzo pomaga mi rodzinka - każdy coś potrafi innego ;)), a co do pytań to: zbiornik na struchu to naczynie wyrównawcze (które musze jeszcze dobrze ocieplić), co do schodów to nierobiła ich żadna firma tylko lokalny stolarz "grzebek" który jeździ rowerkiem do klienta ;) właśnie jadę na działeczke układac styropian na poddaszu przed wylaniem wylewek. Pozdrwaiam

kate74
17-02-2005, 14:31
super sprawa własny domek ...coś o tym wiem....

kacha110
17-02-2005, 16:17
kupa
nic nie widać :(

kasztanka
17-02-2005, 20:42
nooo gdzie te zdjecia?????

acca5
17-02-2005, 21:29
No właśnie u mnie też się nic nie otwiera poza dziwna stroną??

dimas
18-02-2005, 08:22
Sorki ta stronka często jest przesilona wiec stad te chwilowe przerwy ale widze że juz jest ok.

kacha110
18-02-2005, 08:36
super :)
czekam na kolejny etap :)

kasztanka
18-02-2005, 08:46
no suuuper
to z sciany 3W???

Barbicha
18-02-2005, 14:38
Ja te buduje KRABA ale 3 widze ze zminiles troszke w tym projekcie. Super wyglada i mamndzieje ze Ci sie uda w tym roku wprowadzic.

dimas
19-05-2005, 13:23
Nikt nie chce komentowac mojego domku ;(((

SławekD-żonka
19-05-2005, 13:29
No dobra, jak już tak prosisz: ładny domek :D Fajny taki przegląd :)

joanka77
19-05-2005, 13:36
Bardzo porządny foto album ;) Można dużo podpatrzeć. Np nigdy nie widziałam komina od góry.

kaprys
23-05-2005, 14:19
Bardzo fajny domek

m1arta
25-05-2005, 10:57
Powraca temat Twoich schodów. Ile Cię one wyniosły? Mi się też bardzo podobają i chyba ściągnę od Ciebie ten wzór (chyba nie masz nic przeciwko temu?).
Pozdrawiam

dimas
26-05-2005, 13:54
ok bardzo prosze, zrobie jeszcze pare fotek tych schodów ,ale juz na gotowym jak sie wprowadze -oczywiscie pomalowanych (mysle jakiś miesiąc-dwa)

ELA i WICEK
27-05-2005, 08:44
Ruszamy w tym roku z budową Kraba 3. Mamy już nawet wytyczony. Ekipa się opóżnia z powodu wcześniejszych opadów deszczy.
Piękny fotoalbum. Może skorzystam z niektórych pomysłów. Też gromadzę zdjęcia, na razie z porządkowania działki i budowy drogi dojazdowej.

miwol
16-06-2005, 09:42
Dimas. gratulacje, super Ci idzie. Z dużym zainteresowaniem przejrzałem zdjęcia.

Mam pytanie, ile Cię wyniosły te 3-skrzydłowe drzwi balkonowe, czy to plastiki, jak otwierane i jakie posiadają zabezpieczenia? Mam (widać na zdjęciach w linku poniżej) podobną dziurę w ścianie :roll: :lol: i zastanawiam się, ile mnie ona zakosztuje...

manykes
15-09-2005, 07:56
Super album...
Domek piękny ,w moim guście... :D

Wwiola
18-09-2005, 11:34
Fajny domek :). Podoba mi się :). Niemal identyczny "Krabik" wyrósł u mojego bezpośredniego sasiada, z zewnątzr podobieństwo jest uderzające (identyczny kolor dachu np.), ze przez chwilę miałam wrażenie, ze to jego dom. Dopiero otoczenie pokazało że jest inaczej :)

Pozdrawiam :)

anick
19-09-2005, 11:41
to kiedy przeprowadzka??:)

