PDA

Zobacz pełną wersję : ELEKTROLUX - wątek zbiorczy o sprzęcie kuchennym: opinie, rady, modele, zdjęcia



julcik
21-02-2005, 12:12
Proszę o opinie na temat lodówki Elektroluxa typ ERB 3022X.Chyba ją sobie kupię .W megamedia mają ją za 2349 zeszli do 2100 z drobnymi,ale ja muszę kupić na raty,więc chyba zdecyduję się w Avansie.Cena pierwotna była 2399,teraz proponują 2250 na 10 rat bez odsetek i prowizji,bez 1 wpłaty z tym ,że będzie to chyba egzemplarz z wystawy.
Napiszcie czy macie doświadczenie z kupowaniem na raty.W Avansie mówią ,że gdyby była gotówka to można jeszcze cenę obniżyć.Zastanawiam się ,czy jeżeli jest z wystawy to nie powinni jeszcze obniżyć ceny mimo ,że jest to na raty?Co Wy na to?

dorotael
21-02-2005, 16:02
Sprawdz na www.cokupic.onet.pl może będzie. Sama mam lodówkę tej firmy jest O.K.
Pozdrawiam

mdzalewscy
21-02-2005, 17:40
3022x bardzo ładna lodóweczka z dwoma agregatami w dobrej cenie, sprawdzona choć już stara technologia chłodzenia, ale dopiero jazda zaczyna się od ENB-3269S - wada to + dodatkowe 1tyś zł.

Nie ma czegoś takiego jak raty "0%", to sprzedawca płaci za klienta jakieś tam minimalne oprocentowanie (zgodnie z umową z bankiem), dlatego sklepy nie chętnie spuszczają z ceny przy zakupie na "0%", gdyż trzeba parę procent odpalić bankowi/firmie ratalnej. Więc tak naprawdę raty są już wliczone w cene. By niemniej klient ma prawo powalczyć o cenę. Z reguły nie ma znaczenia iż towar stoi na wystawie, klient i tak musi dostać towar pełnowartościowy, dlatego nikt nie zmusi sklep do dodatkowego upustu ze względu iż towar jest "na wystawie". Bo Oni i tak wrzucą to w jakiś karton i powiedzą iż stała na magazynie i to nie ta na wystawce (mimo iż znikneła z wystawki).

nowy1
11-03-2005, 07:14
Mam złe doświadczenia z Avansem w Bielsku-Białej tym pomiedzy Klimczokiem a Sferą. Sa niesolidni. Do mnie jadą już z mała śrubką kilka miesięcy. Z ceny to można zejść ale co dalej. Ja już tam nie kupię.

julcik
11-03-2005, 08:14
Nowy 1 - ja kupiłam w końcu tą lodówkę w Avansie ,ale w Czechowicach-Dziedzicach obok sklepu Walcownik.Rzeczywiście dzwoniłam do Avansu w Bielsku,ale pan miał cenę dużo wyższą niż w Czech.-Dz./tu kupowało paru znajomych i są zadowoleni/.Lodówki jeszcze nie załączyłam,przeprowadzam się przed świętami,mam nadzieję ,że będzie o.k.Dzięki za ostrzeżenie .

rafałek
10-08-2005, 15:06
Czy ktoś ma i może mi powiedzieć jakie funkcje ma piekarnik (nigdzie nie mogę się doszukać) oraz jak się ogólnie sprawuje.

mdzalewscy
10-08-2005, 17:04
to jest komplet z płytą, w standardowej wersji produkowany tylko na Polskę, dlatego masz problem ze znalezieniem opisu, a więc

płyta: zapalarka i zabezpieczenie przeciwpyłowe
piekarnik: termoobieg, grzałka górna i dolna, grill elektryczny, odmrażanie

rafałek
10-08-2005, 20:06
A jak ją oceniasz? Brać czy szukać dalej?

adass
10-08-2005, 22:14
a czego szukasz ??
wygladu,ceny czy tez jakosci i wyposazenia ??

plyta ma zabezpieczenia
piekarnik wystarczajace w normalnym uzytkowaniu funkcje
praktycznie zero szpanu....kuchnia i tyle
a electrolux generalnie jest wiodaca marka agd wiec mozna spokojnie brac
8)


edit:mdzalewscy chodzilo o zabezpieczenie przeciwwyplywowe
tylko Mu sie palec na klawiaturze omsknal

rafałek
11-08-2005, 06:15
Chodxzi mi o to czy może brakuje jej czegoś co może być przydatne - opisy w internecie są dość ascetyczne.

Sonika
11-08-2005, 06:25
Przydatne w piekarniku może być coś co powoduje, że ściany piekarnika same się czyszczą.
Nie wiem jak się to fachowo nazywa, ale mdzalewscy na pewno wie.

rafałek
11-08-2005, 07:36
Ten model chyba tego nie ma - przynajmniej ja nie mogę się tego doczytać

mdzalewscy
11-08-2005, 08:16
czyszczenie katalityczne jest O.K, tylko mało kto wie iż to się zużywa i trzeba wymieniać, rozmawiałem ostatnio z jakimś tam szefem sprzedaży Wrozmetu i on twierdził iż same wkłady się prawie nie sprzedają, to o czymś świadczy, klienci zużyją i już nie używają dalej, bo wkładów nie kupują

reszta jak adass napisał tak kuchnia ma wszystkie niezbędne funkcje i jest wystarczalna, ja bym raczej zwrócił uwagę na typ inoxa i szukał mniej brudzącego, albo lakierowanego, a z zabezpieczeniem przeciwpyłowym to mi się udało :D , akurat czytałem artykuł o Polakach, którzy umierająna na raka od pyłu, który powstała w czasie sprzątania po WTC i mi się jakoś namieszało

mmarysia
11-08-2005, 08:33
Mdzalewscy - to jaki powienien byc typ tego Inoxa zeby było ok??

I bardzo przepraszam bo nie miejsce na to ale wykorzystam juz fakt ze piszę - nie miałam nigdy mikrofali- ale chcę mieć - dla jej podstawowych funkcji podgrzewania małych porcji i rozmrazania - sprzęt generalnie chyba w wiekszosci bedzie Elektroluxa ale czy to sie jeszcze nie zmieni nie wiem - poleć proszę jakis model - moze byc ew. z innej firmy - Inox do zabudowy - dobry bez bajerów ktorych nie bede wykorzystywała - w rozsadnej cenie. Z góry dzięki

ps. - Juz mi sie rodzą inne pytania do ciebie - ale zadam je w innym wątku- gdzies taki był o sprzęcie AGD- lece szukać. :)

rafałek
11-08-2005, 08:34
Wiecie co Wam powiem - lepiej już nic nie szukać i czytać bo im dalej w las... wczoraj prawie już się zdecydowaliśmy na płytę ceramiczą, ale sąsiedzi nas uświadomili jakie mają zużycie prądu, a mają ją już trochę i gotować na niej umieją. Będzie gaz i tyle... i chyba ta kuchnia, skoro działa i piecze i jest tam karuzela dla kurczaka to nam wystarczy.

Dzięki za opinie.

mdzalewscy
11-08-2005, 09:02
Mdzalewscy - to jaki powienien byc typ tego Inoxa zeby było ok??

inoxów jest kilka rodzajów, niedaleko mnie stoją obok siebie dwa piekarniki Wrozametu i Aristona, ten pierwszy to ładny brudasek, gdzie nie dotkniesz tam plama, ten Ariston ma lakierowany Inox, jesli chodzi o dotknięcia to rewelacja, już z kolegą który wcześniej zakupił Wrozameta dumaliśmy czy się nie da to jakoś pomalować lakierem bezbarwnym ten inox u samochodziarza 8)

mmarysia
11-08-2005, 10:30
mdzalewscy- wysłałam jednak swoje pytania na priva - jeszcze raz sorki ze zawracam glowe :oops: Pozdrawiam

mantra
11-08-2005, 10:50
Mdzalewscy, a jaki inox ma Electrolux? Ten lakierowany czy zwykły? Skąd wiedzieć który rodzaj wybrać? Czy sprzęt Amici ma inox lakierowany? Czy warto wziąć kuchnię gazowo-elektryczną Amici ale z płytą szklaną? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Eluś
25-11-2005, 09:55
Cena wyjściowa to 8000 zł mam nadzieję, że po silnych negocjacjach wystarczy na sprzęt poniżej, wybrałam:

zmywarka AEG FAVORIT 64080IM
piekarnik AEG lub Elektrolux
płyta do zabudowy Elektrolux EHG7762X
lodówka Elektrolux ERB3023X
Okap TEKA NC 90

Proszę o ostateczne opinie i podpowiedzi.

malgosimi
25-11-2005, 10:28
hm... a to kupując wszystko jednej firmy dostaje się jakieś rabaty? bo ja nie wiem :oops:

Eluś
25-11-2005, 10:33
Nie wiem czy są promocje ale trzymam się zasady, żeby w kuchni nie było za bardzo pstrokato.

malgosimi
26-11-2005, 00:33
jka tez wychodzę z tego zalożenia, ale skoro pisałaś o negocjacjach...

ewusia
26-11-2005, 19:07
w wątku o sprzęcie AGD AMICA napisałam:
szukałam niedrogiej mikrofali z podstawowymi funkcjami. Zaprzyjaźniony sprzedawca dużego sklepu z AGD bardzo polecał markę Elektrolux, ktora przy przyzwoitych paramertach ma przyzwoitą cenę. I komentarz: jak chcesz mieć kłopoty kup AMICE, dużo reklamacji, kiepski serwis, dużo niezadowolonych klientów......
A z Elektroluxa będziesz bardzo zadowolona.....

