PDA

Zobacz pełną wersję : formalności .. od momentu zakupu działki do wprowadzenia się



mendas
20-02-2005, 13:46
właśnie kupuję działkę i jeszcze nigdzie nie znalazłem nic na temat wszystkich formalności od początku do samego końca. Moja prośba: postarajcie się niczego nie pomijać... jestem laikiem i potrzebuję pomocy... działka bez przyłączy ogrodzenia i tyle...

thalex
20-02-2005, 14:08
Ale tego jest sporo,
kup Murator 2/2005, w Twoim przypadku postaraj się o ten Murator bardzo, może jeszcze gdzieś na jakiejś stacji benzynowej będzie, jest tam własnie to dokładnie opisane.

Witamy na forum! Dobrze, że kupiłeś działkę bo niby dlaczego miałbyś mieć lepiej niż my :D

agniesia
20-02-2005, 15:10
Dobrze, że kupiłeś działkę bo niby dlaczego miałbyś mieć lepiej niż my :D
:lol: :lol: Sama prawda.

Witaj Mendas. Rzeczywiscie najlepiej Murator 2.2005 jak wspomnial Thalex. Wszystko krok po kroku opisane.

mendas
20-02-2005, 18:00
DZIĘKI ZA ZAINTERESOWANIE !!!
niestety nie mam tego numeru i chcyba nie uda mi się go zdobyć...
powiedzcie mi jednak ŁOPATOLOGICZNIE... co z kim i gdzie????
wystąpiłem z wnioskiem o ust. war zabudowy.. teraz notariusz??? kto rozrysuje mi przyłącza??? kto naniesie domek na plan??? itd.. itd ..
POMOCY!!!!!

agniesia
20-02-2005, 19:16
A masz juz projekt, masz juz swojego architekta - do proj indywidualnego lub adaptacji?

Nami pokierowala pani architekt.

Notariusz- czyli dopiero chcesz kupic dzialke? Wiecej szczegolow potrzeba.

My mielismy dzialke od rodzicow, wiec notariusz byl nam potrzebny do przeniesienia wlasnosci. Potem oczywiscie wypis z KW, bo potrzebne do urzedu.
Wystapiles o warunki zabudowy, czyli nie ma planu zagospodarowania w Twojej gminie? Moze to dlugo potrwac. Poczytaj moze dzial Dzienniki budowy. Moze znajdziesz kogos z podobna sytuacja. Moze nawet w Twojej miejscowosci.

Po warunki na przylacza wystapisz dopiero jak bedziesz mial dokument potwierdzajacy prawo dysponowania nieruchomoscia.

Przylacza nam rozrysowala architekta, wtedy z wlasnym projektem szybciej zalatwia sie przylacza np energetyczne.

agniesia
20-02-2005, 19:18
Dopiero zauwazylam, ze Twoj watek jest w dziale 'Sondaze'. Popros moderatora o przeniesienie do wlasciwego dzialu. Wiecej osob przeczyta. Wiecej poradzi.

mendas
21-02-2005, 06:29
a gdzie miałby mi go przenieść ???? postaram się załatwić :)

kze
21-02-2005, 12:54
Muratora 2/2005 myslę, że kupisz albo w mniejszych miasteczkach, albo poszukaj na starociach (tak na starociach!!) lub na małych bazarkach lub osób sprzedających ksiażki. Tam mozna kupić archiwalne numery i to w dodatku za połowę ceny na starsze numery nawet za 2,5pln. Sam tak uzupełniłem sobie kolekcję numerów Muratora z 2004r... 8)

agniesia
21-02-2005, 15:10
Moze w wymianie doswiadczen.
Szukalam tego nr Muratora, ale nie znalazlam, (jak znajde to wypisze kolejnosc zalatwiania spraw wg Muratora).