PDA

Zobacz pełną wersję : ogrzewanie podłogowe - potworny hałas



pciucha
06-10-2016, 13:56
mam w domu ogrzewanie podłogowe i jak się załącza to pompa obiegowa przy rozdzielaczu bardzo buczy, tzn może sama pompa nie tak bardzo, ale jakoś rezonuje i w całym domu słychać buczenie, w dzień nie jest to jakoś uciążliwe, ale wieczorem już bardzo... To samo jest przy piecu (immergas) - poza sezonem grzewczym buczało tylko jak podgrzewał wodę do wymiennika, ale teraz, kiedy CO działa to cały czas buczy, mąż mówi że pompa cały czas wprawia w obieg wodę pomiędzy wymiennikiem a rozdzielaczami i dlatego buczy pompa obiegowa w piecu, a dodatkowo to jakoś chyba rezonuje na ściane i w łazience obok jest również nieprzyjemnie. Jaki jest u Was - tak samo? mam reklamować u hydraulika? nie jest to przyjemne :( jak biorę kąpiel to cały czas takie buczenie, jak zasypiam to też :(

autorus
06-10-2016, 14:13
hm, jak odpala się piec to słyszę. Ale jakiegoś buczenia sobie nie przypominam. Reklamuj.

pciucha
06-10-2016, 14:40
dzięki sąsiedzie :)

autorus
06-10-2016, 15:05
Widać łatwiej się spotkać na forum niż w realu :) To gdzie sąsiadka dokładnie mieszka bo ja to wszyscy wiedzą ;) I zapraszam do siebie jak będę na budowie.

Przemek Kardyś
06-10-2016, 16:03
Pompę można skręcić na niższy bieg, tylko trzeba kocioł rozebrać. To ogólnie zadanie dla serwisanta.

pciucha
14-10-2016, 12:51
Pompę można skręcić na niższy bieg, tylko trzeba kocioł rozebrać. To ogólnie zadanie dla serwisanta.

czekam na hydraulika - musi coś zrobić bo wieczorem to hałas jest uciążliwy, w dzień wiadomo - cały czas coś włączone więc tak nie słychać.

pciucha
14-10-2016, 12:53
Widać łatwiej się spotkać na forum niż w realu :) To gdzie sąsiadka dokładnie mieszka bo ja to wszyscy wiedzą ;) I zapraszam do siebie jak będę na budowie.

mieszkamy w Ojrzanowie - bardzo po sąsiedzku :) Dziękuję za zaproszenie - chętnie przyjedziemy bo nie ukrywam, że od samego początku ten domek nas bardzo intrygował :) A i znajomości nowe bardzo mile widziane :)

a tak na marginesie - szukam dobrego stolarza - może sąsiad kogoś poleci? chodzi o montaż schodów