Eluś
28-11-2005, 10:24
Dzięki każdy taki głos jest dla mnie cenny. Bo utwierdza w przekonaniu że dokonuję trafnego wyboru. Pozostała mi jeszcze jedna kwestia mianowicie piekarnik.
Mój stary piekarnik ma tą szybę taką pożółkłą niestety nie da się zmyć. Nie wiem jak to jest obecnie. czy jest to jeszcze problem piekarników .Bo mój nowy piekarnik będzie wyeksponowany w słupku. Czy ktoś się na tym zastanawiał jak będzie za 5 lat.Może się okazać że zamiast zdobić będzie szpecił.Błagam rozwiejcie moje wątpliwości.

Chciałam bowiem żeby mój piekarnik nie miał za dużo tz. bajerów .Ale jak czytam, że piekarnik ma Pyrolizę tz. podczas działania tej funkcji osady z wnętrza piekarnika zostają w wysokiej temperaturze zamienione w popiół .po tym procesie wystarczy wnętrze przetrzeć wilgotną szmatką. wbudowany katalizator oczyszcza wylatującą z piekarnika parę/czyli fajną rzecz/ to dochodzi lista innych bajerów których bym nie chciała. Ale tak nie ma ,ale jest tz."Ful wypas" albo...Więc mam dylemat. Bardzo proszę o wasze opinie w sprawie piekarnika.

SławekD-żonka
28-11-2005, 11:30
jak chcesz mieć kłopoty kup AMICE
Mi kolezanka co zajmuje sie sprzętem w BRW powiedziała coś dokładnie odwrotnego :roll: :-?

Eluś
28-11-2005, 11:52
Chyba nie ma reguły morze okazać się, że sprzęt tani doskonale spełni swoją funkcję a sparzyć się możemy na czymś renomowanej firmy. To zależy od wielu czynników. Można ich tu wymienić mnóstwo. Ja nie mam na ten temat recepty ale wiem jedno. Opinie należy zebrać z wielu źródeł.
Kiedy ja kupowałam lodówkę podparłam się opinią sprzedawcy w sklepie. Doradził, kupiłam bubla który padł bo niestety był nienaprawialny. To nie żart. Jak zepsuła się uszczelka to uszczelki nie można było kupić tylko trzeba było zaraz kupić całe drzwi. Jak padł system chłodzący to wartość naprawy przekroczyłaby koszty zakupu połowy nowego sprzętu. Więc naprawa bez sensu.
Natomiast jak kupowałam pralkę to zadzwoniłam do zakładu napraw AGD pytałam o części koszty naprawy i takie tam. Rozpytywałam wśród znajomych. Wybór jakiego dokonałam na tej podstawie okazał się trafny. co prawda pralka zepsuła się po 8 latach ale naprawa kosztowała 120 zł a części jakie pasowały do mojego konkretnego modelu pasowały aż z 4 firm.

OLA.J.
28-11-2005, 12:02
Ja w końcu też chyba sie zdecyduje na AEG piekarnik na perwno bo np Simens z pyrolizą jest dużo droższy bo posiada termosondę, na której mi niezalezy a na pyrolizie tak gdyz praktycznie wszystkie resztki się spalaja i nie trzeba zakasywać rękawów i szorować, poza tym szybę w związku z tym tez łatwo utrzymac w czystości, poza tym pierwszą od wewnąterz łatwo wyjąć i umyć.

Eluś
28-11-2005, 12:23
Ola fajnie, że jesteś. Sprawdzałam ceny to z pyrolizą można kupić w topmarket.pl za ok. 1850 zł nie wiem czy cena podlega negocjacji bo ja jeszcze nie wiem który chcę. A o którym modelu ty myślisz? I w którym ta szybka jest wyjmowana.
Pyrolizę ma ceny z topmarket
COMPETENCE B 3781-4M inox 1929 zł
COMPETENCE B 5701-4A aluminium 1879 zł
COMPETENCE B 5701-4M stal 1859 zł

OLA.J.
28-11-2005, 12:39
3781 z wymienionych ma pyrolię
Dane techniczne
Pyroliza
6 sposobów ogrzew.
Isofront plus
Line-Control
Backtronic
Zegar elektroniczny
Chowane pokrętła
Opuszczana grzałka grilla
Szyba panoramiczna
Klasa energochłonności A
kolor: inox
to jest 5741 o tym myslałam + teleskopowy system wysuwania blach (opcja dodatkowa) ten sytem jest bardzo pozyteczny wysuwasz swobodnie blachę i nie trzeba goracej blachy podtrzymywac, z tego i z pyrolizy na pewno nie zrezygnuje, a te szybki to chyba we wszystkich modelch, dzis ise do sklepu elektroluxa wieć pomęczę pana i moze cos ciekawego jescze sie dowiem

Eluś
28-11-2005, 13:27
Oluś to ja bardzo cię proszę podziel się jutro spostrzeżeniami. Mi zależy żeby kupić jak najtaniej więc ja ograniczam swój wybór tylko do pyrolizy. Ale tak się nie da, bo jak jest ta funkcja to i mnóstwo innych a ja szczerze ci powiem boję się sprzętu zbyt nafaszerowanego techniką.

OLA.J.
28-11-2005, 13:38
Dam jutro znac jak cos się ciekawego dowiem, mój dom niestety cały jest nafaszerowny techniką, mąż chce zrobić tzw. inteligentny budynek, ale co z tego wyjdzie to zobaczymy, ja bym z pyrolizy nie chciała rezygnować, bo nie usmiecha mi się szorowanie piekarnika

Eluś
28-11-2005, 13:45
Dzięki będę czekała.Jak Pan nie będzie bardzo zmęczony i będzie jeszcze chciał z tobą rozmawiać zapytaj go proszę o propozycję dla mnie,może coś zaproponuje z elektroluxa.Chociasz po pobieżnej lekturze ich oferty nie znalazłam odpowiednika AEG w korzystniejszej cenie.

OLA.J.
28-11-2005, 13:49
Mam pralke, lodówkę i odkurzacz elektroluxa i jak dotąd jestem z nich zadowolona, natomiast zmywarka bosch urzytkowana 3 lata juz raz się zepsuła, więc do elektroluxa i AEG mam zaufanie a boscha juz chyba bym nie kupiła

Whisper
28-11-2005, 17:18
A ja właśnie zakupiłem komplecik AEG/Electroluxa. Przez interek, dostawa w środę. Cen lepszych nie znalazłem.

myszkaxs
28-11-2005, 17:31
a w jakim sklepiku internetowym kupiłeś?

Whisper
28-11-2005, 17:45
http://www.agdhurt.pl/ Rozmawiałem mailem, udało się jeszcze ciut stargować.

Whisper
28-11-2005, 17:48
Ola fajnie, że jesteś. Sprawdzałam ceny to z pyrolizą można kupić w topmarket.pl za ok. 1850 zł nie wiem czy cena podlega negocjacji bo ja jeszcze nie wiem który chcę. A o którym modelu ty myślisz? I w którym ta szybka jest wyjmowana.
Pyrolizę ma ceny z topmarket
COMPETENCE B 3781-4M inox 1929 zł
COMPETENCE B 5701-4A aluminium 1879 zł
COMPETENCE B 5701-4M stal 1859 zł
Właśne sprawdziłem jak to wygląda w agdhurt -
3781-4M 1814,56zł
5701-4A 1767,92zł
5701-4M nie znalazłem (ale niewykluczone że mają)

myszkaxs
28-11-2005, 17:59
ja sobie wynalazłam Elektroluxa: piekarnik EOC 6697X i płyta EHS 6651P - troche drogie, ale moze do przyszlego lata trochę potanieją :)

Eluś
29-11-2005, 07:17
Whisper jak dobrze, że tu zajrzałeś. Jak możesz podziel się z nami jakich dokonałeś wyborów, może coś ściągnę od ciebie. A za ceny śliczne dzięki niby nie dużo ale dobre i 100 zł zapłacić mniej za jedną rzecz .A jak ich będzie 5 to już wymierna korzyść.

Sonika
29-11-2005, 07:22
A jak to jest na prawdę z tą pyrolizą, bo nam sprzedawca powiedział, że po jakimś czasie to przestaje działać - wypala się czy cuś i trzeba kupić na nowo to cuś, a to kosztuje paręset złotych.

Prawda to, może ktoś wie?

OLA.J.
29-11-2005, 08:12
:o cpryroliza się wypala pierwsze słysze, opcja spalania się wypala Sonika czy to był aby na pewno sdobrze poinformowany pan, a moze chodziłao o funkcje eco-clin która czysci sciany i ją trzeba odnawiać,
była wczoraj męczyć pana w sklepie, chciałam płyte bez ramki ale podobno łątwo ja uszkodzic, w dodatku szystkie były na wystawie porysowane i teraz juz nie wiem czy nie wziąśc piekarnika AEG a płyty Simensa, która po pierwsze ma takie kropeczki wiec az tak nie widac smug, po drugiem ma system właczników na listwie a podobno jak sie garnek przesunie to te właczniki szlaja i sie blokuja :( nie wiem juz nic

Sonika
29-11-2005, 08:21
Właśnie w tym rzecz, ze nie wiem co ten pan miał na myśli.

