PDA

Zobacz pełną wersję : oddychający strop między kondygnacjami?



buniek
20-02-2005, 12:57
Mam dom z poddaszem użytkowym, pomiędzy parterem i poddaszem jest strop drewniany. Konstrukcja sufitu-podłogi miała być następująca, karton-gips, wełna, deski. Trochę się obawiam, że przy ścianach zewnętrznych ocieplanych styropianem, zapuszkuję w ten sposób parter. Co radzicie zamiast karton-gipsu na sufit (pomiędzy belkami, chcę białą gładką powierzchnię, czyli deski odpadają), żeby uzyskać oddychanie stropu?

Barbicha
20-02-2005, 13:04
A moze plyty OSB ????

Geno
20-02-2005, 13:50
Mam dom z poddaszem użytkowym, pomiędzy parterem i poddaszem jest strop drewniany. Konstrukcja sufitu-podłogi miała być następująca, karton-gips, wełna, deski. Trochę się obawiam, że przy ścianach zewnętrznych ocieplanych styropianem, zapuszkuję w ten sposób parter. Co radzicie zamiast karton-gipsu na sufit (pomiędzy belkami, chcę białą gładką powierzchnię, czyli deski odpadają), żeby uzyskać oddychanie stropu?

Przecież płyty g-k w końcu są z gipsu i oddychają.

Jezier
20-02-2005, 15:56
Buniek. jest takie zestawienie z którego wynika że ilość powietrza płynącego przez dziurkę od klucza odpowiada infiltracji przez 50 m2 otynkowanego muru (dowiedziałem się tego od neurona). Do tego między parterem a poddaszem nie występuje dyfundacja pary wodnej, bo i nie ma różnicy ciśnień.