PDA

Zobacz pełną wersję : Dach - nierówności laty, kontrłaty



cash157
02-10-2016, 18:51
Witajcie forumowicze,

Na wstępie powiem, że kupuje dom od dewelopera na mdm i niestety budowa ma opóźnienie (do oddania w tym roku) i developer goni z pracą. Może, jestem przeczulony, ale jestem totalnym laikiem.

Moje pytanie dot. kontrłat (?) i ew. krycia dachówką domu.

Zauważyłem, dziwne łączenie na szczycie dachu (kontrłaty?) czy o nie będzie miało wpływu na stabilność dachu, naprężeń itp?

369116



Z drugiej strony wszystko jest równo. Czy to jest zgodne ze sztuką?

JarekKRK45
03-10-2016, 09:09
Na stabilność dachu raczej nie , ale jak tak biją kontr łaty to ja bym się przyjrzał dokładnie pozostałym elementom dachu ,,,

awieuro
03-10-2016, 16:09
Witajcie forumowicze,

Na wstępie powiem, że kupuje dom od dewelopera na mdm i niestety budowa ma opóźnienie (do oddania w tym roku) i developer goni z pracą. Może, jestem przeczulony, ale jestem totalnym laikiem.

Moje pytanie dot. kontrłat (?) i ew. krycia dachówką domu.

Zauważyłem, dziwne łączenie na szczycie dachu (kontrłaty?) czy o nie będzie miało wpływu na stabilność dachu, naprężeń itp?

369116



Z drugiej strony wszystko jest równo. Czy to jest zgodne ze sztuką?
Kontrłaty nabijane są w miejscach krokwi. W Twoim przypadku na szczycie dachu masz jakieś łączenia. Być może jest to celowe działanie aby poszerzyć światło między krokwiami , np. na komin lub zbrakło materiału i sztukowali z kawałków. Bliżej przyjrzałbym się raczej membranie bo firma Strotex nie kojarzy mi się z niczym dobrym...chyba że się mylę i robią już coś lepszego:) niż 8-10 lat temu.

Andrzej Wilhelmi
06-10-2016, 01:43
Okap nie profesjonalnie wykonany mogą się tworzyć zastoiny. Szczyt też wątpliwej jakości. Ciekawe jak wygląda kosz. Pozdrawiam.