PDA

Zobacz pełną wersję : Okiennice



Boowa
19-02-2005, 15:36
witam,

proszę o informację od zorientowanych w którym momencie najlepiej instalować okiennice, pokażcie też jak u Was wyglądają i pomóżcie jak je pogodzić z obramówkami okien które też chciałbym zrobić..

tadzel
19-02-2005, 15:45
też jestem zainteresowany tematem. Ile to może kosztowac. Myśle ze montaż po otynkowaniu ale przed koncowym malowaniem lub kładzeniem baranka.

invx
20-02-2005, 17:12
montaz, na samym koncu, po tynku, po malowaniu :)

Boowa
20-02-2005, 17:29
ok, brak waszych odpowiedzi zmusił mnie do poszukania odpowiedzi samodzielnie, ha daleko szukać nie trzeba było..

tutaj link, którego treść wszystko mi wyjaśniła:
http://www.muratordom.pl/6654_1423.htm

pozdrawiam

invx
20-02-2005, 17:38
ja zawsze powtarzam "google przyjaciel czlowieka"
:lol:
a oto zywy owod :D:D:D

pozeracz
20-02-2005, 22:06
Wczoraj i dzisiaj bylem na targach budowlanych u siebie w Lodzi i wystawialo sie z okiennicami okolo 10 firm (tzn takie komplety, okno + okiennica). Naprawde macie racje, swietnie to wyglada. Mnie najbardziej podobaly sie drewniane okiennice Gebauer i Wloszczowa, bo jakosc wykonania byla naprawde super, zaluzje w okiennicach obu firm mialy pelna regulacje. Co mnie zmartwilo to cena... sredniej wielkosci okno po dolozeniu takiej ekskluzywnej okiennicy bylo o ponad 2k zł drozsze niz bez niej. Pozdrowaski. )))

katja
21-02-2005, 09:33
Zrobienie okiennic to żaden problem dla stolarza. Trzeba tylko zdecydować sie na rodzaj skrzydeł :roll:, czy mają to być polskie zetki , czy kasetonowe, czy lamelowe..
Jeśli chodzi o okucia, to można zdecydowac się na siermiężne ze sklepu żelaznego, albo wysoce eleganckie np. ROTO.
Przy Wale Miedzeszyńskim w Warszawie, w polskiej siedzibie roto mają wystawkę, można sobie obejrzeć okiennice i różne mechanizmy. Jak weźmiemy ze sobą wymiary, wiemy jak będą montowane / do ościeżnicy, muru, czy opaski/ to wyliczą nam wszystko, oprócz ceny, bo o to trzeba pytać na Chełmżynskiej, tylko trzeba znac numery katalogowe. Okucia fajne, szybko nie zerdzewieją, ale jak dla mnie ciut za delikatne, dla okiennic które mają być tylko ozdobą i ochroną przed słońcem 8).
Jak ktos ciekaw, to mam gdzieś telefony do nich.

bobiczek
21-02-2005, 10:16
Okiennice Gebauera są ooooookkkkkrrrropnie drogie.
Przerabiałem temat.
Samo ich zrobienie u stolarzy nie jest straszne, jedynym mankamentem są ceny okuć i całej reszty.
W Tarn.Górach jest firma w której można się w to zaopatrzyć.
Niestety wszystko import - Austria - i ceny dlatego są zdrowe.
Nie ma alternatywy bo podobno w Polsce nikt tego nie robi.
Ja jeszcze xzekam do wiosny.
Jak starczy to robię, ale bez tych bajeranckich okuć, niestety.

Boowa
21-02-2005, 11:47
Po montażu okien poproszę stolarza o wizytę, o wymierzenie i przygotowanie okiennic. Będą to proste okiennice, płaskie i właśnie z "zetkami"... nie sądzę żeby były drogie..

katja
21-02-2005, 12:48
Nie powinny. Ja też chcę zrobić zetki :D
Drogie są okucia takie jak maco czy roto.

pozdrawiam

miwol
06-06-2006, 15:06
Witajcie, podnoszę wątek okiennic.

U mnie sytuacja jest taka, że okna mam już zamontowane i obrobione, mieszkam już, przy czym teraz dopiero, za 2 tygodnie będę docieplał mury od zewnątrz styropianem i robił elewację. Planujemy "tradycyjne", zewnętrzne, drewniane okiennice "zetki", które zarówno otwarte jak i zamknięte będą poza linią elewacji.

I tu pytanie: Czy widzieliście uchwyty do okiennic mocowane do muru pod ociepleniem (styropian 12 cm)? Chciałbym wystawić ze steropianu same końcówki - bolce od zawiasów, zastanawiam się jak takie uchwyty powinny wyglądać, może warto ich wykonanie zlecić jakiemuś ślusarzowi?

Czy spotkaliście się z takimi mocowaniami okiennic?

Pozdrawiam i liczę na rady.

wawa
06-06-2006, 21:01
O montowaniu okiennic sprawdz w Muratorze 6/2006 strona 143. Najwaźniejsze w ścianie 2 wartstowej z ceramiki (czyli u mnie) to zamontować kawał kłody pod ocipleniem i dopiero do niego montować potem okiennice.