PDA

Zobacz pełną wersję : blat pod umywalkę do łazienki



Arek99
17-02-2005, 10:51
chcę zamontować w łazience umywalkę w blacie. Nie mogę się jednak zdecydować jaki bla, z czego. Najchętniej dałbym drewniany ale nie wiem jak zabezpieczyć go przed wilgocią? czy są jakieś specjalne blaty, zabezpieczenia? A może zastosować do łazienki blat kuchenny z płyty mdf? W kuchni mam taki przy zlewozmywaku od 7 lat i jest ok

Poznanianka
17-02-2005, 11:13
REHAU robi takie specjalistyczne blaty i okleiny z konglomeratów PVC. Może być nawet od razu z umywalką. Zajrzyj sobie na ich strony, to się dowiesz gdzie możesz to kupić, obejrzeć, to znaczy jakim firmom to dostarczają i kto to robi. Ja mam ze Stęszewa od firmy SAS, super się sprawdza, fajnie wygląda.

Tommco
17-02-2005, 11:18
A może z płyty k-g obłożony płytkami...? Jak chcesz podpatrzeć, to zapraszam do mojego albumu. Link poniżej.

T

Cpt_Q
17-02-2005, 11:38
Kilka dobrych lat temu zdecydowaliśmy się na zastosowanie właśnie mebli kuchennych (i oczywiście blatu 30mm) w dużej łazience, bo typowe meble łazienkowe wydawały nam się zbyt filigranowe. Wyszło super, umywalka polska z Koła wpuszczana w blat, sam wyciąłem owal wyrzynarką, potem silikon sanitarny naokoło mokrym, namydlonym paluszkiem. Cały ciąg szafek pod blatem przyfastrygowany dodatkowo do ściany i można na tym tańczyć. Nie potrafię jeszcze wysłać foto, jak się naumiem to zamieszczę. Ponieważ łazienka, to Małżonka musi uważać gdzie kładzie waciki nasączone zmywaczem do paznokci (niszczą blat) :wink:

powodzenia - Cpt_Q

mada
18-02-2005, 19:44
Nasz fachowiec zaproponował, by blat wymurować z promonta i obłożyć glazurą. Wygląda jak ten z płyt g-k, ale jest chyba solidniejszy.