PDA

Zobacz pełną wersję : Kominki - Ostrzezenie



Bonifacy Kot
20-02-2005, 16:12
Uwaga na wykonawce kominkow z Zabiej Woli kolo Warszawy - Darka B. Nieterminowy, najpierw pobiera oplate za materialy, a potem kaze na siebie czekac w nieskonczonosc. Wiele nie zrobisz jesli on ma Twoje pieniadze, wklad i kafle u siebie. Pozostaje tylko dzwonic i czekac. Sam nic nie robi ma do tego "fachowcow". Polaczenie kominka ze sciana peklo mi na calej dlugosci-paskudnie to wyglada.

Patos
20-02-2005, 17:13
Jakoś nie wieżę w to co napisałeś, po pierwsze jest to twój 1 post i od razu kogoś oskarżasz, a po drugie kupiłem u tego pana swój wkład Tarnawę i zapłaciłem po dostarczeniu do domu. Wyczuwam w powietrzu konkurencję :roll:

nurni
20-02-2005, 17:54
Byłem u niego kilka razy a potem zamówiłem kominek. Jak na razie wszystko zgodnie z umową.
Znam kilka osób które mają jego kominki i są bardzo zadowolone.
Aha, sam również "robi" więc piszesz nieprawdę.

Jeśli masz podobno tak spieprzony kominek to czemu nie reklamujesz?
I dlaczego incognito? Zrób zdjęcia, ujawnij się i wtedy oskarżaj.

Coś mi tu śmierdzi.
Takie posty Redakcja powinna usuwać.

Carrrlos
20-02-2005, 18:50
Takie posty Redakcja powinna usuwać.
cenzura, o nie !!! tu życie naniesie poprawkę, tzn konkretne wypowiedzi osób które z usług tej firmy korzystały.
na tej podstawie, osób z jakimś forumowym stażem, inni forumowicze wyrabiają sobie opinię.

luzik

ronin
20-02-2005, 19:14
A jesli:
a) komuś się nie bedzie chciało odpisywać, mimo, że jest zadowolonym klientem tego wykonawcy
b) akurat nie przeczyta tego wątku
c) nie ma tu innych klientów tego wykonawcy
uwierzysz bezgranicznie słowom "forumowicza - to za duzo powiedziane" z jednym postem na koncie ????

400
20-02-2005, 20:28
A może ściana stoi na fundamencie zrobionym przez "fachowców"?

Bonifacy Kot
20-02-2005, 23:13
To dotyczylo wykonastwa, a nie jakosci wkladu. Moi znajomi tez kupili taki wklad i sa zadowoleni.

Patos
21-02-2005, 05:34
Na dobrego Fachowca trzeba czekać, złego możesz mieć od razu :P

Drizzt
21-02-2005, 06:50
Czy jest dobrym fachowcem czy złym to sie nie wypowiem. Wiem tylko, że jest silnie "wszechwiedzący" no i ma skłonnosci do cytowania norm :D . Natomiast jako producent kominków jest znany w środowisku i ludzie go rozpoznaja.

Cypek
21-02-2005, 06:53
Fakty prosimy, fotki.
Wtedy można osądzać.

poldek
21-02-2005, 07:40
JEŻELI KTOŚ SZUKA WYKONAWCY KOMINKA Z BIAŁEGOSTOKU I OKOLIC TO MÓJ BYŁ W DECHĘ. Terminowy, dokładny i robi kominek "na bródno" - czili wizualizację z gazobetonu i suchego tynku. Jest troche marudny i nieco droższy od konkurentów, ale w konsekwencji a mam porównanie bo mojej sąsiadce inny "fachowiec" montował ten sam wkład - "Jotul Panorama"; i naprawdę warto.
Z ciekawostek "fachowiec" sąsiadki nie ustawił wkłady na oryginalnych nogach - tylko na konstrukcji z gazobetonu, przez co nie mógł trafić kolanem do komina (schiedel ), porozkuwał więc Schiedla i tafił. Ciekaw jestem co z kominemgdy zacznie się mocno palić? :o.
Ale się rozgadałem.
Pozdro Poldek.

Jolka
21-02-2005, 08:28
Niestety z przykrością muszę potwierdzić to co pisze Bonifacy Kot.
Nieterminowość, a nawet lekceważenie klienta, brak umiejętności własnych i brak fachowca, który by umiał zrobić przyzwoicie wykończenie w karton-gipsie - to minusy.
Bardzo dobre materiały użyte do obudowy, przyzwoite wykonanie z kafli - to plusy.

Wykończenie części obudowy z karton-gipsu musiał nam poprawiać ktoś inny.
Nie polecam jeśli ktoś chce kominek z innego materiału niż kafle, a jeśli z kafli to część kartonowo-gipsową lepiej zlecić innemu fachowcowi.