_Beti_
19-09-2005, 12:26
widziałam już kilka krabów na żywo ale się nie zdecydowałam na ten domek,
jak długo budowałeś ten dom bo chyba szybciutko,
powiedz co robiłeś w nim sam ponieważ my także planujemy zrobić dużo rzeczy samodzielnie,
bardzo podobają mi się drzwi. :)

damianr
19-09-2005, 13:40
SUPER album :lol: wiele uczy, troche mało zdjęć domu z zewnątrz 8) ale te które są pokazują że strasznie sprawnie ta budowa ci poszła :lol: w środku super
widzę że, w sumie już na wykończeniu więc pewnie niebawem przeprowadzka :lol:
ciekawe półki , te w ścianie - pytanie jaka tam jest ściana i w jaki sposób zrobiłeś półeczki? kartongips na istniejącą ścianę?

arkan00
21-09-2005, 07:52
fajnie ze przedstawiasz tyle zdjec.wybralem tez kraba tyle tylko ze kraba1
jest chyba troche mniejszy,ma 91m uzytkowych.jestem jeszcze na etapie
papierkowym w październiku bedzie rok! :evil: saloon jest troche za maly,ale gosci przyjmuje umiarkowanie i malych gronach to moze styknie.Jest za to oszczedny i komunikacja jest minimalna to zalety tego domu.Zycze sobie ,a żeby za rok mogł tez pokazac wam swój :lol: nie widze kominka czy go nie bedzie? bo stasznie mnie interesuje gdzie go ewentualnie umiesciliscie?Widzę też ze macie balkonik z jednej strony ja dorobiłem z dwoch bo garaż bedę stawial osobno.Potrzebny mi bedzie podwójny bo wyprowadze się na wieś.A jak bym był niedyskretny i zapytał ile wydaliście na stan surowy? i jakim systemem budujecie?Zyczę szybkiej przeprowadzki :D

dimas
10-10-2005, 09:45
Pochwale sie że juz mieszkam ;)) moze dlatego niebyło czasu tu zaglądać ,wstawiłem pare nowych fotek wnetrz !. Zdjęcia z zewnątrz nieprezenuje ponieważ dużo zostało do zrobienia -pokaże z czasem. Zdjęcia moze pokazują że to sprawnie poszło ,ale trwało to w sumie 4 latka więc troche parcy w to włożyłem głównie jako pomoc różnych fachowców, niektóre rzeczy robiłem sam ,typu układanie styropianu, układanie elektryki ,oświetlenia, wykonanie zbrojenia, centr, odkurzacz oraz wiele innych drobnych robótek. Półki w scianie z BK wykuwałem po tynkowaniu ,a nastepnie obkładałem cieńką płytą regips. Co do kominka to nierobilismy, ponieważ ja niesjestem sympatykiem drugiej kotłowni w salonie ( bez urazy dla zwolenników) to na tyle pozdrawiam krabowiczów !

Joannal
10-10-2005, 10:29
Domek śliczny :-). Najbardziej podba mi się kuchnia. Mogłabym prosić o więcej zdjęć? Mam kuchnię o takim samym kształcie i chciałbym takie same mebelki :-)

Joannal
10-10-2005, 10:31
Piec Zębca macie jaki typ?

dimas
10-10-2005, 11:12
To jest Zębiec KMW 23kW miałowy ( uff az sie boje tego kurzu w kotłowni) na linie gazową trzeba jeszcze poczekać)

SławekD-żonka
10-10-2005, 12:10
Zdjęcia moze pokazują że to sprawnie poszło ,ale trwało to w sumie 4 latka...
Faktycznie to tak wygląda :D ale bardzo przyjemnie się ogląda :P

KozAnka
01-02-2006, 17:26
Bardzo mi się podoba kuchnia. Możesz napisać jakiej jest firmy? Super jest kolor frontów szafek i kolor blatu.

Fajna jest też kostka na tarasie. A przy wejściu jest kostka granitowa? Masz może jakieś zdjęcie jak wyszła?