Nic się nie martw, ja wiem jeszcze mniej niż Ty :wink: :) .

OLA.J.
29-11-2005, 08:55
:roll: skołowana jestem kompletnie, najlepiej sie zbytnio nie zastanawaić, po wyborze umywalki i kibelka mam juz kompletnie dośc, ciągle się zastanawiam czy dobrze wybrałam, juz nie wiem co bedzie dalej , chyba przestane się zastanawiać i pojdę na tak zwany żywioł

Whisper
29-11-2005, 09:40
Whisper jak dobrze, że tu zajrzałeś. Jak możesz podziel się z nami jakich dokonałeś wyborów, może coś ściągnę od ciebie. A za ceny śliczne dzięki niby nie dużo ale dobre i 100 zł zapłacić mniej za jedną rzecz .A jak ich będzie 5 to już wymierna korzyść.

Bo mnie wszędzie pełno :wink: :lol:

No to wklejam kawałek ze swojego dziennika:



Piekarnik AEG Competence B5701-4M
http://www.sklep.electrolux-home.pl/photo/COMPETENCEB5701-4M.jpg
Płyta gazowa AEG 79850 G-MP
http://www.sklep.electrolux-home.pl/photo/79850G-MP.jpg
Zmywarka Electrolux ESL 6270
http://www.sklep.electrolux-home.pl/photo/ESL6270.jpg
Lodówka Electrolux ERN 2925
http://www.sklep.electrolux-home.pl/photo/ERN2925.jpg

Sonika
29-11-2005, 09:49
Prezesie, a skąd wiedziałeś, że chcesz to co chciałeś :wink: ?

Wybieraliście tak na wygląd, czy na czuja?

OLA.J.
29-11-2005, 09:55
Sonika dobre pytanie, ja wybrałam ten sam piekarnik tak cos mi sie wydaje, ale płyte ma elektryczną, nie mam gazu to po pierwsze, a po drugie nie umiem gotować na takiej, teraz pszejsciowo mieszkam w mieszkaniu gdzie jest gaz i jakoś kiepsko idzie gotowanie na takowej

Whisper
29-11-2005, 10:42
Sonika, najważniejsza była zmywarka, bo oboje do bólu nienawidzimy zmywania. Duża (60tka), cicha.
Potem płyta gazowa - miała być 70tka, bo strasznie Luśkę wkurzało, że użycie dużej patelni skutecznie utrudnia korzystanie z innych palników.
Następny w kolejności piekarnik - miał mieć elektroniczne ustawianie temperatur, czasów itd., bo się do tego przyzwyczailiśmy.
I na końcu lodówka. Miało być w niej zimno.

Firma - zmywarkę chciałem Boscha albo Electroluxa. Bosch był o 10 decybeli głośniejsze od tego Electroluxa, dodatkowo Electrolux ma możliwość korzystania z tabletek 3w1.
Piekarnik - podobał nam się AEG. Ładny był po prostu, bez wystających gałek ;) I koncern ten sam. Potem już poszło łatwo - AEG/Electrolux ma tylko jedną płytę gazową 70-tkę, a lodówkę wziąłem "jakiegoś Electroluxa", bo Luśka tak to wcześniej ustalała z KuchnioMeblowym. Miała mieć 178cm, klasę energetyczną A. I ma.

Sonika
29-11-2005, 10:48
No to ja też tak chcę :D , bo bardzo podoba mi się i Wasz piekarnik i płyta.

Zmywarkę to bym chciała z odkrytym panelem (może jest taka odmiana Waszej? ), a lodówkę na szczęście już mam.

OLA.J.
29-11-2005, 10:49
Jakoś tak łatwo ci poszło, ja podejmuje w tym tygodniu decyzje i potem juz nie bede o tym mysleł bo zwariuje :roll:

Sonika
29-11-2005, 10:54
Ola,
bardzo jestem ciekawa Twoich wyborów.

Whisper,
a to nie do każdek zmywarki można dać tabletki :o ?

I jak długie są gwarancje?

Whisper
29-11-2005, 10:59
No to ja też tak chcę :D , bo bardzo podoba mi się i Wasz piekarnik i płyta.

Zmywarkę to bym chciała z odkrytym panelem (może jest taka odmiana Waszej? ), a lodówkę na szczęście już mam.

Są z odkrytym też, ale nie wiem czy te ciche. Moja ma chyab 43dB, a Bosch ma 52 - 3 razy głośniejszy :o

OLA.J.
29-11-2005, 11:02
Piekarnik na pewno AEG bo w przysłości bedzie koło kawiarki więc musi jakoś razem współgrac, a kawiarka AEG bo jest o jakies 2000 tańsza od innych natomiast płyta albo AEG albo Siemens z panelem, aby uzywać tabletek 3 w 1 trzeba miec odpowiednią opcje w zmywarce, jesli tego nie ma to ta kulka co nabłyszcza jest po nic i ak szkło jest matowe

Whisper
29-11-2005, 11:14
Gwarancja 2 lata. Co do tabletek 3w1 to OLA.J. ma rację - zmywarka musi to obsługiwać.

Whisper
29-11-2005, 11:21
A co do głośności to poprawka: 46dB i 52dB. Czyli 6dB różnicy.

Sonika
29-11-2005, 11:28
Człowiek całe życie się uczy, o tych tabletkach nie miałam pojęcia.

Whisper
29-11-2005, 11:55
Człowiek całe życie się uczy, o tych tabletkach nie miałam pojęcia.

Naprawdę? A wiesz że Goździkowa ich używa?

Sonika
29-11-2005, 12:12
Człowiek całe życie się uczy, o tych tabletkach nie miałam pojęcia.

Naprawdę? A wiesz że Goździkowa ich używa?

Że używa to wiem, ale nie wiedziałam ze z nabłyszczaczem :wink: :D .

Zdradź jeszcze proszę ile zapłaciłeś za płytę, piekarnik i zmywarkę, jeśli to nie tajemnica, a jeśli tajemnica to na priv. bardzo proszę.

Whisper
29-11-2005, 12:20
Człowiek całe życie się uczy, o tych tabletkach nie miałam pojęcia.

Naprawdę? A wiesz że Goździkowa ich używa?

Że używa to wiem, ale nie wiedziałam ze z nabłyszczaczem :wink: :D .

Zdradź jeszcze proszę ile zapłaciłeś za płytę, piekarnik i zmywarkę, jeśli to nie tajemnica, a jeśli tajemnica to na priv. bardzo proszę.

Ceny masz na stronce. U mnie wychodziło 7366 za WSZYSTKO, ale powiedzialem że jak za 7200 to biorę. Więc nie wiem ile konkretnie za co :lol:

Sonika
29-11-2005, 13:23
Dostałam przed chwilą takie ceny:

- piekarnik AEG Competence B5701-4M 1752,00
- płyta gazowa AEG 79850 G-MP 1804,00
- zmywarka Electrolux ESL 6270 - 2299,00

ciekawe czy porównywalne z Twoimi?

Eluś
29-11-2005, 13:27
Ja będę miała lodówkę wolno stojącą szerokości 60 cm. Mam pytanie czy wystarczy więc zostawić 60 cm wolnej przestrzeni czy musi być więcej jakiś luz. Bo tam gdzie zamówiłam meble wmawiają mi, że musi być 10 cm więcej czyli muszę zostawić na tą lodówkę 70 cm tym sposobem zabrakło by miejsca na płytę kuchenną 70 tkę. Nie wiem co robić czy się upierać na tą 70 tkę i tym samym narazić się na to, że potem nie zmieści mi się lodówka czy będzie ok.

OLA.J.
29-11-2005, 13:30
Jesli lodówka ma stac przy samej scianie i otwierać się na ścianę to obawiam się, że pani miła rację, nie bedziesz mogła do końca otowrzyć drzwi a tym samym wyjąc połek, szuflad zwłaszcza szuflad w zamrażarce itp. wydaje mi się ze jakas przestrzeń musi zostac

Sonika
29-11-2005, 13:31
Musisz zostawić więcej, bo inaczej nie wysuniesz koszy z zamrażarki :( .

Eluś
29-11-2005, 13:45
Dzięki dziewczyny szkoda tylko że powiedziała mi to teraz a nie kiedy powstawał projekt mebli .Ściana była przebudowywana więc spokojnie mogłaby być przesunięta o tą szerokość czyli 10 cm a tak to Tym sposobem skasowała mi moją wymarzoną dużą płytę i będę musiała szukać 60 tki Idzie się załamać.

OLA.J.
29-11-2005, 14:17
Elus nie zalamuj siś, może jeszce się da cos przemeblowac, chlera tez o tym nie pomyślałam ide sprawdzac swój projekt

jus
30-11-2005, 14:52
mam piekarnik z pyroliza, zmywarke Favorit i lodowke Santo AEG- polecam bardzo, wszystko kupowane w agdhurt, cen lepszych nie dostalam w sklepie, pan z agdhurt jest pomocny do dzis dzien

Mohag
30-11-2005, 19:39
Miejsce na lodowke zalezy tylko od "mechanizmu" otwierajacego drzwi. Moja drzwi otwieraja sie identycznie jak korpus lodowki tz na taka szerokosc i u mnie jest dokladnie 61 cm miedzy sciana a szafka. Nie ma problemu z wyciaganiem szuflad.

