PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór kotła Vailant vs Duval



domincollab
02-10-2016, 21:30
Dzień dobry

Jestem na etapie wyboru kotła do nowego domu ok 135m(dwie łazienki). W projekcie mam wybrane vaillant ecotec vc plus 206/5-5 z zasobnikiem. Słyszałem że duval to to samo tylko w innej obudowie. Mój wybór to SAUNIER DUVAL THELIA CONDENS AS 25-A+ZASOBNIK FE120 +CZUJNIK NTC+REGULATOR EXACONTROL E7C. Cena jest znacznie niższa dlatego chciałbym zapytać czy taki zestaw można porównywać z Vailantem? Jakie są różnice tych dwóch produktów?

Z góry dzięki za pomoc

VPS
03-10-2016, 06:04
Masz nowy dom 135m/2 zapewne ocieplony i osobnym pomieszczeniem na kocioł.
Vaillant vc 206/5-5 ma wymiennik ze stali nierdzewnej
369143
Saunier Duval Thelia Condens ma wymiennik aluminiowo-krzemowy jest trwały, łatwy do czyszczenia i ma lepsze właściwości wymiany ciepła.
369144
Jeśli miałbym doradzić jaki wybrać kocioł wiszący wybrałbym Saunier Duval lecz model AS 18-A
Moim faworytem jest kocioł stojący Saunier Duval NIEDŹWIEDŹ CONDENS 18 KKS plus do tego zasobnik ciepłej wody np firmy Drażice model OKH 160 NTR
Kocioł ten ma dobry i trwały wymiennik.
Cechy wymiennika:

- grubościenny korpus z wężownicowym wymiennikiem kondensacyjnym ze stali szlachetnej

- duża pojemność wodna, dobra współpraca z instalacjami zarówno starymi jak i nowymi

- niskie opory hydrauliczne

- najkorzystniejsze warunki do pełnej kondensacji.
369145

Sam jestem użytkownikiem kotła Vaillant ecocompact VSC 196.
Gdybym teraz miał wybierać wybrałbym Niedźwiedzia Condens.

domincollab
03-10-2016, 14:38
Dziękuje bardzo za odpowiedź jednak zależy mi na kotle wiszącym ponieważ będzie umieszczony w łazience. Duval ma znacznie niższą cene do Vailanta. Może są inni producenci którzy mają podobne zestawy. Jak coś czekam na propozycję.

Dzięki