Bonifacy Kot
21-02-2005, 11:12
Jolka zgadza sie co do joty.

Drizzt
21-02-2005, 13:23
Niestety z przykrością muszę potwierdzić to co pisze Bonifacy Kot.
Nieterminowość, a nawet lekceważenie klienta, brak umiejętności własnych i brak fachowca, który by umiał zrobić przyzwoicie wykończenie w karton-gipsie - to minusy.
Bardzo dobre materiały użyte do obudowy, przyzwoite wykonanie z kafli - to plusy.

Wykończenie części obudowy z karton-gipsu musiał nam poprawiać ktoś inny.
Nie polecam jeśli ktoś chce kominek z innego materiału niż kafle, a jeśli z kafli to część kartonowo-gipsową lepiej zlecić innemu fachowcowi.

No no no kto by pomyslał a taki fachura z wielka gebą...no no no 8)

Jolka
21-02-2005, 13:46
Z reguły nie piszę takich postów krytykujących ekipy, które coś u nas zchrzaniły, a chyba nie było takiej, która by zrobiła wszystko dobrze (no może wprawienie okien, u nas , bo u sąsiadów ta sama ekipa już niekoniecznie i instalacja reku), więc miałabym co pisać.
Wychodzę z założenia, że zawsze się może coś komuś nie udać. Ale z Forum wynika, że większość ekip budowlanych i wykończeniowych to są "fachowcy", więc jak ktos za dużo nie zepsuje to trzeba się cieszyć. Oczywiście pieniądze chcą wszyscy jak za terminową i dobrze wykonaną pracę i są obrażeni, jeśli im się potrąca za fuszerkę.
W tym wypadku nie ja zaczęłam, ale poczułam się wywołana do tablicy, no to napisałam jak było.

Jeje
21-02-2005, 13:55
Czy jest dobrym fachowcem czy złym to sie nie wypowiem. Wiem tylko, że jest silnie "wszechwiedzący" no i ma skłonnosci do cytowania norm :D . Natomiast jako producent kominków jest znany w środowisku i ludzie go rozpoznaja.

Potwierdzam, straszny bufon i niesłowny, miałem raz "przyjemność" i od razu zrezygnowałem ze współpracy, cześć

Jolka
21-02-2005, 14:00
:o

Drizzt
22-02-2005, 06:58
Trzeba szukać i polecać dobrych fachowców. Mój stryj miał murarza, który co prawda stawiał mu dom ponad pół roku ( stan surowy) ale nie zmarnował ani jednej cegły a na budowie było czysciutko jak w salonie. No ale fachowiec był starej daty i robił to raczej hobbistycznie. Teraz takich juz nie ma pozostali tylko nadęci "fachowcy" przez duże F - w ich mniemaniu. Ten gość od kominków pewnie też do nich należy..... :roll:

Zdun Darek B
22-02-2005, 09:48
Jak klient "obrywa sobie " 1 TYS. zł "bo gips da komuś innemu do wykończenia" to przynajmniej mógłby o tym fakcie pamietać piszac na nasz temat... Pozdrawiam Darek B.

Jolka
22-02-2005, 10:09
Jak klient "obrywa sobie " 1 TYS. zł "bo gips da komuś innemu do wykończenia" to przynajmniej mógłby o tym fakcie pamietać piszac na nasz temat... Pozdrawiam Darek B.
No to faktycznie za wykończenie obudowy w części karton-gipsowej trochę za dużo klient "sobie oberwał". My "sobie oberwaliśmy" znacznie mniej, a dokładnie 50% tej sumy i myślę, że jeśli nawet nie jest to suma pokrywająca poprawki, to częściowo zrekompensowała nam nerwy i kilkutygodniowe mieszkanie w bałaganie i kurzu, a także niepotrzebne zwalnianie się z pracy w oczekiwaniu na "fachowców".
Może ten klient, który "oberwał sobie" 1 TYS. zł był jescze bardziej wkurzony.

Zdun Darek B
22-02-2005, 13:37
Czy to mało 500 zł za poszpachlowanie ok 2 mkw płyty gipsowej ?? To jak skończe prace przy kominkach natychmiast ide na kurs do waszego mistrza od gipsu . 250 zł za metr to stawka lepsza od wszystkich znanych mi "cen z metra " . A tak dla ścisłości to my takze czekaliśmy bo wiele dni nie pasowało klientowi ... a nas pilnowac to zbedne marnowanie czasu... Jeśli sie ustala że ktoś inny ma kończyc np gipsowanie i uzgadnia kwote za taka zmiane to temat jest zakończony. Przynajmniej tak mi sie wydawało... Proponuje podac kwote za jaka była wykonana usługa bo skoro robie tak drogo i żle to lepiej byc dokładnym w informowaniu " za ile spaprałem " . Zaproponowałiśmy Pani bardzo dampingowa stawke " bo w są siedztwie" a teraz po roku .... szkoda gadać. Darek B / ps 1 tys zł to inny adres z forum/ wiekszość forumowiczów to ludzie o bardzo uczciwym podejsciu do tematu zlecenie -zpłata , wiedza czego chcą , czasami sie targują ale to normalka .