A odnosnie AEG, to moze zaburze troche pozytywy :wink: Mialam przez wiele lat Bauknechta - zmywarke, dwa lata temu kupilam AEG Favorit Genius 3 in 1....... bylam rozczarowana i to bardzo z jakosci mycia. A ze bylam rozczarowana, to od dwoch miesiecy mam Siemensa i wszystko jest cacy 8) :lol: I nie jest to moja pierwsza porazka z AEG :-? Kupilam odkurzacz ze szczotka elektryczna, koniecznie chcialam zeby nie bylo kabla od szczotki na wierzchu tylko w rurze tz zeby polaczenia pradu byly przez rure w srodku. Po pol roku juz nie kontaktowalo, wymieniono rury.... po roku to samo. Teraz mam trzecia i juz w niektorych pozycjach przestaje kontaktowac.

Eluś
01-12-2005, 07:11
Akurat w tym wątku nikt nie jest zainteresowany zakupem odkurzacza więc opinia na temat tego sprzętu jest dla nas mało przydatna. Bo trudno porównać odkurzacz AEG z piekarnikiem AEG, raczej powinno się porównywać ze sobą te same artykuły . Po lekturze forum wiem, że trudno o zakup sprzętu do kuchni tej samej firmy bo jak dobre opinie ma płyta i piekarnik to kiepskie zmywarka. Jak ktoś polecił by pralkę to nie koniecznie lodówkę.
Może MIELE sprostało by naszym oczekiwaniom ale nie wszystkich na nie stać.

Jeżeli możesz podaj nam oznaczenia twojej poprzedniej zmywarki z której byłaś zadowolona i cenę to będzie na pewno przydatne dla nas.

Teska
01-12-2005, 07:58
Elus

mam wszystko Elektroluxa- płyte, piekarnik, lodowkę, zmywarke wszystko w klasie A sprzet jest dobry od 1,5 roku nic sie nie dzieje.Ceny dostałam nizesz niz w sklepie nie duzo ale zawsze.

Sonika
01-12-2005, 08:44
Mohag,
a którego Siemensa konkretnie?

Eluś
01-12-2005, 10:12
Nie dajmy się zwariować, ostatnio byłam lekko zdziwiona no i może podbudowana jak właścicielka zakładu fryzjerskiego z którego usług korzystam chwaliła się znajomym sprzętem zakupionym do kuchni, o AEG czy Elektrolux nawet nie słyszała sprzęt zaproponowało jej studio meblowe /za niektóre urządzenia przepłaciła słono oczywiście ona o tym nie ma pojęcia/ Firma rodzima nie wymienię nazwy bo nie chcę mieszać i dużo gorsze parametry.

OLA.J.
01-12-2005, 10:31
Może dlatego warto niktóre rzeczy przekonsultować na forum, ja od jakiegos zcasu tez tak robie idę do skleu wypatruje co mi się podoba a potem sprawdzam ceny w internecie i na konic ide do małego zaprzyjaźnionego sklepiku i pytam ich o ceny, w ten sposób kupiłam juz umywalke, kibleke i batreię

krzysztofh
01-12-2005, 13:55
Dostałam przed chwilą takie ceny:

- piekarnik AEG Competence B5701-4M 1752,00
- płyta gazowa AEG 79850 G-MP 1804,00
- zmywarka Electrolux ESL 6270 - 2299,00

ciekawe czy porównywalne z Twoimi?

Sonika a dlaczego nie wybrałaś wszystkiego AEG?

Sonika
01-12-2005, 15:52
Dostałam przed chwilą takie ceny:

- piekarnik AEG Competence B5701-4M 1752,00
- płyta gazowa AEG 79850 G-MP 1804,00
- zmywarka Electrolux ESL 6270 - 2299,00

ciekawe czy porównywalne z Twoimi?

Sonika a dlaczego nie wybrałaś wszystkiego AEG?

A powinnam :o :wink: ?

Mohag
01-12-2005, 17:49
Elus sprzet mozna jak najbardziej porownywac do siebie firmowo. Obojetnie czy to jest lodowka czy odkurzacz. Tak jak uwaza sie ze miele jest dobra firma obojetnie co sie z tej firmy kupuje, tak AEG czy inna firma ma swoj standard i na swojej polce sie trzyma.
A niestety AEG/Elektrolux nie jest juz srednia marka, jaka byla jeszcze pare lat temu, dlatego maja klopoty i musza zwolnic tysiace ludzi, przeniesc produkcje do Polski czy Czech.... bo ludzie poprostu nie chca juz tego sprzetu kupowac.
I jeszcze raz powtarzam, to jest moje znadnie, ja nie mowie ze ktos nie bedzie zadowolony z tego sprzetu, bo kazdy z nas ma swoje indywidualne zapotrzebowanie 8) Ale na moje zapotrzebowanie sie nie sprawdzilo, tym bardziej ze wiem ze bylo nie tak, mam porownanie bo mam juz czwarta zmywarke :wink:

Sonika
01-12-2005, 18:05
Wiesz Mohag, że mnie tez sprzedawca u którego już parę rzeczy nabyłam w swoim życiu polecał Siemensa.

A jeśli chodzi o zmywarkę, to tę najprostszą, bez bajerów.

A Ty masz który model?

Mohag
01-12-2005, 18:15
Sorry Sonika wlasnie sprawdzalam jakie ma oznaczenie :lol: Bo moja jest niemiecka i szukalam polskiego odpowiednika, to jest ta:

http://www.siemens-agd.pl/produkty/przeglad_produktow/produkt.php?idproduktu=381

mozesz spokojnie kupowac bez bajerow :lol: Moj "chlopak" kocha techniczne cacka i zawsze kupuje z bajerami, ktorych i tak sie nie uzywa :wink:

OLA.J.
02-12-2005, 08:20
No i mój wybór znowu w tym samym miejscu, idę dziś ogladać płyty simensa ale piekarnik chyba jednak kupie AEG duzo tańszy a z piekarnika mało korzystam

Inezka
02-12-2005, 10:17
No i mój wybór znowu w tym samym miejscu, idę dziś ogladać płyty simensa ale piekarnik chyba jednak kupie AEG duzo tańszy a z piekarnika mało korzystam
Skoro plyta Siemensa to moze piekarnik Bosch... Jakos bardziej do siebie pasuje.
W promocji jest teraz model HBN 230250, ktory mozna juz nabyc za 1200 zl i to calkiem niezly dla niewymagajacych: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73997040
Albo tez Siemens w bardzo przyzwoitej cenie: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73764850 - ma calkiem sporo funkcji.

OLA.J.
02-12-2005, 10:34
No zależało mi na pyrolizie, bo nie lubie szorować a piekarnika zwłaszcza a, że bedzie wysoko to sczególnie powinien być czysty, a siemens zaczyna sie od 3500 i to po cenie promocyjnej, ale obejze jeszcze boscha, chociaz bosacha mam zmywarke i juz raz sie popsuła


Płyta ceramiczna
Siemens ET 73P701 ma sterowanie na stalowym panelu wiec jak sie przesunie garnek to płyta nie szaleje , moze ktos wie cos wiecej o tej płycie

OLA.J.
02-12-2005, 11:48
:roll: no wlasciwie ten bosch nawet ładniejszy ale na czym, polega ten eco clean czy ktos mi moze wytułmaczyć, bo na pewno to nie to samo co pyroliza czyli activ clea

Eluś
02-12-2005, 11:52
Ja jestem po negocjacjach z Panem z Bartyckiej są to wstępne negocjacje. Jeszcze nie wiem czy u niego dokonam zakupu bo transport u niego to oddzielna sprawa.
Proponuje mi piekarnik Bosch HBN 43W350 za 1480,-zł nie wiem co o tym myśleć. Finansowo chciałabym się zmieścić w 7000 zł więc gotowa jestem zaakceptować jego propozycję. Ale czy dobrze zrobię to nie jestem przekonana. Idzie zwariować.

OLA.J.
02-12-2005, 12:12
Oj zwariować idzie to prawda tez poczatkowo ogladalam ten piekarnik, ale nie ma zadnego sterowani podobno , np. nastwienie czasu po którym się wyłącza, zobacz jescze 43s540 ten co proponowała Inezka, cena nie dużo się różni ma sporo funkci tyle za ma 1 prowadnice i albo to wystarczy albo mozna dokupić

Inezka
02-12-2005, 12:33
Ja sie tez caly czas zastanawiam nad 3 modelami (Siemens HB 43s540, Bosch 43w350 i ten najtanszy Bosch HBN 230250) i mam dylemat. W sumie chowane pokertla to tylko sprawa wizualna, a Eco Clean podobno na niewiele sie zdaje. Pozostaje tylko sprawa prowadnic teleskopowych, w tym drozszym Boschu sa 3, w Siemensie 1, ale czy tak naprawde one az tak ulatwiaja obsluge???? W sumie z piekarnika nie korzysta sie codziennie...
A plyta.... Bosch proponuje taka bardzo tania za 400 zl w promocji, ale nie ma zapalarki w pokretle i niby to nie jest wielki problem przycisnac guziczek druga reka, ale to ja jakos dyskwalifikuje. Za zapalarke w pokretle + troszke ladniejszy design trzeba juz doplacic kolejne 400 zl. I wez tu czlowieku badz madrym :roll:

Z tematu AEG/Electrolux zrobil sie Bosch i Siemens :) moze nie zostaniemy zlinczowani :D

Eluś
02-12-2005, 12:37
Spokojnie na pewno nie. Właśnie z takiej wymiany rodzą się właściwe decyzje.

