PDA

Zobacz pełną wersję : izolacja ciężka



cmich
21-09-2002, 07:55
Czy ktoś może doradzić (materiały i sposób wykonania) jak zrobić ciężką izolację (przeciwwodną)fundamentu i podłogi w piwnicy.

pitbull
21-09-2002, 12:42
Klasycznie 3x papa na lepiku i scianka dociskowa.
Nowoczesnie - materialy izolacyjne firmy Dorken.

Pixie
17-03-2009, 22:43
Podbijam temat - czy ktoś mógłby powiedzieć:

1) Jakie mogą być mniej więcej koszty zrobienia takiej piwnicy przy max. poziomie wód 60 cm pod domem ok. 80m2?

2) Czy sensowne jest częściowe zagłębienie piwnicy? Czy można "obsypać" dom tak, żeby mieć np. taras na poziomie ogrodu i nie zaburzyć bryły?

I proszę nie mówić, że piwnica przy złych warunkach gruntowych nie ma sensu, bo mam działkę 499m2...

jajmar
17-03-2009, 23:07
1) Jakie mogą być mniej więcej koszty zrobienia takiej piwnicy przy max. poziomie wód 60 cm pod domem ok. 80m2?
Co znaczy 60cm pod domem? Tyle woda pod ławą ? Czy tyle do zera budynku.



2) Czy sensowne jest częściowe zagłębienie piwnicy? Czy można "obsypać" dom tak, żeby mieć np. taras na poziomie ogrodu i nie zaburzyć bryły?

Ja poproszę jaśniej zadac pytanie. Chcesz cały teren podnieśc do "tarasu" ?
Ile to podniesienie ma wynieść?

Jeżeli poziom wód gruntowych powyżej poziomu posadzki to opórcz izloacji cięzkiej przeciw wodnej polecam posadownie domu na płycie żelbetowej i wykonanie ścian piwnicy monolitycznych żelbetowych -całość ze szczelnych betonów.

Pixie
18-03-2009, 00:35
Miałam na myśli "pod domem o powierzchni zabudowy" 80m2.

A oto co wiadomo na temat gruntu i posadowienia:

Pod warstwą humusu gr. 30 – 40 cm występują tzw. piaski gliniaste przechodzące głębiej w gliny rzeczne piaszczyste w stanie plastycznym i twardoplastycznym. Tworzą one jednak warstwę trudno przepuszczalną dla wód opadowych. Poziom wody gruntowej swobodnego zwierciadła jest zależna od pory roku i występuje na głębokości ok. 60 cm. Dodatkowo na terenie tym występuje sprawny poniemiecki drenaż, co oznacza że nie występują tam zastoiny wody. Posadowienie fundamentów we wrocławskiej strefie przemarzania musi być wykonane na głębokości co najmniej 80 cm. Poziom „zero” powinien być ustalony w stosunku do środka jezdni ulicy, który jest ok. 50 cm wyżej niż pow. gruntu na działce. Dodatkowo budynek powinien być co najmniej 30 cm ( lub więcej) podniesiony ponad teren.