PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki zasobnik do pieca kondensacyjnego i solarów?



EMIC
04-10-2016, 10:47
Witam,
Mam w planach piec DE Dietrich MR III 24 i teraz jaki dokupić do tego zasobnik akumulacyjny żebym mógł podłączyć solary i CWU latem grzać? Wiem że muszą być dwie wężownice w pełni oddzielone od siebie tzn, zimą grzejąc gazem nie nagrzewam wody która latem jest grzana solarami. Jakiej woelkości taki zbiornik na 4 osobową rodzinę?

Dziękuje za informację
Pozdrawiam
Michał

VPS
05-10-2016, 05:22
40 km od Ciebie jest firma Klimosz. Ma w swojej ofercie dobre zasobniki (bogaty wybór) firmy Drażice.
Zasobnik 300 litrów będzie odpowiedni OKC 300 NTRR/SOL

Konsultant Viessmann
05-10-2016, 11:52
Witam,
Polecam przeglądnąc ofertę biwalentnych zasobników ciepłej wody użytkowej firmy Viessmann - TUTAJ (http://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/podgrzewacz-wody-uzytkowej/biwalentne-zasobniki-cieplej-wody-uzytkowej.html)

W razie pytań jestem do dyspozycji!
Pozdrawiam!

Adam626
05-10-2016, 15:20
Opłaca się robić solary i taki wielki zbiornik? Chyba spory koszt inwestycji. Przy 4os rodzinie wychodzi mi gazem 0,75m3 na dobę czyli jakieś 540zł rocznie za grzanie wody. Wydaje mi sie ze przy tak nie dużym koszcie rocznym najbardziej opłaca się zrobić grzanie najtańszym inwestycyjnie sposobem a więc gaz.

Jeśli chodzi o wielkosć zbiornika to przy 160l który mam mogę się kąpać w 2 wannach jednocześnie, więc większe zbiorniki przy domku jednorodzinnym to bedzie tylko strata miejsca i zwiekszone straty ciepła

EMIC
12-10-2016, 11:45
W takim razie zostać przy samym gazie i 200l dobry zasobnik z nierdzewki z jedną wężownicą?