tadzel
22-02-2005, 19:24
Panie Darku daj ze pan spokój patrz pan na posty tej lolki.Przeciez to cwaniara która wykorzystala to aby zareklamowac swojego szwagra oj jaki to fachowiec. To wszystko jest blisko rysztoka zlapali po pare groszy i udaja arystokaracje.

Patos
22-02-2005, 20:03
A wogóle to moge podac namiary na jednego fachowca, który specjalizuje się w wykończeniówce i jest po prostu artystą. Mnie na niego nie stać, jest pieruńsko drogi, robi wolno, ale perfekcyjnie. Do tego ma sporo ciekawych pomysłów jeśli chodzi o rozwiązania. U nas poprawiał parę rzeczy po "fachowcach", ale robił to, że tak powiem w ramach pomocy rodzinnej. To mój szwagier. Jak ktoś ma dużo czasu i kasiorki to moge podać namiary na priva. Na brak roboty nie narzeka, ale.....
:o :roll: :P :wink:

22-02-2005, 20:20
:P:P:P dobre ...

AndrzejS
22-02-2005, 21:22
Mam rozpoczętą budowę, a jak wyjdzie to będę wiedział i podzielę się swoimi spostrzeżeniami.
Pozdrawiam

Patos
23-02-2005, 04:50
"Jolka Dołączył: 03 Mar 2003
Skąd: Mazowieckie, Wycinki Os. gm. Żabia Wola"
Oj panie Darku B. sąsiadów to Ja panu nie zazdroszczę :wink:
Czy ktoś zna może przelicznik jaki stosuje szwagier, ile to jest pieruńsko drogo? czy to jest wprost proporcjonalne do zajefajnie? :roll: :P :wink:

Jolka
23-02-2005, 07:23
Moi drodzy, rozśmieszyliście mnie swoimi postami. Skasowałam post "reklamujący" mojego szwagra i ani słowa więcej na jego temat. Ani on mnie o to nie prosił, tak mi po prostu przyszedł do głowy.
A wszystkim, którym nie podobały się moje szczere wypowiedzi życzę samych dobrych fachowców, co najmniej tak dobrych jak Pan Darek B.


większość forumowiczów to ludzie o bardzo uczciwym podejsciu do tematu zlecenie -zpłata , wiedza czego chcą , czasami sie targują ale to normalka .
Zamawiajcie u nich usługę i płaćcie w 100% bez względu na to jak jest wykonana, bo ci co chcą mieć dobrze zrobione to, czy tamto, to nieuczciwe cwaniaki. Powodzenia. :lol:

Drizzt
23-02-2005, 07:36
Moi drodzy, rozśmieszyliście mnie swoimi postami. Skasowałam post "reklamujący" mojego szwagra i ani słowa więcej na jego temat. Ani on mnie o to nie prosił, tak mi po prostu przyszedł do głowy.
A wszystkim, którym nie podobały się moje szczere wypowiedzi życzę samych dobrych fachowców, co najmniej tak dobrych jak Pan Darek B.


większość forumowiczów to ludzie o bardzo uczciwym podejsciu do tematu zlecenie -zpłata , wiedza czego chcą , czasami sie targują ale to normalka .
Zamawiajcie u nich u nich usługę i płaćcie w 100% bez względu na to jak jest wykonana, bo ci co chcą mieć dobrze zrobione to, czy tamto, to nieuczciwe cwaniaki. Powodzenia. :lol:


Ale Jolu nie składaj broni, tez popros swoich kumpli i członków rodziny żeby zaatakowanli oponentów to siły sie wyrównaja :wink:

Jolka
23-02-2005, 07:40
:D :D
Niestety, mam bardzo małą rodzinę i większość nie ma dostępu do internetu. Pomyślę o znajomych :wink: , ale to chyba zbyt dużo zachodu, a poza tym, szczerze..., nie chce mi się. :lol:

Kinste
06-03-2005, 13:29
Przymierzam się do kominka kaflowego i do wykonawcy Pana Darka B. , ale przeszła mi ochota. Widząc jak to robi u sąsiada. "Jego" pracownicy, bo On niezbyt często się pojawiaŁ. Niechlujstwo i jeszcze raz niechlujstwo. Zabudowywany wkład zachlapany mazią szamotową oraz uszczelniaczem rozrabianym o zgozo na wkładzie - śmierdzało to niesamowicie. A o grawitacyjnym rozprowadzeniu powietrza to trzeba się jeszcze dużo uczyć panu Darkowi B. Czopuch krzywo jakby ulepiony z gliny niczym od wewnątrz nieocieplony tak samo jak rury DGP. Z DALEKA OD TAKICH FACHOWCÓW.

