PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka pompa do studni kręgowej?



tomek65
02-10-2016, 13:18
Witam. Mam problem z wodą. Co jakis czas gdy woda opadnie ponizej “trojaka ”woda w rurkach sie zapowietrza w rezultacie woda leci pod malym cisnieniem.
Chcialbym zamontowac pompe w piwnicy gdyz studnie posiadam w odleglosci 250-300m od domu. Studnia jest na głebokosci 5m. Studnia jest na wzgórzu lecz w jednym miejscu ma pod gorke dlatego jest problem.
Jest to stara instalacja ,rury 1” lub 1 1/4”.
Jaka należałoby zastosowac pompe i instalacje aby miec stale cisnienie? z góry dziekuje o pomoc.

Jastrząb
02-10-2016, 15:41
Witam. Mam problem z wodą. Co jakis czas gdy woda opadnie ponizej “trojaka ”woda w rurkach sie zapowietrza w rezultacie woda leci pod malym cisnieniem.
Chcialbym zamontowac pompe w piwnicy gdyz studnie posiadam w odleglosci 250-300m od domu. Studnia jest na głebokosci 5m. Studnia jest na wzgórzu lecz w jednym miejscu ma pod gorke dlatego jest problem.
Jest to stara instalacja ,rury 1” lub 1 1/4”.
Jaka należałoby zastosowac pompe i instalacje aby miec stale cisnienie? z góry dziekuje o pomoc.
Pompa ssąca 250m od studni, która ma głębokość 5m do tego stare rury. I jeszcze pod góke gdzies tam po drodze. Moim zdanie nie tedy droga bo to się nie uda.
Powinienes miec pompe w studni, z jakims wylacznikim plywakowym/elektronicznym zeby pompa nie wypompowałą wody ponizej pewnego poziomu. Do tego w domu mozliwie duzy hydrofor.

tomek65
03-10-2016, 16:14
Pompa w studni wiaze sie z kosztami zwiazanymi z przekopaniem rowu i wprowadzeniem przewodow. Nie ma mozliwosc zamontowac pompe w piwnicy aby pociagla wode w razie zapowietrzenia ?

Jastrząb
03-10-2016, 19:00
Pompa w studni wiaze sie z kosztami zwiazanymi z przekopaniem rowu i wprowadzeniem przewodow. Nie ma mozliwosc zamontowac pompe w piwnicy aby pociagla wode w razie zapowietrzenia ?

Najlepsze pompy ssące, są w stanie zassać wodę 8-9 metrów do góry. Fizyka. Takie mamy cisnienie atmosferyczne na ziemi. Ty masz 5m w dół do studni i kaaaawał rury w poziomie.
Pozioma rura też stawia opór. Jak duży trudno oszacować bo jak sam zauważyłes jest to stara rura, wiec jest pewnie pozarastana co opór zwiększa.

Czy się uda mozesz tylko się dowiedzieć eksperymentując. Nikt Ci przy takiej ilosci niewiadomych nie odpowie. MOje zdanie jest takie ze nie warto sie w pakować.

HONDA1969
03-10-2016, 20:37
Zadajmy sobie podstawowe pytanie cytując "studnia jest na głebokosci 5m. Studnia jest na wzgórzu lecz w jednym miejscu ma pod gorke dlatego jest problem.
Jest to stara instalacja ,rury 1” lub 1 1/4”" Rury zapewne 1 1/4 Jaka pompa była wcześniej? I czy w ogóle była? Bo bardzo ciężko mi będzie uwierzyć w to że skoro to jest stara instalacja to kiedyś coś z tym dawało radę. Najłatwiej byłoby zrobić to całkiem innaczej :) Zakopujesz sobie kabel albo prowadzisz go powietrzem do studni. Na koniec rury którą masz w studni zakręcasz to http://allegro.pl/pompa-glebinowa-skm-100-3-omnigena-3skm100-i6533332264.html i nowy zawór zwrotny. Koniec w domu bezpośrednio do hydroforu. A przewód elektryczny od studni do włącznika ciśnieniowego. Twoja instalacja jest w tych warunkach tania, niezawodna i wydajna. Najbardziej wydajna pompa samozasysająca sekcyjna na rynku ma skutecznej odległości od studni 120m, dalej to loteria. Gdybym widział jak wygląda ten teren powiedział bym ci czy pompa da radę. Jak mówię najlepsza by była głębinowa. Raczej nikt nie kładzie rur i nie daje kolan w takich przypadkach pod górkę. Rura idzie zazwyczaj stale ze spadkiem. Chociaż różne sztuczki pijanych mistrzow widziałem. 369225

מרכבה
03-10-2016, 20:51
http://www.dostudni.pl/jaka-pompe-wybrac,p11.html pompa głębinowa z pływakiem - za 2-3 tygodnie kopię studnie - tak że jestem na "czasie"
tylko 3 fazowa + pływak - aby nie pompowała na sucho.