Inezka
02-12-2005, 12:40
Ola J. ten piekarnik Bosch 43w350 naprawde nie ma zadnego sterowania???? To po co mu taki wyswietlacz???

Eluś
02-12-2005, 12:52
Teraz już nie wiem który jest bardziej wypasiony czy tj. HBN 43W350 czy jakiś inny.

OLA.J.
02-12-2005, 13:01
Inezka na 100% nie jestem pewna , ale podobno tak jest, prowadnice sie przydaja bo wyjeżdza blacha i mozna sobie np. w miesku pogrzebac nie trzymając blachy to na prawde jest uzyteczne, moja mam ma jakiś trm clean na ściankach bocznych w amice i róznica jest kolosalna tylna scianka ma nalo i jest brudna a boczne sa czyste, ale o płycie to ja myslałam elektrycznej

OLA.J.
02-12-2005, 13:18
Elus podobno bardzie wypasioeny, znaczy sie ma więcej automatyki, tyle ze ma 1 prowadnice teleskopową.

OLA.J.
02-12-2005, 13:19
no nie dokończyła jest 43s540 i na tego chyba sie zdecyduje, tylko dokupie te prowadnice

Eluś
02-12-2005, 13:27
Bosch HBN 43W350
Opis
piekarnik wielofunkcyjny
Wyświetlacz graficzny
Chowane pokrętła
Grzałka górna
Grzałka dolna
Grill z cyrkulacją powietrza
Duży grill o zmiennej powierzchni
Mały grill o zmiennej powierzchni
Rozmnażanie
Grzanie dolne i górne z cyrkulacją powietrza
Regulacja temperatury w zakresie 50-270
Oświetlenie
Prowadnice teleskopowe
System czyszczenia EcoClean na ścianie tylnej i bocznej
Emalia GranitEmail
Pojemność piekarnika 53 l
Moc przyłączenia 2,3 kW
1 blacha emaliowana
1 ruszt
1 blacha aluminiowa
Elektywność A

OLA.J.
05-12-2005, 07:51
piekarnik wielofunkcyjny (7rodzajów grzania)
grzanie górne/dolne
grzanie dolne
duży grill o zmiennej powierzchni
mały grill o zmiennej powierzchni
rozmrazanie
grill z cyrkulacją powietrza
grzanie gorącym powietrzem(termoobieg)
wielofunkcyjny zegar elektroniczny
regulacja temperatury w zakresie 50-270 C
zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dzieci
oświetlenie piekarnika
kolor inox
chowane pokrętła
Prowadnice teleskopowe 1-częściowe
system czyszczenia ecoClean
wewnętrzne ściany piekarnika pokryte emalią titanGlanz
zdecydowłam sie na simensa piekarnik HB 43s540 + płyta z panelem sterującym i najprostrzy okap, bo bedzie zabudowany uf nastepny wybór za mną :)

Eluś
05-12-2005, 08:41
Witaj Olu. Zazdroszczę Ci że już uporałaś się z tematem. Ja czekam cierpliwie na wycenę sprzętu. Choć moja cierpliwość się kończy.
W ogóle to mam już dość remontu,bałaganu,kurzu.

Eluś
05-12-2005, 08:43
Napisz mi ile kosztuje ten piekarnik to może i ja się na niego zdecyduję.

OLA.J.
05-12-2005, 08:44
z jednym tematem, a bedą jescze milony, kafle, meble , podłogi, schody, drzwi, juz jestem przerażona :o

Eluś
05-12-2005, 12:01
Tak te wszystkie decyzje przed tobą. Ale najważniejsze że nie będziesz miała presji że do świąt zostało 3 tyg. w sklepach szaleją bo właśnie mają żniwa. Nienawidzę takich okresów. Ale sama jestem sobie winna bo nie chciałam czekać do wiosny przyszłego roku.
A tak dzisiaj jestem po dwóch rozmowach, że mają gdzieś negocjacje bo klienci walą drzwiami i oknami więc mogę kupić gdzie indziej.
Przykład szafa system komandor podobno podrożały znacząco. Firma sprytnie wykorzystuje reklamę że ostatni okres na odliczanie no i wszyscy chcą mieć szafy. Realizacja dopiero możliwa koniec stycznia. No i bądź człowieku zdrowy.

OLA.J.
05-12-2005, 12:04
No niestety wszędzie tak jest, i zapewnie jest to z powodu ulgi remontowej i Świat , szaleństwo i tyle

Eluś
06-12-2005, 11:20
Witaj Olu pozdrawiam mikołajkowo. Spieszę podzielić się dobrą wiadomością Dzień co prawda zaczął się nieszczególnie bo rano humor zepsuł mi Pan Lipnicki z Warszawy ul. Bartycka Nie będę rozwijać wątku ale nikomu go nie polecę.
Zasugerował mi on zakup okapu firmy CIARKO w cenie 1350 zł + koszty przesyłki .Niestety już go sprzedał bardzo ubolewałam bo wydajność tego okapu wynosi 700 ma halogenowe oświetlenie. Nie poddałam się jednak tak łatwo. Zadzwoniłam do fabryki tych okapów. Okazało się, że okap mogę kupić bez problemu bo mają sklep internetowy obsługa bardzo fajna ten sam za 1200 zł koszt z dostawą. Ucieszyłam się z tego faktu, lepiej zaoszczędziłam ok.200 zł. Tym sposobem cały mój smutek prysł.

OLA.J.
06-12-2005, 11:29
No to super, to prawie prezent mikołajowy, ja okap zamówiłam simensa do zabudodowy, bo ma być nad wyspa i obudowany, ale się wolę nie zstanawiac czy wybrałam dobry czy też nie

Eluś
06-12-2005, 11:50
Ważne jest, żeby nie było za pstrokato. Ja zupełnie o tym zapomniałam, bo namieszał mi ten gość powyżej. Trudno decyzja zapadła. A miał być okap TEKI i płyta TEKI.
Ale cieszę się, że w ogóle coś już zamówiłam, bo pachnie świętami a ja jeszcze mam przed sobą tyle wyborów.

OLA.J.
06-12-2005, 12:07
No wałsnie dobrze, że zamówione i po kłopocie i nie ma sie juz co zastanawiać, bo zwariujemy

Eluś
07-12-2005, 12:05
Witaj Olu
Spieszę ci donieść, że sprzed zamówiony. Niestety ceny z dnia na dzień mniej korzystne. Ale pocieszam się, że i tak zyskam w porównaniu z tym co mogłabym kupić u siebie na miejscu. Żadnej z tych rzeczy nie widziałam więc jak przyjdzie dostawa może będziesz musiała mnie pocieszać.
Może w końcu zacznę myśleć o świętach już mi niewiele zostało decyzji. Pozdrawiam

OLA.J.
07-12-2005, 12:59
Ja zamawiala tez w sklepiku, ale obiegłam okoliczne sklepy no i tak z grubsza obejżałam na zywo jak to wszystko wygląda, a Ty w Świeta juz w nowym domku ?

Eluś
07-12-2005, 13:22
Olu ja w swoim domku mieszkam już jakiś czas. Jednak alergia która ujawniła się u mnie wymusiła na nas potrzebę remontu parteru. Remont przypomina istny plac budowy. Zmieniamy wszystko. Pracę z początku szły opornie teraz z każdym dniem ich ubywa. Dlatego czuję się trochę tak jakbym dopiero oddawała budynek do użytku.

OLA.J.
07-12-2005, 13:46
Fajnie, że juz mieszkasz, ja plauje na Świetak Willkanocne przeprowadzkę, teraz robie tylko zakupy, po części z powodu ulgi remontowej. I co chwilke cos własnie sie okazłao że mała łazienka jest tak mała ze jak wstawie kabine to sie ledwo drzwi otworzą, ale trudno przestałam się już denerwować, bo by mnie chyba szlag trafił.

Eluś
07-12-2005, 13:56
Oluś ta ulga remontowa jest kusząca. Ale wiem z doświadczenia a już go trochę mam zważywszy na fakt, że z niejednych odliczeń korzystałam, że te zakupy grudniowe wychodzą mało korzystnie. Koniunktura jest sztucznie napędzana. Pamiętam, że dokładnie prześledziłam okres wejścia do unii pewnie doskonale to pamiętasz. Sprowadza to się do tego, że w styczniu czy lutym można dostać nawet 30 % upusty na to samo więc to sobie przemyśl.Pozdrawiam

OLA.J.
07-12-2005, 14:14
Masz racje, dlatego np.kafli, podłóg itp nie kupuje natomaist armaturę i sprzety do kuchui tak, opnieważ kupuje je w zaprzyjaźnionych sklepach gdzie że tak powiem dal mnie maja stały rabat i więćej już rabatu nie uzyskam więc akurat w tym przypadku uwazam ze warto

Eluś
08-12-2005, 06:19
Niestety moja radość z wyboru AGD prysła. Wczoraj dzwonili że część sprzętu dostanę za 7 dni a pozostałą za 14 dni. Takie terminy realizacji to ma mój sklepik za rogiem a nie potężna internetowa firma. celowo wybrałam tą droższą bo mieli wszystko i właśnie zależało mi żeby to było za jedną dostawą która miała być gratis. W tej sytuacji nie wiem co robić .Bo jak zrezygnuję z części sprzętu z tej późniejszej 14 dniowej dostawy to przepadnie mi darmowy transport i sprowadzi się to do tego, że szkoda było mojego czasu na analizę kto taniej a kto drożej bo tak to mają skalkulowane że na jedno wyjdzie.

