PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przejść z kablami od anten TV-SAT-RTV do domu??



Senser
21-02-2005, 09:26
No właśnie tak się ostatnio zastanawiałem, jak to zrobić fachowo.
I ciekaw jestem jak to się robi "ze sztuką". Mam tak na szybko dwa w sumie pomysły.
Jeden aby przewiercić komin ponad dachem i wpuścić kable w kanał wentylacyjny? lub też wcisnąć je pomiędzy kołnierz blaszany okalający komin z dachem??

rafałek
21-02-2005, 09:56
Ja z satelitą nie będę miał problemu - przechodzę przez mur.
Resztę zamierzam zrobić pod dachem nad częścią użytkową. Mam nadzieję, że zadziałą, bo jak nie to trzeba będzie wejść na dach...

Przekorek
21-02-2005, 09:57
Nie wiem, czy to fachowo, czy nie, ale u mnie pan fachowiec przewiercil sie przez sciane na poddaszu nieuzytkowym. Potem juz wszedl w gniazdko i dalej siecią pod tynkiem.

MaBi
21-02-2005, 10:11
Do przejścia przez dach kablem służą specjalne dachówki. Chociaż mam zamontowaną taką dachówkę to antenę (naziemną) trzymam na stryszku i nie narzekam na odbiór :)

Senser
21-02-2005, 10:14
Oj widzę, że są niezbędne wyjaśnienia.
Otóż. Mam blachę, co wyklucza instalcje anten pod nią. Więc sprawy związane z dachówką również. Mam poddasze użytkowe, nad którym będzie coś na kształt strychu. Więc u mnie jakąś nie widzę możliwości przechodzenia przez mur...

RYDZU
21-02-2005, 10:19
U mnie nie wiem czy "fachowo" czy nie, ale zostawiłem sobie w pionach wentylacyjnych
po jednym wolnym szybie na różne historie techniczne - kable, rurki do kolektorów solar
czy inne. Z tych "innych" to dopiero niedawno wyszło, że piony będa jak znalazł do wypuszczenia
odpowietrzenia instalacji kanalizacyjnej.

Kabelki od anten będą tymi szybami zasuwały do pomieszczenia technicznego i stamtąd dalej na pokoje.

RolandB
21-02-2005, 10:30
senser ja mam 3 kabelki przez komin - nieuzywany kanal wentylacyjny i z niego wchodze na poddasze tam sie to spotyka w zwrotnicy ze wzmacniaczem i dalej juz jednym kabelkiem do rozdzielni - ta czesc mialem juz wczesniej schowana pod tynkiem ...

pozdrawiam

Fugas
21-02-2005, 11:13
Ja tez dostawilem w kazdym kominie systemowym jeden kanal extra w ktorym mam odpowietrzenie kanalizacji i ew. przewody oraz jeden na kable tv, sat i inne ktore bede chcial wyniesc na dach rowniez zasilanie oswietlenia dachu.

Pzdr
Fugas

nurni
21-02-2005, 15:44
Nieużywany kanał wentylacyjny w kominie.

Pozdrawiam

JoShi
21-02-2005, 15:47
Oj widzę, że są niezbędne wyjaśnienia.
Otóż. Mam blachę, co wyklucza instalcje anten pod nią. Więc sprawy związane z dachówką również. Mam poddasze użytkowe, nad którym będzie coś na kształt strychu. Więc u mnie jakąś nie widzę możliwości przechodzenia przez mur...
Nie masz sciany szczytowej ?

21-02-2005, 15:59
Senser,
ja przez rok miałem antenę na strychu pod metalowym pokryciem dachu. Była to zwykła Siatkowa antena ze wzmacniaczem. Od niej było rozprowadzenie do odbiorników i wszystko działało O.K.
A tez w sklepie mi mówili, że pod blachą będzie kibel.
Teraz we własnym domku jeszcze się za to nie zabrałem i antena leży przy telewizorze. Planuję umieścić ją też na strychu, by była niewrażliwa na czynniki atmosferyczne. Z tamtąd spuścić ja kanałem do listwy przypodłogowej i dalej do odbiornika.

Senser
21-02-2005, 16:00
Swoją drogą to ciekawe co mówisz o antenie pod blachą.....
Z drugiej strony to dalej pozostaje problem z SAT

Przekorek
21-02-2005, 16:06
Antena pod blachą - cóz wielkiego? Daje się kable ekranowane i antena łapie tylko z dachu to co ma łapać.

Senser
21-02-2005, 16:39
Antena pod blachą - cóz wielkiego? Daje się kable ekranowane i antena łapie tylko z dachu to co ma łapać.
Nie chodzi o kable...chodzi o to, że blacha jak widać czasem w teorii to po prostu mur dla fal...

rafałek
21-02-2005, 16:54
Antena pod blachą - cóz wielkiego? Daje się kable ekranowane i antena łapie tylko z dachu to co ma łapać.

A jak nie masz blachy to jaki kabel? nieekranowany? Przecież koncentryk z natury jest ekranowany.