PDA

Zobacz pełną wersję : Stare drzwi



maks124
04-10-2016, 09:51
Witam
Mieszkanie jest w starym, przedwojennym budynku mieszkalnym (kamienica). Mieszkanie posiada dwoje drzwi wyjściowych z korytarza, jedne sa używane a drugie nie i nie będą. Drugie drzwi nie używane a właściwie cała ściana z tymi drzwiami ma byś obudowana szafą w mieszkaniu.

Jak ocieplić te drzwi, tzn drzwi są stare i są szpary między ościeżnicą a drzwiami.. Propozycja jest taka coby je uszczelnić uszczelkami i opiankować po stronie ościeżnicy i drzwi zamknąć,docisnąć . Wiem, taka partyzantka., Ale co innego można zrobić. Czy to wystarczy ?

Nadmienię, iż tych drzwi nie mogę zamurować (konserwator zabytków), jak również wymiana nie wchodzi w grę
Dziękuję z góry za pomysł/sugestie.
Pozdrawiam
Maks

mazwoj
18-10-2016, 14:33
Spróbuj wyregulować te drzwi ile się da. Następnie zapytaj konserwatora co możesz zrobić? Czy możesz zabezpieczyć te drzwi i następnie je zasłonić styropianem i dać piankę? Wydaje mi się, ze osłonięcie drzwi przed dostaniem się na nie pianki będzie kluczowe. O wszystko pytaj na piśmie konserwatora zabytków.

maks124
18-10-2016, 17:02
Dzięki za info.
Sprawa wyjaśniona i uzgodniona.
Drzwi zabezpieczyłem uszczelkami. Od korytarza drzwi zostaną ocieplone wełną mineralną, następnie całość zostanie przykryta płytą meblową 10 i pomalowane.
Myślę że wystarczy a i estetycznie również będzie wyglądać, a jakby co to wszytko można szybko zdemontować
Pozdrawiam.

theme
19-10-2016, 17:12
Masz związane ręce w tym przypadku. Nie dość, że nie jesteś właścicielem całej kamienicy (tak to zrozumiałem) to jeszcze pieczę nad nią trzyma konserwator zabytków. Jak piszesz - nic na trwałe nie zrobisz i musisz zgodzić się na to proponuje konserwator.