PDA

Zobacz pełną wersję : Murator 3/2005



tomek1950
16-02-2005, 21:32
Mam i cieszę się z ałączonej płytki do projektowania ogrodu. Ważne nie tylko co, ale i gdzie posadzić. Jest czas na zastanowienie.

Janewa
17-02-2005, 12:14
Również cieszę się z płytki ! :P Wprawdzie do realizacji jeszcze bardzo daleko, ale można już wszystko zaplanować

KonAn
17-02-2005, 14:11
Obiecałem sobie,ze ten lutowy będzie ostatni.Dziś przechodząc koło kiosku ... kupiłem go niechcący.Ludzie,toż to nałóg jakiś!Zerwanie z tym okropnym nałogiem przełożę chyba do czasu zakończenia budowy.

stander
17-02-2005, 18:46
A czy ktoś z Was zwrócił uwagę na te "gonty" nowozelandzkie Corona (s. 32)? Gwarancja ma blachodachówkę 50 lat?!!!

rosa
17-02-2005, 21:19
Niestety jeszcze go nie mam pomimo prenumeraty! Droga Redakcjo czy to teraz będzie regułą,że prenumeratorzy będą otrzymywać Muratora później niż kioskarze?

krzyss
17-02-2005, 21:48
Obronię redakcję - mam marcowy (prenumerata).

krzyss
17-02-2005, 21:48
Może listonosz się buduje :lol:

Patos
17-02-2005, 21:55
Czy ktoś zauważył, że ten numer jest jakiś taki trerściwszy konkretniejszy, poprostu inny?Co o tym sądzicie?

Kingaa
18-02-2005, 07:12
A ja się właśnie zastanawiam, czy kupić... miałam już nie kupować, bo budowa praktycznie skończona, ale kusi mnie płytka... powiedzcie czy warto? Czy ktoś z Was już bawił się tym programem? Warto?

brzuzens
18-02-2005, 09:05
A mnie denerwuje w tym numerze jedno: OKŁADKA!! :evil: - nienawidzę rozkładówek z reklamami na okładce. W środku może być, bo podobnie jak niektórzy forumowicze wyrywam grube wkładki ze środka, a okładki szkoda :(

Pozdrawiam,
Brzuzens

mantra
18-02-2005, 11:38
Mnie bardzo zainteresował artykuł na temat budownictwa w Czechach, a szczególnie 5% VAT na artykuły budowlane. Bez komentarza... :evil:

kastel
20-02-2005, 12:15
... a ja coraz bardziej odnoszę wrażenie, że niemal każde zdanie w muratorze jest sponsorowane i zależy od tego kto ile zapłaci... podejrzewam że gdyby istniało gdzieś jakieś lobby producentów azbestu i odpowiednio sypnęło groszem to i o tym produkcie było by "miło". podobnie jest jeśli idzie o rankingi produktów przy okazji "szerszego" opisywania niektórych tematów. (nr12/04 pompy, 02/05 piece, 03/05 środki do olejowania itp.) zamiast obiektywnego spisu i w miarę obiektywnej oceny są zestawienia najprawdopodobniej sponsorowane. do tego dochodzą ogromne ilości reklam w różnej uciążliwej formie...
ok. poza brakiem obiektywnego przedstawiania tematów można zrozumiać te superkapitalistyczne podejście redakcji, w końcu wolny rynek itd. ale skoro wszystko co jest zawartościa pisma jest sponsorowane to dlaczego cena tego katalogu branżowego to 10pln?! to tak jakby płacić za kablówkę z kanałami reklamowymi lub tv shopami...
...a rozkładówka na okładce to już gruba przesada!!! dążenia wydawcy przypominają bardzo politykę fiskalną i pseudofiskalną naszego kraju tj. złupić społeczeństwo podatkami centralnymi i dołupić jeszcze na szczebelku lokalnym gdzie i na czym sie da. można oczywiście nie kupować ale jak ktoś powyżej słusznie zauważył .. z przyzwyczajenia się sparzył.

ps. całe szczęście jest jeszcze forum któremu nie można praktycznie nic zarzucić. chyba że szanowny wydawca i za to zacznie kasować bilety..

agniesia
20-02-2005, 15:39
Polacy lubia narzekac.
Zawsze jest zle. Czy jest Murator czy nie ma jest zle. Sa reklamy zle, nie ma artykulow na temat jaki nam sie podoba - tez zle. Luuuuudzie kochane: nie podoba sie - to po co kupowac.

