PDA

Zobacz pełną wersję : Odpływ wody z pralki; bezpośrednio do kanalizy czy via wanna



Oldswan
22-02-2005, 09:52
Czy rozporowadzając kanalizację w łazience, czy innych pomieszczeniach gdzie ma stnąc pralka robiliście osobne podejście na wypływającą wodę z pralki , czy zamierzacie odprowadzać ja tradycyjnie za pomoca węża do wanny/umywalki/ brodzika?
Pytam,bo jestem na etapie rozprowadzonej instalacji kanal a widze, że hydraulik mi tego nie zrobił z osobnym odejściem. Ja zaś mam obawy czy wylewnie wody przez waż do brodzika prysznicowego to dobry pomysł (czy brodzik przyjemie taką ilość wody?) Jak rozwiązaliście to u siebie? Sugestie, pomysły dobre rady mile widziane :)

pasco
22-02-2005, 10:01
Wodę oczywiście brodzik odprowadzi, ale ja osobiście proponowałbym odprowadzenie bezpośrednio. W swoim obecnym mieszkaniu mam odprowadzenie do umywalki, i już parę razy zdarzyło się zapomnieć włożyć wąż...

22-02-2005, 10:05
Ja zrobiłem u siebie syfon podtynkowy i mam na stałe podłączony odpływ pralki. Polecam takie rozwiązanie. Koszt przy robocie niewielki. A tak syfon nie przepuszccza wyziewów z kanalizacji do pralki i mozna o tym połączeniu zapomnieć na długi czas.

damiang
22-02-2005, 10:05
Oczywiście że bezpośrednio.
Inne pytanie to: czy po prostu rura, czy z syfonem (podtynkowy pralkowy ok 35 zł w OBI).
Podobno sam wąż odpływowy od pralki zawsze ma jakąś wodę i pełni rolę syfonu tzn. zatrzymuje zapachy.

Jarek.P
22-02-2005, 10:31
Oczywiście że bezpośrednio.
Inne pytanie to: czy po prostu rura, czy z syfonem (podtynkowy pralkowy ok 35 zł w OBI).
Podobno sam wąż odpływowy od pralki zawsze ma jakąś wodę i pełni rolę syfonu tzn. zatrzymuje zapachy.

Jeśli pralka ma być tam podłączona na stałe, to syfon nie jest potrzebny, role syfonu znakomicie spełni woda w wężu, warunkiem jest tylko szczelnie wykonane połączenie węża z kanalizą (są do kupienia gumowe przejściówki). Syfon albo zamknięcie "z kulką" natomiast jest niezbędny jeśli odpływ pralki odpinamy po skończeniu prania.

J.

Bard13
22-02-2005, 10:36
Jak lubisz mieć kolorowe zacieki na białych wannach/umywalkach/brodzikach to pośrednio.

Jak lubisz mieć czysto i schludnie to bezpośrednio

Majka
22-02-2005, 10:38
Dla świętego spokoju i braku specyficznego aromatu w domu załóżcie syfon :wink:

Krzysztof2
22-02-2005, 10:46
Czy rozporowadzając kanalizację w łazience, czy innych pomieszczeniach gdzie ma stnąc pralka robiliście osobne podejście na wypływającą wodę z pralki , czy zamierzacie odprowadzać ja tradycyjnie za pomoca węża do wanny/umywalki/ brodzika?
Pytam,bo jestem na etapie rozprowadzonej instalacji kanal a widze, że hydraulik mi tego nie zrobił z osobnym odejściem. Ja zaś mam obawy czy wylewnie wody przez waż do brodzika prysznicowego to dobry pomysł (czy brodzik przyjemie taką ilość wody?) Jak rozwiązaliście to u siebie? Sugestie, pomysły dobre rady mile widziane :)
Nawet się nie zastanawiaj tylko do kanalizacji koszt dodatkowego odpływu to śmieszne kwoty sam to sobie możesz zrobić, no chyba ,że masz już zatynkowane rury w ścianach ale i wtedy jest to do przejścia
Krzysztof

Agacka
22-02-2005, 10:46
Bezpośrednio...tak mam obecnie w kuchni i bardzo to sobie chwalę, przynajmniej nie zapomnę wsadzić węża przed zalaniem całego domu... :wink:

MaBi
22-02-2005, 11:04
Zawsze i wszędzie odpływ pralki bezpośrednio do kanalizacji. Wkładanie węża do brodzika to tak jak korzystanie z pralki Frania zamiast automatu. :lol:

Joszko
22-02-2005, 11:28
Tylko bezpośrednio. Nie robią się zacieki na armaturze i jest małe prawdopodobieństwo powodzi w domu. Jak nie ma odpływu do kanalizacji to wystarczy odpowiedni syfon pod umywalkę i wszystko idzie w kanał.

Oldswan
22-02-2005, 11:50
Tylko bezpośrednio. Nie robią się zacieki na armaturze i jest małe prawdopodobieństwo powodzi w domu. Jak nie ma odpływu do kanalizacji to wystarczy odpowiedni syfon pod umywalkę i wszystko idzie w kanał.
Dzięki wszystkim za podpowiedzi - ja tez planowałem directly :wink: ale dopiero teraz się zorientowłem, że pan hydraulik zrobił po swojemu, albo może od razu założył rozwiazanie o którym pisze Joszko :lol: 8) A swoją drogą nie widziałem takiego patentu - możesz podać jakieś szczegóły

Oldswan (co jeszcze wielu rzeczy w hydraulice nie widział) :wink: 8)