OLA.J.
08-12-2005, 07:18
Niestety, ja już powoli zaczynam się przyzwyczajac, że zawsze coś może wypaśc, przedluzyć termin i takie tam, nie ma co sie przejmować, w efekcie i tak będziesz miala sliczną kuchni e czy tydzień poźniej czy wcześniej to już trudno

Eluś
08-12-2005, 07:39
Widzisz problem polega na tym, że 19 grudnia mam odebrać kuchnię. Zakład jest na tyle profesjonalny a może nie profesjonalny że życzą sobie abym sprzed AGD tz .płytę ,piekarnik ,zmywarkę zlew im dostarczyła wcześniej. I bądź człowieku mądry. Ponadto 19 to poniedziałek a w sobotę to wigilia. Teraz sobie radzimy dzieciaki obiady jedzą w szkole my w pracy pozostają śniadania i kolacje. Ale to i tak bardzo męczące nie da się na dłuższą metę być bez kuchni w domu.

OLA.J.
08-12-2005, 08:53
No to chyba podchodzą profesjonalnie bo też mi się wydaje, że sprzęt powinien być wcześniej, no to rzeczywiście masz kłopot, może rzeczywiście warto zapłacić za transport i mieć z głowy, a zapewnie wigilię planujesz w domu, tym bardziej. Trzymam kciuki.

OLA.J.
08-12-2005, 12:01
:) przed chwilą dzwonił pan ze sklepu AGD wszystko już jest i na mnie czeka i mam odebrac jak mi pasuje

Eluś
08-12-2005, 13:22
Nie napiszę że ci zazdroszczę bo generalnie jest mi to uczucie obojętne. Ale proszę jakie profesjonalne podejście. Też miałam nadzieję, że tak będzie szybko, gładko i bezproblemowo. Niestety przeliczyłam się albo wybrałam niewłaściwą firmę Tak bywa czasami .

OLA.J.
08-12-2005, 14:10
No niestety musisz sie uzbroić w cierpliwość, mnie akurat aż tak się nie spieszy, chciałam tylko fakturę w tym roku, więc troszkę tez mi to obojetne, tylko ze miło ze są jescze sklepy które dbaja o klienta

Eluś
09-12-2005, 11:27
Na szczęście do świąt całe dwa tygodnie. Więc podobno nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Jakoś to będzie. Człowiek podobno jest w stanie więcej znieść niż mu się wydaje. Realizację takich pomysłów jak mała łazienka na górze przesuwam w czasie to jest styczeń. Przesyłam pozdrowienia.

Inezka
09-12-2005, 18:49
Cieszcie sie dziewczyny, ze przynajmniej niektore zakupy macie za soba :) Ja nadal nie zakupilam piekarnika i plyty (chociaz przeprowadzam sie w styczniu :o ), ale wiem przynajmniej, ze bedzie to piekarnik Bosch 43W350 albo Siemens 43S540. Na razie negocjuje ceny :P Jakos coraz bardziej nastawiam sie na tego Siemensa :) 1 prowadnica mi w zupelnosci wystarczy, bo zazwyczaj grzebie w miesku podczas pieczenia, a kilka miesek na raz raczej nie bede robic :) Moge prawie powiedziec: Ola J. witam w klubie :D (chodzi mi o piekarnik oczywiscie :)) Jaki Ty masz model plyty??????

OLA.J.
12-12-2005, 07:42
Siemens ET 73P701
Z aluminiową listwą do sterowania, kilka osób twierdziło ze jak niechcący przesuna garnek na ple do sterowania to płyta zaczyna szaleć ,w przypadku osobnej listwy sterującej tak się nie bedzie działo i nie będzie też śladów od palców na płycie

Eluś
22-12-2005, 12:31
Olu jutro będę miała mebelki i sprzęt w komplecie wraz z montażem. Trzymaj kciuki żeby było ok. i żebym po świętach dzieliła się radością a nie wątpliwościami.
Życzę Ci zdrowych i radosnych świąt i jak najszybszej przeprowadzki no i samych trafnych wyborów.

OLA.J.
22-12-2005, 13:50
To super, jednak udało się przed Świętami. Zyczę wzajemnie wszystkiego dobrego/

Inezka
22-12-2005, 14:08
Elus, pokaz zdjecia :)

Eluś
23-12-2005, 09:58
Ledwo się nauczyłam wklejać odręczne rysunki z paint. Z zdjęciami chyba sobie nie poradzę. Obecnie nie mam cyfrówki. Wiem, że można wklejać zdjęcia robione telefonem. Jak już uporam się z tym remontem to coś pomyślę poproszę może o pomoc.
Fajnie by było zaprezentować efekty pracy

Mufka
11-06-2007, 10:27
"Monterzy Elektroluxa będą chodzić po domach i sprawdzać zmywarki. Okazało się, że w maszynach zastosowano niewłaściwy element, który może prowadzić do przegrzewania się urządzenia, a nawet do pożaru. Chodzi o zmywarki wyprodukowane w okresie od lipca 2006 do kwietnia tego roku - podaje sztokholmski dziennik ekonomiczny "Dagens Industri"."
http://www.tvn24.pl/0,1509570,0,1,wiadomosc.html
Ja chyba jestem szczesliwym posiadaczem takiej zmywarki :evil: . Ktos juz moze dzwonil do elektroluxa?

Teska
11-06-2007, 16:46
"Monterzy Elektroluxa będą chodzić po domach i sprawdzać zmywarki. Okazało się, że w maszynach zastosowano niewłaściwy element, który może prowadzić do przegrzewania się urządzenia, a nawet do pożaru. Chodzi o zmywarki wyprodukowane w okresie od lipca 2006 do kwietnia tego roku - podaje sztokholmski dziennik ekonomiczny "Dagens Industri"."
http://www.tvn24.pl/0,1509570,0,1,wiadomosc.html
Ja chyba jestem szczesliwym posiadaczem takiej zmywarki :evil: . Ktos juz moze dzwonil do elektroluxa?

wymienia ci na nowa....musisz sama zglosic

http://finanse.wp.pl/POD,1,wid,8920729,wiadomosc.html?rfbawp=1181576544 .106

Mufka
12-06-2007, 07:57
O dziekuje , koniecznie do warszawy trzeba dzwonic? Myslalam, ze moze w Olsztynie to zalatwie...

kasiaR
12-06-2007, 09:00
Juz sie dodzwoniłam. NIE WSZYSTKIE modele wyprodukowane po 01.06.2006 zmywarek są wadliwe. Spis wadliwych modeli jest tu :
http://www.electrolux.pl/Files/poland_polish//security_notice_polish_ost_internet.pdf

pozdrawiam,
KasiaR

Mufka
12-06-2007, 11:12
tak tak ufff, moja na szczescie nie :lol: :lol: :lol:
dzis uruchomili drugi numer 022 543 29 70, trzeba podac model nr serii i PNC.

D`arek
09-08-2007, 17:56
Witam, Na dniach wymieniam lodówko-zamrażarkę, zmywarę i pralkę na co chcę przeznaczyć do 5.000,- zł. Chcę żeby urządzenia były jednej firmy ,szukam więc dla odmiany negatywnych opinii o sprzęcie Elektrolux lub AEG-Elektrolux. Czy jest coś co nie spełniło waszych oczekiwań w tym sprzęcie. Jaką opinię macie o serwisie tej firmy itp. Dziękuję za wszelkie informacje, pozdrawiam

tojaxdotka
09-08-2007, 18:25
Zmywarka Elektrolux ESL 693
:evil: :evil:
po pierwsze ma bardzo źle rozwiązany,nie wiem jak to nazwac,system wysuwania górnego i dolnego kosza;górny jest na takich roleczkach-szpulkach,które(może mają za małe rowki) ciągle blokują się i b.często wypadają z prowadnic i wtedy kosz, zwykle pełny zostaje w rękach(chyba,że nie zdąży się złapac );dolny kosz przy wysuwaniu ma tendencje do skręcania na boki,może za plytkie rowki w drzwiczkach?
Nie wiem jak to miałam rozwiązane w poprzedniej zmywarce, nie szwankował,to mnie nie interesował(ten mogę już chyba składac z zamkniętymi oczami )
po drugie w górnym koszu kubki stoją pod zbyt małym kątem,prawie poziomo,i "woda" nie spływa z wgłębień w dnach(myślę,że chcieli aby kosz był pojemnieszy i przechytrzyli)
po trzecie,ale to opinia subiektywna,dużo gorzej zmywa

askaaa
06-03-2008, 09:47
czy ma ktoś doświadczenia właśnie z tym modelem ??
http://www.profi-kuchnia.pl/shop/product_info.php?cPath=1_16&products_id=517

http://images32.fotosik.pl/168/c2cf4356fd526951.jpg (www.fotosik.pl)