Bylo wiele wpadek, ale nadal jest to najlepsze pismo na rynku budowlanym dla ''przecietnego zjadacza chleba'' vel ''budowlanca jednego domku na cale zycie''.

Po to jest ten dzial, aby przed zakupem poczytac, co na temat numeru sadza np. prenumeratorzy. Czy ktos kaze kupowac to czasopismo? :o Chyba nikt nie zmusza.

A w hipermarketach mozna obejrzec cale czasopismo przed zakupem, mozna bo jest rozfoliowane -bo plytke wyciagaja i daja dopiero w dziale obslugi klienta. Nie spodoba sie to nie kupujemy, podoba - to bierzemy i placimy.

Mimo, ze mam podobne odczucia 'sponsorowania kazdego zdania' kupie ten nr, chocby po to by miec plytke z ogrodami.

muzykant
21-02-2005, 13:24
I znów ta rozkładana okładka
reklamy (te sztywne) oczywiście wyrwałem przed lekturą

tab
21-02-2005, 14:08
Jeden mankament..... ta okładka :evil: :evil:
Nieźle braas zapłacił :wink:

duduś
21-02-2005, 17:38
Taż robię tak jak Muzykant :oops:

MarcinU
22-02-2005, 08:49
Okładka jest całkowicie do bani. Tu się zgadzam.

Ale co do reszty to Was nie rozumiem. Czy jakiekolwiek pochlebne zdanie o technologii, produkcie czy sposobie wykonania musi oznaczać podpłacenie? Z mojego punktu widzenia jest dobre, że pojawiają się opisy różnych technik wykonania tego samego (jak w ostatnim numerze olejowanie podłóg szczególnie mnie interesujące, bo tak właśnie chciałem wykończyc podłogę). Można miec zarzuty, że np. przeglądy nie są kompletne, że brakuje tam wielu firm. Ale samemu jak robię takie przeglądy to wiem, jak trudno jest znaleźć i dotrzeć do wszystkich. Generalnie nie mam takiego wrażenia, że wszystko jest sponsorowane.

A reklamy? No cóż pewnie gdyby nie one Murator kosztowałby 25 zł za numer ...

Jaśka
24-02-2005, 15:12
Ten numer jest dla mnie super:
- olejowanie drewna - prosiłam, czekałam i się doczekałam :D

Bardzo ciekawe dla mnie również:
- artykuł o cegle na elewacji
- mech na dachówce
- pnacza

Płytki jeszcze nie wyprobowalam, i przeżyje ta rozkładowke 8)

Pozdrawiam,

kroyena
24-02-2005, 20:05
Tak dla równowagi psychicznej to musze naklikać.
Taki ładny artykuł o ogrzewaniu w podłodze i już można by prawie określić jako druk przemyślany, gdyby nie pewne zdanie pełne autora, który nie wieży w pola elektryczne i magnetyczne.
Jeżeli można prosiłbym o przekazanie autorowi informacji, że ww. pola są niezbędne do uruchomienia elektrycznych maszyn wirujących, które jako takie chyba są nawet wskazane do wymuszenia obiegu powietrza w opisywanej instalacji.
Dlatego zapis i wydruk powinien opiewać na brak wiary w szkodliwość ww. pól w elektrycznym ogrzewaniu podłogowym, a nie na istnienie ww. pól w elektrycznym ogrzewaniu podłogowych.
No chyba, że Redakcja chce mnię oczarować i upierać się przy tym co wydrukowano. :roll:

PS. Uprzedzam, że przeczytanie owego zdania mogło skutkować wypadkiem przy czytaniu (np. przez zadławienie) przynajmniej u czytelnika branży paraelektrycznej. :-?

slawkin
24-02-2005, 20:19
Na całe szczęście okładkę można wywinąć na drugą stronę i się już pisemko nie rozwala w rękach :)

Poza tym jednym mankamentem reszta ok!
Rekuperatory !! !! !! Dziękuję!

agniesia
24-02-2005, 20:24
Kupiony. Plytka ok, pnacza ok, przepisy prawne bardzo ok, okladka zaklejona tasma.

redrum
02-03-2005, 09:05
grilo-wędzarnia - to jest to - tylko nie moge się dopatrzeć paleniska do wędzarni i moze przydał by się przekrój kanałów dymowych w środku.
Pozdr ol

markus_gdynia
03-03-2005, 12:34
Chyba jednak marcowy numer będzie ostatnim jaki kupiłem. Czas się rozstać z Muratorem (ale nie z forum).
Po prostu, to juz nie ta kategoria. W domu prace wykończeniowe na wykończeniu. W ostatnim numerze nic co jeszcze mógłbym wykorzystać. Było fajnie.

