PDA

Zobacz pełną wersję : Bloczki fundamentowe AMERBLOK - czy ktoś stosował ??????



idkam
20-02-2005, 11:40
Witam,

otrzymałem ofertę na bloczki AMERBLOK.
Czy ktoś z Was może coś na ich temat powiedzieć?
Czy konieczne jest wypełnienie otworów betonem?
Czy konieczne jest dodatkowe zbrojenie?

Jak kosztowo wyglądają na tle innych rozwiązań???

Dziękuję!

impuls
21-02-2005, 07:08
Witam . Wybudowałem w tamtym roku ściany fundametowe właśnie z amerbloka.Może nie są najtańsze ale moim zdaniem bardzo dobre. Wykonane zbetonu klasy B-40, wibroprasowane,mało nasiąkliwe.Otworów nie wypełniałem betonem ani dodatkowo nie zbroiłem.Można je od razu smarowć izolacją przciwilgociową, nie wymagają tynkowania (Rapówki).
Co do cen to nie wiem jak teraz się kształtują,jakupowałem po 3,9zł,ale to było w kwietniu 2004r.

idkam
21-02-2005, 18:08
Witam . Wybudowałem w tamtym roku ściany fundametowe właśnie z amerbloka.Może nie są najtańsze ale moim zdaniem bardzo dobre. Wykonane zbetonu klasy B-40, wibroprasowane,mało nasiąkliwe.Otworów nie wypełniałem betonem ani dodatkowo nie zbroiłem.Można je od razu smarowć izolacją przciwilgociową, nie wymagają tynkowania (Rapówki).
Co do cen to nie wiem jak teraz się kształtują,jakupowałem po 3,9zł,ale to było w kwietniu 2004r.


Witam,

dzięki za info.
A jak sytuacja wygląda z ostatnią warstwą?
Nie trzeba jej jakoś uzupełnić ??? Do czego przykleić np. beton komórkowy?

M

impuls
22-02-2005, 07:27
ostatnia warstwa ,jeszcze przed wmurowaniem została zadekloowana zaprawą cementową.Potem wymórowaliśmy ostatną warstwę,na to szalunek zbrojenie i zalewamy betonem czyli wieniec.Dopiero na wieńcu murujemy pierwszą warstwę właściwej ściany. Oczywiście jeszcze izolaja pozioma na wieńcu.

idkam
22-02-2005, 07:35
Dzięki,

czy wieniec jest konieczny przy domku bez podpiwniczenia?
Ty miałeś piwnice?

impuls
23-02-2005, 07:03
Ja budowałem bez piwnicy .Wieńce w budynku sąjak obręcze w beczce,spinają wszystko w jedną calość. :wink: