PDA

Zobacz pełną wersję : Polskie Składy Budowlane (PSB) - czy ktoś korzystał



ewuś
21-02-2005, 08:06
Byliśmy w sobotę na targach budownictwa w Łodzi. Zainteresowała nas oferta PSB w pomocy przy budowie domu.
Jest to pomoc doradcza ale także wspolpracują oni z różnymi firmami i za ich pośrednictwem można kupić materiały.

czy ktoś z Was korzystał z takiej oferty?

Cypek
21-02-2005, 08:09
Taki asystent budowlany lub opiekun klienta.
Lekka siema. W kazdej wiekszej hurtowni jak zaczynasz zaopatrywac sie kompleksowo zajmuje sie Toba jedna osoba.
Jak jej nie ma to dowolna inna.
Poza tym czasem lepiej pomyszkowac po dostawcach, ten ma promocje, tamten składy magazynowe likwiduje i mozna trafic okazje.

swbeata
21-02-2005, 09:13
My też korzystaliśmy co prawda dawno w 2001-2002 roku ale wsółpraca dobrze się układała. Mieliśmy telefon do pana X mówiliśmy co nam trzeba on ściągał materiał a odbierali wykonawcy na wz. My płaciliśmy co parę tygodni. POZDROWIENIA

duduś
21-02-2005, 17:12
My tez często korzystamy z ich usług ale jak dostaniemy gdzies coś taniej to kupujemy ( czasami w Castoramie) . Co prawda rzadko się to zdarza bo mamy już duże upusty ( wypracowane- wykupione :wink: ) no i często dowiozą na budowę większe ilośi towaru. Ogólnie jesteśmy zadowoleni.

KonAn
21-02-2005, 19:34
Ten temat kilkakrotnie się już przewijał.Ogólne wnioski z tej dyskusji są różne.Zależy to od konkretnej hurtowni.Są zarówno dobre jak i gorsze.Generalna rada jest taka,że trzeba pilnować cen i porównywać czy w innych hurtowniach nie jest przypadkiem taniej.Trzeba tak robić przed każdym większym zakupem.Także musisz sama dokonać oceny najbliższego składu PSB na tle innych lokalnych hurtowni.

ewuś
22-02-2005, 12:55
warto się zainteresować, to nic nie kosztuje a na pewno oszczędza czas

robertndmaz.
27-04-2005, 13:26
. . . podciągam temat, bo jestem ciekawy opinii . . .

aleksik
27-04-2005, 20:41
ja korzystam z PSB Albud w Jastrzebiu - muszę ich zareklamować bo na dzień dobry mam kilkanaście % upustu - a przy większych zakupach(dachówki) jeszcze więcej (upust oczywiście od oficjalnych cen katalogowych)

pokar
27-04-2005, 23:10
Podciągam temat, bo również jestem ciekaw reakcji, patrz też temat:
" dobry dostawca..." w dziale "sondaże"
pozdr.

zolw
28-04-2005, 07:40
Korzystam z pomocy Doradcy w Krakowie. Super facet - naprawdę dużo pomoże w doborze materiałów.
Moim zdaniem wszystko zalezy od człowieka i jego cech osobowych. Jeśli trafi się na tego "właściwego" to korzysta się tylko z telefonu a można byc pewnym że właściwy towr dotrze o czasie na budowę.

pasco
28-04-2005, 07:55
Ja powiem tak: poprosiłem kiedyś o ofertę przedstawiciela jednej z hurtowni należącej do grupy PSB. Jak zobaczyłem ceny - przeraziłem się, bo za 1 szt siporexu życzyli sobie 1zł więcej niż w innych hurtowniach (producent ten sam). W końcu doszło do tego, że wybrałem inną hurtownię (trochę dalej, ale za to dużo taniej, a hurtownia duża, pewna i z tradycją).

Kon111
28-04-2005, 08:16
Ja powiem tak: poprosiłem kiedyś o ofertę przedstawiciela jednej z hurtowni należącej do grupy PSB. Jak zobaczyłem ceny - przeraziłem się, bo za 1 szt siporexu życzyli sobie 1zł więcej niż w innych hurtowniach (producent ten sam). W końcu doszło do tego, że wybrałem inną hurtownię (trochę dalej, ale za to dużo taniej, a hurtownia duża, pewna i z tradycją).
Ja także korzystam z usług składu z grupy PSB. Ceny po wynegocjowaniu upustów są dobre, a czasami bardzo dobre, ale nie na wszystko!!! Z firmami budowlanymi w danym mieście jest często tak, że z czasem pojawia się "specjalizacja". Czasami jest to decyzja hurtowni, a czasami dostawca chce gadać tylko z jednym odbiorcą na danym terenie. U nas jest tak właśnie z gazobetonem, akurat PSB ma kiepską cenę, bo musi przywozić bloczki od dalej oddalonych producentów, bo lokalny współpracuje tylko z jedną hurtownią w okolicy.
A jeśli chodzi o inne warunki współpracy to są dla mnie bardzo wygodne:
- towar zamawiam często telefonicznie (u innych trzeba się pojawić osobiście i jeszcze dać zaliczkę)
- mogę go dość długo nie odbierać (czeka na mnie na placu hurtowni)
- transport nawet drobnych rzeczy (dwie paczki styropianu) załatwia hurtownia
- mogę zwracać nie zużyty materiał (nawet czasami napoczęte palety czy opakowania)
- towar odbieram na WZ, a płacę co jakiś czas na większe partie

rro
04-05-2005, 21:31
Ja tam też bardzo dobrze wspominam współpracę z PSB. Większość materiałów na dom zakupiłem w tej właśnie hurtowni. W kilku przypadkach udało się znaleźć coś taniej i wtedy albo targowałem się z przedstawicielem handlowym, albo kupowałem u konkurencji :D
Generalnie najważniejsze było to o czym wspomniano we wcześniejszych postach: zamówienia na telefon, dowóz każdej ilości towaru na teren budowy, szybki czas realizacji. Nawet po kasę przyjeżdzali do mnie do domu czyli ogólnie zero stresu z kupnem materiałów.

Piotr P.
16-05-2005, 11:40
Korzystam od 2001 roku z PSB ,,Kasta" w Grodzisku Maz.
Godne polecenia, chociaż zauważyłem ostatnio, że w oferice zaczęły pojawiać się dziwne wyroby z marką PSB (?). Brakuje Gipsara, Atlasu etc.
Mimo to obsługa fachowa, doradztwo OK.

burgundczyk
16-05-2005, 12:24
Jesienia w dobie wzrostu cen stali zamówiłem stal na zbrojenie w PSB, w którym brałem wcześniej materiały na fundamenty zakładając, że dadzą mi dobrą cenę. Jednak na wszekli wypadek podzwoniłem po hurtowniach stali... Znalazłem ofertę o 30% tańszą i na szczęście udało mi się odkręcić zamówienie w PSB.
Wydaje mi się, że w niektórych przypadkach rabat 'na dzień dobry' to tylko chwyt marketingowy, po prostu wszycy go dostają...