ScOObe
03-03-2005, 16:49
Napewno ktoś poza mną zauważył, że od jakiegoś czasu w Muratorze zmieniła się oprawa graficzna. Niewiem, czy jest to spowodowane zmianą grafika na innego, "lepszego" i drozszego, który miał odmienić i odświeżyć wygląd Muratora, czy jest to wynikiem jakiejś innej operacji, ale niewyszło to zbyt dobrze. :-? nieczytam zbyt często muratora, raczej czytają go moi rodzicie, ale czasem zdarzało się, że zabierałem się do lekturki :). Teraz jak widze te zdjęcia podzielone na dwie części (jedna na jednej stronie druga na drugiej) i to jeszcze przez sam środek domu to mnie szlag bierze i przeklinam pod nosem na temat beszczeszczenia obrazków :( mam nadzieje że to się niebędzie pogłębiać i niedługo wszystko wróci do normy :wink:

rosa
03-03-2005, 19:40
markus dziwne ale mam te same odczucia, żegnaj Gienia.. Wg mnie też odczuwam powolny regres.

Redakcja
04-03-2005, 17:15
Nie wiem skąd biorą się przypuszczenia o sponsorowaniu artykułów w „Muratorze”, bo to zwyczajna nieprawda. Reklamodawcy nie mogą ingerować w treść artykułów, nie ma też formuły artykułu sponsorowanego. Mogą zamieszczać reklamy i często wykorzystują to miejsce na własne artykuły (oznaczone Reklama). Redakcja nie zajmuje się pozyskiwaniem reklam (jest osobne biuro reklamy), w odróżnieniu od większości czasopism branżowych.
Co się tyczy zestawień, czyli przeglądów produktów trudno sobie wyobrazić bardziej obiektywne zestawienie niż w przeglądzie pieców kominkowych (2/05). Wszystkie opisane parametry zostały ujednolicone. Z tego powodu czasem spotykamy się z zarzutem, że nasze zestawienia są suche, że nie wartościujemy i nie doradzamy co lepsze, a co gorsze, zostawiając ocenę Czytelnikom. Niekiedy w zestawieniach brakuje wszystkich firm, bo po prostu nie chcą przysłać materiałów do publikacji, albo podać ceny (z tego powodu w przeglądzie okien z profili PCW nie znalazło się około 60 firm). Dodam, że udział w przeglądzie jest bezpłatny.
Olejowane podłogi to materiał, z którego jesteśmy bardzo dumni, ponieważ zawiera unikalną wiedzę i doświadczenia zebrane przez naszą dziennikarkę od użytkowników takich podłóg i parkieciarzy, którzy potrafią olejować (a wierzcie, nie ma ich wielu). Produkty do olejowania nie były tu najważniejsze, ale zebraliśmy ich tyle, ile według naszej wiedzy jest ich na rynku. Mało? No cóż ta metoda dopiero zdobywa popularność. Zarzut, że ktoś to sponsoruje jest nieprawdziwy. Mieliśmy wiele próśb o opisanie olejowania i to zrobiliśmy.

Pozdrawiamy serdecznie

proxy
05-03-2005, 22:00
Nie wiem skąd biorą się przypuszczenia o sponsorowaniu artykułów w „Muratorze”, bo to zwyczajna nieprawda.


taa a Radio Maryja jest apolityczne.

osowa
08-03-2005, 06:52
Ogólnie podoba mi się , w tym numerze było poruszone kilka dla mnie ważnych tematów- cieszę się , że mogłam znależć odpowiedż na nurtujące mnie pytania . Na pochwałę zasługuje również dołączona płytka do projektowania ogrodu . Jedynie, co mi osobiście nie odpowiada- to forma okładki ; jest jak dla mnie- uciążliwa w użytkowaniu – ale to tylko moje skromne odczucia . Pozdrawiam słonecznie cały zespół redakcji :P

Wakmen
10-03-2005, 04:13
Mam i cieszę się z ałączonej płytki do projektowania ogrodu. Ważne nie tylko co, ale i gdzie posadzić. Jest czas na zastanowienie.
Numer udany i szata graficzna bardziej przejrzysta w porównaniu do poprzedniej wersji.
Co do płytki: proste wydanie i o wiele łatwiejsze dla kogoś kto przy komputerze nie zajmuje się grafiką. Mam w domu podobny program z tym, że w wersji 3D z możliwością animacji w okresie czasu (ogród po 2 latach, 3 , 4 ...). Jak się go pozna jest całkiem fajny ale ... ten jest prostrzy. W prostocie tkwi piękno :wink: .