Aga - Żona Facia
06-02-2006, 12:52
Pochwale sie że juz mieszkam ;)) moze dlatego niebyło czasu tu zaglądać ,wstawiłem pare nowych fotek wnetrz !. Zdjęcia z zewnątrz nieprezenuje ponieważ dużo zostało do zrobienia -pokaże z czasem. Zdjęcia moze pokazują że to sprawnie poszło ,ale trwało to w sumie 4 latka więc troche parcy w to włożyłem głównie jako pomoc różnych fachowców, niektóre rzeczy robiłem sam ,typu układanie styropianu, układanie elektryki ,oświetlenia, wykonanie zbrojenia, centr, odkurzacz oraz wiele innych drobnych robótek. Półki w scianie z BK wykuwałem po tynkowaniu ,a nastepnie obkładałem cieńką płytą regips. Co do kominka to nierobilismy, ponieważ ja niesjestem sympatykiem drugiej kotłowni w salonie ( bez urazy dla zwolenników) to na tyle pozdrawiam krabowiczów !


Obejrzałam zdjęcia i powiem wprost: BARDZO ŁADNY DOM :D
My wybraliśmy parterowy (żeby uniknąć tych schodów na górę :lol: ), ale naprawdę Wasz domek jest super. Kostka na tarsie bardzo ładna, kuchnia super.

No i chciałam się spytać o kminek, ale doczytałam do końca :D :wink: :lol:

Czy jesteście zadowoleni z odkurzacza centralnego?

dimas
09-02-2006, 13:05
Witam ! kuchnie wykonała firma lokalna zajmująca sie produkcja mebli ! a projekt zaczerpnełem z allegro od goscia który oferował projekt kuchni za 40 zł ;) Co do kostki granitowej to zaczelismy ja układac jesienią i tylko ułożylismy wejscie koło wiatrołapu ! Reszte fotek ukaże latem jak sie prace posuną ;) Kominka nie mamy a to z tego powoduże mnie to nie rajcuje ! juz jedną kotłownie mam (nie urażająć zwolenników). Odkurzacza centr. jeszce nie zakupilismy więc sie niepodziele wrażeniami !

kaczorek.
09-02-2006, 14:07
to się nazywa profesjonalna dokumentacja budowy !
fajna rodzinka i fajny domek ;)
gratulacje

09-02-2006, 20:02
Witam. Domek bardzo fajny, kolorowy w środku.
Te pustaki, z których go budowałeś to keramzyt czy żużel?

dimas
10-02-2006, 08:34
żużel ;) za keramzyt bym musiał sporo zapłacić a to przecież tylko sciana zewnętrzna ! która pokryje tynk !

10-02-2006, 20:45
No to pewnie jesteście ze Śląska. Sama mieszkam w okolicach Częstochowy, połowa nowowybudowanych domów powstaje właśnie z żużla, a ta druga połowa to max. Sama przez ponad dwadzieścia lat mieszkałam w takim domku z rodzicami.

premiumpremium
22-03-2006, 19:51
Dimas, super dom! Bardzo mi się podoba :) Przy okazji zapytam-zmieniałeś coś w projekcie?

dimas
30-03-2006, 07:13
konstrukcyjnie nic ! jedynie zmieniły sie generalnie wymiary otworów okiennych i drzwiowych w środu

GosiaKa
17-08-2006, 09:34
Domek uroczy! I mam nadzieję, że się nie obrazisz, jezeli powiem, że taki swojski :oops: , do mieszkania, a nie wykrojony z katalogu. Widać, że tętni życiem. Ależ Wam zazdroszczę, ja dopiero jestem na etapie zakupu działki (za 4 dni u notariusza :D ) i poszukiwania projektu (Wasz Krab bardzo przypadł mi do gustu). A przed nami jeszcze dłuuuuuga droga.

aneta2285
10-08-2010, 21:31
witam! jestem w trakcie budowy Karaba. dziwnym trafem nie mogę otworzyć od jakiś 2 miesięcy zamieszczonych tu zdjęć(otwiera się strona po angielsku).bardzo jestem ciekawa tych fotek,czy ktos mógłby przesłać choć część z nich na mojego maila???([email protected]) pozdrawiam wszystkich Krabowiczów;)