LeoAureus
24-07-2008, 12:00
Witam,
czy użytkuje ktoś tę płytę? Podoba mi się w niej, że radzi sobie z każdym kształtem garnka :D I rondel można też postawić, byleby krzyżyki były zakryte.

escape
12-09-2008, 22:29
odświeżam
....może ktos uzytkujący tą płyte napisze kilka słów 8)

INWESTORKA71
13-09-2008, 00:39
Też myślałam o tej płycie ,jest pięna wizualnie .Wejdzcie sobie na Caneo i poczytajcie opinie Pozdrawiam
http://www.ceneo.pl/;015510801-10.htm#productOpinions

escape
13-09-2008, 07:44
Dzięki za linka...ja czytałam juz to jakiś czas temu ... ale cięzko coś z tego cokolwiek wywnioskować....wiec nadal prośba do użytkowników podzielcie się uwagami

raffran
13-09-2008, 18:33
Mamy ta plyte zamontowana od trzech dni,ale za nim cos na niej ugotujemy to minie jeszcze z miesiac.Dopiero potem bede mogl sie podzielic spostrzezeniami.

Kłopot
13-09-2008, 23:57
My mamy taką zamontowaną od mniej więcej 4 miesięcy. Żona powiedziałaby pewnie więcej bo ja to się częściej zajadam tym co ona przygotuje:) Ale wracając do płyty. Bardzo nam się spodobał jej wygląd ze względu na brak zarysów pól grzejnych i ramki. Całe sterowanie jest wygodne i proste w obsłudze - w tym świetny timer który można ustawić dla każdego pola. No i można praktycznie dowolnej wielkości garnek postawić co jest wielką zaletą. Błyskawicznie gotuje (ale to chyba już zasługa technologii indukcji) i reaguje na zmiany ustawienia grzania. Trochę nam zajęło przestawienie się ze zwykłej płyty ale było warto. Warto przeczytać też instrukcję aby wykorzystać wszystkie funkcje. A sensory działają dobrze - trzeba mieć tylko wprawę we wciskaniu palcyma. I czyści się też dużo prościej niż zwykła płyta. Trzeba mieć tylko dobry środek. Podsumowując - polecam.

P.S Było już o tym pewnie sto razy na forum ale powtórzę. Garnki nie muszą być jakieś super drogie i specjalne. Ważne żeby się magnes przyczepiał do dna. My mamy zwykłe garnki z ikei i działają bez zarzutu.

escape
14-09-2008, 09:37
Dziękuje za konkretną wypowiedź,ja planuje jej zakup własnie ze względów na wielkość płyty,wizualnie żadnych malowanych kółek z polami bardzo mi się to podoba,pozatym można postawic garnek w innym kształcie ,interesowało mnie jeszcze czy ma timer do każdego pola...nigdzie niemogłam znaleźć informacji ,ale dzieki tobie wiem ze jest...na 98% zakupie własnie tą płytę.Pozdrawiam Ilona

szpilka
13-10-2008, 19:31
Nam również spodobała się ta płyta. Może ktoś jeszcze podzieli sie opiniamii?
:)

Julita2
17-10-2008, 14:00
Może głupie pytanie, ale co tam. Czy taka płyta indukcyjna ma możliwość zaprogramowania, żeby wyłączyła się po zagotowaniu wody?Tzn czy może działać jak czajnik elektryczny? Kombinuję, żeby nie trzeba było ustawiać czajnika na blacie i wygodnie obejść się płytą do gotowania wody na herbatę.

klaudia11
11-01-2009, 14:10
Czy ktos posiada plyte elektroluxa EHD60020P O MOCY 7200KW.
Nie wiem czy dokonalam dobrego wyboru a cena nie jest chyba wysoka -prosze o opinie i porady.Zastanawiam sie czy ta plyta bedzie miec jakies problemy kiedy bede uzywac wszystkich pol jednoczesnie, bo podobno w niektorych moc sie jakos dzieli???
Prosze o pomoc
pa

kaura
11-01-2009, 16:21
Tez ją sobie wypatrzyłam i jestem zainteresowana opiniami użytkowników
Na ceneo znalazłam opinie ogólnie nie takei złe:

http://www.ceneo.pl/;015510798-10.htm#productOpinions

Pozdrawiam

barzuc
12-01-2009, 13:05
Ja mam i jestem zadowolony. Jedna uwaga - jak każdą indukcyjną słychać jak pracuje.
Co do podziału mocy - owszem występuje ale tylko w przypadku kiedy podłączona jest do 230V a nie 400V. Przy podłączeniu do "siły" można ze spokojem grzać wszystkimi polami na max-a... ale jeszcze się nie zdarzyło, bo zwykle okolice 50% mocy pola się wykorzystuje, więc odpalenie 4 pól na max-a jest mało prawdopodobne. Jedno co równie ważne - łatwo ją w czystości utrzymać.

retrofood
12-01-2009, 13:37
J
Co do podziału mocy - owszem występuje ale tylko w przypadku kiedy podłączona jest do 230V a nie 400V.

w ogóle nie wyobrazam sobie takiej kuchenki na 230V. Oczywiście, teoretycznie można, ale w praktyce to same problemy. Dlatego jesli nie ma, radzę wczesniej podciągnąć 3 fazy.

barzuc
12-01-2009, 14:08
J
Co do podziału mocy - owszem występuje ale tylko w przypadku kiedy podłączona jest do 230V a nie 400V.

w ogóle nie wyobrazam sobie takiej kuchenki na 230V. Oczywiście, teoretycznie można, ale w praktyce to same problemy. Dlatego jesli nie ma, radzę wczesniej podciągnąć 3 fazy.

Dokładnie tak. Ale żeby było śmieszniej producent dopuszcza podłączenie na 1 fazie (oczywiście nie powoduje to utraty gwarancji, stosowny schemat podłączenia jest załączony, jednak od razu informacja, że moc płyty spadnie chyba do 50% w stosunku do mocy maksymalnej). Szczerze mówiąc - też nie wiem po co... chyba żeby nie ograniczać sobie rynku zbytu :)

Megi 28
13-01-2009, 15:10
Polecam ta płytę , sama użytkuję od kilku m-cy :) grzeje bardzo szybko - mam wrażenie , że szybciej niż gazowa . Co do głośności zależy od garnka - ja uywam z Tefala - są b. ciche - SUPER, z Tesco - są głośniejsze ale tylko na max grzaniu:)

pozdr
megi 28

pjasio253
06-02-2011, 23:31
Dokładnie tak. Ale żeby było śmieszniej producent dopuszcza podłączenie na 1 fazie (oczywiście nie powoduje to utraty gwarancji, stosowny schemat podłączenia jest załączony, jednak od razu informacja, że moc płyty spadnie chyba do 50% w stosunku do mocy maksymalnej). Szczerze mówiąc - też nie wiem po co... chyba żeby nie ograniczać sobie rynku zbytu :)

Oczywiście zgadzam się z przedmówcami, że pełne skrzydła można rozwinąć na instalacji "siłowej", ale ....
Użytkownicy z instalacją 1-fazową nie stoją chyba na straconej pozycji pod warunkiem, że mają instalację o odpowiednim przekroju i odpowiedni przydział mocy w lokalu (zabezpieczenie przedlicznikowe).
Ja sam osobiście zastanawiam się nad zastosowaniem tej płyty w takiej instalacji. Mam ułożony do niej przewód 3x4mm2, zabezpieczenie przedlicznikowe 32A, zabezpieczenie obwodu płyty 25A. Praktycznie bez jego wybicia powinienem wyciągnąć z tej płyty ok.5700W. Jak się popatrzy na tabelę jakie potrawy gotuje się przy jakich nastawach pól, to się okaże, że normalny obiad można spokojnie ugotować przy włączonych 4 polach jednocześnie np.na poziomie 6.
Czy mógłby ktoś potwierdzić tę informację producenta o spadku mocy o 50% przy 1-fazowym zasilaniu?
Pzdr

szczukot
07-07-2011, 09:53
Pytanko do posiadajacych nowe lodowki electoluxa - czy sa glosne ? Chodzi mi glownie o lodowki typu ERN 297xx.
Na stronach podawane sa wielkosci rzedu 35 dB - czyli najnizsze na rynku chyba. Ale znalazlem wiele opisow, ze wlasnie glowna wada tych lodowek jest to, ze sa glosne !! Podobno wydaja caly czas jakies dzwieki "dodatkowe".

Fantom
ps. Od 8 lat mam jeden z modeli electroluxa, 2-agregatowy i kupowalem go z mysla o glosnosci pracy - i jest rewelacyjna. Teraz sie boje .....
Juz chcialem kupic Liebherra, ale jak poczytalem opinie to sie zalamalem. Podobno bardzo duzao pada tak 2-3 lata po zakupie, czyli po gwarancji. I kazda ma ta sama wade - rozszczelnia sie..

mrówka75
07-07-2011, 11:58
Ja mam Liebherra - zobaczymy czy padnie:). Nie słyszałam ani nie czytałam takich opinii,to jakiś konkretny model czy wszystkie?

szczukot
07-07-2011, 12:11
Co do tych opinii Liebherra :
http://liebherr.fm.interia.pl/

Widac, ze to jakis blad konstrukcyjny, i dotyczy wiekszosci modelow.