Wakmen
10-03-2005, 04:25
Co do wymienionym przez niektórych "sponsorowanych artykółów" to powiedzcie o czym pisać jak nie o tym co jest na "topie" czy o tym co jest na Forum Muratora. Dla osób, które już troszeczkę siedzą na tym Forum nie jest zaskoczeniem, że tematy poruszane na Forum za jakiś czas są umieszczane w miesięczniku z wykazem firm, wycenami, przykładami ... równiż dla tych, którzy nie mają dostępu do internetu lub jeszcze nie trafili na dłógie tematy przez które nie będą się przewijały bo są ... za długie i z kłótniami niektórych Forumowiczów co naprawdę zniechęca do czytania.
Ostatnie miesiące bardzo rozwiną się temat Instalacja Alarmowa zapoczątkowany przez Zbycha i w kwietnowym numerze będzie coś o alarmach. Cieszy mnie takie podejście Redakcji do sprawy. Temat ciekawy i poszukiwany - trzeba coś na ten temat napisać.

A tak dla redakcji ostatnimi tygodniami studiuję temat instalacji antenowej (sat, radio, TV naziemna i połączona z nią instalacja komputerowa, telefonowa ... tworząca tzw. domowe centrum rozrywki). Wbrew pozorom temat jest dość ciężki bo ma wiele możliwości prawidłowej konfiguracji ale co wybrać?

Wakmen
10-03-2005, 04:38
A ... jeszcze jedno (dawno nie miałem tak długiego dostępu do internetu więc teraz się rozpisałem).
Komentując poprzedni numer napisałem:

Na str. 42 i 43 są koszty budowy w/w i ...coś mi się nie zgadza.Suma rubryki materiały i robocizna nie jest wynikiem razem. Dlaczego?
co spowodowało natychmiastowy odzew na privie pana redaktora i dyskusję dlaczego według mnie jest coś nie tak? Gdy zakupiłem numer marcowy i tak szybciutko "przeleciałem" po zawartości to osłupiałem. Wykazy kosztów i ich forma zmieniła się. Było mi jakoś nie tak bo jeżeli przez 6 lat te wykazy były ok to czemu właśnie ja poruszyłem i małą nieścisłość i formę. W tej nowej formie myślę, że są bardziej czytelne bo prostrze do z analizowania dla kogoś kto nie wybudował się jeszcze a tylko przymierza się to takiej życiowej decyzji.
Bardzo gorąco pozdrawiam Szanowną Redakcję.

Redakcja
11-03-2005, 13:04
A ... jeszcze jedno (dawno nie miałem tak długiego dostępu do internetu więc teraz się rozpisałem).
Komentując poprzedni numer napisałem:

Na str. 42 i 43 są koszty budowy w/w i ...coś mi się nie zgadza.Suma rubryki materiały i robocizna nie jest wynikiem razem. Dlaczego?
co spowodowało natychmiastowy odzew na privie pana redaktora i dyskusję dlaczego według mnie jest coś nie tak? Gdy zakupiłem numer marcowy i tak szybciutko "przeleciałem" po zawartości to osłupiałem. Wykazy kosztów i ich forma zmieniła się. Było mi jakoś nie tak bo jeżeli przez 6 lat te wykazy były ok to czemu właśnie ja poruszyłem i małą nieścisłość i formę. W tej nowej formie myślę, że są bardziej czytelne bo prostrze do z analizowania dla kogoś kto nie wybudował się jeszcze a tylko przymierza się to takiej życiowej decyzji.
Bardzo gorąco pozdrawiam Szanowną Redakcję.

Litości! Nie można ustosunkować się merytorycznie do uwag, które są po prostu niepoważne.
Zapis kosztów w nr 3/05 jest uproszczony, bo kosztów tej budowy nie dało się rozbić na materiały i robociznę. Od lat publikujemy i takie kosztorysy!
Zapewne też wiele razy Wakmen osłupieje, że tematy z forum są i w "Muratorze", bo jedne i drugie dotyczą tego samego tematu - budowy.
Dobrego samopoczucia to jedno, ale przypisywanie sobie roli demiurga to stanowcza przesada, stanowcza...
Andrzej T. Papliński