PDA

Zobacz pełną wersję : Kotły gazowe Saunier-Duval



Wojtek33
20-02-2005, 21:44
Witam

Może ktos z forumowiczów jest uzytkownikiem kotla tej firmy i podzieli sie swoimi spostrzezeniami .
pozdrowienia

bogusia
20-02-2005, 22:18
O kotlach tej firmy nie mogę wiele powiedzieć poza tym, że kiedy bylam na etapie wymiany kotla i poszukiwań, polecali mi go w Platformie-market budowlany Warszawa. Ostatecznie jednak zdecydowaliśmy się na Viadrusa i jesteśmy bardzo zadowoleni, cenowo wypada atrakcyjniej niż Junkers a w środku automatyka taka sama. Serwisant, który go uruchamial powiedzial że nie ma się w nim co popsuć.

robert!!!
21-02-2005, 17:58
jestem posiadaczem Isotwina ale dopiero co zamontowany więc wiele nie powiem ale chętnie poczytam co sądzą o tych kotłach inni użytkownicy :D

pstryna
21-02-2005, 18:41
tez mysle o isitwin 24 z komora zamknietą. czy tez taki wybrales . zastanawiam sie czy musze kupic ich komin spalinowo-powietrzny czy cale przylacza sa standardowe i innych firm tez bedą pasowały. proszę o informacje. Dzieki

pstryna
23-02-2005, 13:13
to niemozliwe znow brak odpowiedzi a z ankiety jaki kto ma kociol wynika ze wiekszosc to wlasnie sunier douval. prosze o informacja jak te kotly sie sparwują

tomek1
23-02-2005, 15:40
Ja mam kocioł dwufunkcyjny serii Temis już od 5 lat i wogóle się do nie dotykam i działa jak należy. Natomiast moja sąsiadka ma Junkersa (nie wiem jaki model) i cały czas coś się dzieje z elektroniką. Serwisant powiedział, że od kiedy produkcja została przeniesiona do Turcji mają sporo reklamacji.

jolana
23-02-2005, 16:14
Ja użytkuję już rok dwufunkcyjny Thematek, jedyne czynności przy nim to wyłączenie funkcji ogrzewania po poprzednim sezonie grzewczym i włączenie przed obecnym. Działa bez zarzutu, serwisant bardzo nam go polecał, no i kosztował niewiele...

greg
24-02-2005, 08:36
Użytkuję Niedźwiedzia od roku - bez problemów :)

Cezarr
24-02-2005, 09:31
Także słyszałem o dobrej jakości tych kotłów.Czy mogliby się wypowiedzieć uzytkownicy Isotwina,Isomaxa i ThemaClassica?

micmarci
24-02-2005, 19:34
ja mam ecosy kocioł kondensacyjny. jestem zadowolony choć nikt nie może go zestawić z eurosterem. nic się nie psuje.

pjr
25-02-2005, 11:21
Mam "Niedźwiedzia" od października. Bez problemów.

pstryna
25-02-2005, 19:45
moze cos wiecej o isomax i iso twin.Podciągam

Wojtek33
25-02-2005, 22:55
Praktycznie wszyscy sa zadowoleni z tych kotłów, co coraz bardziej przekonuje mnie do takiego zakupu. A jak wygladaja koszty przegladów i ewmentualnych czesci zamienny? i jakosc i szybkosć serwisu?

robert!!!
27-02-2005, 09:58
Części zamienne? Nie przewiduję czegoś takiego, a co do serwisu mam znajomego serwisanta czyli będzie szybko i solidnie :wink:

Ula i Sławek
27-02-2005, 10:50
Mieliśmy Temisa dwufunkcyjnego z zapłonem świeczkowym. Po pierwszym roku zaprosiliśmy serwisanta, który zrobił przegląd, ale bez gruntownego czyszczenia, bo jak mówił co dwa lata zachodzi taka konieczność. Przed upływem drugiego roku roku musieliśmy wyprowadzić się z mieszkania, choć było nadal nasze. Nie mieliśmy czasu i chęci na robienie przeglądów, a kocioł przez kolejny rok nie sprawiał problemów. Tak więc przez dwa lata nie był serwisowany. Po czym sprzedaliśmy mieszkanie i z tego co wiemy, nowy właściciel do tej pory nie zrobił przeglądu. Kocioł działa bez zarzutów. Dodam, że Saunier produkował i może nadal robi ładne programatory 7-dniowe z opcją zmiany zaprogramowanej temperatury przez telefon. Co do serwisantów to wówczas mieliśmy kłopot z dotarciem do któregoś z nich. Mieszkaliśmy w Gdańsku. Dołączona do instrukcji lista serwisantów była nieaktualna. W dotarciu do nich pomogła nam firma BIMS Plus, od ktorej kupiliśmy kocioł. Dostaliśmy telefon do szefa serwisantów z tej okolicy, jednak po wykonaniu telefonu nie oddzwonił wogóle mimo, że obiecał. Dopiero po kolejnym telefonie udało nam się wywalczyć, że ktoś przyjechał. Ale nie pamiętamy szczegółów.
Tak więc polecamy te kotły jeśli nadal są podobnej jakości. Nasz kocioł mimo, że był montowany 5,5 roku temu to już wowczas był modelem starszym. Nie wiadomo jaką politykę ma teraz prducent. Może skrócił cykl życia produktu? może nastawił się na zysk płynący z serwisu i części zamiennych? Te słowa jednak można odnieść do każdego producenta. My chcemy jedynie zaznaczyć, że nasz model był ok i uprzedzamy, że może zdażyć się, przyjazd serwisanta może być późniejszy niż się zakłada, a dotarcie do niego może być trudniejsze niż się przypuszcza.

Ula i Sławek
27-02-2005, 11:00
Mieliśmy Temisa dwufunkcyjnego z zapłonem świeczkowym. Po pierwszym roku zaprosiliśmy serwisanta, który zrobił przegląd, ale bez gruntownego czyszczenia, bo jak mówił co dwa lata zachodzi taka konieczność. Przed upływem drugiego roku roku musieliśmy wyprowadzić się z mieszkania, choć było nadal nasze. Nie mieliśmy czasu i chęci na robienie przeglądów, a kocioł przez kolejny rok nie sprawiał problemów. Tak więc przez dwa lata nie był serwisowany. Po czym sprzedaliśmy mieszkanie i z tego co wiemy, nowy właściciel do tej pory nie zrobił przeglądu. Kocioł działa bez zarzutów. Dodam, że Saunier produkował i może nadal robi ładne programatory 7-dniowe z opcją zmiany zaprogramowanej temperatury przez telefon. Co do serwisantów to wówczas mieliśmy kłopot z dotarciem do któregoś z nich. Mieszkaliśmy w Gdańsku. Dołączona do instrukcji lista serwisantów była nieaktualna. W dotarciu do nich pomogła nam firma BIMS Plus, od ktorej kupiliśmy kocioł. Dostaliśmy telefon do szefa serwisantów z tej okolicy, jednak po wykonaniu telefonu nie oddzwonił wogóle mimo, że obiecał. Dopiero po kolejnym telefonie udało nam się wywalczyć, że ktoś przyjechał. Ale nie pamiętamy szczegółów.
Tak więc polecamy te kotły jeśli nadal są podobnej jakości. Nasz kocioł mimo, że był montowany 5,5 roku temu to już wowczas był modelem starszym. Nie wiadomo jaką politykę ma teraz prducent. Może skrócił cykl życia produktu? może nastawił się na zysk płynący z serwisu i części zamiennych? Te słowa jednak można odnieść do każdego producenta. My chcemy jedynie zaznaczyć, że nasz model był ok i uprzedzamy, że może zdażyć się, przyjazd serwisanta może być późniejszy niż się zakłada, a dotarcie do niego może być trudniejsze niż się przypuszcza.