Fantom

Niureczka
07-07-2011, 12:25
Ja mam Electroluxa kupowaną 2 lata temu. Faktycznie jest dość głośna od czasu do czasu jak uruchamia się sprężarka czy coś takiego.

mrówka75
07-07-2011, 12:29
Myślę sobie , że takie opinie to o wszystkich markach znajdziesz;)

szczukot
07-07-2011, 13:14
Zadko sie zdazaja opinie, mowiace dokladnie to samo : blad projektowy i sposob wykonania, powoduja zawsze to samo uszkodzenie, mniej wiecej w tym samym okresie czasu. To jest lipa, ktora powinna byc juz dawno poprawiona. Przez takie cos dosatje w du.. np Toyota. Ale oni przynajmniej sie przyznaja i naprawiaja.

Fantom

moniia01
07-07-2011, 17:08
Ja mam lodówkę Elektroluxa ERN29750 i jest bardzo cicha.

odilla
07-07-2011, 18:49
My mieliśmy starszy model " ern " nie pamiętam dokładnie jaki , ale miał 36 dB i był rewelacyjny . Teraz kupilismy ern 29790 który ma 34 dB i jest masakra , słychać jakieś takie dziwne przelewanie .

szczukot
07-07-2011, 18:50
Dzieki za info. Zastanawiam sie nad 29770 i ma ona chyba inny agregat niz 29750 ale taki sam jak 29790 :(
I wlasnie takie opinie slyszalem - ze cos nie tak z glosnoscia. Nawet po zabudowaniu glosno "przelewa" ?

Tylko czy mozna gdzies ja kupic w realu ?? W sklepach internetowych dostepna, ale w MM, czy RTVeuroAGD nie zastalem :(

Fantom

wojgoc
07-07-2011, 19:05
podejdź do serwisu i zapytaj, jak sprawdzić by była cicha.
ja mam elektoluxa od 10lat, 2 agregaty - nie wiemy kiedy się włącza i wyłacza

szczukot
07-07-2011, 19:09
No wlasnie jak widac, te stare byly ciche. Ja tem mam starego (8 lat, dwa agregaty) i jest super cichy. A te nowe wyglada, ze ju znie ... :(

Fantom

szczukot
07-07-2011, 19:10
No wlasnie jak widac, te stare byly ciche. Ja tem mam starego (8 lat, dwa agregaty) i jest super cichy. A te nowe wyglada, ze ju znie ... :(

Fantom

odilla
07-07-2011, 19:12
Słychać po zabudowaniu , chyba te starsze modele były lepsze od obecnych. My długo wybieralismy lodówke ze względu na otwartą kuchnie , zdecydowaliśmy się na electroluxa bo poprzedni model był super i ta lodówka to niestety nasz najgorszy wybór wśród wszystkich sprzętów.

szczukot
07-07-2011, 20:06
No zalamka. Ja juz szukam od tygodnia - nic wiecej chyba za te 2 tys nie wyiore :( Musze wziac tego 29770. a jak bedzie halasowal to bede robil antyreklame przez dlugie lata. A moze pokusze sie o badania glosnosci .....

Fantom

cieszynianka
07-07-2011, 21:51
Ja mam Electroluxa ERN cośtam... i jest bardzo cicha. Kupowana końcem 2008 roku. Mamy kuchnię otwartą na salon (cały dół otwarty, brak firan i zasłon, więc akustyka jest hmmm, dość spora) i szczerze mówiąc, to nie bardzo wiem kiedy się włącza. Działa bez zarzutu i jestem z niej bardzo zadowolona.
Z tej samej firmy mam zmywarkę i piekarnik i co do nich to mam mieszane odczucia : Tak:

szczukot
08-07-2011, 07:47
No wlasnie, a te modele o ktorych pisze to sa chyba od 2010
Mozesz sprawdzic jaki masz dopkladnie model ? Albo przynajmniej ile mniej wiecej kosztowal.

Fantom

dorota21
08-07-2011, 11:37
Ja mam AEG-Electrolux Santo SZ91802-4i (wysoka, jednodrzwiowa, bez zamrażarki) z funkcją longfresh 0st.C jest dość cicha, ale jakość plastików w porównaniu z zamrażarką Boscha jest nienajlepsza. Już przy pierwszym myciu udało mi się ukruszyć kawałek półki z drzwi i teraz po prostu bardziej muszę uważać. Plusem jest przyjaźniejsza cena niż wspomnianego Boscha czy Liebherra.

stokrotkaa
08-07-2011, 18:34
Mój teść ma, nie wiem jaki model dokładanie, ale roczną chyba i jest strasznie głośna, syczy, piszczy i w ogóle :(

cieszynianka
08-07-2011, 22:02
No wlasnie, a te modele o ktorych pisze to sa chyba od 2010
Mozesz sprawdzic jaki masz dopkladnie model ? Albo przynajmniej ile mniej wiecej kosztowal.

Fantom

Ty to umiesz człowieka w sobotni wieczór pogonić do roboty :mad:

Udało mi się wygrzebać papierzyska od lodówki i stoi w nich, że to model ERN 29750.
Potem, natchniona znaleziskiem, przegrzebałam mojego gmaila i znalazłam maila z zamówieniem, a w nim cenę: 1449,00 zł :yes:

Uprzedzając ewentualne pytanie, zakupu dokonałam przez internet, w sklepie Best-Media.

Jakby co, to można pytać dalej, jak wiem, to powiem :bye:

cieszynianka
08-07-2011, 22:05
: O: O: O
Teraz widzę com napisała, miało być w piątkowy wieczór :lol2:

natalutka
08-07-2011, 22:36
ja mam wprawdzie inny model ale o głośności coś dodam
ze dwa razy na dobę przez kilka minut bulgocze, kwiczy, jakieś przelewania itp, trwa to ze 3 minuty może i koniec, oprócz tego wad brak,
pochwalić serwis mogę, bo kiedy pękła uszczelka (luby nie mógł się do uchwytu przyzwyczaić i za drzwi ciągał), to szybko i sprawnie wymienili na nową,

szczukot
09-07-2011, 07:36
Czyli wyglada na to, ze model 29750 jest cichy, a 29770 i 29790 glosny. Na stronach electroluxa, faktycznie podaja do nich inne dane w dB - ale odwrotnie niz w praktyce. To nivy 29750 jest glosniejsza od tych dwoch. A ja przymierzam sie do tego 29770 :( Jak mnie zawiedzie .....

Fantom

wojgoc
09-07-2011, 21:55
A ja przymierzam sie do tego 29770 :( Jak mnie zawiedzie .....Fantom
to kicha chlopie na całego - Małża nie da Ci spokoju:D

pivek
12-07-2011, 14:58
od roku posiadam 29750 było cicho. od 2 tyg podczas wlaczania sie sprezarki niestety halasuje jak cholera. Tak jakby czesci metalowe wchodzily w jakis zezonans czy cos.

pewnie skonczy sie na serwisie..

pivek

cieszynianka
12-07-2011, 20:03
od roku posiadam 29750 było cicho. od 2 tyg podczas wlaczania sie sprezarki niestety halasuje jak cholera. Tak jakby czesci metalowe wchodzily w jakis zezonans czy cos.

pewnie skonczy sie na serwisie..

pivek

Nie strasz kolego, moja zanim zaczęła pracować to 1,5 roku stała i czekała, więc jakby co to mam już po gwarancji :(

szczukot
12-07-2011, 21:57
Normlanie zaczynam sie bac tego electroluxa. A czy nie jest czasami tak, ze od kilku lat to juz jest AEG (chinczyk chyba) ?

Fantom

MonkaD
13-07-2011, 14:08
Moja mama posiada lodówkę Electroluxa z dwoma agregatami, kupioną parę lat temu (40 db chyba) i jest baaardzo cicha. Natomiast ja kupiłam lodówkę tej firmy rok temu i tą słychać (42db chyba), wydaje dziwne dźwięki. Ja podejrzewam że to przez funkcję no frost. Kiedy,ś takich cudów nie było.

szczukot
06-09-2011, 07:41
No to na zakonczenie : zaryzykowalem i kupilem tego ERN 29770. Dziala od miesiaca i jak na razie baaaardzo cicho. Nie ma tych "bulgotow" itp opisywanych przez wielu uzytkownikow. Sa dwie mozliwosci :
- albo pojawia sie po jakims czasie (oby nie)
- halas zalezy od chinczyka ktory skladal agregat (trafilem na dobrego)

Fantom

Aleksandryta
06-09-2011, 07:51
szczukot to teraz wyślij list do Chińczyka z podziękowaniem :D

szczukot
06-09-2011, 07:59
No jeszcze poczekam - ale lepiej abym trafil faktycznie na dobry egzemplarz

Fantom

szczukot
07-09-2011, 19:07
i w sumie dorzuce jeszcze luzke dziegciu : system montazu drzwiczek jest mega tandetny. Plastiki sa badziewne i ich koszt to jakies 1 cent chyba.

Fantom