PDA

Zobacz pełną wersję : pompa obiegowa do niezależnego obiegu z 3grzejnikami - z czy bez auto/dynamic adapt



echolonek
05-10-2016, 14:16
Witam

Mam dwa niezależne obiegi (raczej będę miał ;) wszystko na kaloryferach.

jeden z mieszaczem i pompką (DIVICON) i drugi który obsługuje tylko 3 kaloryfery. Obliczyłem że wymagania są na poziomie 0,31m3/h (moc grzejników 4,8kW przy 75/65) jak nawet nie tylko 0,15m3/h przy temp zasilania 55/45. Piec to vitodens 222 z pełną automatyką-regulacja pogodowa.

podział obiegów będzie realizowany przez sprzęgło hydrauliczne.

i teraz pytanie. Jaką pompę obiegową wziąć na ten mały obieg. Skłaniam się ku Yonos Pico 1-4. myślałem nad stratosem który ma dynamic adapt ale ten działa przy pkt. pracy poniżej 1/2h. Zmienna regulacja ciśnień w Yonos działa od 1/2h wiec to powinno mi wystarczyć.
Obieg ten jest sterowany własnym termostatem viessmanna (własna krzywa temperaturowa) i tylko jeden z 3 kaloryferów ma głowice termostatyczną wiec taka funkcjonalność pompy obiegowej jest raczej nie wskazana, chyba.
Płynna regulacja automatu "Zmienna regulacja ciśnień" jest tu raczej najlepszą opcją?

Alpha2 ma autoadapt wiec to raczej by się kłóciło. Alpha 2l bez autoadapt z kolei jest tańsza ale tylko 3 poziomy nastawy a nie płynna jak w Yonos.

Dobrze kombinuje? :)