PDA

Zobacz pełną wersję : Remont kuchni - wyrownywanie scian



TeWu
20-02-2005, 17:31
Witam, mam pytanie.

Chodzi o wyrownanie scian w zwiazku z remontem kuchni. Skulem juz czesc tynku (tj. odcinki slabo trzymające się sciany), w odslonięte miejsca mam zamiar wstawic kawalki plyty regipsowej. Roznice w poziomach (plyta/tynk) mam zamiar zniwelowac klejem do plytek.

Czy to rozwiazanie ma szanse funkcjonowac?

Nie chce skuwac calych tynkow ze scian (na jednej tynk calkiem niezle trzyma, na drugiej pod 1,5 cm warstwa tynku mam zbrojenie z drucianej siatki i jakies sprasowane wiory - mieszkanie pamieta jeszcze II wojne swiatowa). Na scianach chcę polozyc pas plytek.

Dziekuje z góry.

pitbull
21-02-2005, 08:36
Jesli plyty chwyca dobrze podloze to jest to mozliwe. Ale to jest taki sposob ttroche "byle jaki". Przy czym wyrownanie do tynku zrobilbym za pomoca kleju do plyt gipsowo- kartonowych. Ale to wszystko pod warunkiem ze tynk nie bedzie ostatnia warstwa wykonczeniowa, tylko przyjdana niego plytki. Przy czym plytki nalezy kleic do tynku po zdrapaniu farby i przeczyszczeniu powierzchni , po jego wczesniejszym zagruntowaniu w celu zmniejszenia jego chlonnosci. I oczywiscie pod warunkiem ze sie nie odspaja od podloza.

TeWu
22-02-2005, 07:59
Dziękuję za info.

Zdaję sobie sprawę, że rozwiązanie nie jest idealne, ale też takie być nie musi. Wspominasz o gruntowaniu tynku - są do tego jakies specjalne impregnaty? Rozumiem, że kolejność powinna być następujaca: drapanie farby, czyszczenie sciany, gruntowanie? Laik ze mnie nie z tej ziemii...

pitbull
22-02-2005, 08:48
Skucie odpadacjacego tynku, zdrapanie farby, wyrownanie ubytkow klejem lub zaprawa cem. po wczesniejszym zwilzeniu podloza, zagruntowanie np UNIGRUNTEM (wyschniecie), klejenie plytek po wczesniejszym ustawieniu poziomow i pionow, fugowanie.

TeWu
23-02-2005, 08:01
Dzięki wielkie, ostatnie pytanie, jesli można:

"klejenie plytek po wczesniejszym ustawieniu poziomow i pionow" - rozumiem, ze chodzi o wyrownanie poziomów łatą lub poziomicą?

Dzięki i pozdrawiam.

pitbull
23-02-2005, 08:49
To tez, ale na narozach kazdej ze scian (ktora sie aktualnie obklada) nalezy przykleic plytki stanowiace marki - 4 plytki (tworzace linie) umozliwiajaca do nich przyklejanie kolejnych plytek aby wszystkie byly w jednej plaszczyznie (mierzy sie plaszczyne dluzsza poziomica). Na koniec te plytki sie zrywa i w ich miejsce wkleja docelowe.

TeWu
24-02-2005, 18:19
Dziękuję i pozdrawiam