Zdun Darek B
07-03-2005, 07:33
Proponuje podać prawdziwy adres i nazwisko . Takie "wiarygodne "wiadomości powinny mieć swoich autorów.

Andrzej Leppiej
07-03-2005, 10:05
No Darku, ja to sobie tak myśle, że chyba Ci jakaś konkurencja "pod nosem" Ci wyrasta i walczy z Tobą conajmniej nieelegancko...

Jakoś tak nagle nagonkę na Ciebie zrobili...

Patos
07-03-2005, 10:14
To jest tzw. robienie koło pióra (czytaj kominka) :P
Nieuczciwej konkurencji mówimy stanowczo NIE!!!

Cypek
07-03-2005, 10:23
Jola poszła po pomoc ??
Ina sprawa, ze jakoś zadowolonych klientów Darka B. nie widac.
darek, klony zakladaj :)

Zdun Darek B
07-03-2005, 12:25
Ja jestem jeden i klonów NIET !!! Z klientami sprawa jest prosta bardzo mało Forumowiczów zamawiało wykonanie kominka lub pieca. Mielismy sporo kupujacych wkłady " z forum " . Wykonujemy obudowy w kaflu oraz piece i kuchnie od wielu lat i nasi klienci trafiaja z polecenia lub poprzez swoich znajomych, czesto z polecenia kaflarni [ nasze ceny na kafle sa identyczne jak u producenta]. Technologia wykonania pieca lub kominkopieca jest czasochłonna i normalnie wykonujemy ich 3-5 w miesiacu. Obecnie mamy zlecenia do konca maja i pojedyncze na potem. Wielu naszych klientów wraca do nas po pewnym czasie [ nawet po 2-3 latach] i zapoznaniu sie z ofertą kaflowo-wykonawcza u innych. Stosujemy "dziwne" materiały np ekotermoizolacje , tynki szamotowe [ zupełnie inna faktura od gładzi gipsowej - ulepiona z gliny ] ciepłe jak całe obudowy. Dla zainteresowanych innymi materiałami do wykonczenia kominka proponujemy innych wykonawców , jednak N I E S Ą to nasi podwykonawcy lub pracownicy. pozdrawiam Dariusz Bielawski 046 8578217 www.kominki.xip.pl

Kinste
07-03-2005, 17:27
Panie Darku B rozmawialismy dwukrotnie. Chce mnie Pan odwiedzić proszę o kontakt na priv.

Zdun Darek B
07-03-2005, 20:01
Rozmawiam z wieloma osobami , przez naszą wystawke mamy kontakt z setkami ludzi rocznie . Zupełnie nie rozumie dlaczego miałbym spotykać sie z kims kto tak pieknie opisuje nasze "niechlujstwo " wykonawcze ?? Jeśli ma Pan złe zdanie o naszyej pracy to po co takie spotkanie?? Czy liczy Pan na specjalne warunki za zmiane swojej oceny ?? Uznaje zasade iż podpisując wyraznie swoje porady na forum podając adres nie działam anonimowo i jesli ktoś ma uwagi na temat mojej pracy takze powinien tak sie podpisaywać . Zawsze z wielka ochota ucze sie rzeczy nowych wiec jesli Pan ma mi coś do poradzenia w sprawie DGP lub budowy kominków z kafli to prosze o podzielenie sie ta wiedzą na forum. Bedzie to z pożytkiem dla pozostałych forumowiczów. Dariusz Bielawski 046 8578217 www.kominki.xip.pl

Terska
04-04-2005, 18:18
Czy ktos może pozytywnie coś powiedzieć o tej firmie ? lub gdzie szukać dobrego fachowca od kominków kaflowych.

Zdun Darek B
04-04-2005, 20:23
Bardzo polecam firme KUR z Nieporetu.

Zdun Darek B
04-04-2005, 20:26
Do dnia dzisiejszego Bonifacy Kot nie pojawił sie u nas z reklamacją.

BauTec
04-04-2005, 21:49
moze ktos zna dobra firme z okolic Konin-Turek ktora mi postawi kominek z rozprowadzeniem ciepla. i jeszcze cos jaki jest dobry wklad do kominka mysle ze 15-19kw wystarczy.

emef
06-04-2005, 11:47
ja podobnie jak BauTec byłbym zainteresowany namiarami na solidną firmę o podobnym profilu (wkład plus DGP) w okolicach Rypina

Darek B.
17-04-2005, 09:48
Szukam podobnie jak wyżej z okolic Warszawy.