PDA

Zobacz pełną wersję : Z czego budować - POMOCY.



słaby
24-02-2005, 10:24
Mam pięknie położoną działkę w okolicach Żywca,chcę postawić na niej mały domek ok. 60m. domek ma być wykorzystywany tylko latem i zastanawiam się cz postawić murowany cz drewniany.
Podobno te drewniane nie wychodzą taniej od murowanych a chciałbym mieć coś solidnego.
Prosę was o opinie na ten temat.
Nie mam za dużo kasy co polecacie na ściany.

24-02-2005, 10:26
pomagam wiec

odpowiedz
obecnie najtansze sa silikaty z ludyni np, albo tzw max- co wyjdzie konkretnie taniej zapytaj w pobliskiej hurtowni

moze tez sie okazac , ze technologia jana przestrzelskiego (znajdziesz go na forum, bedzie dla tej inwestycji odpowiednia

słaby
24-02-2005, 11:21
Leon dzięki za pomoc, mam jeszcze trochę czasu do namysłu
jak idzie budowa twojego domu.

BK
24-02-2005, 11:37
Ja bym wybudowała drewniany bo z pewnością jest tańszy - już samo to że nie robisz bardzo mocnych fundamentów, no i szybkość budowy. Może zapytaj Edzię - EDZIA zdaje się budowała domek drewniany.
Drewniany możesz też wykorzystywać zimą.

Ignacy
24-02-2005, 12:41
Nie kombinuj z drewna, mam podobny dylema.Na dzialce obok mam sasiada, do z bali drewnianych sciaganych z Bialorusi podobno"Mercedes" ile Gość już wsadził to tyko on wie no i ekipy które nie mają o tym pojęca. Co do slynnego Maxa zapraszam na stronę int. Państwowej inspekcji budowlanej zastrzeżonych materiałów budowlany z Wind..., kwestionują jakość i tp danych partii.
Ja wchodze w gazobeton.
Siemka

słaby
25-02-2005, 12:20
BK dzięki za radę . Pytałem się w "BUD -LAS" domek rekreacyjny 50 m z bala 60mm 49000+wat do tego trzeba samemu zrobić fundament.
Domki mieszkalne 18000 zł m

pattaya
25-02-2005, 12:31
Poszukaj na Allegro.

rafałek
25-02-2005, 13:19
1. Wytypuj technologię
2. Wylicz ilości materiałów na twój dom w zależności od technologii
3. Wysonduj za ile ekipa zrobi dom wg konkretnej technologii i z konkretnego materiału
4. Objedź hurtownie i wyceń materiały.

To pozwoli porównać koszty domu w Twojej okolicy.
Nam Ściana 3W z porotermu wyszła najtaniej (porównywalnie z 2W do której nie mieliśmy przekonania - trwałość elewacji).

mdzalewscy
25-02-2005, 18:14
Nie mam za dużo kasy co polecacie na ściany.
silikaty jak tanio, potem BK, potem ceramika

rafałek
25-02-2005, 18:23
Nie mam za dużo kasy co polecacie na ściany.
silikaty jak tanio, potem BK, potem ceramika

A czemu w tej kolejności? Silikaty są OK, ale wymagają dobrego ocieplenia. Wełna tania nie jest, styropian drożeje... A jak dostaną tanio ceramikę to co? Tendencyjna kolejność.

mdzalewscy
25-02-2005, 19:15
A czemu w tej kolejności? Silikaty są OK, ale wymagają dobrego ocieplenia. Wełna tania nie jest, styropian drożeje... A jak dostaną tanio ceramikę to co? Tendencyjna kolejność.
tendencyjnie myślisz Ty, zakładasz iż coś można kupić tanio, a inny materiał to już drogo. Weź średnie ceny za dany materiał i przelicz ile wychodzi m2 ściany.

Jan Przestrzelski
25-02-2005, 22:40
pomagam wiec

odpowiedz
obecnie najtansze sa silikaty z ludyni np, albo tzw max- co wyjdzie konkretnie taniej zapytaj w pobliskiej hurtowni

moze tez sie okazac , ze technologia jana przestrzelskiego (znajdziesz go na forum, bedzie dla tej inwestycji odpowiednia
Dla tak małego domku letniskowego moja metoda byłaby kłopotliwa.

adam_mk
25-02-2005, 23:08
Połazić po necie.
Myślę, że na letniaka - tylko glinobitka!
Pozdrawiam Adam M.

wilczek
26-02-2005, 01:21
a propos glinobitka - wymądrzałem się niedawno na podobny temat w wątku:
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=40246
ale to coś dla zapaleńców

pyzdra

am00
26-02-2005, 20:42
Radzę beton komórkowy na klej i nic lepszego i tańszego nie wymyślisz.

romka
26-02-2005, 20:50
mysmy odkupili domek a właściwie camping 40 m2,używamy go już 10lat,a więc może pomyślisz o takim czymś/niekiedy likwidują bazę wypoczynkową/jeszcze powiem ze cały czas stoi na betonikach/tak to się chyba nazywa i sprawuje się bez zarzutu//może trochę mało miejsca jak się cała rodzina zwali/