PDA

Zobacz pełną wersję : Czym kleiliście bloczki Faelbet?



sb12
23-02-2005, 13:56
jak w temacie
co polecacie z klejów dostęnych na rynku?
czy klej proponowany przez Faelbet jest ok?
wychodzi ok 0,80 zł za kg
pzdr
sb

alpin
23-02-2005, 14:02
Ja kleiłem jakims innym klejem nie z faelbetu
wychodzilo około 14 zł worek 25 kg. ale vat był wtedy 7% 8)

Peterek
23-02-2005, 14:26
Moje bloczki są z Solbetu i miałem klej od nich. Murarze chwalili i bloczki i klej.

ppp.j
23-02-2005, 21:00
Mają szary i biały. Biały ok. dwa razy droższy. Z pierwszą partią bloczków przywieźli kilka worków białego. Jak majster przekalkulował to kazał przywozić szary a posiadanym białym zafugował od zewnątrz. Wyszły idealnie bialutkie ściany. Gdy trzeba było rozebrać kawałek ścianki działowej na zaprawie to nie było problemu z klejem już tego się nie dało rozebrać, prędzej puszczał BK.

Wojtek Ka
07-03-2005, 10:53
Ja kleilem klejem Optiroca, ok 18zł /25 kg, byłem niezbyt zadowolony, bo klej rozlewal sie mocno. Potem probowalem taniego kleju PSB, ukladal sie o niebo lepiej niz optiroc, ale:
odnioslem wrazenie ze slabo trzyma (ale moze to przez dosc niska temperature, na granicy zalecen producenta)
klej nakladalem kielnia zabkowana z zabkami tak na ok 1-1,5 mm a wydaje mi sie ze ta (PSB) zaprawa wymaga spoiny ok 2-3 mm
Teraz na wiosne kupilem klej Ytonga "zimowy", 20zł/20kg; mozna kleic jak jest powyzej zera i niezmrozone bloczki a podczas wiazania moze byc nawet -10. (poprzednie kleje wymagaly +5 przez tydzien! a kto to moze zagwarantowac na wiosne..)